دوشنبه , ۲۷ آبان , ۱۳۹۸

رنگ سال 2020 چیه؟ سال 99 چه رنگی مده؟

کمپانی پنتون، رنگ مرجانی سفید را به عنوان رنگ سال 2020  / 1399 معرفی کرد. شاید مهمترین دلیل انتخاب این رنگ جلب توجه مردم به جزایر مرجانی living corals باشد که محل زندگی خیلی از موجودات دریایی است که در حال نابودی هستند.

رنگ سال 2020 مرجانی سفید

این موسسه امسال نیز همانند سال‌های گذشته در ماه دسامبر رنگ امسال را معرفی کرد که در رنگ مد ۲۰۲۰ هم به زندگی زیر دریا تمرکز کرده و رنگ مرجانی سفید (Bleached coral) را به عنوان رنگ سال جدید معرفی کرده است.

رنگ سال 2020 مرجانی سفید

سال 2020 چه رنگی مده؟

موسسه پنتون که حدود 20 سال است رنگهای هر سال را انتخاب می‌کند، امسال برای انتخاب آن به زندگی زیر دریا تمرکز کرده و رنگ سال ۲۰۲۰ را رنگ مرجانی سفید اعلام کرده است.

رنگ سال ۲۰۲۰ مرجانی سفید

رنگ سال

رنگ سال 99 چه رنگی است؟

در مورد اهمیت به مرجان های دریایی باید بدانید که  بیش از ۴۵ درصد از مرجان ‌های دیواره بزرگ مرجانی از بین رفته اند. این دیواره ها مجموعه بسیار بزرگی از آبسنگ‌ های مرجانی هستند و در شرق کشور استرالیا و در اقیانوس آرام قرار دارند و بزرگ‌ ترین مجموعه صخره‌ های مرجانی در دنیا محسوب می شوند.

متاسفانه در طول سه سال اخیر این مرجان ها از بین رفته ‌اند. به همین دلیل نیز پیشنهاد شده که رنگ سال ۲۰۲۰ رنگ مرجانی سفید در نظر گرفته شود تا به نوعی ضمن این که همه مردم به دنبال استفاده از رنگ مد در زندگی روزمره خود هستند و یا مشغول ست کردن رنگ سفید مرجانی با سایر رنگ ‌ها هستند، با خطرات موجود پیرامون مرجان‌های سفید شده نیز بیشتر آشنا پیدا کنند؛ این موسسه گفته است که فرایند از بین رفتن صخره‌ های مرجانی روز به روز در حال افزایش است و چنانچه در مورد این وضعیت تاسف بار طبیعی سهل انگاری کنیم، نابودی این موجودات دریایی حتمی خواهد بود.

دکوراسیون رنگ سال ۲۰۲۰ مرجانی سفید

علت نامگذاری رنگ مرجانی سفید ۲۰۲۰

علت نامگذاری رنگ سفید مرجانی یا Bleached Coral آن است که مرجان ‌های دریایی بعد از مرگ تغییر رنگ می دهند و رنگ‌ شان سفید می‌شود. شرکت پنتون مسئول معرفی رنگهای هر سال معتقد است که اگر رنگ مرجانی سفید را به عنوان رنگ سال در ۲۰۲۰ انتخاب کند این مزیت را دارد که توجهات بیشتری را به سمت زندگی دریایی و خطرات پیرامون آن هدایت می کند و اقدامات لازم برای ادامه حیات دریایی انجام می گیرد.

به این ترتیب شرکت پنتون اعلام کرده است در انتخاب رنگ امسال سعی در بازگشت به طبیعت داشته است.

 

موهای رنگ سفید مرجانی

موهای رنگ مد 2020

دکوراسیون داخلی منزل به رنگ مرجانی سفید

دکوراسیون رنگ سال ۲۰۲۰ مرجانی سفید دکوراسیون رنگ سال ۲۰۲۰ مرجانی سفید دکوراسیون رنگ سال ۲۰۲۰ مرجانی سفید دکوراسیون رنگ سال ۲۰۲۰ مرجانی سفید  

 

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 52, میانگین امتیاز: 3.90 از 5)
Loading...

ارسال دیدگاه شما

نام(لازم)