چهارشنبه ۹ فروردین ۱۴۰۲

امکان ردیابی و قطع اینترنت استارلینک وجود دارد؟

به گفته روزنامه خراسان، امکان ردیابی و قطع اینترنت استارلینک وجود دارد. استارلینک تنها در صورتی اجازه فعالیت در ایران را خواهد داشت که مجوز بگیرد.

بر‌اساس گفته وزارت ارتباطات، ایلان ماسک برای راه اندازی اینترنت ماهواره‌ای استارلینک باید اقدام به دریافت مجوز کند، در غیر این صورت مجاز به فعالیت نیست. طبق گزارش‌های دریافتی، ارائه تجهیزات استارلینک در بانه شروع شده و در همین راستا اخیرا ایلان ماسک گفته بود که برخی از آن‌ها در ایران فعال شده است. بر همین اساس رئیس آزمایشگاه دانشگاه تهران، از قطعی استارلینک در صورت فعالیت خبر می‌دهد.

امکان ردیابی و قطع اینترنت استارلینک

رئیس آزمایشگاه شبکه‌های اجتماعی دانشگاه تهران گفت: اینترنت استارلینک در ایران ردیابی می‌شود و در صورت فعال شدن، قطعش می‌کنیم.

تنها شرط استفاده از اینترنت ماهواره‌ای استارلینک در ایران، دریافت مجوز توسط ایلان ماسک است. اگر افرادی اقدام به استفاده غیرمجاز از آن کنند، امکان ردیابی و قطع اینترنت استارلینک وجود دارد.

در طی مصاحبه روزنامه خراسان با رئیس آزمایشگاه دانشگاه تهران، مسعود اسد‌پور بیان کرد که اگر افراد متعددی از این سرویس استفاده کنند، دسترسی به تجهیزات و جمع آوری آن کار ساده‌ای است.

در همین راستا استارلینک در ایران اجازه فعالیت نخواهد داشت و در صورت فعالیت، با استفاده از تجهیزات و فناوری ارتباطی که در دسترس است، قطع می‌شود. همانطور که در جنگ اوکراین با روسیه با روش‌های مختلف توانستند فرآیند سرویس دهی اینترنت استارلینک را مختل کنند.

طبق گفته‌های پایانی اسدپور در زمینه ردیابی اینترنت ماهواره‌ای، استارلینک فقط به دیش نیاز ندارد، بلکه برای ارسال و دریافت اطلاعات وسیله‌های دیگری نیز موردنیاز است. با توجه به وسیله‌های ارتباطی در دسترس در این زمینه، امکان ردیابی اینترنت استارلینک در ایران وجود دارد.

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 7, میانگین امتیاز: 3,29 از 5)
Loading...

ارسال دیدگاه شما

×