یکشنبه ۱۶ مرداد ۱۴۰۱

چگونه به عنوان یک ادمین استخدام شویم؟

امروزه اینستاگرام تبدیل به اصلی ترین و مهم ترین پلتفرمی شده که کسب و کار های مختلف و بی شمار برای کسب درآمد بیشتر به سمتش حرکت کرده اند و برنامه های زیادی روی آن باز کرده اند. تا جایی که می بینیم هر فردی که به فکر افزایش درآمد افتاده است، می خواهد به هر روشی که شده در اینستاگرام پیج خودش را بالا بیاورد. مهم ترین مزیت اینستگرام این است که نزدیک به ۵۰ میلیون کاربر فعالی ایرانی دارد و می شود گفت که همه به نوعی در «ن حضور دارند.

این مسئله باعث شده کسب و کار ها به فکر این بیافتند که برای مدیریت و انجام کارهای پیج خودشان از ادمین ها استفاده کنند. ادمین اینستاگرام فردی است که یک بخش یا چندین بخش پیج را بر عهده میگیرد. به عبارتی دیگر، مدیریت صفحه اینستاگرام از تولید محتوا گرفته تا پاسخگویی به دایرکت و کامنت.

در هر صورت، بازار کار ادمینی حسابی داغ است و افراد زیادی به دنبال این شغل هستند. اما برای ادمین شدن، با ۲ مسئله مواجه هستیم. اول اینکه برای ادمین شدن چه مهارت هایی باید بلد باشیم و دوم این که چگونه کار پیدا کنیم. در ادامه این مطلب هر دو مسئله را بررسی می کنیم. پس همراه ما باشید.

استخدام به عنوان ادمین

یک ادمین چه مهارت هایی باید یاد بگیرد؟

همانند هر شغل دیگری ادمینی اینستاگرام هم مهارت های خاص خودش را می خواهد. ادمین هایی موفق هستند که بتوانند مهارت های خودشان را افزایش بدهند. به صورت کلی ادمین ها باید این دو مهارت را بلد باشند: ۱- مهارت تولید محتوا ۲- مهارت اینستاگرام. در ادامه هر دو مهارت را بررسی می کنیم.

مهارت اینستاگرام

ادمین ها وظایف مختلفی را می توانند در اینستاگرام انجام دهند. از پاسخگویی به دایرکت ها و کامنت ها گرفته تا اینکه بخواند فالوورهای یک پیج را افزایش دهند. در هر صورت، هر کدام از این ها به مهارت های خودشان نیاز دارند و یک ادمین اگر در هر کدام حرفه ای شود، شانس بالاتری برای کاریابی خواهد داشت.

برای حرفه ای شدن باید بدانید اینستاگرام چگونه کار می کند و چه پیج هایی فرصت رشد بیشتری خواند داشت. شما باید دلایل موفقیت یا شکست پیج ها را بررسی کنید. یک دمین حرفه ای باید بتواند تبلیغات جذاب و هدفمند برای یک پیج ایجاد کند. تبلیغاتی که بتواند با کمترین هزینه، بیشتری تعداد فالوور را جذب کند. همچنین ادمین باید با تمامی قسمت های مختلف اینستاگرام اشنا باشد و بتواند با بخش های مختلف آن کار کند و تنظیمات یک پیج را به خوبی انجام دهد.

در هر صورت، یک ادمین حرفه ای مانند یک تعمیرکار حرفه ای که به خوبی می تواند با ابزارهایش کار کند، باید بخش های مختلف اینستاگرام را بشناسد و بتواند به بهترین شکل از آن ها برای پیش برد اهداف پیج استفاده کند.

مهارت تولید محتوا

تولید محتوا مهم ترین مهارتی است که به عنوان ادمین باید داشته باشید. یک ادمین تولید کننده حرفه ای باید بتواند با توجه به موضوع هر پیج، پست استوری و ریلز طراحی و تولید کند. با توجه به موضوعی که یک پیج دارد و هدفی که کارفرما دنبال می کند، طراحی و تولید محتوا می‌تواند به صورت بنری یا ویدیویی باشد. همچنین برخی ادمین‌ها می‌توانند مجری‌گری کنند و خودشان برای ارائه محتواها یا معرفی محصولات جلوی دوربین بیایند. برخی هم می توانند بلاگر یک پیج شوند و در مورد محصولات و خدمات آن جلوی دوربین محتوا ارائه دهند.

