شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲

معرفی انواع سبک های جذاب دکوراسیون داخل منزل

دکوراسیون داخل منزل

دکوراسیون به معنای چیدمان است و دکوراسیون داخلی یعنی چیدمان اشیاء موجود در یک فضا به شکلی زیبا و هماهنگ که بتواند جلوه ی جذاب و شیکی را فراهم کند و سبب استراحت و راحتی افراد در محیط باشد.

دکوراسیون داخلی منزل طبق سبک ها و متدهای مختلفی انجام می پذیرد و هر سبک و روش اجرا از طیف رنگی و ابزارهایی با مدل خاص برای چیدمان استفاده می کند.

طراحی دکوراسیون داخل منزل

گروه دکومنش در ابتدا جهت اجرای دکوراسیون داخلی به منازل شما مراجعه کرده و پس از اندازه گیری های مورد نیاز و دانستن سلیقه و سبک سفارش دهنده، اقدام به طراحی دکوراسیون داخلی منزل با استفاده از نرم افزار تری دی مکس می نماید.

نرم افزار تری دی مکس می تواند یک طرح سه بعدی با کیفیت بالا و به شکلی کاملاً واقعی و اجرا شده را به شما نمایش دهد و در واقع شما با موکاپ دکوراسیون داخلی منزل می توانید آن چیزی را که قرار است در منزل شما چیده شود را عیناً ببنید و انتقادات و پیشنهادات خود را قبل از اجرای کار اعمال نمایید.

دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی شامل هر آن چیزی است که چیدمان یک فضا را تشکیل می دهد . چیدمان یک فضا می تواند شامل مبلمان، پرده، قالی یا قالیچه، میز تلویزیون، تلویزیون، کمد دیواری و وسایل تزئینی و دیگر موارد باشد.

بیشتر ببینید: گالری عکس انواع  دکوراسیون های داخلی

اصول دکوراسیون داخلی منزل

اصولی که برای چیدمان داخلی منزل مورد استفاده قرار می گیرند بستگی به نوع سبکی دارد که کارفرما دنبال می کند . هر سبک تم خاص خود را دارد و از اشیاء و رنگ های مختص به خود برای چیدمان استفاده می کند.

هدف از دکوراسیون داخلی چیست؟

هدف از دکوراسیون داخل منزل ایجاد و القاء حس آرامش، راحتی و جذابیت یک محیط برای اعضای خانواده و مهمانان است . چیدمان فضا باید بگونه ای باشد که افراد با هر سن و جنسیتی بتوانند در آن فضا آرامش داشته باشند و محیطی توام با آرامش، گرمی و صمیمیت را حس کنند.

سبک ها در دکوراسیون داخلی منزل

معماران طراحی برای اجرا و پیاده سازی دکوراسیون یک خانه بر اساس تم های رنگی و نوع اشیاء سبک هایی را تعریف کرده اند که هر سبک مستلزم استفاده از اشیاء و کالاهای مختص به خود در یک فضا است.

سبک دکوراسیون داخلی مدرن

سبک مدرن یکی از سبک های پرطرفدار امروزی است که بدنبال ایجاد فضایی خلوت، ساده و شیک است . در این سبک بیشتر کالاها ساده و شیک هستند و تم های رنگی که برای خرید اشیاء استفاده می شود معمولاً روشن و شاد هستند.

سبک دکوراسیون مینیمال

سبک مینیمال سبکی است همچون سبک مدرن به دنبال خلوتی محیط و راحتی بیشتر است و فضا با رنگ های خنثی بویژه رنگ های شاد و شفاف پر می شود و از اشیاء ظریف در دکوراسیون استفاده می شود و محیط یک تم آرام و راحت را به نمایش می گذارد.

سبک دکوراسیون روستیک

این سبک اصالت را به رخ می کشد و اشیائی که برای تزئین فضا انتخاب می شوند اشیائی هستند از دل طبیعت . برای مثال کلیه صندلی و میزها چوبی هستند . یک شومینه گوشه ای از فضا را احاطه می کند . از پوست حیوانات، جاجیم و گلیم به عنوان فرش استفاده می شود . پارچه های روی مبلمان و محلفه ها دارای رنگ های جیق و شاد هستند.

