یکشنبه ۱۶ مرداد ۱۴۰۱

گیت کنترل تردد جدید دارای چه انواعی است؟

مکان‌های پرتردد و شلوغ همواره با مشکلات مختلفی روبه‌رو هستند که یکی از آن‌ها سختی در کنترل عبور و مرور افراد است. در این شرایط مسئولین به دنبال پیدا کردن راهی برای فائق آمدن بر این مشکلات هستند. گیت کنترل تردد می‌تواند راه‌حلی نوین برای کنترل و نظارت بر روی رفت‌وآمد افراد باشد. این گیت با نام گیت نفر رو نیز شناخته شده است. مدل‌های مختلفی از این گیت‌ها وجود دارند که هر کدام قابلیت‌های مختلفی را از خود به نمایش می‌گذارند؛ به همین علت شاهد تفاوت در قیمت‌ها نیز خواهید بود. اگر به دنبال این هستید تا بیشتر با کاربردها و انواع این گیت‌های جدید آشنا شوید، پیشنهاد می‌کنیم دنبال کردن این مطلب را به هیچ عنوان از دست ندهید.

گیت‌های کنترل تردد جدید

گیت کنترل تردد جدید دارای چه انواعی است؟

گیت نفر رو در انواع مختلفی تولید و طراحی شده است. هر کدام از گیت‌ها توانسته‌اند از قابلیت‌های متنوعی بهره‌مند باشند. در فهرست زیر می‌توانید انواع گیت‌های کنترل تردد را مشاهده کنید:

  • گیت کنترل تردد اهرمی
  • گیت کنترل تردد شیشه‌ای یا مترویی
  • گیت کنترل تردد تمام قد
  • گیت کنترل تردد مناسب معلولین

در ادامه به بررسی هر کدام از این گیت‌ها می‌پردازیم تا از این طریق راحت‌تر بتوانید انتخاب خودتان را انجام دهید. ما را همراهی کنید.

گیت کنترل تردد اهرمی

اولین گزینه از گیت کنترل تردد ، مدل اهرمی است. این گیت‌ها به منظور مسدود کردن مسیر از میله‌ استفاده می‌کنند. اگر اجازه مبنی بر عبور و مرور افراد صادر شود، در آن صورت میله نیز مسیر را آزاد می‌کند و مانع از تردد نخواهد شد. زمانی که میله مربوطه به چرخش در می‌آید، اجازه عبور تنها برای یک فرد صادر خواهد شد. سرعتی که این نوع از گیت‌ها دارند، در مقایسه با برخی از گزینه‌ها کمتر است. گیت کنترل تردد شیشه‌ای نمونه‌ای از این موارد است. لازم به ذکر است کنترل تردد در این مدل از گیت‌ها با دقت بیشتری انجام می‌شود؛ چرا که اجازه عبور به صورت تک به تک صادر می‌شود. راهبندهای اهرمی یا میله‌ای از این قابلیت برخوردار هستند تا به سیستم‌های کنترل متصل شوند و دسترسی لازم را داشته باشند.

گیت کنترل تردد جدید شیشه‌ای یا مترویی

در این نوع از گیت‌ها، عامل مسدودکننده دیگر میله یا یک اهرم نخواهد بود. شیشه‌های پروانه‌ای در این نوع از گیت‌ها، جلوی تردد افراد را می‌گیرند. این دستگاه‌ها به سیستم‌هایی متصل هستند. در صورتی که اجازه عبور صادر شود، سیستم دستوراتی را ارسال کرده و شیشه به جایگاه مخصوص کشیده می‌شود. با این فرایند مسیر حرکت افراد نیز باز خواهد شد. آن دسته از اماکنی که دارای تردد زیادی در طول روز هستند، می‌توانند از گیت شیشه‌ای یا گین مترویی بهره ببرند؛ چرا که سرعت بالاتری دارند. ایستگاه‌های مترو مثال خوبی برای این گیت‌ها هستند.

گیت تردد مدل شیشه‌ای یا مترویی

گیت کنترل تردد تمام قد

نوع دیگری از گیت ورود و خروج ، مدل تمام قد است. در برخی از مکان‌ها نیاز است تمام مسیر عبوری مسدود شود. در این شرایط نیاز است گیت کنترل تردد تمام قد نصب شود. از جمله مکان‌هایی که باید نسبت به نصب این گیت‌ها اقدام کنند، شامل مواردی همچون زندان‌ها، وزارت‌خانه‌ها و اماکن بسیار حساس می‌شوند.

