پنجشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۱

۳ نکته مهم قبل از خرید کاغذ دیواری

کاغذ دیواری دکوراتیو

امروزه روش‌های متنوعی برای پوشش دیوار به صورت تزیینی وجود دارد. یکی از پوشش‌های مناسب و پرطرفدار، کاغذ دیواری است. قبل از خرید کاغذ دیواری باید نکات متعددی را مد نظر قرار داد. به همین دلیل در این مقاله به نکات مهم در هنگام انتخاب این پوشش اشاره خواهیم کرد. همانطور که می‌دانید طرح‌های متنوع مدرن و سنتی به صورت الگوهای تکرارشونده در سراسر طول این پوشش تکرار می‌شوند. با تکرار این الگوها طرح اصلی ایجاد خواهد شد. به دلیل تکرار نقوش، می‌توان این پوشش را به صورت متری خریداری کرد. از این جهت آسیبی به طرح و نقوش چاپ شده روی آن ایجاد نخواهد شد.

امکان خرید دیوارپوش تزیینی از طریق سایت و به صورت اینترنتی نیز وجود دارد. اما قبل از این کار نیز باید نکات مهمی را در این راستا مد نظر قرار دهید. به همین دلیل در اینجا ۳ نکته مهم قبل از خرید کاغذ دیواری را ذکر خواهیم کرد. توجه به این نکات می‌تواند موجب خرید بهتر در این حوزه شود.

۱- انتخاب طرح مناسب برای کاغذ دیواری

قبل از خرید کاغذ دیواری، باید بدانیم که طرح‌های متنوعی در این زمینه وجود دارد. انواع آلبوم کاغذ دیواری توسط برندهای مختلف ارائه می‌شوند. پوشش‌های تزیینی بافت‌دار مانند پوشش دارای بافت سنگی از این نمونه هستند. همچنین سبک‌های مختلفی برای طراحی نقوش چاپ‌شده روی این پوشش وجود دارند. مثلا سبک مدرن و کلاسیک از روش‌های پرکاربرد برای چاپ نقوش هستند. در آلبوم‌ها نیز برخی از برندها از طرح‌های متنوع استفاده می‌کنند. به این معنی که در یک آلبوم می‌توان طرح‌های مدرن، سنتی و کلاسیک را مشاهده کرد.

با انتخاب طرح مناسب برای کاغذ دیواری، فضای مورد نظر نیز زیباتر خواهد شد. این امر موجب طراحی و دیزاین بهتر فضا خواهد شد. برای ساختمان‌های مدرن امروزی، استفاده از نقوش مدرن رایج است. این نوع طرح‌ها اغلب ساده هستند. به این معنی که دیگر برای چاپ انواع کاغذ دیواری از طرح‌های پیچیده استفاده نمی‌شود. البته اگر فضا کلاسیک باشد، این نوع طرح‌ها هنوز کاربرد دارند. نوع طرح این پوشش روی قیمت کاغذ دیواری تاثیر چندانی نخواهد داشت و فقط ابعاد آن می‌تواند تعیین‌کننده قیمت پوشش باشد.

کاغذ دیواری مدرن

۲- انتخاب دیوار مناسب برای نصب کاغذ دیواری

مکان نصب کاغذ دیواری از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. در گذشته و در دوران کلاسیک از پوشش‌هایی مانند کاغذ دیواری به صورت سرتاسری در اتاق استفاده می‌شد. به این معنی که تمامی دیوارها دارای این پوشش بودند! هر چقدر میزان استفاده از آن بیشتر بود، نشان‌دهنده میزان ثروت آن خانواده بود. این نوع نگاه به ویژه در اروپا بسیار رایج بود. اما در حال حاضر میزان استفاده از این پوشش در فضا کمتر است. به همین دلیل اغلب یک دیوار یا چندین دیوار برای پوشش انتخاب می‌شوند. این دیوارها نقش تقسیم‌کننده فضا را دارند. گاهی نیز برای جلوگیری از یکنواختی، یک دیوار انتخاب می‌شود.

عرض دیوار در این حالت نیز اغلب کم است. گاهی ممکن برای فضای پشت تلویزیون، نسبت به خرید کاغذ دیواری اقدام شود. در این حالت بهتر است از طرح‌های ساده استفاده شود. زیرا این نوع طرح‌ها موجب شلوغ شدن فضای پشت تلویزیون نخواهند شد. رنگ و طرح آن نیز باید با نوع طراحی فضا و مبلمان هماهنگ باشد. برای انتخاب دیوار باید نکاتی را مد نظر قرار دهید.

  • ابعاد دیوار مورد نظر
  • محل قرارگیری آن
  • میزان دید مخاطب به دیوار هنگام ورود به فضا

در صورت توجه به این سه عامل می‌توانید یک دیوار مناسب برای نصب کاغذ دیواری انتخاب کنید. این کار چندان دشوار نیست و در صورتی که توانایی انتخاب دیوار مناسب را ندارید می‌توانید از یک طراح دکوراسیون داخلی کمک بخواهید.

