پنجشنبه ۲۰ بهمن ۱۴۰۱

تعطیلی مدارس فردا پنجشنبه ۲۰ بهمن

این خبر در حال تکمیل است…


فعالیت مدارس ایلام فردا با یک ساعت تاخیر آغاز می شود

ستاد مدیریت بحران استانداری ایلام اعلام کرد: به اطلاع می‌رساند فعالیت تمام مقاطع تحصیلی، دانشگاه‌ها، مراکز آموزش عالی و شعب بانک‌ها در شهرستان‌های استان (بجز هلیلان، دهلران، دره شهر، آبدانان، مهران) فردا پنج شنبه ۲۰ بهمن ماه، بدلیل برودت هوا و یخبندان با یک ساعت تاخیر آغاز می‌شود.


مدارس بعد از ظهر شهر اردبیل غیرحضوری شد

روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل ، تصمیم غیرحضوری بودن مدارس شهری و روستایی شهر اردبیل برای روز چهارشنبه ۱۹ بهمن به علت بارش برف، برودت هوا و مشکلات تردد دانش آموزان اتخاذ شده است و کلاس های مدارس یاد شده در سامانه شاد برگزار خواهد شد.

مدارس شهرستان پاوه در نوبت بعد از ظهر امروز تعطیل شد

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه گفت: مدارس شهرستان پاوه در نوبت بعد از ظهر امروز تعطیل شد.
افشین یگانه در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: تمام مقاطع تحصیلی نوبت بعد از ظهر در شهرستان پاوه در روز چهارشنبه ۱۹ بهمن تعطیل شد.


مدارس ابتدایی سنندج در روز چهارشنبه غیر حضوری شد

بنا به پیشنهاد ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران و موافقت فرماندار سنندج، مدارس مقطع ابتدایی شهری و تمامی مقاطع روستایی سنندج به دلیل بارش برف و برودت هوا امروز چهارشنبه ۱۹ بهمن ماه بصورت غیرحضوری خواهد بود.


مدارس برخی مناطق سیستان و بلوچستان ۱۹ بهمن تعطیل شد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زاهدان، بر اساس مصوبه مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان به استناد هشدار سازمان هواشناسی مبنی بر وزش باد شدید، نحوه فعالیت آموزشی مدارس شهرستان‌های زاهدان، میرجاوه و منطقه نصرت آباد در تمامی مقاطع  تحصیلی در دو نوبت صبح و عصر فردا چهارشنبه، ۱۹ بهمن‌ماه به صورت غیرحضوری خواهد بود‌.


تاخیر ۲ ساعته مدارس نوبت صبح پاوه و جوانرود برای فردا

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه: فعالیت تمام مقاطع تحصیلی نوبت صبح در شهرستان‌های پاوه و جوانرود در روز چهارشنبه ۱۹ بهمن با تأخیر ۲ ساعته آغاز خواهد شد.


مدارس قم ۱۸ و ۱۹ بهمن غیر حضوری شد

روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان قم در اطلاعیه ای اعلام کرد: با توجه به نظر کارشناسان مبنی بر ضرورت بررسی جوانب مسائل پیش آمده در مدارس و درخواست تعدادی از اولیا، روزهای سه شنبه و چهارشنبه ۱۸ و ۱۹ بهمن ماه جاری،کلاس های آموزشی تمامی مدارس استان بصورت غیرحضوری برگزار می شود.


🔔 در حال حاضر درباره تعطیلی مدارس در روز چهارشنبه ۱۹ بهمن ماه به دلیل برودت هوا، بارش برف و آلودگی هوا اخباری منتشر نشده است. به محض دریافت گزارش این صفحه به روز رسانی خواهد شد.


تعطیلی مدارس شهرستان اسکو و صوفیان در ۱۷ بهمن

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، با توجه به بارش برف و برودت هوا، لغزندگی سطع معابر و نامناسب بودن وضعیت تردد، فعالیت مدارس روستایی شهرستان اسکو روز دوشنبه ۱۷ بهمن ماه ۱۴۰۱ در مقطع پیش دبستانی تعطیل و فعالیت آموزشی تمام مقاطع تحصیلی مدارس دولتی و غیر دولتی دهستان گنبرف (روستاهای قندیلو، آشستان، آغچه کهل، اربط، مجارشین، کردآباد و گنبرف) و روستاهای اسکندان، آمقان، عنصرود، کهنمو و کنداون در شیفت صبح به صورت غیر حضوری و از طریق برنامه شاد پیگیری خواهد شد.

