پنج شنبه , ۲۹ مهر , ۱۴۰۰

عوامل تأثیرگذار بر عملکرد آموزش زبان انگلیسی

یادگیری زبان انگلیسی از گذشته تا به حال، همیشه مسئله‌ای بسیار مهم بوده است. چرا که فردی با دانش سطح بالای انگلیسی در امر تحصیل می‌تواند با مراجعه به منابع خارجی معتبر، دانش و یافته‌های خود را افزایش دهد. در امر اشتغال نیز فرصت‌های شغلی بهتری پیش روی او قرار خواهند گرفت و چنین فردی اگر روزی تصمیم به مهاجرت بگیرد راه کوتاه‌تر و هموارتری نسبت به شخصی که با انگلیسی غریبه است، دارد. به همین خاطر والدین همیشه فرزندان خود را تشویق به شرکت در دوره‌های آموزش زبان انگلیسی می‌کنند و بسیاری از افراد حتی در سن بالا نیز، تصمیم به یادگیری این زبان زیبا می‌کنند. تقریباً هیچکسی را نمی‌توان یافت که از یادگیری زبان انگلیسی پشیمان باشد چرا که انگلیسی اولین زبان بین المللی است و این واقعیت، سبب می‌شود این زبان در هر جا و هر موقعیتی به کار بیاید.

معمول‌ترین و جا افتاد‌ه‌ترین شیوه یادگیری زبان انگلیسی شرکت در دوره‌های آموزش زبان انگلیسی است. واقعیت این است که مواردی وجود دارند که اگر هنگام انتخاب دوره در نظر گرفته نشوند و مورد بررسی قرار نگیرند، بهترین‌ و گران‌ترین دوره‌ها نیز می‌توانند نامناسب واقع شوند! برای جلوگیری از وقوع هر گونه مشکل و اشتباهی با ما در این مطلب همراه باشید تا به شما موارد مؤثر بر عملکرد و کارآمد واقع شدن یک دوره آموزش زبان انگلیسی را معرفی کنیم.

آموزش زبان انگلیسی

آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی

اگر در مورد انگلیسی هیچ ادعایی ندارید و خود به “ندانستن” واقف هستید می‌توانید از دادن آزمون تعیین سطح بگذرید اما اگر ذره‌ای با انگلیسی آشنایی دارید بر شما واجب است که آزمون تعیین سطح را داده و از نتیجه آن آگاه شوید. اگر در طی سال‌ها به طور خودآگاه و یا ناخودآگاه در معرض یادگیری زبان قرار گرفته باشید بدون شک زبان انگلیسی در وجود شما مقداری رخنه کرده است. در معرض یادگیری زبان قرار گرفتن می‌تواند به سادگی گوش کردن آهنگ‌های خارجی و جستجو برای معنی آنها در گوگل باشد!
واقعیت این است بر اساس آزمایش‌های متنوع در حیطه زبان شناسی، همه ما تا جایی که دارای عقلی سلیم و یک دستگاه گفتاری کارآمد باشیم قابلیت یادگیری انواع زبان‌ها را داریم‌. اگر حس می‌کنید این موضوع حقیقت ندارد تنها تصور کنید که به عنوان مثال به جای ایران در کشور هند به دنیا می‌آمدید. قطعاً حال هندی صحبت می‌کردید و ساده‌ترین جمله فارسی را هم بلد نبودید!
به همین خاطر است که گقته می‌شود یادگیری زبان تنها به حضور در کلاس و دوره‌های متنوع آموزش زبان انگلیسی محدود نمی‌شود. پس اگر حس می‌کنید از سطح مبتدی (پایین‌ترین سطح) مقداری فاصله دارید و یا قبلاً تجربه شرکت در دوره‌های آموزش زبان انگلیسی را داشته‌اید و حال می‌خواهید دوباره شروع کنید حتماً آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی را جدی بگیرید تا بتوانید دوره مناسب را انتخاب کنید.

انتخاب دوره آموزش انگلیسی مناسب

پیش‌تر در مورد اهمیت بسیار آزمون تعیین سطح صحبت شد؛ در واقع هدف از دادن آزمون سطح این است که در انتخاب دوره آموزش انگلیسی اثرگذار است. در صورت ندانستن سطح خود، ممکن است دوره‌ای مربوط به سطحی پایین‌تر را انتخاب کنید که جایگاهی اشتباه برای شماست و در ادامه دلیل آن را خواهید دانست و یا در حالت دیگر سطحی بالاتر را انتخاب کنید که معمولاً این اتفاق نمی‌افتد و آموزشگاه‌ها طالب ارائه نتیجه آزمون تعیین سطح خواهند شد و در صورت عدم تطابق از انتخاب آن دوره توسط افراد جلوگیری می‌کنند.

