یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱

آیا نتیجه کاشت مو دائمی خواهد بود

کاشت مو به عنوان یکی از اعمال های زیبایی بوده که بسیار مهم و پر طرفدار نیز می‌ باشد و عموم مردم سعی می ‌کنند جهت بازگرداندن جذابیت چهره خود از آن استفاده نمایند.

افراد بسیار زیادی با توجه به دلایل مختلف موروثی، بالا رفتن سن و موارد مختلف دیگر دچار ریزش مو خواهند شد که در نهایت کاهش اعتماد به نفس آن ها را به دنبال دارد. به همین دلیل نیز کاشت مو یکی از جراحی های پرطرفدار در دنیا است که می ‌تواند به این افراد کمک کند موهای از دست رفته خود را بازگردانند. به طور کلی منظور از کاشت مو جابجایی فولیکول های مو از قسمت پر تراکم به سایر نواحی کم تراکم می باشد.

باید به توضیح این موضوع بپردازیم که کاشت مو برای آن دسته از افرادی که دچار ریزش مو شده اند مانند یک معجزه عمل کرده و می تواند در نهایت رشد موها را تحریک کند. اگر شما نیز دچار چنین مشکلی شده اید این امکان فراهم است تا با مراجعه به متخصصان پوست و مو و آن دسته از افرادی که در این زمینه از تجربه کافی برخوردار هستند این عمل زیبایی را برای خود انجام دهید. لازم به ذکر است بیان کنیم کاشت مو با روش های مختلفی انجام می شود که در ادامه سعی می ‌کنیم به توضیحات کاملی در رابطه با آن بپردازیم، پس با ما همراه باشید.

کاشت مو دائمی

منظور از کاشت مو چیست؟

در رابطه با این سوال باید بیان کنیم منظور از کاشت مو یک نوع عمل جراحی است که در طی آن ریشه های مو را از یک از قسمت بدن که معمولا به آن بانک مو می گویند و در مقابله با ریزش ارثی مقاومت بسیار خوبی را از خود نشان می دهد به آن قسمت که موها در حال ریزش است پیوند زده می ‌شود.

در رابطه با این عمل زیبایی می توان گفت که به عنوان موثرترین روش ترمیم و بازیابی موهای از دست رفته شناخته شده است. معمولاً در یک پیاز مو ۱ الی ۴ تار مو قابلیت رشد به همراه دارد، پس با توجه به پیشرفت هایی که در این زمینه رخ داده با استفاده از روش ‌های جدید سعی می ‌کنند پیاز مو را بدون هیچ تغییر و دستکاری به ناحیه مورد نظر انتقال دهند. فولیکول هایی که در قسمت مورد نظر کاشت می شوند تا آخر عمر برای شخص باقی می ماند.

آیا نتیجه کاشت مو دائمی خواهد بود؟

بیش از هر چیز باید این نکته را توضیح دهیم که برای کاشت مو با روش های

 • FUT
 • FIT
 • BHT
 • SUT
 • Micro fit
 • سوپرترکیبی

انجام خواهد شد که هر یک از آن ها نیز در کاشت مو تهران با بهترین امکانات برای شما انجام خواهد شد.

پس از آن که فولیکول ‌های مو را به قسمت کم پشت پیوند می دهند یک بازه زمانی طول می کشد تا پوست به طور کامل بهبود پیدا کند و پس از عمل تعدادی از موها در سه ماه اول ریزش پیدا می‌ کنند.

بهبودی کامل برای افراد ۶ الی ۱۲ ماه طول می کشد. بعد از این زمان فولیکول های پیوند داده شده شروع به رشد کرده و موهای جدید رشد می کنند. جابجایی این فولیکول ها به صورت دائمی بوده و هیچ راه برگشتی برای حالت اولیه خود ندارند و با توجه به این موارد می ‌توان گفت که کاشت مو یک روش دائمی و غیر قابل بازگشت است.

کاشت مو در مرکز تخصصی و کلینیک کاشت مو vip

با مراجعه به کلینیک کاشت مو vip می توانید بدون هیچ گونه استرس و نگرانی کاشت مو را به متخصصان برجسته و شناخته شده این کلینیک بسپارید. معمولاً عمل را به صورت سرپایی برای شما انجام می دهند و در قسمتی که قرار است پیوند زده شود بی حسی را تزریق کرده و از این طریق بیمار دیگر هیچگونه دردی را در حین عمل احساس نخواهد کرد. در این کلینیک بهترین دستگاه های روز جهت سرویس دهی به متقاضی وجود دارد و می توانند نتیجه بسیار مطلوبی را نیز از کاشت مو دریافت کنند.