استوری اینستاگرام هم مهم‌ ترین جایی است که می ‌توانیم با مخاطبان تعامل داشته باشیم. علاوه بر اهمیت برقراری تعامل سازنده با مخاطبان، معمولا فروش هم در استوری اتفاق می ‌افتد. بنا بر این مهم است یک ادمین بتواند استوری ‌های جذابی تولید کند که هم بتوانند مخاطبان را درگیر کند و تعامل پیج افزایش پیدا کند، هم با فراخوان عمل‌های مناسب بتواند مخاطبان پیج را به دایرکت بکشاند.

البته علاوه بر تولید محتوای ویدیویی، برخی از ادمین‌ها هم می‌توانند برای کمپین‌های یک پیج، بنر و موشن‌گرافی تولید کنند که استفاده از آن ها تاثیر بیشتری در فروش شما میتواند داشته باشد. معمولا تولید موشن گرافی، هزینه بالاتری نسبت به سایر محتوا ها دارد. نوشتن کپشن های جذاب و هشتگ گذاری اصولی هم بخشی از کارهایی است که یک ادمین اینستاگرام حرفه ای می تواند برای تولید محتوای پیج اینستاگرام انجام دهد.

در نهایت، شما باید بتوانید نمونه کارهای قوی از کارهای محتوایی خودتان ایجاد کنید. هیچ چیز به اندازه نمونه کار نمی تواند نظر کارفرما ها را جلب کند. حالا می رسیم به مسئله دوم، یعنی کار پیدا کردن ادمین ها.

یک ادمین چگونه می تواند کار پیدا کند؟

تقریبا در تمامی سایت های استخدامی شما می توانید به عنوان یک ادمین خودتان را معرفی و کار پیدا کنید. حتی در سایت دیوار هم می توانید آگهی استخدام ادمین اینستاگرام را مشاهده کنید. مسئله بسیار مهم در پیدا کردن کار، این است که شما نمونه کار خوب داشته باشید. به خصوص اگر می خواهید کار تولید محتوا انجام دهید، قطعا به محتوا های جذاب نیاز دارید تا بتوانید نظر کارفرما را جلب کنید.

همچنین این که بتوانید یک روزمه خوب و قوی برای خودتان ایجاد کنید هم در پیدا کردن کار کمکتان میکند. اما مسئله بسیار مهمی که اینجا می خواهیم مطرح کنیم، معرفی پلتفرم تخصصی ادمینی اینستاگرام یعنی دیدوگرام است. دیدوگرام به عنوان اولین و تنها پلتفرم تخصصی ادمین، تنها سایتی است که به صورت اختصاصی برای کاریابی ادمین‌ ها ایجاد شده است.

پس اگر ادمین هستید، کافی است در دوره‌ ادمینی اینستاگرام این مجموعه شرکت کنید و با یادگیری کامل و تخصصی مهارت ‌های ادمینی پیج اینستاگرام و پس از ارائه نمونه کار، به عنوان ادمین معرفی شوید. در این سایت شما می‌توانید به عنوان انواع ادمین پاسخ ‌دهی به دایرکت و کامنت گرفته تا ادمین سناریو نویس و تولید کننده محتوا ثبت نام کنید. همچنین اگر پیج دارید و به دنبال ادمین هستید، می ‌توانید آگهی خودتان را در این سایت ثبت کنید و ادمین مورد نظرتان را در این پلتفرم تخصصی پیدا کنید. پیشنهاد می‌ کنیم همین حالا به وب‌سایت دیدوگرم سر بزنید.

استخدام به عنوان ادمین - پیدا کردن ادمین اینستاگرام

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 2, میانگین امتیاز: 3,00 از 5)
Loading...

ارسال دیدگاه شما

×