یکشنبه , ۱۹ اردیبهشت , ۱۴۰۰

اصول انتخاب شرکت خدماتی و نظافت منزل

در سال های نه چندان دور نظافت منزل به عنوان یکی از فعالیت های جاری و روزمره به حساب آمد اما با افزایش تعداد خانم های شاغل و خانم ها و آقایانی که تنها زندگی می کنند استفاده از شرکت خدماتی برای نظافت منزل و یا محل کار به یک رویه معمول تبدیل شد. در واقع با پیشرفت تکنولوژی و زیاد شدن مشغله افراد کمتر وقت برای نظافت محل کار یا منزل خود داشتند و ترجیح می دادند شخص دیگری این کار را برای آنها انجام دهد تا فرصت بیشتری برای تفریح یا رسیدگی به خانواده خود داشته باشند. اساسا فلسفه شکل گیری شرکت خدماتی و شرکت نظافتی بر همین اساس و نیاز و تقاضای بازار بود. البته در سال های نه چندان دور این کار به صورت سنتی انجام می شد و کارگران خدماتی با معرفی همسایه ها برای کار در منازل یا ادارات معرفی می شدند که البته این شیوه مشکلات مخصوص به خود را داشت اما با شکل گیری شرکت خدماتی و نظافتی کم کم ارائه این خدمات منظم تر و مدرن تر و قابل اعتماد تر گردید و افراد بیشتری هم به استفاده از این خدمات ترغیب شدند. برای نظافت منزل شرکت خدماتی باید یکسری اصول را رعایت کند که شامل موارد ذیل است:

 

ابزار نظافت منزل

 

مواردی که باید برای نظافت آشپزخانه توسط شرکت نظافتی رعایت گردد:

شرکت خدماتی باید برای نظافت منزل و قسمت آشپزخانه به ترتیب مراحل ذیل را انجام دهد:

  1. اول یخچال را تمیز نماید. برای نظافت یخچال کارگر شرکت خدماتی باید تمام محتویات یخچال را خالی کرده و بعد از شستن اجزای آن و خشک کردن دوباره تمام وسایل را مطابق با سلیقه صاحبخانه بچیند. تمیز کردن بدنه یخچال نباید فراموش شود.
  2. بعد از یخچال کارگر شرکت نظافتی باید به سراغ کابینت ها برود. اگر می خواهید کابینت ها را برای عید تمیز کنید باید تمام وسایل و ظروف را خارج کرده و بعد از شستن و خشک کردن دوباره در کابینت ها چیده شود در غیر اینصورت تمیز کردن بدنه و درب های کابینت کافی خواهد بود.
  3. در ادامه نظافت منزل کارگر شرکت خدماتی باید به سراغ گاز و فر و همچنین ظرفشویی رفته و کاملا آنها را تمیز کند. در ادامه اگر آشپزخانه پنجره دارد پنجره ها هم باید با شیشه شوی تمیز گردد.

 

نظافت منزل با افراد مجرب

 

اصول نظافت حمام و سرویس بهداشتی توسط شرکت خدماتی و نظافتی

شرکت خدماتی و نظافتی باید برای تمیز کردن سرویس بهداشتی و حمام هم ترتیب لازم را رعایت نماید. برای تمیز کردن حمام و سرویس بهداشتی باید مراحل ذیل طی شود:

  • سطل زباله حمام و سرویس بهداشتی باید تخلیه شده و کف و دیوارها با مواد ضدعفونی کننده ضد عفونی گردند.
  • آینه و شیرآلات هم باید تمیز شده و شیرآلات با مواد مناسب ضد عفونی هم بشوند.
  • لوازم موجود در حمام تمیز شده و در صورت نیاز شستشو گردند و بعد از خشک شدن دوباره در حمام و سرویس بهداشتی گذاشته شوند.
  • شرکت خدماتی نظافتی باید کارگران سالم و دارای قوای بدنی کافی را برای کار و نظافت منزل بفرستند.

 

نظافت منزل

 

اصول نظافت پذیرایی و اتاق خواب توسط شرکت خدماتی نظافتی

شرکت خدماتی نظافتی و کارگر آن باید برای تمیز کردن اتاق خواب و پذیرایی از پنجره ها و گرد گیری لوازم و وسایل شروع کنند. بعد از گرد گیری باید مبل ها و میز ناهار خوری تمیز شده و در صورت وجود کتابخانه یا وسایل تزیینی دیگر آنها هم گرد گیری و نظافت شوند. نظافت منزل باید با همه جزئیات انجام گردد و چیزی از قلم نیفتد.

 

بررسی نهایی همه قسمت های خانه

کارگر شرکت خدماتی نظافتی باید در پایان نظافت منزل کلیه قسمت ها را بررسی مجدد کرده و در صورت رضایت کامل مشتری محل را ترک کند. مشتری هم بهتر است نظارت کافی روی عملکرد شخص خدماتی داشته تا در پایان کار مشکلی به وجود نیاید. برخی ریزه کاری ها باید توسط صاحبخانه به کارگر شرکت خدماتی گفته شود چون به هر حال هر مشتری ممکن است توقعات و انتظارات متفاوتی در محدوده وظایف شرکت داشته باشد که حتما قبل از کار باید آن را مطرح نماید تا امکان اجرای آن فراهم شود.

 

شرکت خدمات نظافتی

 

انتخاب شرکت خدماتی نظافتی تمیز یار  www.tamizyar

شرکت تمیز یار با توجه به سابقه طولانی در این عرصه و برخورداری از کارگران حرفه ای و متعهد امکان ارائه خدمات متنوع زیادی را به مشتریان فراهم کرده است. نظافت منزل، محل کار و اداره، جابجایی اثاثه، پذیرایی از مهمان ها و نگهداری سالمند فقط بخشی از خدمات شرکت تمیز یار  www.tamizyar به مشتریان است.

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 6, میانگین امتیاز: 4,33 از 5)
Loading...

ارسال دیدگاه شما