سبک شیکر در دکوراسیون داخلی

رنگ های خنثی و تم های مات مثل طوسی، خاکستری، بژ از پرطرفدارترین رنگ هاست که در کنار رنگ های تیره به کار می رود. این سبک نیز پیرو سادگی است و از شلوغی بیش از حد می پرهیزد.

سبک کلاسیک در دکوراسیون داخلی

در سبک کلاسیک همه کالاها شلوغ و پر زرق و برق است و وسایل دکوری و تزئینی در فضا زیاد به چشم می خورد و در بین اشیاء هر نوع رنگی به صورت خنثی مورد استفاده قرار می گیرد.

سبک ژاپنی در دکوراسیون داخلی

در این روش درب ها به شکل شبکه ای با شیشه یا طلق پوشانده می شود . از تشک ها یا بالشتک های ریز گرد یا مربع شکل برای نشستن روی زمین استفاده می شود . فضا توسط گلدان های چینی، تابلوهای تزئیناتی و دیگر اشیاء دکوری تزئین می شود . در کل محیط شلوغ نیست و یک فضای خلوت حاکم است.

سبک چینی در دکوراسیون داخلی

سبک چینی نیز به دنبال فضایی خلوت و آرام است.

سبک هندی در دکوراسیون داخلی

سبک هندی به دنبال فضایی شلوغ با اشیاء تزئیناتی زیاد است.

سبک رومی در دکوراسیون داخلی

دکوراسیون رومی سبکی بسیار شلوغ و جذاب دارد که با سنگ های گران قیمت مرمر و گرانیت تزئین می شود.

سبک ماوریک در دکوراسیون داخلی

می توانید هر چیز غیرمعمول و نامتعارف در دکوراسیون بیچینید.

سبک یونانی در دکوراسیون داخلی

این سبک دارای ستون های بلند و گچ کاری شده، دیواری های تزئینی نقاشی شده، اشیاء دکوری شیک و گران قیمت، مجمسه ها و عتیقه جات است.

سبک ایتالیایی در دکوراسیون داخلی

سبک ایتالیایی هم به شکل سنتی و هم به شکل مدرنیته قابل اجرا است که بستگی به سلیقه ای افراد دارد.

سبک فرانسوی در دکوراسیون داخلی

سبک فرانسوی از رنگ های شاد و دل باز در فضا استفاده می کند و پارچه های مخملی، ابریشمی گران قیمت برای روکش مبلمان و پرده ها استفاده می شود.

سبک سوئدی در دکوراسیون داخلی

سبک سوئدی نیز به دنبال بکار بردن رنگ های روشن و کمرنگ در اشیاء است و محیط و اشیاء حالتی یکنواخت دارند.

سبک گوتیک در دکوراسیون داخلی

سبک گوتیک سبکی است که از رنگ های تیره و با غلظت بالا مثل قرمز، سبز، بنفش و مشکی استفاده می شود و به دنبال ایجاد دکوراسیونی پر از ترس و وحشت است.

سبک مراکشی در دکوراسیون داخلی

این سبک دارای تیرهای چوبی و سقف بلند است و رنگ آمیزی شادی در دکوراسیبون داخلی آن بکار می رود و از اشیاء دکوری مشبک و منبت کاری شده در این سبک استفاده می شود.

سبک مصری در دکوراسیون داخلی

در این سبک کلیه ی اشیاء دارای قوس و زاویه است و کف پوش ها بیشتر با استفاده از حصیر پوشانده می شود.

سبک روکوکو در دکوراسیون داخلی

در این سبک فضا دارای گچ بری های زیبا با طرح های برجسته در دیوار و سقف است . اشکال تزئینی دایره ای شکل در فضا زیاد به چشم می خورد.

سبک انگلیسی در دکوراسیون داخلی

مبلمان راحتی، پرده های بلند و سلطنتی و کمد و پارتیشن فضا را پر می کند.