گیت کنترل تردد مناسب معلولین

از شیشه‌های پروانه‌ای می‌توانیم به عنوان عامل مسدودکننده گیت‌های کنترل تردد مناسب معلولین یاد کنیم. اگر اجازه عبور و مرور صادر شود، در آن صورت این شیشه‌ها با ارسال دستور توسط سیستم به دستگاه کنار می‌روند. سپس فرد می‌تواند وارد بخش مورد نظر خود شود.

کدام گیت کنترل تردد جدید مناسب است؟

شاید این سؤال برای شما مطرح شود مناسب‌ترین گیت کنترل تردد برای مکان مورد نظرتان کدام است؟ به منظور انتخاب گیت نفر رو، باید به نکات گوناگونی توجه کنید. مؤلفه‌های متعددی وجود دارند که می‌توانند بر روی انتخاب شما تأثیرگذار باشند؛ از جمله:

حجم و سرعت تردد افراد به چه صورت است؟

از مهم‌ترین معیارهای تأثیرگذار بر روی انتخاب گیت ورود و خروج ، حجم و سرعت تردد افراد است. اگر سرعت رفت‌وآمد بسیار بالا باشد، گیت‌ شیشه‌ای مناسب‌ترین گزینه‌ برای نصب به حساب می‌آید. اگر دقت در مقایسه با سرعت برای شما ارجحیت دارد، به شما گیت‌های کنترل تردد اهرمی یا میله‌ای را پیشنهاد می‌دهیم.

عوامل تأثیرگذار بر روی انتخاب گیت کنترل تردد

میزان حساسیت مکان چقدر است؟

یکی دیگر از مؤلفه‌های تأثیرگذار، میزان حساسیت مکان است. اگر مکان‌ها برای صادر کردن مجوز عبور و مرور تنها نیاز به پرداخت هزینه دارند، می‌توانید از گیت‌های شیشه‌ای یا اهرمی استفاده کنید. افراد با کمک کارت‌های مخصوص هزینه مربوطه را پرداخت می‌کنند و در انتها می‌تواند اجازه عبور را دریافت کنند. ایستگاه‌های مترو یا BRT نمونه‌ای از این مکان‌ها هستند. گاهی اوقات نیز حساسیت مکان‌ها بسیار بالا است و تنها در صورت ارائه اثر انگشت، کارت‌های مخصوص یا اثر چهره می‌توان مجوز لازم را دریافت کرد. ادارات و سازمان‌ها در بین این مکان‌ها قرار می‌گیرند. بهترین گیت کنترل تردد برای نصب در این مکان‌ها، گیت تمام قد است؛ چرا که می‌تواند به صورت کامل مسیر را برای حرکت مسدود کند.

معلولین حضور دارند؟

در عرصه‌های اجتماعی معلولین نیز حضور پررنگی دارند؛ به همین علت انواع مکان‌ها برای این دسته از افراد نیز باید شخصی‌سازی شوند. مکان‌های نیازمند گیت کنترل تردد نیز این قاعده مستثنی نیستند. راهبندهای اهرمی و شیشه‌ای طراحی‌شده برای عموم هستند. همین موضوع باعث شده است تا شاهد عرض پایین باشید؛ به همین علت برای عبور ویلچر به هیچ عنوان مناسب نیستند. در این شرایط مکان‌ها باید از گیت‌هایی استفاده کنند که برای عبور معلولین نیز مناسب هستند. لازم به ذکر است گیت کنترل تردد معلولین، در کنار گیت‌های اهرمی و پروانه‌ای نصب می‌شود.

گیت کنترل تردد جدید چه قیمتی دارد؟

تعیین  قیمت گیت کنترل تردد کار آسان و ساده‌‌ای نیست؛ زیرا چندین پارامتر وجود دارند که می‌توانند تأثیر خود را بر روی قیمت نهایی این دستگاه‌ها بگذارند. لیست زیر به خوبی این مؤلفه‌ها را با شما به اشتراک می‌گذارد:

  • نوع گیت کنترل تردد
  • برند تولیدکننده
  • شرکت عرضه‌کننده
  • تجهیزات جانبی
  • و…

قیمت گیت نفر رو

سخن آخر درباره گیت کنترل تردد جدید

گیت کنترل تردد در انواع مختلفی وجود دارد و هر کدام از آن‌ها قابلیت‌های مختلف دارند و در مکان‌های گوناگون نصب می‌شوند. به منظور نصب هر کدام از این گیت‌ها، نیاز است پارامترهای متعددی را مورد بررسی قرار دهید که تعداد افراد، سرعت مورد نیاز، میزان حساسیت و… در بین این موارد جای می‌گیرند. لازم به ذکر است پارامترهای متعددی تعیین‌کننده قیمت گیت نفر رو هستند.

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 1, میانگین امتیاز: 1,00 از 5)
Loading...

ارسال دیدگاه شما

×