چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲

تزیین دستمال سفره به شکل پیراهن مردانه

 

آموزش تصویری تزیین دستمال سفره به شکل پیراهن
تزیین دستمال سفره به شکل پیراهن مردانه

 

برای داشتن یک میزبانی خوب و یا خلق یک وعده غذایی به یاد ماندنی برای همسرتان در کنار تهیه ی غذای خوب تزیین و چیدمان میز ثاتیر فوق العاده ای خواهد داشت. هنر سفره آرایی هنری تقریبا گسترده و البته پر طرفدار است که بخش خواص و ویژه این هنر تزئین دستمال سفره است که داشتن خلاقیت در تا زدن و تزیین دستمال سفره نقشی مهم را دارد. در این مطلب آموزش تصویری و مرحله به مرحله تزیین دستمال سفره به شکل پیراهن مردانه تقدیم شما عزیزان می شود.

این یک تزیین عالی برای بشقاب های مهمانان شماست! در صورتی که از دستمال های پارچه ای و قابل شستشو (و نه دستمال سفره های یک بار مصرف) استفاده می کنید، برای ثابت نگهداشتن خطوط تای پارچه، حتماً به اتو نیاز دارید. باز هم تکرار می کنم اتو در زیباتر شدن کار شما نقش بسیار مهمی دارد!

مراحل انجام کار:

دستمال سفره را کاملاً باز کرده و آن را بر روی میز پهن کنید؛ طوری که اگر طرح دارد. قسمت طرح دار آن در زیر قرار بگیرد و روی ساده ی آن به طرف شما باشد.
دو گوشه ی سمت راست دستمال را طوری تا بزنید که هر دو پس از تا زدن در مرکز مربع به هم برسند. حالا دو گوشه سمت چپ دستمال را نیز مانند مرحله ی بالا تا کنید تا یک مربع جدید به وجود آید. سمت راست دستمال را طوری بر روی بقیه دستمال تا بزنید که لبه ی آن کاملاً بر روی مرکز مربع قرار گیرد.
حالا سمت چپ دستمال را نیز درست مانند مرحله ی بالا تا بزنید تا یک مستطیل عمودی به وجود آید.

مستطیل را برگردانید (پشت و رو کنید) تا خطوط تا در زیر قرار گیرند.

حدود یک تا ۲ سانتی متر از قسمت بالای مستطیل را به طرف خودتان (به طرف داخل) تا زده و خط تا را با اتو ثابت کنید (در صورت پارچه ای بودن دستمال). این قسمت، یقیه پیراهن خواهد بود.
مجدداً مستطیل را برگردانید تا خطوط تا به سمت شما باشند.
دو گوشه ی بالای مستطیل را به صورت اریب طوری به طرف داخل تا بزنید که لبه های دو قسمت تا زده ی قبلی بالای مستطیل درست در وسط خط تای اصلی مستطیل به یکدیگر برسند تا شکل اصلی یقه پیراهن را به وجود آورند.

حالا دو سر پایینی مستطیل را به صورت اریب و به طرف بیرون تا بزنید و این کار را طوری انجام دهید که قسمت های تا شده کاملاً قرینه و یک اندازه باشند؛ زیرا این قسمت ها، آستین های پیراهن خواهند بود.
سپس، قسمت پایین مستطیل را طوری به طرف بالا (یقه ی پیراهن) تا بزنید که بتوانید آن را در زیر قسمت های نوک یقه ثابت نگهدارید و بعد یقه ی پیراهن را مرتب کنید. حالا شما یک پیراهن مردانه کوچک دارید که با خوردن شام، دارای لکه های مختلف می شود!
نکته: برای زیبایی بیشتر پیراهن، می توانید چند دایره کوچک از یک رنگ دستمال دیگر برش زده و آن ها را با کمی چسب مایع در محل دکمه های پیراهن بچسبانید!

 

 

منبع: نشریه بانو، شماره ۳۱.

 

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 1, میانگین امتیاز: 5,00 از 5)
Loading...

ارسال دیدگاه شما

×