سبک آمریکایی در دکوراسیون داخلی

آمریکایی ها نیز فضای خلوت را دوست دارند و مبلمان راحتی را برای نشیمن در سالن پذیرایی انتخاب می کنند.

سبک آفریقایی در دکوراسیون داخلی

در این سبک فضا با پوست و مجسمه حیوانات خشک شده تزئین می شود . از پوست حیوانات جهت پوشاندن کف استفاده می کنند و همه اشیاء از طبیعت نشات می گیرد.

سبک ویکتوریایی در دکوراسیون داخلی

این سبک یکی از سبک های تجملاتی است که پرزرق و برق است و از لوسترها، مجسمه ها و تابلوهای تزئینی سلطنتی و طرح برجسته برای تزئین استفاده می شود.

سبک آرت دکو در دکوراسیون داخلی

آرت دکو برای چیدمان فضا از پله های چوبی، طرح های برجسته، اشیاء منحنی و زاویه دار استفاده می کند.

سبک اوریگامی در دکوراسیون داخلی

در این سبک از کاردستی ها و کارهای هنری که زاییده ی دست انسان است در دکور استفاده می شود.

معماری داخلی

معمار کسی است که بر اساس نوع و موقعیت یک مکان و با توجه به خواست کارفرما طرحی را برای یک فضا ترسیم می کند و موقعیت و جایگیری اشیاء را مشخص.

معماری داخلی شامل پارتیشن بندی و قسمت بندی بخش های داخلی یک منزل است و طراحی معماری داخلی یعنی چیدمان اشیاء و کالاهای مورد نیاز در یک فضا به شکلی هماهنگ و زیبا.

بازسازی دکوراسیون داخلی

بازسازی دکوراسیون داخلی شامل خرید اشیاء جدید و تعویض اشیاء قدیمی است . علاوه بر این امکان دارد جا و موقعیت مکانی برخی از بخش های منزل مثل آشپزخانه، سرویس های بهداشتی، اتاق خواب ها و سالن پذیرایی جا به جا شود.

ساخت کمد دیواری، ایجاد سقف کاذب یا سقف کنفی، ایجاد درب و پنجره در یک فضا، احداث کتابخانه، طراحی آکواریوم، ایجاد شومینه، تعویض کابینت آشپزخانه و دیگر موارد از عواملی هستند که در بازسازی دکوراسیون داخلی خانه ممکن است مورد تعویض یا دست کاری قرار بگیرند.

دکوراسیون داخل منزل از طراحی تا بازسازی

گاهی پیش می آید که چند سالی است در یک مکان زندگی کرده اید و نمی خواهید موقعیت محل زندگی خود را تعویض کنید اما از دکوراسیون داخلی و تکراری آن خسته شده اید و قصد دارید منزل خود را به نحوی بازسازی نموده و طبق متدهای جدید پیاده سازی نمایید.

گروه دکومنش فعال در زمینه طراحی و بازسازی صفر تا صد دکوراسیون داخلی منازل، با یک تماس به منزل شما خواهد آمد و با اندازه برداری و چیزی که در ذهن شما وجود دارد طرحی سه بعدی را با استفاده از نرم افزار تری دی مکس به شما ارائه خواهد نمود که شما در این طرح می توانید شمای کلی از آنچه پس از بازسازی در منزل خود خواهید داشت را ملاحظه کرده و پیشنهادت و انتقادات خود را اعمال نمایید.

بازسازی دکوراسیون داخلی شامل تخریب قسمت های مدنظر، تعویض تاسیسات در صورت لزوم و ساخت کابینت آشپزخانه، کمد دیواری، رختکن، تعویض کفپوش، اجرای سقف و تعویض سنگ و سرامیک سرویس های بهداشتی می باشد.

راهنمای چیدمان دکور داخلی منزل

هر فرد سلیقه ای دارد و برای خرید اشیاء متعدد منزل که می خواهد مورد استفاده قرار دهد، رنگ و سبک مختلفی را در نظر می گیرد.

