پنج شنبه , ۲۹ مهر , ۱۴۰۰

آموزش رفع گرفتگی توالت فرنگی با دستمال

رفع گرفتگی توالت فرنگی

یکی از حوادث ناخوشایندی که برای افراد در طول روز پیش می آید گرفتگی توالت فرنگی با دستمال کاغذی و صابون می باشد بسیاری از این افراد در زمان وقوع این اتفاق راهکاری برای تخلیه چاه و رفع گرفتگی توالت فرنگی ندارند در این مقاله ما روش های رفع گرفتگی توالت فرنگی با دستمال کاغذی و صابون را آموزش می دهیم و در نهایت می توانید در صورت باز نشدن از لوله بازکنی سیار برای تخلیه چاه و رفع گرفتگی توالت فرنگی استفاده کنید با ما همراه شوید تا در مواقع ضروری از این آگاهی ها استفاده لازم را داشته باشید.

تخلیه چاه توالت فرنگی

تخلیه چاه توالت فرنگی نیاز به دانش فنی دارد که اکثرا هم در مواقعی گرفتگی رخ می دهد که دستمال کاغذی به وسیله خودتان یا میهمان داخل لوله می افتد اگر در ابتدا برای تخلیه چاه و رفع گرفتگی توالت فرنگی اقدام کنید کار بسیار راحت خواهد بود، اما با گذشت زمان تخلیه چاه سخت می شود و باید توسط تکنسین لوله بازکنی سیار این کار صورت گیرد، اما نگران نباشید در ادامه روش تخلیه چاه توالت فرنگی را توضیح می دهیم.

  • روش رفع گرفتگی توالت فرنگی
  1. با توجه به اینکه دستمال کاغذی خاصیت به گونه ی است که می تواند آب را از خود عبور دهد اگر سریعا اقدامات لازم را انجام دهید می توانید رفع گرفتگی توالت فرنگی اتفاق بیافتد یکی از این اقدامات ریختن سطل آب گرم می باشد با این کار باعث می شود که فشار آب گرفتگی را برطرف نماید و بهتر است از فاصله نیم متری آب را درون توالت فرنگی بریزید؛ البته توجه داشته باشید که از آب جوش استفاده ننمایید، چرا که امکان شکستگی کاسه توالت فرنگی وجود دارد و حتی الامکان از ریختن آب داغ و جوش اجتناب کنید.
  2. در صورتی که گرفتگی توالت فرنگی به وسیله صابون اتفاق افتاده باشد می توانید برای باز کردن و تخلیه چاه از مواد شوینده که باعث لیز شدن لوله توالت فرنگی می شوند استفاده کنید، که برای این کار می توانید مقداری مایع شوینده را به داخل لوله بریزید هر چقدر حجم مایع شوینده بیشتر باشد امکان باز شدن بیشتر می شود و بعد از ریختن مواد شوینده به مدت نیم تا یک ساعت اجازه دهید. سپس با ریختن آب گرم می توانید تخلیه چاه را انجام دهید اگر تخلیه چاه انجام نشد این روش را دوباره انجام دهید و اگر باز هم رفع گرفتگی حاصل نشد می توانید با شرکت لوله بازکنی سیار در تماس باشید تا با اعزام تکنسین فنی تخلیه چاه را برای شما با استفاده از دستگاه انجام دهد.
  1. یکی دیگر از روش های رفع گرفتگی توالت فرنگی استفاده از جوش شیرین به همراه آب گرم است روش بسیار ساده ی که در عین سادگی بسیار کارگشا می باشد برای انجام این روش کافی است که جوش شیرین به مقدار یک استکان داخل لوله توالت فرنگی بریزید و به مدت یک یا دو ساعت صبر کنید تا جوش شیرین وارد عمل شود در این روش معمولا باعث تکه تکه شدن عامل گرفتگی همچون صابون و دستمال کاغذی می گردد که بعد از گذشت یک یا دو ساعت می توانید یک سطل آب گرم داخل کاسه توالت فرنگی بریزید و شاهد باز شدن و تخلیه چاه توالت فرنگی شوید.
  2. می توانید روش سوم را کمی ارتقا دهید و با درست کردن محلول سرکه و جوش شیرین رفع انسداد کنید که برای درست کردن محلول خانگی کافی است که یک استکان آب گرم داخل نصف استکان سرکه مخلوط نمایید و نصف استکان جوش شیرین را به درون کاسه توالت فرنگی بریزید سپس محلول سرکه و آب گرم را پشت جوش شیرین بریزید و اجازه دهید تا جوش شیرین و سرکه باعث از بین بردن گرفتگی توالت فرنگی شود و بعد از نیم ساعت که از تخلیه چاه گذشت می توانید آب بریزید تا از رفع گرفتگی توالت فرنگی اطمینان حاصل کنید.
  3. در این روش می توانید از فنر دستی برای رفع گرفتگی استفاده کنید البته باید این کار را با دقت بالا انجام دهید چرا که هر گونه سهل انگاری باعث شکستن لوله فاضلاب می شود و هزینه تعمیر لوله کشی بسیار از هزینه لوله بازکنی سیار گران تر خواهد بود، به همین خاطر سعی نکنید فنر را با فشار به داخل لوله هل دهید چرا که باعث آسیب به لوله فاضلاب خواهد شد برای همین کافی است که در جهت عقربه های ساعت، فنر را بچرخانید.

 لوله بازکنی سیار

رفع گرفتگی توالت فرنگی

برخی گرفتگی ها همچون گرفتگی توالت فرنگی در بعضی مواقع بر طرف نشده و نیاز به تکنسین مجرب لوله بازکنی سیار دارد که با استفاده از روش های کارآمد و دستگاه فنر برقی اقدام به رفع گرفتگی توالت فرنگی می نمایند تا با کمترین کثیف کاری و آسیب به لوله باعث تخلیه چاه شوند، از مزایای دیگر لوله بازکنی سیار سرعت العمل بالا در  رفع گرفتگی توالت فرنگی است.

چرا که هم حمل و نقل آن آسان است و هم به دلیل داشتن قطر و متراژ های بسیار طولانی لوله را می توانند باز نمایند به همین خاطر اکثر شرکت های فعال از روش فنر برقی اقدام به تخلیه چاه و رفع گرفتگی توالت فرنگی به وسیله دستمال کاغذی و صابون می نمایند.

جمع بندی

در این مطلب به آموزش روش های تخلیه چاه و رفع گرفتگی توالت فرنگی و در نهایت استفاده از لوله بازکنی سیار پیشنهاد دادیم در پایان خوشحال خواهیم شد تجارب و نظرات ارزشمند خود را درباره تخلیه چاه و رفع گرفتگی توالت فرنگی با ما و دیگر دوستانتان در میان بگذارید شاد و پیروز باشید.

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 4, میانگین امتیاز: 4,25 از 5)
Loading...

ارسال دیدگاه شما

×