کاشت مو دائمی

سن مناسب برای انجام عمل کاشت مو

لازم است این نکته را خدمت شما عرض کنیم که برای انجام کاشت مو یکی از مهمترین مواردی که در اولویت قرار می‌ گیرد سن متقاضیان است. پیشنهاد می ‌شود که این عمل را برای آن دسته از افرادی که زیر ۲۵ سال هستند انجام ندهند. اولویت با افرادی است که دارای سن های بالاتر می باشند. به طور کلی می توان اینگونه بیان کرد که این افراد کاندیدای مناسبی جهت کاشت مو نمی باشد.

در برخی مواقع این امکان وجود دارد آن دسته از افرادی که دارای سن بالایی هستند پس از کاشت مو دچار ریزش مو در ناحیه کاشته شده شوند به همین دلیل فرم هایی که برای کاشت و پیوند در نظر می ‌گیرند باید متناسب باشد تا از این راه بتوانند مسئله پیش آمده را به طور کامل پوشش دهند.

چه افرادی امکان کاشت مو برای آن ها وجود ندارد؟

انجام این عمل زیبایی نیز به همه افراد توصیه نمی شود که برخی از آن ها عبارتند از:

 • آن دسته از افرادی که دارای استرس و افسردگی بسیار شدیدی هستند. با توجه به استرس و نگرانی که دارند ممکن است پس از کاشت مو مجدداً دچار ریزش مو شوند.
 • چنانچه به بیماری دیابت شدید مبتلا هستید عمل کاشت مو به شما توصیه نمی شود.
 • برخی بیماران که به اختلالات انعقاد خون مبتلا می باشند.
 • خانم های باردار و زنانی که به اختلالات هورمونی مبتلا هستند نیز نمی توانند کاشت مو انجام دهند.
 • آن دسته از افرادی که از بانک موی ضعیف برخوردارند.
 • تمامی افرادی که دارای وسواس هستند و به صورت مرتب موهای خود را با دست میکشند.
 • افرادی که سن آن ها زیر ۳۰ سال است چرا که هورمون ریزش هنوز به طور کامل در آن ها متوقف نشده.

چه افرادی می توانند کاشت مو را انجام دهند؟

از جمله کاندیداهای مناسب جهت کاشت مو عبارتند از:

 • برخی از افرادی که طاسی به وجود آمده روی سر آن ها تنها بر اثر آسیب جسم های مختلف باشد.
 • در صورتی که طاسی بر اثر ایجاد بخیه های جراحی است.
 • آن دسته از افرادی که به صورت ژنتیکی دارای خط رویش بالاتری نسبت به حالت معمولی خود هستند و قصد اصلاح خط رویش را دارند.
 • آن دسته از افرادی که در موقعیت شغلی بسیار حساس و استرس‌ زا مشغول به کار بوده و به همین دلیل نیز در بازه زمانی مشخص شاهد ریزش مو های خود می باشند.
 • افرادی که دچار برخی بیماری های مختلف مانند آلوپسی آندروژنی هستند.
 • محکم بستن موها نیز با گذشت زمان می ‌تواند افراد را به طاسی کششی مبتلا کند که این افراد نیز می توانند برای کاشت مو اقدام نمایند.
 • و در نهایت تمام افرادی که دچار ریزش مو شده و دارای بانک موی مناسبی نیز هستند یک کاندیدای مناسب جهت انجام کاشت مو می باشند.

کاشت مو دائمی

نکات مهم و حائز اهمیت پیش از انجام کاشت مو

برای انجام جراحی کاشت مو نیز مانند سایر عمل های زیبایی باید یکسری نکات به صورت دقیق رعایت شود تا از این طریق بتوانید نتیجه دلخواه خود را از آن به دست آورید. تمامی موارد لازم در ادامه برای شما نام برده می شود.

