یکشنبه ۱۶ مرداد ۱۴۰۱

لحاف یا کاور لحاف؟ | تفاوت در چیست؟

روتختی یا کاور روتختی

روتختی یا کاورروتختی؟ مساله این است. وقتی نوبت به انتخاب روتختی می رسد، انتخاب مناسب برای شما چیست؟ آیا از مرتب کردن تخت خود متنفرید؟ آیا راحتی شستشو را ترجیح می دهید؟ همه اینها مواردی است که باید هنگام تصمیم گیری در مورد اینکه چه نوع روتختی مناسب تخت خواب شما خواهد بود در نظر داشته باشید.

لحاف روتختی چیست؟

به طور معمول، روتختی یک پتوی ضخیم، لحاف و کرکی است که برای گرم نگه داشتن شما استفاده می شود. معمولاً با پرکننده الیاف مصنوعی یا سیلیکون به اصطلاح عامیانه پشم شیشه پر می شود که برای محکم کردن پرکننده و برای توزیع یکنواخت الیاف روی آن دوخته می شود. لحاف روتختی یا comforter  معمولاً بصورت ست‌ یا سرویس روتختی فروخته می‌شوند که شامل لحاف، ملحفه یا کاور تشک و روبالش هستند. سرویس لحاف روتختی معمولا به راحتی پهن و جمع می شوند و تزیین سرویس خواب را آسان می‌کنند. شستشوی روتختی کار آسانی نیست؛ معمولا لازم است لحاف را برای شستن نزد خشک شویی بفرستید.

منتخب محصولات: سرویس روتختی

کاور لحاف چیست؟

کاور روتختی یا کاور لحاف که گاهی اوقات با نام روتختی کاوری نیز نامیده می شود، نوعی ملافه است که بصورت یک کیسه صاف با درب زیپ دار یا روتختی بند دار – سرویس کاوری سوپریم یا روتختی دکمه دار – سرویس کاوری پرایم دوخته شده است و روی یک لحاف سفید رنگ یا duvet به نام لحاف لایت با جنس کتان – لحاف لایت دو در یک یا یک لحاف لایت با جنس ۷۰ درصد پنبه – لحاف لایت پرمیوم کشیده می شود. روکش لحاف یا کاور لحاف یا duvet cover قابل جابجایی است، یعنی به راحتی از روی لحاف جدا می شود و این مورد علاوه بر ظاهر محصول که دوختی روی روتختی دیده نمی شود. کار شستشوی آن را آسان می کند؛ یعنی شما هنگام شستن روتختی فقط لازم است کاور آن را جدا کنید و به راحتی داخل ماشین لباسشویی منزل بشویید. این محصول هم مانند سرویس لحاف به صورت ست یا سرویس کاور روتختی به فروش می رسد. ترکیب ملحفه کاوری، لحاف و روبالش ها است.

منتخب محصولات: روتختی هتلی

کاور روتختی بهتر است یا روتختی دوخت شده؟

کاور لحاف بخریم یا لحاف؟ در مقایسه این دو محصول با یکدیگر لازم است نکات مثبت و منفی هردو را بدانیم تا بتوانیم در خرید سرویس لحاف روتختی خود انتخاب درستی داشته باشیم.

سرویس کاور لحاف روتختی چه مزیتی دارد؟

 • از لحاظ ظاهری: روی کاور لحاف دوختی دیده نمی شود و این مورد کاملا سلیقه ای است.
 • از لحاظ کارآیی: مجموعه کاور لحاف + لحاف لایت برای شستشو بسیار مناسب است و به راحتی داخل ماشین لباسشویی منزل شسته می شود.
 • از لحاظ قیمت: مجموعه سرویس کاور لحاف + لحاف لایت نسبت به یک سرویس لحاف گرانتر است و این به علت اضافه شدن یک لحاف دیگر به مجموعه محصول است که کاملا طبیعی است.

سرویس لحاف روتختی چه مزیتی دارد؟

 • از لحاظ ظاهری: برای اتصال روتختی با الیاف اصطلاحا پشم شیشه داخل آن روی این محصول دوخت زده می شود که نوع و ظاهر دوخت آن باتوجه به فروشگاه روتختی ممکن است متفاوت باشد.
 • از لحاظ کارآیی: برای شستشوی لحاف روتختی معمولا لازم است این کار را به خشکشویی بسپارید اما مرتب کردن آن به علت دوخت روی محصول به مراتب ساده تر است.
 • از لحاظ قیمت: قاعدتا با توجه به حذف لحاف لایت از این محصول قیمت آن نسبت به روتختی کاوری مقرون به صرفه تر است.

کدام محصول انتخاب بهتری است؟

هنگام خرید روتختی از یک فروشگاه اینترنتی معتبر همراه با نماد اعتماد همواره به یاد داشته باشید لازم است به خوبی در مورد انتخاب این دو محصول دقت کنید. هرچند فروشگاه های کمی هردومحصول را همزمان دارند اما یک فروشگاه روتختی خیلی خوب هردو محصول را در اختیار شما قرار می دهد.

 • اگر برای خرید جهیزیه اقدام می کنید یا قصد خرید روتختی دخترانه یا پسرانه برای فرزند دلبند خود را دارید قاعدتا شستشوی محصول باید در اولویت های شما قرار گیرد. حذف این هزینه از مخارج روزمره شما در دراز مدت رقم قابل توجهی است. در اینصورت خرید روتختی کاوری بهترین انتخاب برای شماست.
 • اگر می خواهید با کمترین هزینه در حال حاضر خرید روتختی خود را انجام دهید و ظاهر یک روتختی ارزان و دوخت دار اولویت شماست. باید سرویس لحاف روتختی را در برنامه خرید خود قرار دهید.

