دوشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۱

موتور سیکلت‌هایی که خوراک کارهای روزمره هستند

موتور سیکلت برای استفاده روزمره

موتور سیکلت یک وسیله نقلیه کوچک و جمع و جور است که بسیاری از افراد از آن به عنوان یک وسیله تفریحی استفاده می‌کنند. با این حال عده زیادی از مردم نیز از این وسیله، به عنوان ابزار حمل و نقل استفاده می‌کنند و بخش مهمی از کارهای روزمره خود را با موتور انجام می‌دهند. حتی شغل اصلی برخی از افراد به موتور وابسته است. از این رو موتورهایی که در بازار موجودند، کاربری‌های متفاوتی دارند، برخی از آنها با کارکرد لوکس، برای کارهای تفریحی و حتی مسابقاتی هستند و برخی برای کارهای روزمره. به نظر می‌رسد موتورهایی که کارکرد روزمره دارند، جز پرطرفدارترین موتورها هستند. به همین دلیل ما در اینجا تعدادی از موتورهای مناسب با کاربری روزمره را برای شما آورده‌ایم.

کارکردهایی که در انتخاب موتور سیکلت مهم هستند

کارکرد موتورها معمولا بر اساس ویژگی‌های خاص آنها مانند نوع ترمزها، میزان سرعت و کلاس آنها مشخص می‌شود. بر این اساس در معرفی محصولات زیر به این موارد توجه شده است.

موتور سیکلت کویر مدل ۱۲۵ CDI

موتور سیکلت کویر مدل ۱۲۵ CDI ، اولین موتور سیکلتی است که قصد معرفی آن را داریم. این موتور یک موتور ساده با قیمت میان رده است. نوع ترمز عقب و جلوی موتور از نوع کاسه‌ای و جعبه دنده آن دستی است و تعداد دنده‌های آن چهار است. موتور سیکلت کویر مدل ۱۲۵ CDI ، دارای رنگبندی متنوعی است و کلاس آن استریت است. همچنین توان این موتور ۹.۱ اسب بخار و حجم سیلندر آن ۱۲۵ سی سی است. تنها نقطه ضعف موتور  ۱۲۵ CDI  برای کارهای روزمره، فضای حمل و نقل است که موتور فاقد آن است.

موتورسیکلت گلکسی مدل ۱۵۰۰ETسی سی

موتورسیکلت گلکسی مدل ۱۵۰۰ETسی سی نیز یک موتور ساده است که نوع ترمز جلو و عقب آن دیسکی است و استارت آن برخلاف محصول قبلی، از نوع برقی است. همچنین کلاس موتور گلکسی ۱۵۰۰ ET، از نوع Scooter است. موتورهای اسکوتر برای جاده‌های صاف و آسفالته مناسب هستند و از این رو برای کسانی که کارهای روزمره آنها در خیابان‌ها و درون شهر است، گزینه مناسبی است. این موتور نیز به مانند محصول قبلی، فاقد فضای حمل و نقل است و از این رو کسانی که به دنبال موتوری با کارکرد حمل و نقل هستند، بهتر است به این موضوع توجه داشته باشند. از نظر قیمت نیز این موتور، جز موتورهای میان رده قرار دارد.

موتورسیکلت نامی مدل kR150

موتورسیکلت نامی مدل kR150 ، یک موتور پرقدرت ۴ دنده با ویژگی‌های خوبی مانند استارت هندلی، برقی و رینگ فولادی است. سیستم سوخت رسانی این موتور، انژکتور است و کیلومتر شمار آن آنالوگ است. حجم مخزن سوخت این موتور که بنزین است، حدودا ۵ لیتر است و کلاس آن نیز اسکوتر است. فضای این موتور برای سرنشینان دونفره است و از این رو برای کسانی که به دنبال موتوری جهت انجام کارهایی مانند پیک موتوری در درون شهرها هستند، مناسب است.