 • باید به مدت دو هفته پیش از عمل از خوردن ویتامین e، برخی مکمل ها و قرص آسپرین به شدت خودداری کنید چرا که مصرف این قرص ها در نهایت باعث رقیق شدن خون می شود.
 • پیش از عمل یعنی به مدت دو هفته از خوردن الکل اجتناب کرده و همچنین سعی نمایید که کمتر از قبل چایی بخورید.
 • لازم است به مدت دو هفته قبل از عمل از گرفتن برخی رژیم های مربوط به لاغری که در نهایت باعث می‌ شود دوره نقاهت طولانی تر شده و بهبودی به تأخیر بیفتد خودداری نمایید. این امکان فراهم است تا با گذشت دو هفته بعد از عمل این رژیم را مجددا شروع کنید.
 • نباید ۱ هفته قبل از عمل ورزش های سنگین انجام دهید.
 • استفاده و مصرف سیگار نیز یک هفته قبل از عمل کنار گذاشته شود.
 • لازم است شب پیش از عمل غذایی بخورید که حتماً پروتئین، کربوهیدرات و قند به اندازه کافی در آن وجود داشته باشد که معمولاً پیشنهاد می شود از سیب زمینی سرخ شده و پخته و یا خوردن بستنی پس از شام استفاده کنید.
 • بهتر است در روز عمل خود لباسی را بپوشید که پس از آن بتوانید به راحتی آن را از تن در آورید.
 • چند روز پیش از مراجعه برای عمل کاشت مو از استرس دوری کرده و سعی کنید شب ها راحت بخوابید. همچنین یک روز قبل از عمل از خوردن برخی قرص ها مانند ناپروکسن و ایبوپروفن خودداری نمایید.

هزینه کاشت مو به چه صورت است؟

معمولا هزینه کاشت مو برای تمامی افراد از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد و در رابطه با آن باید بیان کنیم که در برخی مواقع ممکن است یک تیم جراحی شامل چندین پرستار، جراح و تکنیسین باشد که این مورد هزینه بیشتری را برای افراد به دنبال دارد.

پس با توجه به این موضوع نیز پیشنهاد می دهیم اگر می خواهید نتیجه بسیار مطلوب و دلخواهی را از عمل کاشت مو به دست آورید سعی کنید حتما از امکانات بیشتری استفاده نمایید که البته این مورد نیز با افزایش هزینه همراه است.

البته برخی از کلینیک ها نیز سعی می کنند تنها برای سودجویی هزینه بسیار بالایی را در نظر بگیرند، اما برخلاف هزینه سنگینی که تعیین می کنند خدمات لازم را به متقاضی ارائه نمی دهند.

در رابطه با کلینیک vip باید بیان کنیم که اصلاً همچین موردی امکان ندارد و شما می ‌توانید با مناسب ترین هزینه عمل کاشت مو را انجام دهید. البته مواردی همچون میزان توانایی و مهارت جراح، سرویس دهی هایی که به شما ارائه می دهند و نوع روش مورد استفاده می تواند تاثیر مستقیمی روی هزینه عمل کاشت مو داشته باشد.

کلام آخر

هدف از بیان تمامی مطالب فوق این موضوع بود که شما با کاشت مو به طور کامل آشنا شوید و بدانید که این عمل زیبایی به چه صورت برای شما انجام خواهد شد و در پایان نیز بار دیگر لازم است این موضوع را برای تمامی عزیزانی که می خواهند عمل کاشت مو را انجام دهند بیان کنیم که نباید تنها به خواندن مطلب اکتفا کنید، به همین دلیل ما از شما دعوت می کنیم که حتی برای یک تحقیقات کوتاه نیز به کلینیک vip مراجعه کرده و در آنجا با افرادی که قبلاً کاشت مو را انجام داده اند صحبت های لازم را داشته باشید تا بتوانید از این طریق هر آنچه که در ذهن دارید را پرسیده و پاسخ مناسبی برای سوال های احتمالی خود پیدا کنید.

در رابطه با امکانات و تجهیزات این کلینیک نیز باید بگوییم هنگام مراجعه به خوبی می توانید شاهد به روز بودن این مرکز تخصصی از هر نظر شوید. حتی با وجود امکانات فوق‌العاده‌ ای که در اختیار شما قرار می دهند نیز باز هم کاشت مو در تهران با مناسب ترین قیمت ممکن انجام خواهد شد. امیدواریم تمامی مطالب گفته شده مفید واقع شده باشند.

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 1, میانگین امتیاز: 1,00 از 5)
Loading...

ارسال دیدگاه شما

×