دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱

سایت سازمان ثبت احوال – sabteahval.ir

سایت سازمان ثبت احوال
رئیس سازمان ثبت‌ احوال کشور با اشاره به رونمایی و بهره‌برداری از درگاه خدمات الکترونیکی سازمان ثبت احوال در هفته دولت گفت: در این درگاه خدمات الکترونیکی نظیر تغییر نام، درخواست کارت ملی، درخواست گواهی تجرد و تغییر نشانی ارائه خواهد شد.

خدمات درگاه الکترونیکی سازمان ثبت احوال

  • ثبت نام کارت هوشمند ملی
  • مشاهده وضعیت کارت هوشمند ملی
  • اعلام تغییر نشانی
  • درخواست انتخاب نام
  • مدارک پیدا شده
  • درخواست صدور گواهی تجرد
  • درخواست صدور گواهی فوت

آدرس درگاه الکترونیکی سازمان ثبت احوال

به گزارش تصویر زندگی، هاشم کارگر با اشاره به رونمایی و بهره‌برداری از درگاه خدمات الکترونیکی سازمان ثبت احوال (sabteahval.ir) در هفته دولت، اظهار کرد: اولین نسخه به‌صورت موبایلی است که در دسترس همه مردم قرار خواهد گرفت.

وی افزود: علاوه بر اطلاعات فردی هر شخص که در این درگاه قابل‌ مشاهده است، خدمات الکترونیکی نظیر تغییر نام، درخواست کارت ملی، درخواست گواهی تجرد و تغییر نشانی نیز در این درگاه به افراد ارائه خواهد شد و البته خدمات الکترونیکی ما در نسخه‌های بعدی توسعه پیدا خواهد کرد.

رئیس سازمان ثبت احوال کشور با اشاره به اینکه برخی از خدمات ما برون‌سپاری شده، گفت: ما برای تسهیل دسترسی مردم به این نوع خدمات، صدور شناسنامه‌های المثنی را طی یک سال گذشته به دفاتر پیشخوان دولت واگذار کردیم.

وی در مورد صدور ۱۰ میلیون کارت ملی مردم که به تأخیر افتاده بود، ادامه داد: صدور کارت ملی را از اواخر دی‌ ماه سال گذشته سرعت بخشیدیم و تا به الان پنج میلیون کارت ملی را صادر و برای مردم ارسال کردیم و حدود ۴ میلیون و ۶۰۰ هزار کارت دیگر هم باقی‌مانده که طی دو سه ماه اخیر صادر و تحویل مردم خواهد شد.

کارگر در مورد چگونگی درخواست کارت ملی برای افرادی که کارت ملی خود را گم کردند گفت: این افراد باید از طریق ادارات ثبت و یا دفاتر پیشخوان دولت درخواست مفقودی کارت ملی دهند و البته در درگاه خدمات الکترونیکی هم می‌توانند در بخش مفقودی کارت، درخواست خود را ثبت کنند.

وی گفت: برای افرادی که فاقد شناسنامه هستند یک کارت و یک کد شناسایی صادر خواهد شد تا وضعیت تابعیت آنها مشخص شود.

منبع: ایسنا

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 3, میانگین امتیاز: 5,00 از 5)
Loading...

ارسال دیدگاه شما

×
/a>