قیمت این محصول نیز به مانند محصولات پیشین در رده میانی قرار دارد و برای کسانی که به دنبال یک موتور با قیمت متوسط هستند مناسب است. البته در صورت عدم توانایی در خرید نقدی این محصولات، امکان خرید قسطی آنها نیز فراهم است. با خرید قسطی موتور سیکلت نیازی به پرداخت کامل تمام هزینه‌ها نیست، بلکه شما می‌توانید با پرداخت مبلغ اولیه، صاحب موتورسیکلت شوید و هزینه آنه را به صورت تدریجی پرداخت کنید.

موتور سیکلت برای استفاده روزمره

موتور سیکلت گلکسی اس وای ام مدل FX150 حجم ۱۴۹ سی سی

گلکسی اس وای ام مدل FX150 یک موتور سیکلت با کیفیت و کارآیی بالا است که کاربری آن بیشتر از کارهای روزمره است و با خرید آن می‌توانید با خیال راحت به تمام کارهای روزمره خود برسید. این موتور شیک و زیبا، دارای ترمز عقب و جلو دیسکی است، حداکثر سرعت آن ۸۸ کیلومتر بر ساعت است، حجم محخزن آن ۵ لیتر است و استاندارد آلایندگی EURO 4 را نیز دارد. کلاس این موتور نیز از نوع Scooter است و بنابراین بهتر است از آن در جاده‌های صاف و هموار استفاده شود تا عمر مفید موتور حفظ شود. جدا از ویژگی‌های خاص این موتور با موتورهای قبلی، یکی از تفاوت‌های اصلی گلکسی اس وای ام مدل FX150 با محصولات معرفی شده، قیمت آن است. این محصول گران‌ترین موتور معرفی شده در این نوشته است و قیمت آن تقریبا در رده متوسط به بلا قرار دارد.

موتور سیکلت احسان مدل EH 200

موتور سیکلت احسان مدل EH 200 ، یک موتور مناسب دیگر جهت انجام کارهای روزمره در درون شهرها است. یکی از تفاوت‌هایی که این موتور با محصولات قبلی دارد، سینی فلزی آن در قسمت عقب موتور است که آن را برای حمل و نقل مناسب کرده است. از این کسانی که شغل آنها به موتور وابسته است و با آن به حمل یا جابه‌جایی بارهای کوچک می‌پردازند، گزینه خوبی است. از دیگر ویژگی‌های این موتور می‌توان به استارت برقی، هندلی، ترمز کاسه‌ای، جعبه دنده دستی، سیستم سوخت رسانی انژکتوری و حجم موتور ۱۹۶ سیس سی اشاره کرد.

موتورسیکلت کلیک مدل هدا ۱۵۰

آخرین محصولی که قصد معرفی آن را داریم، موتورسیکلت کلیک مدل هدا ۱۵۰ است. این موتور که ظاهری فانتزی دارد و رنگ‌بندی‌های آن نیز متنوع است، بیشتر برای کسانی که به دنبال موتوری برای جابه‌جایی‌های درون شهری هستند، مناسب است. کلاس این موتور نیز اسکوتر است و نوع ترمز جلو دیسکی و ترمز عقب آن کاسه‌ای است. نوع استارت هدا ۱۵۰، از نوع هندلی است و حداکثر سرعت آن ۱۵۵ کیلومتر بر ساعت است که به نظر می‌رسد حد سرعت خوب و مناسبی است. موتورسیکلت کلیک مدل هدا ۱۵۰ نیز از نظر قیمت، در رده متوسط قرار دارد و قیمت آن تقریبا به قیمت محصولات قبلی نزدیک است.

سخن نهایی

موتورهایی که در این نوشته معرفی شدند، اگر چه از نظر قیمت در رده متوسط و پایین قرار دارند، اما کارکرد مناسبی برای بسیاری از کارهای روزمره همچون جابه جایی یا حمل و نقل دارند. از این رو اگر به دنبال موتوری با این کارکردها هستید، انتخاب هر یک از محصولات بالا برای شما مناسب است. با این حال اگر انتظارات شما از محصول بسیار فراتر از کارهای روزمره است، بهتر است محصولی با کارکردهای بالاتر انتخاب کنید تا از این طریق استهلاک موتور کمتر شود.

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 5, میانگین امتیاز: 3,40 از 5)
Loading...

ارسال دیدگاه شما

×