صوفیان

با توجه به برودت هوا و یخبندان مدارس در بخش رودقات منطقه صوفیان روز دوشنبه ۱۷ بهمن ماه ۱۴۰۱ در مقطع پیش دبستانی تعطیل و فعالیت آموزشی در مقاطع تحصیلی  ابتدایی و متوسطه دوره اول در شیفت صبح به صورت غیر حضوری خواهد بود. فعالیت آموزشی مدارس شهری و سایر مدارس روستایی در کلیه مقاطع تحصیلی سر وقت آغاز خواهد شد.


مدارس و دانشگاه‌های خوی تا پایان هفته تعطیل شد

سخنگوی ستاد مدیریت بحران آذربایجان غربی از غیر حضوری شدن آموزش در مدارس و دانشگاه های شهرستان خوی تا پایان هفته جاری خبر داد.
علی رزازی اظهار کرد: با تصویب ستاد مدیریت بحران، مدارس و دانشگاه‌های شهرستان خوی از فردا یکشنبه ۱۶ بهمن‌ماه تا پایان هفته جاری در راستای آرامش و آسایش خانواده‌ها، غیر حضوری اعلام می‌شود.

وی ادامه داد: با توجه به تشکیل کمپ‌های سکان اضطراری در محیط‌های آموزشی و در راستای آرامش خانواده‌ها، آموزش در دانشگاه‌های دولتی و غیرانتفاعی و همچنین مدارس این شهرستان در تمامی مقاطع تحصیلی شهری و روستایی (دولتی و غیردولتی) از فردا شانزدهم بهمن‌ماه  تا پایان هفته جاری به صورت غیر حضوری خواهد بود.


🔔 در حال حاضر درباره تعطیلی مدارس در روز دوشنبه ۱۷ بهمن ماه به دلیل برودت هوا، بارش برف و آلودگی هوا اخباری منتشر نشده است. به محض دریافت گزارش این صفحه به روز رسانی خواهد شد.


مدارس نوبت صبح شهرستان پاوه فردا با تاخیر شروع می شود

به گزارش مهر، با توجه به برودت هوا و یخبندان تمامی مدارس شهرستان پاوه شامل پاوه، نوسود، نودشه، باینگان و بانه‌وره و تمامی روستاهای تابعه آنها فردا یکشنبه در شیفت صبح با ۲ ساعت تأخیر آغاز می‌شود.


مدارس کوهرنگ روز یکشنبه ۱۶ بهمن تعطیل شد

به گزارش ایرنا به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری، با توجه به بارش برف و لغزندگی معابر، روز یکشنبه ۱۶ بهمن‌ماه جاری فعالیت آموزشی تمامی مدارس شهرستان کوهرنگ در مقاطع مختلف به‌صورت غیرحضوری در شبکه شاد است.
همچنین فعالیت آموزشی در سایر مدارس چهارمحال و بختیاری براساس روال عادی انجام می‌شود.


مدارس دنا تعطیل شد

درخشان زاده فرماندار دنا در گفت‌وگو با فارس گفت: به علت بارش شدید برف در شهر سی سخت فردا چهارشنبه ۱۲بهمن کلیه مهدکودک ها، مدارس ابتدایی و متوسطه اول شهرستان دنا تعطیل هستند. فرماندار دنا اظهار داشت: ادارات و مدارس متوسطه دوم در صورت تداوم بارش برف متعاقبا اطلاع رسانی خواهد شد.


مقاطع پیش دبستانی و ابتدایی خلخال غیرحضوری شد

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، روابط عمومی آموزش و پرورش استان اردبیل در اطلاعیه‌ای نحوه فعالیت مدارس شهرستان خلخال را در پی بارش برف و برودت هوا؛ فردا روز چهارشنبه ۱۲ بهمن را اعلام کرد.

به دلیل بارش برف و برودت هوا، در شاهرود فعالیت آموزشی کلیه دوره‌های تحصیلی و در خلخال پیش دبستانی و ابتدایی سری صبح به صورت غیرحضوری و از طریق شبکه آموزشی «شاد» انجام خواهد شد.


تعطیلی برخی مدارس استان همدان در پی بارش برف

اداره کل آموزش‌وپرورش همدان از تعطیلی برخی مدارس استان در نوبت صبح چهارشنبه ۱۲ بهمن‌ماه خبر داد.

