سه شنبه ۹ خرداد ۱۴۰۲

زمان دقیق اعلام نتایج و برندگان لاتاری ۲۰۲۴

زمان دقیق اعلام نتایج و برندگان لاتاری ۲۰۲۴ توسط سایت ایرانیان لاتاری چه تاریخی است و افرادی که سال گذشته یعنی ۱۴۰۱، ثبت نام لاتاری انجام داده اند چه سرنوشتی برایشان رقم خورده است.

در این مقاله می خواهیم در این باره صحبت کنیم. ابتدا با معنی لاتاری و نحوه ثبت نام آشنا خواهیم شد.

لاتاری چیست؟

لاتاری یا قرعه کشی به زبان ساده یک نوع بازی شانسی است که در آن شرکت کنندگان با پرداخت هزینه‌ ای به یک جایزه بزرگ دست می‌ یابند. در این بازی، اعداد یا سایر نمادها به صورت تصادفی انتخاب می‌ شوند و شرکت کنندگان برای برنده شدن باید اعداد یا نمادهای مشخص را بیشترین تعداد بار انتخاب کنند.

این بازی در کشورهای مختلف با نام‌ های مختلفی مانند لاتو، توتو، پاوربال، مگامیلیونز و … شناخته می‌ شود.

حال با معنی کلمه لاتاری آمریکا در ادامه آشنا خواهیم شد.

لاتاری آمریکا چیست؟

«لاتاری تنوع نژادی آمریکا» که با نام «لاتاری گرین کارت آمریکا» نیز شناخته می شود، هر سال توسط وزارت امور خارجه ایالات متحده برگزار می شود و افراد از سرتاسر دنیا امکان ثبت نام در این قرعه کشی را دارند.

هدف ویزای مهاجرتی لاتاری آمریکا، این است که افراد با نژادهای مختلف امکان مهاجرت دائم به ایالات متحده را داشته باشند و تنوع نژادی جامعه مهاجران به آمریکا حفظ شود.

مهاجرت به آمریکا از سایر روش ها مانند ویزای خانوادگی، سرمایه گذاری، کاری و نخبگان بسیار زمانبر است و به دلیل شرایط خاص، شامل حال تمامی افراد متقاضی مهاجرت به ایالات متحده نمی شود.

با ثبت نام در لاتاری آمریکا، برندگان تنها بر اساس شانس و به صورت رندوم انتخاب می شوند.

بعد از مشخص شدن نتایج لاتاری، برندگان باید در یک پروسه حدودا یکساله، مراحل بعدی لاتاری از جمله تکمیل فرم مهاجرتی DS-260 و انتخاب یکی از سفارت های آمریکا، جمع آوری مدارک، انجام معاینات پزشکی و شرکت در مصاحبه سفارت آمریکا را پشت سر بگذارند.

در نهایت پس از موفقیت در مصاحبه و اخذ ویزای آمریکا، برندگان به آمریکا مهاجرت کرده و گرین کارت آمریکا را دریافت می کنند.

مزایای برنده شدن در لاتاری آمریکا

از مزایای برنده شدن در لاتاری آمریکا می توان به اخذ «گرین کارت» اشاره کرد.

افرادی که بتوانند گرین کارت آمریکا را دریافت کنند، تقریبا از تمام حقوق شهروندان ایالات متحده بجز حق رای، بهره مند می شوند و امکان زندگی در ایالت و شهر دلخواه خود، کارکردن بدون محدودیت و تحصیل با هزینه بسیار اندک و یا رایگان را خواهند داشت.

پس از ۵ سال، با ارائه درخواست شهروندی ایالات متحده، برندگان لاتاری می توانند تابعیت و پاسپورت آمریکا را اخذ کنند و برای اعضای خانواده درجه ۱ خود نیز درخواست گرین کارت دهند.

زمان ثبت نام در لاتاری ۲۰۲۵ آمریکا

ثبت نام در لاتاری آمریکا یکبار در سال و به مدت حدود یکماه امکان پذیر است.

سایت لاتاری E-DV، در بازه اوایل ماه اکتبر (اواسط مهرماه) تا اوایل ماه نوامبر (اواسط آبان ماه) پذیرای درخواست های ثبت نام است و پس از این بازه مشخص، سایت لاتاری بسته می شود.

ثبت نام دوره بعدی لاتاری، یعنی لاتاری ۲۰۲۵ آمریکا، اوایل مهر ماه ۱۴۰۲ فعال خواهد شد. متقاضیان محترم ثبت نام لاتاری ۲۰۲۵، می توانند از اوایل شهریور ماه ثبت نام لاتاری خود را انجام دهند.

نحوه ثبت نام در لاتاری آمریکا

یک فرم ثبت نام لاتاری به زبان انگلیسی در سایت لاتاری E-DV وجود دارد که هر متقاضی فقط یکبار باید آن را به درستی و با دقت کافی تکمیل کند.

در پایان ثبت نام لاتاری در سایت لاتاری، ثبت نام کنندگان باید رسید ثبت نام لاتاری که شامل نام خانوادگی و نام متقاضی اصلی، سال تولد به میلادی و یک عدد کانفرمیشن نامبر ۱۶ کاراکتری است را از سایت لاتاری ذخیره کرده و تا زمان اعلام نتایج لاتاری نزد خود نگه دارند.