حال می‌خواهیم در این مورد که چرا نباید سطحی پایین‌تر را انتخاب کرد صحبت کنیم. برخی تصور می‌کنند با این کار می‌توانند به صورت اصولی‌تر و پایه‌ای‌تر انگلیسی را یاد بگیرند که تا حدی درست است اما واقعیت این است که اگر در دوره‌ آموزش انگلیسی شرکت کنید که محتویات و مباحث آن برای شما بسیار ساده و بدیهی باشد، انگیزه خود را برای شرکت در آن و انجام تکالیف از دست می‌دهید و دائم حس می‌‌کنید دارید وقت خود را تلف می‌کنید! به همین خاطر است که برای دانش آموران نابغه، مدرسه‌هایی جدا ساخته می‌شود چرا که مدرسه عادی سبب سرخوردگی و از دست رفتن اشتیاق به تحصیل آنها می‌شود. انسان همیشه به دنبال مطالب جدید است. شاید توجه نکنید ولی مغز شما هنگام خواندن مطالب تکراری قصد پرت کردن حواس شما را دارد در حالی که در هنگام خواندن مطالب جدید، حواس جمع هستید و مغز شما بر روی اطلاعات جدید تمرکز می‌کند!
علاوه بر این که دوره آموزش زبان انگلیسی که انتخاب می‌کنید باید با سطح شما در یک راستا باشد عوامل دیگری نظیر نزدیک بودن سن و سال سایر شرکت کننده‌های دوره نیز بسیار مهم است. قطعاً یک نوجوان نمی‌خواهد با تعدادی بچه و یا افراد بزرگسال سر کلاس بنشیند!
در کنار همه موارد گفته شده، نوع دوره نیز بسیار مهم است. امروزه به وفور دوره‌های آموزش مجازی زبان انگلیسی یافت می‌شود و بسیاری از آموزشگاه‌ها، دوره‌های آنلاین را در دستور کار دوره‌های خود قرار داده‌اند. آموزش مجازی زبان انگلیسی برای افراد ساکن در مناطق دور دست امکان شرکت در دوره‌ها و آموزشگاه‌های مورد علاقه‌شان را فراهم کرده است اما موضوع مهم در اینجا این است که آموزش مجازی مناسب هر کسی نیست!

برخی از افراد به خصوص افراد دارای تیپ شخصیتی برونگرا، نمی‌توانند با پشت گوشی یا لپتاپ نشستن یادگیری را برای خود محقق سازند و حضوری فعال در فضایی مجازی داشته باشند. پیش از ثبت نام در دوره‌های آموزش مجازی زبان انگلیسی اطمینان کسب کنید که یادگیری از طریق آنها با ویژگی‌های شخصیتی و روحیات شما همخوانی دارد و گرنه در این صورت نیز ماموریت یادگیری زبان انگلیسی با شکست رو به رو خواهد شد.

انتخاب مرکز آموزش زبان انگلیسی مناسب

کم نیستند افرادی که تصور می‌کنند تنها تلاش است که نتیجه را تعیین می‌کند. این درست است که تلاش مسئله‌ای به شدت مهم است اما بیایید واقع بین باشیم. امکانات در به ثمر نشستن تلاش‌ها بسیار مؤثر هستند. در خصوص امر شرکت در دوره‌های آموزش زبان انگلیسی، آموزشگاهی که انتخاب می‌شود نقش مهمی دارد. سیستم آموزشی متفاوت، مدرس‌های متفاوت، امکانات متفاوت و … همه به نتیجه‌ای متفاوت منجر می‌شوند! همچنین که فرآیند یادگیری یک زبان جدید، فرآیندی مستمر و طولانی است که فرصت آزمایش و خطا ندارد. چرا که در صورت امتحان، در آموزشگاهی که توصیه شده نیست ممکن است هم زمان و هم هزینه خود را از دست بدهید که هیچکدام قابل بازگشت نیستند.
توصیه می‌شود که در خصوص انتخاب آموزشگاه، به آموزشگاه‌های اثبات شده اعتماد کنید. قطعاً آموزشگاه‌هایی که در سراسر کشور شعبه دارند و همه آنها را می‌شناسند بدون شک دارای یک سیستم آموزشی کارآمد هستند و مدرس‌های آنها پیش از انتخاب، از فیلترهایی در خصوص اطلاعات و دانش زبانی و همچنین قابلیت تدریس مؤثر، گذر می‌‌کنند و گلچین می‌شوند و به دلیل بالا بودن آمار جامعه هدف دارای امکانات قابل توجهی هستند.آموزشگاه آنلاین زبان انگلیسی سفیر

سفیر، نامی آشنا در حوزه آموزش زبان انگلیسی

احتمال این که تا به حال نام آموزشگاه زبان انگلیسی سفیر را شنیده باشید بسیار است چرا که سفیر در اکثر شهرهای سراسر کشور، دارای شعبه است. دوره‌های آموزشی متنوع سفیر شامل انواع دوره‌های سنی و متنوع در حوزه آموزش زبان انگلیسی و ترجمه هستند. همچنین دوره‌های مربوط به آموزش زبان فرانسوی نیز در سفیر ارائه می‌شوند. امکان شرکت در دوره‌های هم حضوری و هم آنلاین در سفیر وجود دارد. سفیر به عنوان یکی از پیشگامان حوزه آموزش زبان انگلیسی با بیش از دو دهه سابقه، توانسته مورد تایید بسیاری از فعالان این حوزه تبدیل شود و در اولویت قرار دادن “دانشجو مداری” یکی از محبوب‌ترین آموزشگاه‌های کشور واقع شود. علاقمندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر، ثبت نام در دوره‌ها و آزمون تعیین سطح آنلاین، به سایت سفیر به نشانی اینترنتی https://gosafir.com مراجعه نمایند.

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 3, میانگین امتیاز: 3,67 از 5)
Loading...

ارسال دیدگاه شما

×