نکات مهمی که باید هنگام خرید روتختی رعایت کنید:

هنگام خرید روتختی مانند هر خرید دیگری لازم است مواردی را رعایت کنید تا دچار سواستفاده احتمالی فروشندگان نشوید. سلامت خود و اعضای خانواده را به خطر نیاندازید و مجبور به خرید مجدد نشوید.

۱- از فروشگاه معتبر روتختی خرید کنید:

گول حراجی های روتختی را نخورید، از دست فروشان یا ماشین های دوره گرد خرید نکنید. از پیج ها یا صفحه های بی نام و نشان خریداری نکنید. ممکن است خودتان یا یکی از آشنایانتان حداقل یکبار با چنین کلاهبرداری هایی مواجه شده باشید. جنس های فیک و کپی محصولات روتختی مانند هر محصول دیگری در بازار پرهستند و خیلی زود شما را پشیمان می کنند.

۲- به جنس پارچه روتختی دقت کنید:

شاید به این موضوع دقت نکرده باشید؛ همه پارچه ها از نخ بافته شده اند، حتی پارچه های پلی استر، پس اگر فروشنده ای به شما گفت روتختی نخی است کاملا درست گفته است. سوال درست اینست: جنس نخ روتختی از چیست؟

اگر پاسخ فروشنده به شما این بود که: این روتختی کتان است، روتختی پنبه است، یا روتختی از جنس لینن است. در حال خرید یک محصول باکیفیت و سالم هستید.

منتخب محصولات: روتختی ساده تمام کتان

 • نوع محصول روتختی را در نظر بگیرید:

روتختی کاوری یا لحاف روتختی؟ همانطور که گفته شد با توجه به اولویت هایی که برای خرید خود در نظر دارید محصول مناسب با سلیقه، بودجه و کارآیی مناسب را انتخاب کنید و درصورت امکان از تخفیف روتختی نیز استفاده کنید.

۴- انتخاب سایز روتختی مناسب با تختخواب یا تشک شما:

چه سایز روتختی انتخاب کنم؟ سوال متداول همه مشتریان در زمان خرید است. به طور کلی:

 • سایز تشک نوجوان ۸۰ در ۱۸۰ سانتیمتر
 • سایز تشک یکنفره ۹۰ در ۲۰۰ سانتیمتر
 • سایز تشک یک ونیم نفره: ۱۲۰ در ۲۰۰ یا ۱۴۰ در ۲۰۰ سانتیمتر
 • سایز تشک دونفره: ۱۶۰ در ۲۰۰ یا ۱۸۰ در ۲۰۰ سانتیمتر است.

و چه سایز روتختی برای تشک من مناسب است؟ بر اساس عکس پایین میتوانید سایر روتختی مناسب برای تشک خود را پیدا کنید.

راهنمای انتخاب سایز روتختی

۵- لحاف لایت با کیفیت بخرید:

خرید لحاف لایت نیز به اندازه خود سرویس کاوری مهم است. اگر در انتخاب نوع محصول شما کاور روتختی را انتخاب کردید و این محصل برای شما جذابتر است. درصورتیکه یک محصول خاص نیز برای شما جذاب است از آلبوم روتختی ساده تمام کتان محصول روتختی کاوری دکمه دار یا روتختی پرایم را انتخاب کنید. روتختی سوپریم بند دار نیز انتخاب خوبی خواهد بود.

پس از انتخاب سرویس کاوری نوبت به انتخاب لحاف لایت  یا لحاف خام می رسد. لحاف لایت کتان دو دریک با کیفیت ترین محصولی است که در رنگ های طوسی، آبی، صورتی، زرد، آبی، بنفش، کرم و … می توانید انتخاب کنید. توسط بند به کاور لحاف گره می خورد و به عنوان یک محصول تکی نیز قابل استفاده است. لحاف لایت پرمیوم نیز در صورتی که یک لحاف لایت با قمت ارزان مورد نظر شما باشد گزینه خوبی است.

۶- شستشوی روتختی را جدی بگیرید:

قبل از شستشو حتما راهنمای شستن روتختی را مطالعه کنید تا از روش آن مطمئن شوید، اما در حالت کلی از روش زیر برای شستشوی روتختی پشم شیشه خود استفاده کنید:

 • لکه ها را قبل از شستشو کامل پاک کنید.
 • مایع رختشویی بدون آنزیم (نه پودر رختشوییی) را داخل ماشین لباسشویی بریزید
 • برنامه ماشین لباسشویی را روی (duvet) تنظیم کنید.
 • حتی الامکان برای جلوگیری از چروک شدن ملحفه ها آن را روی خشک کن نگذارید.
 • وقتی روتختی دونم شد روی یک سطح صاف پهن کنید تا چروک ها باز شود.

۷- نظرات ارزشمند خود را در مورد خرید روتختی با ما درمیان بگذارید

هرگونه تجربه خرید یا مشاوره خود از را با بصورت کامنت منتشر کنید. همیشه منتظر نظرات ارزشمند شما در جهت بهبود تجربه خرید و خدمات رضایت بخش به مشتریان هستیم.

هزینه ارسال محصول به سراسر کشور تا درب منزل رایگان است

فروشگاه روتختی سپارشی – متفاوت ترین تجربه خرید آنلاین

آدرس سایت: separeshi.com

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 21, میانگین امتیاز: 4,81 از 5)
Loading...

ارسال دیدگاه شما

×