پنج شنبه , ۳ مهر , ۱۳۹۹

رنگ سال 2020 چیه؟ سال 99 چه رنگی مده؟

هر سال در آستانه سال جدید میلادی، یک رنگ به عنوان رنگ سال انتخاب می شود. کمپانی پنتون، رنگ آبی کلاسیک (Classic Blue) یا آبی عمیق بسیار زیبایی را به عنوان رنگ سال 2020  / 1399 معرفی کرد. معاون این کمپانی گفت :”این رنگی است که پیش‌بینی می‌کند چه اتفاقی در آینده رخ خواهد داد. این آبی اطمینان بخش، پر از آرامش و اعتماد به نفس است و به راحتی می‌توان با آن ارتباط برقرار کرد. او معتقد است که رنگ هر سال از طریق فرایندی طولانی و متفکرانه انتخاب می شود که سبک زندگی و روند صنعت را تحت تاثیر قرار می دهد”.

آبی کلاسیک رنگ سال 2020

موسسه پنتون امسال نیز همانند سال‌های گذشته در ماه دسامبر رنگ امسال را معرفی کرد. ترکیبی از رنگ آبی کلاسیک را می‌توان در دنیای اطراف دید. بارزترین این رنگ در عمق آسمان در هنگام غروب یا حتی در آسمان شب دیده می‌شود.

ما در دورانی زندگی می‌کنیم که به اعتماد، ایمان و اعتماد به نفس نیاز داریم و همه‌ی این‌ها را از این رنگ سال 2020 بدست خواهیم آورد. انتخاب این رنگ کلاسیک به معنای بازگشت به گذشته در این هرج و مرج جهانی نیست بلکه به معنای تفسیر مجدد و معنا دادن دوباره به این رنگ است.

رنگ آبی برای همه‌ی افراد اعم از زن و مرد، پیر و جوان و حتی کودکان مناسب خواهد بود و با ترکیبی از نیلی بهترین‌ها را به ارمغان خواهد آورد.

آبی کلاسیک رنگ سال 2020

رنگ آبی بی انتها و ماندگار در سادگی آن ، نمایانگر آسمان و ویژگی های اطمینان بخش است و نوید اعتماد را ارائه می دهد.

با عبور از آستانه به دوره جدید ، Pantone این رنگ را به یک تجربه چند حسی ارائه کرده است تا به تنوع بیشتر مردم برسد و فرصتی را برای همه فراهم کند تا بتوانند با این رنگ درگیر شوند.

شاید جالب باشد بدانید که رنگ آبی برای سلامتی هم بسیار مفید است. تحقیقات نشان داده که مواد غذایی آبی رنگ به دلیل مقادیر بالای آنتوسیانین هایی که دارند خطر ابتلا به سرطان و بیماری های قلبی و عروقی را کاهش می دهند.

 

سال 2020 چه رنگی مده؟

مد آبی کلاسیک رنگ سال 2020

استفاده از این رنگ در دکوراسیون داخلی باعث ایجاد فضای آرامش بخش می‌شود و با توجه به افزایش روزافزون استرس در زندگی، توصیه می‌شود از این رنگ در دکوراسیون منزل و بخصوص دیزاین اتاق خواب استفاده شود.

رنگ‌های مکمل این رنگ، طیف رنگ‌های نارنجی هستند. همچنین رنگ‌های خنثی مانند سفید نیز ترکیب جالبی با رنگ آبی کلاسیک ایجاد می‌کنند.

مد آبی کلاسیک

بسیاری از طراحان لباس و دکوراسیون برای این‌که بروز بودنشان را به مخاطبان نشان دهند از رنگ منتخب سال در طراحی‌ها و محصولاتشان استفاده می‌کنند و شخصیت‌های معروف (سلبریتی‌ها) نیز با همان انگیزه به خرید و استفاده از این محصولات جدید روی می‌آورند.

مد آبی کلاسیک

کت شلوار به رنگ آبی کلاسیک رنگ سال 1399 – 2020

بسیاری از افرادی که به مد، طراحی پوشاک، مبلمان خانگی، لوازم جانبی، بسته‌بندی و طراحی صنعتی اهمیت زیادی می‌دهند از ماه‌ها پیش منتظر اعلام رنگ سال 1399 یا همان رنگ سال ۲۰۲۰ بودند. پس از رنگ مرجانی در سال قبل اکنون رنگ آبی کلاسیک شده است.

