شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲

خانم های کمر باریک چه بپوشند ؟

به فرم ساعت شنی اگر دقت کنید متوجه می‌شوید قسمت بالا و پایین آن با هم متناسب هستند و کمر باریکی هم دارد. در دنیای مد و لباس هم اگر فرم بدن کسی این‌طور باشد گفته می‌شود اندامش شکل ساعت شنی دارد. از آنجا که عید نزدیک است و خیلی از خانم های عزیز در حال کم کردن وزن هستند دیدیم بد نیست با آداب لباس پوشیدن ساعت شنی‌ها آشنا شوید.

اصول انتخاب لباس برای خانم های کمر باریک

ضربدر بزنید

اصول انتخاب لباس برای خانم های کمر باریک

وقتی روی لاغر شدن پهلوها تاکید دارید یکی از بهترین گزینه‌های پیش رو استفاده از بلوزها، شومیزها و پیراهن‌هایی است که یقه‌های شان فرم ضربدری دارند و روی هم قرار می‌گیرند. این کار باعث می‌شود زیباتر و جذاب‌تر به نظر برسید.

اصول انتخاب لباس برای خانم های کمر باریک


سراغ سادگی را بگیرید

اصول انتخاب لباس - خانم های کمر باریک چه بپوشند

اصول انتخاب لباس - خانم های کمر باریک چه بپوشند

مهم نیست چقدر به پوشیدن لباس‌های چند لایه علاقه دارید و فکر می‌کنید زیبا هستند. مهم این است که این لباس‌ها به کار شما نمی‌آیند! بلوزهایی که چند لایه پارچه روی هم دارند و شومیزهایی که یقه‌های پف کرده و شلوغ دارند تمام تلاشی را که برای لاغر شدن کرده‌اید ظرف چند ثانیه خنثی می‌کنند. دور این پارچه‌های اضافه را خط قرمز بکشید!

اصول انتخاب لباس برای خانم های کمر باریک


در روشنای زیورآلات

کسانی که فرم بدن‌شان شبیه ساعت شنی است دو انتخاب پیش رو دارند یا باید از گردنبندهای بلند و V شکل استفاده کنند یا سراغ گردنبندهای کوتاه و تنگ بروند. حد وسط این سایزها، انتخاب چندان مناسبی برای این افراد نیست. این افراد باید سعی کنند سراغ گردنبندهای ساده اما خوش‌رنگ بروند. برای این فصل بهتر است سراغ سنگ‌های روشن بروید.


طرح‌دار و گل‌دار ممنوع

سعی کنید تا حد امکان سراغ لباس‌هایی بروید که تک رنگ هستند. این مدل‌های تک رنگ قابلیت دارند تا نتیجه تلاش‌های این چند ماه اخیر شما را در زمینه کاهش وزن نشان دهند. از مدل‌هایی استفاده کنید که روی بخش دور کمرشان کمربند دارند. این کمربندها باید پهن و ترجیحا تیره باشند!

اصول انتخاب لباس - خانم های کمر باریک چه بپوشند


یقه هفت‌ها موفق‌ترند

یادتان باشد برای لاغرتر به نظر رسیدن باید بالاتنه را لاغر نشان دهید و برای این کار چه مدل یقه‌ای مناسب‌تر از یقه‌های هفت می‌تواند باشد؟ یقه‌های هفت به راحتی خطوط عمودی فرضی را به بخش بالاتنه شما اضافه می‌کنند که باعث کشیده نشان دادن این قسمت و لاغرتر به نظر رسیدن شما خواهد شد.


دامن‌های پف‌دار و ایده‌آل

این توصیه را عروس‌خانم‌هایی که فرم بدن شان از ساعت شنی تبعیت می‌کند نیز می‏توانند به کار ببندند: از آنجاکه دور کمر لاغر شما امتیازی مثبت برایتان به حساب می‌آید کافی است لباسی انتخاب کنید که دامن آن پرحجم و پف‌دار باشد.

خانم های کمر باریک چی بپوشن


مد آرایش امسال
امسال مد بافتن موها برگشته است و به همین خاطر می‌توانید با خیال راحت به روزهای کودکی برگردید و موهایتان را ببافید. لازم هم نیست موها خیلی دقیق بافته شوند چون بخشی از مد امسال با راحتی و حتی اندکی بی نظمی تعریف شده است!
نشان به آن نشان که امسال لاک زدن نامنظم ناخن‌ها هم مد‌شده‌است. البته این به این معنی نیست که الزاماً یک ناخن صورتی باشد و دیگری سبز. بلکه هر ناخنی می‌تواند تا نصفه لاک بخورد و نصفش بدون لاک باقی بماند!
برای آرایش هم پیشنهاد می‌کنیم حتما خط چشم مشکی مایع تهیه کنید و در کیف لوازم آرایش‌تان داشته باشید. از قرار معلوم مشکی کردن دور چشم‌ها دوباره مد شده است!

جعبه‌ای نشوید

بعضی از پارچه‌ها و لباس‌ها آنقدر شق و رق می‌ایستند که ظرف چند ثانیه افراد را تبدیل به جعبه‌های متحرک می‌کنند! به خصوص کسانی که فرم بدن‌شان ساعت شنی است نباید سراغ پارچه‌های ضخیم و محکم بروند. برعکس استفاده از پارچه‌های نرم و لطیفی مثل حریر یا ابریشم برای این افراد ایده‌آل است.

پاشنه‌های نازک را انتخاب کنید

تا جایی که می‌توانید سراغ پوشیدن کفش‌های تخت نروید. در عوض سعی کنید کفش‌تان همیشه مقداری پاشنه داشته باشد؛ ضمن اینکه پوشیدن پاشنه‌های پهن را به شما توصیه نمی‌کنیم. کفش‌های بدون پاشنه یا دارای پاشنه‌های ضخیم پاهای‌تان را چاق نشان می‌دهند. برعکس این مسئله هم صدق می‌کند.

مجله سیب سبز – تارا ذکایی
این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 1, میانگین امتیاز: 1,00 از 5)
Loading...

ارسال دیدگاه شما

×