یکشنبه , ۲۹ فروردین , ۱۴۰۰

تولید ضدعفونی‌کننده‌‌ی 24 ساعته برای اولین بار در کشور

ضدعفونی‌کننده‌‌ی 24

این روزهای سخت که مردم در بیشتر نقاط جهان با دستانی خالی با ویروس کرونا دست به گریبان هستند و تلاش دانشمندان شرکت‌های بین‌المللی دارویی نیز جهت تولید واکسن کرونا تاکنون به نتیجه قطعی نرسیده، یک شرکت ایرانی موفق به تولید محصول ضدعفونی‌کننده 24 ساعته برای اولین بار در کشور شده است.

برای آشنایی با این محصول ضدعفونی‌کننده 24 ساعته و آگاهی از اهمیت ساخت آن، ابتدا لازم است نگاهی بر الگوهای رفتاری مردم و محصولات بهداشتی موجود در دیگر نقاط جهان جهت پیشگیری از ویروس کرونا داشته باشیم.

برای این امر بهتر است با یکی از عوامل بسیار مهمی که این روزها درکنترل بیماری کرونا موثر است یعنی عملکرد میکروارگانیسم‌ها آشنا شویم . میکروارگانسیم‌ها که شامل انواع ویروس، قارچ و باکتری‌ها می‌شود می‌توانند به راحتی از چند ساعت تا چند روز بر روی سطوح زنده بمانند. برخی از آنها از جمله تعدادی از باکتریهای بیماری‌زا حتی قادرند در شرایط ایده‌آل هر 20 دقیقه بر روی سطح تکثیر یابند.

 

میکروارگانیسمهای موجود روی یک سطح می‌توانند به راحتی از طریق تماس افراد آلوده به سطوح یا افراد دیگر منتقل شوند. به این ترتیب یک چرخه انتقال آلودگی وابسته به سطح به جریان می‌افتد. درست مانند جریان این روزها که در انتشار گسترده ویروس کرونا شاهد آن هستیم. از این رو، ضدعفونی کارآمد سطوح به منظور حفظ سلامت افراد جامعه همواره از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

با همه‌گیری ویروس کرونا سازمان‌هایی نظیر بهداشت جهانی WHO و مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها CDC،ترکیباتی نظیر الکل و آب ژاول را به عنوان ضدعفونی کننده‌های کارآمد جهت از بین بردن انواع میکروارگانیسم‌ها از جمله ویروس کرونا معرفی کردند. گسترش بیماری کووید-19 و به تبع آن افزایش نگرانی مردم نسبت به میزان سرایت این بیماری، موجب استفاده مداوم مردم از محصولات ضدعفونی کننده شد. به طوری که پس از مدت زمان کوتاهی اثرات جانبی ناشی از مصرف این ترکیبات،  نظیر آلرژیهای پوستی، تنفسی و اختلالات وسواس به معضلات دیگر این روزها تبدیل شده است.

تا جایی که دکتر خلیل علی محمدزاده از جمله اساتید دانشگاه علوم پزشکی در این رابطه می‌گوید :  وسواس ناشی از کرونا و مراقبت بیش از حد نه تنها در پیشگیری اثربخش نیست بلکه با تضعیف سیستم ایمنی بدن در ایجاد یا تشدید سایر بیماری‌ها موثر است. این استاد دانشگاه در گفتگوی خود تاکید می‌کند احتمال ابتلای افراد به وسواس بر اثر رعایت بیش از حد مسائل بهداشتی ویروس کرونا بسیار زیاد است.

از سوی دیگر با سپری شدن موج اول شیوع ویروس کرونا و از سرگیری بسیاری از فعالیت‌های اجتماعی، زمان افراد شاغل جهت ضدعفونی منازل نیز کاهش یافت. همچنین بسیاری از سالن‌های زیبایی، رستوران‌ها و فروشگاه‌های زنجیره‌ای و هایپرمارکت‌ها مجدداً کار خود را از سر گرفته‌اند. همین امر سبب شد تا ضدعفونی صحیح این مراکز به منظور کنترل شیوع ویروس کرونا به یک معضل جدی و بزرگ تبدیل شود .

مجموعه این مسایل منجر گردیده است تا  تقاضای جهانی  به سمت  محصولات ضدعفونی کننده‌ای باشد که  دارای زمان اثر طولانی‌تری هستند و به مصرف‌کنندگان این امکان را می‌دهند که تعداد دفعات استفاده از محصولات ضدعفونی کننده را کاهش دهند.

 

در همین راستا، برند هوم‌پلاس برای اولین بار در کشور موفق به تولید محصول ضدعفونی‌کننده چند منظوره 24ساعته با فرمولاسیون منحصر به فرد شده است.

این محصول می‌تواند 99.9 درصد ویروس و باکتری را از بین ببرد و تا 24 ساعت نیز خاصیت آنتی باکتریال خود را حفظ می‌کند.

استفاده از محصول ضدعفونی‌کننده هوم‌پلاس علاوه بر منازل در بیمارستانها و مراکز درمانی که به طور مستمر با آلودگی میکروبی به ویژه ویروسی مواجه می‌شوند و همچنین مراکز تجاری، سالن‌های زیبایی، رستوران‍ها و فروشگاه‌های زنجیره‌ای که در شرایط کنونی همواره ناگزیر به ضدعفونی مستمر فضاهای خود هستند بسیار کارآمد خواهد بود.

 

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 1, میانگین امتیاز: 5,00 از 5)
Loading...

ارسال دیدگاه شما