یکشنبه ۱۶ مرداد ۱۴۰۱

عمل زیبایی بینی بدون بیهوشی؟؟!!

بیاید قبول کنیم زیبایی که عمل بینی برای چهره ایجاد می کند ، بسیار وسوسه انگیز است ؛ به همین خاطر است که همه ما برای یک بار هم که شده فکر عمل کردن دماغ به ذهن مان خطور کرده. اما بعضی اوقات شرایطی پیش میاد که باعث شده شماری از افراد به کلی از انجام این جراحی منصرف شوند. مثلا با افرادی برخورد می کنند که از نتیجه جراحی بینی شان راضی نیستند و مدام ایراد می گیرند یا حتی می گویند اصلا اینکارو انجام ندید ! اما نمی توان به این مورد استناد کرد ؛ چرا که امکان دارد ایشان به خاطر انتخاب نادرست جراح بینی خود ، تجربه خوبی از این عمل نداشته باشند یا این که حتی خود شخص مراقبت هایی را که باید انجام میداده را به درستی به انجام نرسانده و در دوره ریکاوری برای او مشکل پیش آمده است ؛ حالا می آید می گوید جراحی دماغ خوب نیست !

عمل بینی

یک مسئله دیگری هم که عموماً در دل اکثر متقاضیان ترس می اندازد ، به بیهوشی بر می گردد. به طوری که هستند کسانی که به خاطر ترس زیاد خود از این امر ، تصمیم می گیرند اصلا سمت جراحی نروند. البته امروزه یک چیزی که خیلی رایج شده و شنیده می شود ، عمل زیبایی بینی بدون بیهوشی است. اگر این عمل شدنی باشد ، آمار جراحی بینی از همینی که هست هم بیشتر می شود. حالا بریم ببینم که اصلا عمل دماغ بدون بیهوشی یعنی چی ؟

جراحی بینی با چشمان باز !

چرا افراد از بیهوشی می ترسند ؟ عمده واهمه افراد از این است که بعد از بیهوش شدن دیگر به هوش نیایند. اول از همه بیاین این مسئله را حل کنیم. کسانی که می خواهند دماغشون را عمل کنند ، قبل از هر اقدامی ، جراح یک جلسه مشاوره برایشان تعیین می کند. اینجوری نیست که تا شما به دکتر گفتید من میخوام دماغم عمل کنم ایشان هم فوراً بگه باشه همین فردا عمل میشی !

مطمئن باشید حفظ سلامتی شما برای جراح بینی تهران مهم تر از هر چیز است و او ریسک نمی کند که تحت هر شرایطی عمل را برایتان به انجام برساند. بنابراین اول با شما به گفتگو می پردازد تا ببیند خواسته اصلی شما از انجام این کار چیست و بعد موارد دیگری مثل بیماری ها ، داروهای مصرفی ، حساسیت هایی که دارید و مواردی از این قبیل را بررسی می کند تا مطمئن شود عوامل زمینه ای که ممکن است مشکل ساز شوند را دچار نیستید. در کل راحت به شما بگوییم که اگر بیماری خاص و کنترل نشده ای نداشته باشید و سلامتی تان در سطح قابل قبولی باشد ، لزومی نداره نگران بیهوشی عمل زیبایی بینی باشید.

حالا مسئله را از یک طرف دیگر بررسی می کنیم. بعضی موقع ها جدا از ترس ، ممکن است شما به عارضه ای مبتلا باشید که بیهوشی را برایتان خطرناک کند. از طرفی هم تمایل شدید به انجام عمل بینی دارید ؛ خب حالا چه راه حلی برای این وضعیت وجود دارد ؟ بله درست حدس زدید عمل بینی با بیحسی !

در حقیقت وقتی از جراحی بدون بیهوشی حرف می زنیم منظورمان این است که فرایند تحت بیحسی موضعی به انجام می رسد. با اعمال بی حسی موضعی برای جراحی کردن بینی ، دیگر نگران این نخواهید بود که بعد از عمل به هوش نیایید. شما در حین انجام تغییرات بر روی بینی تان بیدار هستید و می بینید و می شنوید اما دردی در کار نیست !

کدوم بهتره ؟ عمل بینی با بیهوشی یا با بی حسی ؟

همیشه وقتی که برای انجام یک عمل دو تکنیک ارائه می شود ، اولین پرسشی که شما از دکتر علیرضا محبی می پرسید این است که کدام یکی بهتر است ؟ خب بیاین کاملا برایتان توضیح دهیم که چطوری میشه فهمید بیهوشی بهتر است یا بیحسی موضعی.

در اول بحث این را گفتیم که شاید خود شما و خیلی از متقاضیان جراحی بینی از این بابت از بیهوشی بترسید که بعد از آن دیگر به هوش نیایید ؛ به همین خاطر ترجیح می دهید که برای انجام عمل جراحی ، در اتاق عمل هوشیار باشید. البته که باید این طرف قضیه را هم ببینید که برای بعضی افراد به هوش بودن در طول عمل و اینکه ببینند و بشنوند چه اتفاقاتی داره میفته خیلی استرس زا تر است. حتی با خودشون فکر می کنند اگر وسط عمل موقعی که جراح داره استخوان و بافت بینی را برش میده ، اثر داروی بیحسی بپره چی ؟ واقعا این تفکرات در سر همه ما میچرخه. پس به خودشان می گویند همان بهتر که خواب باشم و نبینم ! خوب الان ما دو گروه متقاضی داریم با دو دیدگاه متفاوت ؛ چطور الان بگیم کدوم روش بهتره ؟!

مثال بالا را برایتان توضیح دادیم که خیلی بهتر متوجه این مسئله شوید. برای عمل کردن بینی شرایط هیچ دو بیماری به طور کامل مثل هم نیست ؛ شاید جنبه های مشترکی داشته باشند اما نمی توان گفت به طور قطع و صد در صد همه چیزشان یکی است. هر فردی با بینی و صورت متفاوت خواسته متفاوتی هم دارد. از این رو جراح بینی بهترین شخص برای تصمیم گیری در این امر می باشد. جلسه مشاوره ای که بهتون گفتیم یادتونه ؟! در همان جلسه دکتر عمل بینی این مسئله را هم مد نظر قرار می دهد. وضعیت هر فرد را بررسی می کند و خواسته هایش را می شنود و در نهایت بهترین تصمیم را برای او می گیرد.

در مجموع سعی کنید از تجارب دیگران در این زمینه استفاده کنید ولی آن را سر لوحه قرار ندهید چرا که شرایط شما با آن ها یکی نبوده و عمل بینی برای شما که آگاهی بیشتری دارید و به دنبال آن می توانید انتخاب های بهتری داشته باشید ، قطعا تجربه متفاوت تر و حتی بهتر از آن ها می باشد. این را هم گوشزد کنیم که از راهنمایی های جراح بینی حتما استفاده کنید و اینکه آگاه باشید تا بتوانید به عالی ترین نتایج از جراحی زیبایی بینی دست پیدا کنید.

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 1, میانگین امتیاز: 1,00 از 5)
Loading...

ارسال دیدگاه شما

×