دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱

سبک زندگی و بهداشت و مراقبت از دهان و دندان

سلامت دهان و دندان ما به طور مستقیم با سلامت عمومی بدن در ارتباط است. اهمیت ندادن کافی به بهداشت دهان و دندان، می‌تواند تن‌درستی را به سمت مشکلات متعددی سوق دهد؛ همان‌طور که برعکس آن نیز صادق است. اگر به سلامت خود اهمیت می‌دهید؛ تغییر و برنامه‌ریزی منظم در سبک زندگی که در زیر به آن‌ها اشاره می‌کنیم تاثیرات اثرگذار و مثبتی در سلامت کلی بدن و دهان و دندان شما خواهد داشت.

  • از یک رژیم غذایی متعادل بهره بگیرید:

رژیم خوراکی‌ای پویا و متعادل بر حفظ سلامت دهان و دندان، اثرات مثبت بسیار دارد. غذاهای دارای قند مانند شیرینی‌ها می‌توانند منجر به مشکلاتی شوند. قندها نه تنها در خوراکی‌های شیرین موجود هستند، بلکه در غذاهایی مانند سس‌ها، غلات صبحانه، پاستا و …، مخفی شده‌اند. تا جایی که می‌توانید قند را در رژیم غذایی زندگی خود، بهینه مصرف کنید چرا که قند، باکتری‌های موجود در محیط دندان را تغذیه کرده و این باکتری‌ها، اسیدی تولید می‌کنند که منجر به ایجاد جرم و لکه‌ها و سایر مشکلات دندانی می‌شود.

  • ویتامین‌ها و املاح معدنی را به طور منظم دریافت کنید:

شکی نیست که رژیم غذایی درست در سلامت بدن تاثیرات مفید بسیاری دارد؛ همان‌طور که خوردن خوراک‌های سالم، موجب سلامت دندان و لثه‌ها می‌شود. مواد معدنی مانند کلسیم، پتاسیم، امگا-۳، و ویتامین‌های دی، کا، اِی و سی، همگی نقش مهمی در مراقبت از دهان و دندان ایفا می‌کنند. کلسیم و فسفر به طور مشخص در استحکام و بازیابی سلامت دندان‌ها، نقشی اساسی دارند. این مواد را می‌توان با استفاده از لبنیات، غلات، ماهی‌ها و آجیل دریافت کرد.

  • رابطه‌ی خود با نوشیدنی‌های گازدار، دارای کافئین و با قند بالا را کاهش دهید:

مانند غذاهای دارای قند، نوشیدنی‌های شیرین و با قند بالا، موجب ایجاد جرم و اختلال در سلامت دهان و دندان می‌شوند.  جرعه‌جرعه نوشیدن این دست از نوشیدنی‌ها حتی، اثر مواد قندی را بر دندان بیش‌تر می‌کند.

نوشیدنی‌های گازدار نیز به دلیل اسیدی‌سازی و کربنیزه کردن محیط دندان، آسیب‌زا هستند. سایر نوشیدنی‌ها مانند آب‌میوه و نوشیدنی‌های ورزشی و انرژی‌زا هم چندان بهتر نیستند؛ چرا که میزان زیادی از شکر و مواد قندی را در خود دارند.

  • آب بنوشید:

آب و به‌ویژه آب غنی‌شده با فلوراید، سلامت دهان را افزایش می‌دهد. نوشیدن آب به مرطوب ماندن محیط دندان کمک کرده و از اسیدی‌شدن و فرآهم شدن محیط مناسب رشد باکتری‌های آسیب‌زا، جلوگیری می‌کند.

اگر می‌خواهید باز هم سالم‌تر زندگی کنید؛ بعد از هر وعده‌ی غذایی، دندان‌های خود را با آب شسته و ذرات غذا و قند را از دندان‌های خود پاک کنید.

  • نه به سیگار و الکل:

محصولات مبتنی بر تنباکو، نه تنها بر سلامت عمومی دهان تاثیر منفی دارد و موجب جرم و زردی دندان‌ها می‌شود؛ بلکه در گستره‌ی وسیعی، موجب افزایش خطر بیماری لثه و عوارضی چون سرطان‌های حوزه‌ی دهان می‌شود.

الکل نیز خطر سرطان‌های دهان را افزایش می‌دهد. پس هر‌ چقدر استفاده‌ی شما از محصولات الکلی افزایش یابد؛ خطر بیماری‌ها بیش‌تر می‌شود. همچنین الکل با کاهش رطوبت و خشک نگاه‌داشتن محیط دندان، جریان بزاق در محیط دندان را کاهش می‌دهد.

  • به طور منظم به دندان‌پزشک خود سر بزنید:

بررسی دندان و دهان حداقل دوبار در سال توسط پزشک، تاثیر انکارناپذیزی در حفظ سلامت دندان‌ها خواهد گذاشت. این کار، نه‌تنها فرصت داشتن دندان‌هایی تمیز را به شما می‌دهد؛ بلکه دندان‌پزشک با بررسی دندان‌های‌تان، سایر بیماری‌ها و مشکلات در محیط دهان و دندان را به شما اطلاع می‌دهد.

پاستا دل کاپیتانو، یک سبک زندگی سالم ایتالیایی:

استفاده از محصولات پاستا دل کاپیتانو برآمده از اصالت و فرهنگِ سلامت-محور ایتالیایی مجموعه‌ای از خرده‌فرهنگ‌های تن‌درستی را وارد سبک زندگی شما می‌کند. مواد ارگانیک، املاح و مواد معدنی مفید، ویتامین‌ها و فلوراید کافی در خمیردندان‌ها و دهان‌شویه‌های گوناگون پاستا دل کاپیتانو، مراقبت و بهداشتی همه‌جانبه را در سطوح مختلف و متناسب با نیاز شما، از دلg ایتالیا و توسط برندی مورد تایید انجمن دندان‌پزشکان ایتالیا، به زندگی شما خواهد آورد و لبخند طبیعی را به شما هدیه می‌دهد. لبخندی درخشان، با استایلی ایتالیایی!

وبسایت رسمی پاستا دل کاپیتانو در ایران

https://pastadelcapitano.ir

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 1, میانگین امتیاز: 1,00 از 5)
Loading...

ارسال دیدگاه شما

×