پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۲

چگونه لاغرتر به نظر برسیم ؟

در این مطلب به چند راهکار ساده اشاره شده که با بهره گیری از خطای دید باعث می شود در لباس هایی که می پوشیم لاغرتر به نظر برسیم.

چگونه لاغرتر به نظر برسیم ؟

دانستن بهترین مدل لباس پوشیدن مطابق با شکل بدن و متعادل نمودن ویژگی های فیزیکی تان کاری دشوار است. یکی از راه های کنار آمدن با بدنی که دارید، از طریق خطای دید است. تصاویر زیر نشان می دهند که این کار چقدر آسان و موثر است. مساله این است: هر راه حلی برای ایجاد تعادل فیزیکی از طریق خطای دید است. بنابراین، اگر می توانید استاد این امر شوید، دیگر نسبت به لباس هایی که می پوشید احساس بدی نخواهید داشت.

 

چگونه لاغرتر به نظر برسیم

خطای دید متداول، تمام خط ها یک اندازه اند، اما خط سمت راست بلندتر است.

 

اثر خطوط عمودی برای اینکه لاغرتر به نظر برسیم

خطوط عمودی بر هر قسمتی از بدن قرار بگیرند، اثر باریک کنندگی دارند. به همین دلیل است که پیراهن یا شلوار  با خطوط عمودی، بدنتان را لاغرتر نشان می دهند. همانطور که در تصویر زیر می بینید، با این که هر دو مستطیل رسم شده یکسان اند، مدل سمت چپ لاغرتر به چشم می آید. اگر به دو لباسی که دقیقا یکسان اند نگاه کنید، لباس سمت راست نیز باریک تر به نظر می رسد.

چگونه لاغرتر به نظر برسیم

قرار گیری خطوط عمودی بسیار مهم است. هرچه خطوط به هم نزدیک تر باشند، لاغر تر به نظر می رسید. هر دوی این اشکال یکسان اند ولی مستطیل سمت راست باریک تر به نظر می رسد.

چگونه لاغرتر به نظر برسیم

 

چگونه با خطوط افقی لاغرتر دیده شویم

چگونه لاغرتر به نظر برسیم

حرف همه درست است، خطوط افقی بدن تان را پهن تر نشان می دهند، مخصوصا هنگامی در قسمت های پهن تر بدن قرار گیرند. پیراهن سمت چپ که مزاحمت خط افقی ندارد، از پیراهن سمت راست که دارای یک خط افقی دقیقا محلی که پیراهن پهن تر است، دارد.

چگونه لاغرتر به نظر برسیم

با این حال اگر خطوط افقی در محل مناسبی قرار گیرند، می توانند مدد رسان باشند. همان طور که در تصویر بالا می بینید، مستطیل های آخر از چپ و آخر از راست، از همه لاغر تر به نظر می رسند، در حالی که مستطیل وسط که از وسط به دو نیم تقسیم شده است، از همه پهن تر است. حقه ی دیداری خطوط افقی هنگامی که در لباس استفاده می شوند از قرار زیر است: هر چه چشم بدون مزاحمت خط افقی روی بدن حرکت کند، بدن بلند تر و لاغر تر به نظرش می آید. همین امر دلیل پهن به نظر رسیدن افرادی است که پیراهن شان را درون شلوار شان می کنند، پهن تر از زمانی است که این کار را نمی کنند یا پیراهن بلند و تنگ تر می پوشند. به همین دلیل است که بستن دائمی کمربندهای رنگی برای زنان ریز نقش توصیه نمی شود. تقسیم نمودن بدن به دو قسمت نه تنها پهن تر نشان تان می دهد، بلکه قد تان را نیز کوتاه تر می کند. به علاوه، پوشیدن لباس تک رنگ معمولا برای اثرات لاغر کنندگی توصیه می شود؛ بدون قطع کردن یک خط افقی میان یک رنگ، فرد را قد بلند تر و لاغر تر نشان می دهد.

 

با خطوط مورب لاغرتر به نظر برسیم

چگونه لاغرتر به نظر برسیم

خطوط مورب به طرز غیر قابل باوری لاغر کننده است، مانند خطوط عمودی ، فرقی نمی کند کجای بدن قرار بگیرند، آن ناحیه را لاغر نشان می دهند. همانطور که در مستطیل سمت راست می بینید، با این که مستطیل ها یک اندازه هستند، از مستطیل سمت چپ کوچکتر به نظر می رسد.

 

خطوط واگرا در مقابل خطوط همگرا در ناحیه ی شانه

چگونه لاغرتر به نظر برسیم

اگر ران های پهن دارید، یکی از آسان ترین حقه ها، پوشیدن لباس یقه بازتر است، چون بین نیمه ی بالایی و نیمه ی پایینی بدن تعادل ایجاد می کند. تصاویر زیر این نکته را به خوبی رسم نموده اند. پیراهن سمت چپ خط هایی دارد که از شانه به بیرون می رود و به آن پهنا می بخشد. سمت راست، خطوطی که ناحیه ی شانه را باریک می کنند را می بینید. با این که مستطیل ها یک اندازه اند، نیمه ی پایینی پیراهن سمت چپ باریک تر و مستطیل سمت راست پهن تر دیده می شود. شانه ها با پهن کردن با یقه ی پهن تر، باریک تر دیده می شوند. فقط به همین دلیل تاپ های هالتری برای زنان با بدن گلابی شکل توصیه نمی شود. فکر می کنم که این تصویر بیان گر این امر می باشد.

 

رنگ های تیره

چگونه لاغرتر به نظر برسیم

راست می گویند که رنگ مشکی لاغر نشان می دهد. با این وجود می خواهیم با عنوان این که همه ی رنگ های تیره هنگامی که کنار رنگ روشن تر قرار می گیرند، این تاثیر را دارند، از این امر فراتر رویم. به عنوان مثال ملاحظه می کنید که قسمت تیره ی مستطیل سمت چپ و قسمت تیره ی مستطیل سمت راست کوچکتر دیده می شود. این مستطیل ها دقیقا یک اندازه هستند. تا وقتی که رنگ تیره روی قسمت های پر تر بدن تان باشد که آن محل را لاغر تر نشان می دهد، مهم نیست چه رنگی بپوشید.

 

 

بامیلوبلاگ

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 3, میانگین امتیاز: 2,33 از 5)
Loading...
×