۳- خرید کاغذ دیواری با توجه سبک طراحی فضا

همانطور که توجه به سبک طراحی انواع کاغذ دیواری اهمیت دارد، توجه به سبک طراحی فضا نیز مهم است. همانطور که گفته شد امروزه اغلب فضاها به صورت مدرن طراحی شده‌اند. در نتیجه باید از کاغذ دیواری مدرن برای این فضاها استفاده کرد. میزان فروش کاغذ دیواری مدرن نیز نشان‌ دهنده استقبال افراد از این شیوه طراحی است. بهتر است که با توجه به تنوع طرح‌های مدرن، از نقوش خاص و غیر تکراری استفاده شود. طرح‌های ابر و باد و یا بافت دار انتخاب مناسبی برای یک فضای مدرن هستند و می‌توان آنها را خریداری کرد.

اما گاهی یک فضا به صورت کلاسیک طراحی می‌شود. در این صورت می‌توان از کاغذ دیواری کلاسیک با نقوش سنتی و باستانی استفاده کرد. برخی از نقوش به کار رفته در این پوشش‌ها باستانی و قدیمی هستند. مثلا کاغذ دیواری داماسک یکی از انواع پرفروش این پوشش است.

کاغذ دیواری کلاسیک

۴- کاغذ دیواری قابل شستشو نیاز دارید یا خیر؟

یکی از نکاتی که باید در هنگام خرید به آن توجه شود، قابلیت شستشوی کاغذ دیواری است. در صورت داشتن این ویژگی، علاوه بر امکان نظافت آن، طول عمر پوشش نیز بیشتر خواهد بود. زیرا از مواد با دوام برای تولید آن استفاده شده‌است. در صورتی که پوشش دیوار در برابر نفوذ آب مقاوم باشد، می‌توانیم با استفاده از دستمال نمدار، آن را تمیز کنیم. اما این پوشش نباید در فضایی مورد استفاده قرار بگیرد که در معرض رطوبت است. زیرا چسب پشت کاغذ دیواری از دیوار جدا خواهد شد.

کاغذ دیواری pvc یکی از انواع قابل شستشو است. اغلب برندهای معروف نیز امروزه انواع پوشش‌ها را به صورت ضدآب ارائه می‌دهند. در نتیجه کمتر شرکتی پیدا می‌شود که پوشش ارائه شده برای دیوار را با امکان شستشو ارائه ندهد. بهتر است قبل از خرید کاغذ دیواری از این امکان مطلع شویم. این پوشش دارای مزایای بی‌شماری است که در ادامه آنها را ذکر خواهیم کرد.

  • مقاومت در برابر رطوبت
  • امکان شستشو و نظافت
  • افزایش دوام و پایداری در برابر آسیب
  • طول عمر بالا

بنابراین این نوع پوشش دارای مزایای بی‌شماری است. قیمت کاغذ دیواری قابل شستشو طبیعتا از نوع معمولی آن نیز بیشتر است. زیرا برای ساخت آن از موادی مانند پی وی سی استفاده شده است.

انواع آلبوم کاغذ دیواری

همانطور که ذکر شد، شرکت‌های مختلف نسبت به فروش کاغذ دیواری در آلبوم‌های متنوع، اقدام می‌کنند. این آلبوم‌ها توسط برندهای داخلی (ایرانی) و خارجی تولید می‌شوند. به دلیل رقابت شرکت‌های ایرانی تولید این پوشش، کیفیت این محصولات در داخل نیز بسیار بیشتر از قبل است. در نتیجه نمی‌توان گفت که پوشش‌های تزیینی خارجی کیفیت و دوام بیشتری نسبت به نموه داخلی دارند.

باید به این نکته توجه کنید که کاغذ دیواری ساده را می‌توان برای سال‌های زیادی روی دیوار استفاده کرد. اما در صورتی که از کاغذ دیواری طرح‌دار استفاده شود، بعد از مدتی طرح آن خسته‌کننده خواهد شد. در نتیجه عمر مفید یک پوشش باید مد نظر قرار بگیرد. در آلبوم‌ها طرح های متنوع مدرن و کلاسیک وجود دارد. گاهی نیز یک آلبوم به یک نوع از دیوارپوش اختصاص پیدا خواهد کرد.

فروش کاغذ دیواری مدرن به صورت اینترنتی

برای خرید کاغذ دیواری می‌توانید از طریق سایت و به صورت اینترنتی نیز اقدام کنید. این پوشش به صورت متری  در سایت دکورآفیس ارائه شده‌است. قیمت‌های مقرون‌به صرفه و کیفیت بالای محصولات این مجموعه موجب افزایش فروش شده‌است. به همین دلیل اغلب مشتریان خرید اینترنتی را به خرید حضوری ترجیح می‌دهند. بهتر است قبل از خرید به نکات مهمی که در ابتدای مقاله گفته‌شد، دقت شود. با مطالعه این نکات می‌توانید خرید بهتری داشته‌باشید. در صورت تمایل به مشاوره می توانید با شماره همراه ۰۹۱۰۴۹۶۲۵۲۷ تماس حاصل فرمایید.

قیمت کاغذ دیواری ممکن است به نوع برند آن بستگی داشته‌باشد. به همین دلیل باید در هنگام خرید، به نام برند و شرکت تولیدکننده کاغذ دیواری دقت شود.

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 1, میانگین امتیاز: 1,00 از 5)
Loading...

ارسال دیدگاه شما

×