چهارشنبه , ۱ اردیبهشت , ۱۴۰۰

عکاسی تبلیغاتی: نکات و هزینه

عکاسی تبلیغاتی اصفهان  که امروزه بازار بسیار پر رونقی دارد یکی از پر طرفدارترین و در عین حال در صورت حرفه ای عمل کردن در آن، یکی از درآمدزاترین شاخه های هنر عکاسی است که شامل عکاسی از محصولات ، عکاسی کالا ، عکاسی از مواد غذایی و عکاسی از پوشاک و عکاسی از خدمات افراد یا شرکت‌‌ها می شود.

عکاسی تبلیغاتی

از آن جا که عکاسی در حوزه تبلیغات، نقش چشم گیری دارد و در واقع باعث جلب توجه بیننده به برند یا در کل سوژه عکاسی می شود؛ بنابراین عکاسان فعال در این حوزه می بایست از دانش فنی بسیار بالایی برخوردار باشند و به طور موازی با تکنیک های برندسازی نیز آشنایی داشته باشند تا به مدیران یک شرکت تبلیغاتی یا صاحب یک برند در زمینه توضیح مزایای محصول خود به بیننده کمک کنند.

با عکاسی تبلیغاتی و صنعتی در اصفهان  می توان تاثیر به سزایی در روند پیشرفت و رشد موفقیت یک برند داشت، زیرا یک عکس تبلیغاتی می تواند حتی آخرین تصویری باقی مانده از آن برند در ذهن مخاطب باشد.

چرا عکاسی تبلیغاتی؟

عکاسی تبلیغاتی از کفش

مهمترین دلیل برای انتخاب عکاسی تبلیغاتی ، نمایش محصولات مورد نظر، به بهترین و جذاب ‌ترین شکل به منظور ترغیب مشتری به خرید آن است. در این میان همان طور که انتخاب یک عکاس حرفه ای و با تجربه در زمینه عکاسی تبلیغاتی، می تواند زمان تحقق این هدف را نزدیک تر کند؛ انتخاب یک عکاس نامناسب نیز، می تواند برند شما را از دایره توجه مخاطب دور سازد. بنابراین انتخاب عکاس در شکست و موفقیت فروش محصول تاثیر بسزایی دارد.

استودیو عکاسی لحظه نگاری، اطمینان می دهد که با ایده های خلاقانه و فضاسازی های منحصر بفرد خود در عکاسی تبلیغاتی و عکاسی صنعتی  از محصولات و خدمات شما، بهترین حس و پیام را به مخاطب منتقل کند و تصویری فراتر از عکس در ذهن او نقش ببندد. لازم به ذکر است که تیم لحظه نگاری در زمینه عکاسی صنعتی در اصفهان در حال فعالیت می باشد و در این زمینه نیز می تواند در کنار شما باشد

مراحل و نکات عکاسی تبلیغاتی

برنامه ریزی

همان طور که عکس های تبلیغاتی برای چاپ در مجله‌ها، پوسترها، فلایرها و بیلبوردها استتفاده می شود؛ بنابراین باید نشان دهنده تصویر واضحی از محصول، مدل و یا خدمات باشد. همچنین در اصول عکاسی تبلیغاتی آمده است که می توان از یک طراحی گرافیکی نیز به همراه تکنیک های ویرایش عکس برای نشان دادن شرکت پیشرو در تولید محصول موردنظر نیز استفاده کرد.

به هر حال برای هر دو مدل سناریوی تبلیغاتی، برنامه ریزی حرف اول را می زند. پس از برنامه ریزی دقیق و خلاقانه در عکاسی تبلیغاتی نباید غافل شد.

تشکیل جلسه استراتژی

قبل از شروع پروژه لازم است که یک جلسه ترجیحا حضوری برای تعیین استراتژی های لازم جهت عکاسی تبلیغاتی صورت گیرد. به این ترتیب نه تنها گروه عکاسی با پیام های تبلیغاتی مشتری آشنا می شود، بلکه خلاصه ای از برنامه ریزی های خود برای همین پروژه عکاسی را با کارفرما در میان گذاشته و بعد از رسیدن به اتفاق نظرهای لازم، برای زمان شروع جلسه نیز تصمیم گیری خواهد شد.

مدیریت تدارکات در روز عکاسی

بعد از انجام تصمیم گیری های لازم در جلسه استراتژی نوبت به مرحله مدیریت تدارکات مورد نیاز در روز عکاسی می رسد.

مدیریت تدارکات مورد نیاز در روز عکاسی شامل موارد زیر است:

 • تهیه تجهیزات و وسایل مناسب برای عکاسی تبلیغاتی
 • آماده کردن تجهیزات و بردن آن ها به محل عکاسی
 • پیدا کردن محل مناسب برای عکاسی تبلیغاتی
 • تعیین زمان مناسب عکاسی و هماهنگی با مشتری
 • انتخاب، رزرو و آماده کردن مدلینگ ها، در صورت استفاده از مدل ها در عکاسی تبلیغاتی محصول

در حقیقت، حضور مدل ها در یک عکس تبلیغاتی خود نیاز به تجهیزات متفاوتی دارد. برای مثال نورپردازی عکاسی تبلیغاتی یک محصول با نورپردازی عکاسی تبلیغاتی همراه با مدل متفاوت خواهد بود. علاوه بر این مدل باید آرامش داشته باشد و نظر بیننده را جلب کند ولی در عین حال زیاد از حد فوکوس را از محصول دور نکند.

اقداماتی که گروه عکاسی برای شروع پروژه عکاسی تبلیغاتی انجام می دهد

بعد از انجام مراحل گفته شده، نوبت به انجام یک سری اقدامات به وسیله گروه عکاسی می رسد که شامل موارد همچون موارد زیر است.

 • گروه عکاسی ابتدا باید تجهیزات و وسایل مورد نیاز را در جای مناسب خود قرار دهند.
 • سپس محصولات و در صورت نیاز مدل ها را در محل مناسب قرار دهد.
 • در مرحله بعدی بایستی به تنظیم نورپردازی مناسب برای عکاسی از محصولات بپردازد.
 • در زمان عکاسی، همواره به دنبال بهترین ترکیب بندی باشد.
 • در حین عکاسی، همواره پیام محصول را در ذهن داشته باشد و اگر مدیر هنری کارفرما حضور داشته باشد، راهنمایی های مورد نیاز را از او بگیرد.
 • برای تحویل عکس ها به مشتری، در صورت نیاز اقدام به ویرایش عکس ها نماید.

هزینه عکاسی تبلیغاتی

به طور کلی تعرفه عکاسی تبلیغاتی و عکاسی صنعتی در اصفهان  یک تعرفه مشخص نیست که بتوان به طور قطعی گفت عکاسی تبلیغاتی چنین هزینه ای دارد اما برخی عوامل بر هزینه عکاسی تبلیغاتی تاثیر گذار است.

عوامل تاثیرگذار در قیمت عکاسی تبلیغاتی

 • مدت زمانی که برای انجام پروژه عکاسی تبلیغاتی،وقت گذاشته می شود.
 • تعداد عکس‌ها
 • تجهیزات مورد استفاده در پروژه
 • چیدمان و فضاسازی برای بهترین ترکیب بندی‌ها
 • تجربه حرفه ای گروه عکاسی در زمینه عکاسی تبلیغاتی

 

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 4, میانگین امتیاز: 4,00 از 5)
Loading...

ارسال دیدگاه شما