قبل از خرید یک طرح از آنچه که می خواهید در منزل خود داشته باشید را بر روی کاغذ ترسیم کنید و جایگاه هر یک از اشیاء را مشخص نمایید . بدین شکل خرید مطمئن تری خواهید داشت.

طراحی دکوراسیون داخلی شامل چه مواردی است؟

  1. طراحی دکوراسیون داخلی سرویس بهداشتی و حمام
  2. طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب
  3. طراحی دکوراسیون داخلی سالن پذیرایی
  4. طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه

نکات اساسی در دکوراسیون داخل منزل

خرید مبلمان
با توجه به نوع سبکی که دنبال می کنید می بایست مبلمان را بخرید تا طبق آن سبک اشیاء با هم همخوانی داشته باشند.

استفاده از قاب عکس و تابلوهای هنری
قاب عکس ها و تابلوهای هنری یکی از ضروریات زیباسازی فضای داخلی یک منزل است . اگر جای کافی ندارید و منزل شما کوچک است به جای یک میز خاطرات می توانید یک دیوار را به ساخت آلبوم خانوادگی و یا تابلوهای تزئینی اختصاص دهید.

استفاده از گل و گلدان
گل ها سبب افزایش انرژی و نشاط یک محیط می شوند و بهتر است در بخش هایی از خانه از گل و گلدان های طبیعی و مصنوعی استفاده کنید تا محیط یک طراوت خاصی داشته باشد.

استفاده از نورپردازی های شیک
نورپردازی یکی از عوامل اساسی در شیکی و جذابیت یک محیط است که در حال حاضر بسیار مورد توجه قرار گرفته و معماران برای ایجاد فضایی جذاب و توام با زیبایی و آرامش از نورهای مخفی در سقف و دیوار استفاده می کنند.

استفاده از سقف کاذب یا کنف باعث می شود که فاصله کف تا سقف به هم نزدیکتر شود و علاوه بر این بتوان از نورهای رنگی مخفی در دور تا دور سقف استفاده کرد . این کار جذابیت مکان را دو چندان نموده و زیبایی بیشتری در فضا حاکم می شود.

استفاده از لوسترهای شیک و جذاب با توجه به سبک دکوراسیون داخلی یکی دیگر از مواردی است که علاوه بر فراهم کردن نور، جذابیت خارق العاده شیکی را برای محیط فراهم می کند.

انتخاب کفپوش مناسب
کفپوش می تواند از سنگ، سرامیک، کاشی، پارکت و بتن باشد . با توجه به دکوراسیون داخلی و سبک اجرایی، کفپوش مناسب برای یک محیط انتخاب می شود . کفپوش پارکت و سرامیک بیشترین طرفدار را دارد و محیطی شیک و دلنشین را فراهم می کند.

رنگ در دکوراسیون داخلی
رنگ از فاکتورهای اساسی و پراهمیت یک مکان به حساب می آید که به شکل تلفیقی در فضا به کار می رود . استفاده از رنگ های روشن و شاد سبب نشاط، دل باز بودن فضا و انرژی مضاعف می شود . در حالی که استفاده از رنگ های تیره محیط را دل گیرتر و تاریک تر می کند.

در صورتی دوست دارید می توانید تم رنگی تیره و شفاف را به صورت ترکیبی و خنثی در کنار هم بکار بگیرید تا جذابیت بیشتری برای محیط فراهم شود.

استفاده از کتابخانه
کتابخانه می تواند فضایی کلاسیک و فرهنگی را برای یک محیط فراهم کند و علاوه بر این افراد را ترغییب به کتاب و کتابخوانی نماید.

اگر منزل کوچکی دارید می توانید در بخش های کنج خانه و یا دیواری که خالی است یک کتابخانه شلفی و طبقاتی ایجاد کنید تا علاوه بر پر کردن فضا، افراد را به خواندن کتاب تشویق نمایید.

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 3, میانگین امتیاز: 4,67 از 5)
Loading...

ارسال دیدگاه شما

×