 

رنگ سال 99 چه رنگی است؟

رنگ های سال

رنگ سال ۲۰۰۰: شرکت پنتون رنگ cerulean را انتخاب کرد؛ رنگی بین نیلی و آبی آسمانی؛ همان آبی نیلگون.

رنگ سال ۲۰۰۱: fuchsia rose انتخاب شد fuchsia گلی است که در زبان فارسی به گل گوشواره‌ای معروف است و رنگ آن میان قرمز و صورتی است، مشابه رنگ گل رز.

رنگ سال ۲۰۰۲: قرمز واقعی انتخابی که نیاز به توضیح ندارد؛ قرمزی واقعی بدون هیچ طیف اضافی.

رنگ سال ۲۰۰۳: آبی آسمانی رنگ این سال بود.

رنگ سال ۲۰۰۴: Tiger lily یا نارنجی هیپنوتیزم شده انتخاب شد.

رنگ سال ۲۰۰۵: آبی فیروزه‌ای، به گفتۀ شرکت پنتون این رنگ از رنگ دریاها گرفته شده است.

رنگ سال ۲۰۰۶: پنتون رنگی میان سفید و نقره‌ای را به عنوان رنگ سال انتخاب کرد. دلیل این انتخاب حیوانی به نام سکه دریایی sand dollar بود، این حیوان از شاخه خارپوستان و به صورت پهن و صفحه‌ای شکل هستند.

رنگ سال ۲۰۰۷: تندترین رنگ در میان این سال‌ها، شرکت پنتون در این سال رنگ قرمز تند را که از فلفل قرمز گرفته بود انتخاب کرد.

رنگ سال ۲۰۰۸: رنگ آبی اننخاب ‌شد، تا سال ۲۰۰۸ بیشتر رنگی هایی از طیف آبی به عنوان رنگ سال انتخاب شده‌اند.

رنگ سال ۲۰۰۹: میموسا (mimosa) نام رنگ این سال بود، رنگی شبیه به آب پرتقال که از رنگ یک نوشیدنی به نام (Mimosa)  گرفته شده است.

رنگ سال ۲۰۱۰: رنگ فیروزه‌ای به عنوان انتخاب پنتون بود. این دومین بار بود که رنگ فیروزه‌ای انتخاب شد.

رنگ سال ۲۰۱۱: Honeysuckle رنگ آن سال بود. این اسم از گیاهی به همین نام می آید که رنگی شبیه به صورتی دارد، در ایران این گیاه با نام پیچ امین‌الدوله شناخته می‌شود.

رنگ سال ۲۰۱۲: tangerine tango تانگو نارنگی، تانگونارنگی رنگی میان نارنجی و قرمز دارد.

رنگ سال ۲۰۱۳: بالاخره از خانواده سبزها؛ زمرد در این سال به عنوان اولین عضو خانواده سبزها انتخاب شد.

رنگ سال ۲۰۱۴: پنتون ارکیده درخشان را که از طیف بنفش است برای سال ۲۰۱۴ انتخاب کرد.

رنگ سال ۲۰۱۵: باز هم نام نوشیدنی، Marsala نام رنگی است میان قرمز و قهوه‌ای.

رنگ سال ۲۰۱۶: دوگانگی در رنگ. پنتون دو رنگ را برای این سال انتخاب کرد و نام رز کوارتز و آرامش بر روی آنها گذاشت. تقریبا می شود گفت سبز و آبی کم رنگ، کوارتز درکوهی است که با انواع و رنگ‌های مختلف دیده شده است.

رنگ سال ۲۰۱۷: سبز؛ برای دومین بار.

رنگ سال ۲۰۱۸: بنفش فوق العاده یا Ulrta Violet رنگ سال ۲۰۱۸ انتخاب شد.