شرایط ثبت نام در لاتاری

برای شرکت در قرعه کشی لاتاری آمریکا باید در ابتدا به سایت https://dvprogram.state.gov مراجعه کنید. در سایت فرم ثبت نام برای شما فراهم شده است که باید به آن دقت کنید. شرایط زیر برای شرکت در لاتاری آمریکا وجود دارد:

اصلی ترین شرطی که برای ثبت نام لاتاری وجود دارد، داشتن تحصیلات به میزان حداقل دیپلم دوازده ساله دبیرستان در زمان ثبت نام است.

افرادی که حداقل شرط تحصیلی یعنی دیپلم دوازده ساله دبیرستان را ندارند، با ارائه مدارکی که نشان دهد در زمان ثبت نام، حداقل دو ترم را در دانشگاه تحصیل کرده اند، می توانند واجد شرایط لاتاری باشند.

البته برای افرادی که نتوانند واجد شرط تحصیلی باشند، یک امکان دیگر نیز وجود خواهد داشت و آن هم استفاده از شرط شغلی است.

شرط شغلی لاتاری، این گونه تعریف می شود:

داشتن سابقه کار به میزان حداقل ۲ سال در ۵ سال گذشته در یک شغل با نمره SVP هفت و بالاتر.

مدارک مورد نیاز برای شرط تحصیلی و شغلی، پس از برنده شدن باید ارائه شوند و مورد تایید افسر کنسولی در جلسه مصاحبه قرار بگیرند.

با اطلاع از نکاتی که ذکر شد، می توانید در ثبت نام لاتاری دوره آینده، یعنی لاتاری ۲۰۲۵ به درستی عمل کنید.

همچنین در صورتی که شما به صورت قانونی در آمریکا ساکن نیستید، می‌ توانید با دریافت ویزای ایمیگرنت یا ویزای تجاری و یا در برخی موارد دیگر از جمله برنده شدن در قرعه کشی دوره‌ ای در سفارت آمریکا، شرکت در لاتاری آمریکا را ادامه دهید.

مدارک لازم برای ثبت نام لاتاری ۲۰۲۵ آمریکا

برای ثبت نام در سایت لاتاری، متقاضیان باید یک فرم الکترونیکی به زبان انگلیسی را تکمیل کنند.

در دوره های قبلی، داشتن پاسپورت برای ثبت نام نفر اصلی اجباری بود. اما در دوره لاتاری ۲۰۲۴، شرط داشتن پاسپورت برای نفر اصلی لغو گردید و ثبت نام لاتاری بدون داشتن پاسپورت امکان پذیر شد.

با توجه به شرایط موجود، پیش بینی می شود که برای ثبت نام دوره آینده یعنی لاتاری ۲۰۲۵، باز هم نیازی به ثبت اطلاعات پاسپورت در فرم ثبت نام نباشد.

اما مهم ترین مورد برای ثبت نام لاتاری در هر سال، عکس لاتاری است.

بدون آپلود عکس لاتاری، امکان تکمیل ثبت نام در سایت لاتاری وجود نخواهد داشت. عکس لاتاری که در سایت لاتاری بارگذاری می شود، باید برای تمام افراد ثبت نام کننده شامل نفر اصلی، همسر و فرزندان مجرد زیر ۲۱ سال آپلود شود.

برای ثبت نام در برنامه لاتاری آمریکا (DV Lottery) شما نیاز به مدارک زیر دارید:

  • اطلاعات هویتی
  • آدرس محل سکونت
  • وضعیت تحصیلی
  • وضعیت تاهل
  • عکس استاندارد لاتاری
  • ایمیل و تلفن
  • اطلاعات همسر و فرزندان مجرد زیر ۲۱ سال براساس مدارک هویتی

شانس قبولی در لاتاری برای هر کشور چقدر است؟

کشورهای واجد شرایط در شش منطقه جغرافیایی گروه بندی می شوند: اروپا؛ آفریقا؛ آسیا؛ اقیانوسیه؛ آمریکای شمالی (به استثنای مکزیک)؛ و آمریکای جنوبی، آمریکای مرکزی و کارائیب.

خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده (USCIS) تخصیص ویزای تنوع نژادی سالانه هر منطقه را با استفاده از فرمول خاصی و آمار مهاجرت اخیر محاسبه می کند.

فرمول تخصیص که هر سال مجدداً محاسبه می‌شود، ویزاهای کمتری را به مناطق «با پذیرش زیاد» یا هر منطقه‌ ای که بیش از یک ششم کل پذیرش مهاجران به ایالات متحده در پنج سال گذشته را تشکیل داده، اختصاص می‌دهد.

در واقع می توان گفت که حدود ۷ درصد از ویزاهای موجود در سال می تواند به بومیان هر کشور داده شود.

جمع بندی

ثبت نام کنندگان گرامی باید با استفاده از رسید ثبت نام لاتاری که از سایت لاتاری دریافت کرده اند، نتیجه ثبت نام لاتاری خود را چک کنند.

در صورت برنده شدن، یک نامه با نام نفر اصلی ثبت نام کننده نمایش داده می شود و در انتهای نامه نیز سفارت پیش فرض و همچنین کیس نامبر (شماره پرونده) مخصوص به برنده درج شده است.

اما در صورت برنده نشدن، یک پیغام یکسان برای همه افراد با این شرایط، نمایش داده می شود که بیانگر انتخاب نشدن او در لاتاری آمریکا است.

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 2, میانگین امتیاز: 5,00 از 5)
Loading...

ارسال دیدگاه شما

×