 

رنگ سال ۲۰۱۹

رنگ سال ۱۳۹۸ یا همان ۲۰۱۹ رنگ مرجانی زنده اعلام شد، این رنگ یکی از طیف‌های رنگ نارنجی است که سایه سرخ یا صورتی دارد، رنگی شبیه گلبهی که ته رنگ طلایی نیز در خود دارد و الهام گرفته از گرما و قدرت موجود در صخره‌های مرجانی زیر دریا است که زیبایی و شکوه خاصی دارند، با توجه به این‌که صخره‌های مرجانی بخش مهمی از محیط زیست جهانی محسوب می‌شوند که از اکوسیستم‌های دریایی محافظت می‌کنند و از موجودات درمعرض انقراض به‌حساب می‌روند انتخاب این رنگ نظر مردم را به جزایر و صخره‌های مرجانی و خطر انقراض آنان جلب کرد، به گفتۀ مؤسسه پنتون، رنگ سال ۲۰۱۹ یادآور شادی و خوش‌بینی است و عاملی برای برقراری صمیمیت و محبت در بین افراد که این صمیمیت در دنیای سرد و غرق در فناوری و تکنولوژی انسان‌ها ضروری به نظر می‌رسد.

 

رنگ سال ۲۰۲۰

آبی کلاسیک رنگ سال 2020

رنگ سال ۱۳۹۹ یا همان رنگ سال ۲۰۲۰ چندی قبل و در خبرهای غیررسمی سفید مرجانی اعلام شده بود اما در نهایت رنگ آبی کلاسیک (PANTONE ۱۹-۴۰۵۲ Classic Blue) که رنگی بین آبی کاربنی و سرمه‌ای است به عنوان رنگ سال انتخاب شد.

 

مشخصات و کد رنگ سال 2020

آبی کلاسیک رنگ سال 2020

پنتون چهارشنبه شب در منهتن اعلام کرد که رنگ آبی کلاسیک با کد Pantone 19-4052 را به عنوان رنگ سال 2020 انتخاب کرده است. این رنگ در عین سادگی بسیار زیباست و نمایانگر آسمان هنگام غروب، آب های آرام دریا و یک کاسه بلوبری است که ما را برای ورود به یک دهه جدید مطمئن و پایدار می سازد.

در نرم افزارهای گرافیکی و برنامه نویسی و همچنین برای تجربه بهتر در صنعت چاپ از کد رنگ آبی کلاسیک با فرمت های مختلف استفاده می شود. جدول کد رنگ های آن را در ادامه می بینید:

نوع رنگکد رنگ
Hex0B406E
RGB11, 64, 110
RGB Percent4%, 25%, 43%
CMY0.9569, 0.7490, 0.5686
CMYK0.90, 0.42, 0.00, 0.57
HSV208°, 90%, 43%
CIELab26.34, 2.12, -31.29
XYZ4.7859, 4.8637, 15.4384
RYB11, 46, 110
Decimal737390
HSL208°, 82%, 24%
CIELCh26, 31.357, 273.879
Yxy4.8637, 0.1908, 0.1939
Android – android.graphics.Color4278927470 (0xFF0B406E)
YUV53.3970, 27.9053, -37.1822

 

چه رنگ هایی را با آبی کلاسیک ست کنیم؟

پالت رنگ های ست آبی کلاسیک

شرکت ادوب در یکی از محصولات خود که پالت رنگی برای ست کردن یا تکمیل کردن سایر رنگ ها پیشنهاد می دهد برای کد رنگ آبی کلاسیک چند نوع پیشنهاد ارائه می دهند. در هر ردیف رنگ وسط رنگ اصلی و رنگ های سمت راست و چپ سایر پیشنهادات هستند.

 

دکوراسیون داخلی به رنگ سال 2020 – 1399

 

دکوراسیون آبی کلاسیک دکوراسیون آبی کلاسیک دکوراسیون آبی کلاسیک دکوراسیون آبی کلاسیک دکوراسیون آبی کلاسیک    دکوراسیون آبی کلاسیک دکوراسیون آبی کلاسیک

 

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 98, میانگین امتیاز: 4.23 از 5)
Loading...

۳ دیدگاه

» ارسال سوال و نظر شما «
  1. بهار گفت:

    اصلا خوب نبود اه اه

  2. دنیز گفت:

    عالیییییییییییییی

    like icon 4
    dislike icon 2

ارسال دیدگاه شما