به گزارش ایسنا و نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان همدان، به علت بارش برف و لغزندگی سطح معابر عمومی، مراکز پیش دبستانی و مدارس ابتدایی در اسدآباد و کبودراهنگ، مراکز پیش دبستانی، مدارس ابتدایی و مقطع متوسطه اول در تویسرکان، بهار، لالجین و قلقلرود و تمامی مقاطع تحصیلی در نواحی ۱ و ۲ همدان، ملایر، نهاوند، رزن، درگزین، فامنین، جوکار، سامن، خزل، سردرود، قهاوند و گل تپه فردا چهارشنبه ۱۲ بهمن‌ماه در نوبت صبح تعطیل است و آموزش ها به صورت مجازی و در بستر شبکه شاد صورت می گیرد. مراکز سنجش بدو ورود به دبستان نیز فردا -چهارشنبه ۱۲ بهمن‌ماه- تعطیل است.


آغاز با تاخیر مدارس در شهمیرزاد و فولادمحله

روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان اعلام کرد: به علت بارش برف و لغزندگی معابر برای تامین ایمنی تردد دانش آموزان مدارس شهمیرزاد و روستای فولادمحله فردا چهارشنبه ۱۲ بهمن از ساعت ۹ صبح آغاز به کار می کنند


مدارس ابتدایی برخی مناطق رنجان فردا غیرحضوری شد

مدیرکل مدیریت بحران استانداری زنجان گفت: مدارس ابتدایی شهرستان ماهنشان، ایجرود، بخش های مرکزی، سجاسرود خدابنده، بخش های قره پشتلو و زنجان رود و روستاهای ناحیه ۱ و ۲ شهرستان زنجان فردا غیر حضوری است.

وی با بیان اینکه مدارس ابتدایی روستاهای شهرستان‌های ابهر، خرمدره و سلطانیه شیفت صبح بصورت غیر حضوری و در بستر شاد برگزار خواهد شد اضافه کرد: مناطق شهری زنجان، ابهر، خرمدره، سلطانیه، هیدج و صائین قلعه و بخش های افشار و بزینه رود و سایر مقاطع تحصیلی تمامی مناطق طبق روال عادی برگزار خواهد شد.


وضعیت فعالیت مدارس لرستان برای روز چهارشنبه

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان ؛ ستاد مدیریت بحران در اطلاعیه ای به علت بارش برف و برودت هوا مدارس چهار شهر استان را برای فردا چهارشنبه ۱۲ بهمن ماه به شرح ذیل تعطیل اعلام کرد

شهرستان الیگودرز: همه مقاطع تحصیلی همه بخش ها جز بخش مرکزی در نوبت صبح تعطیل و آموزش بر بستر شبکه شاد انجام خواهد گرفت.  شهرستان بروجرد: همه مقاطع تحصیلی روستاها و پیش دبستانی شهر بروجرد در نوبت صبح تعطیل می باشد و آموزش مجازی است. شهرستان دلفان: کلیه مقاطع در روستاها و همچنین پیش دبستانی و ابتدایی شهری در نوبت صبح تعطیل و آموزش مجازی می باشد. شهرستان خرم آباد : مدارس دهستان گریت، دهستان کشور، روستای خان آباد ، روستای چشم دره و چشم پریان هم همه مقاطع نوبت صبح تعطیل می باشد و آموزش مجازی می باشد. فعالیت سایر مدارس شهرهای استان به روال عادی است.


برخی مدارس کردستان فردا غیر حضوری است

به پیشنهاد ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان و موافقت استاندار کردستان به دلیل بارش رحمت الهی [برف] غیرحضوری شدن برخی مراکز پیش دبستانی و مدارس استان در روز چهارشنبه ۱۲ بهمن ماه ۱۴۰۱ می شود.

بر اساس این اطلاعیه، در شهرستان های سقز و دیواندره تمامی مقاطع تحصیلی شهر و روستا در هر دو نوبت صبح و عصر غیر حضوری است.

در شهرستان‌های قروه و بیجار، تمام مقاطع تحصیلی روستایی در هر دو نوبت صبح و عصر، و مراکز پیش دبستانی و ابتدایی شهری در هر دو نوبت صبح و عصر غیر حضوری است.

همچنین در شهرستان‌های سنندج، کامیاران و دهگلان تمامی مقاطع تحصیلی مناطق روستایی در هر دو نوبت صبح و عصر غیر حضوری اعلام شده است.


مدارس لواسانات و رودبارقصران چهارشنبه غیرحضوری شد

به دلیل برودت هوا، ادامه یافتن بارش برف و لغزندگی سطح معابر، آموزش در مدارس لواسانات و رودبارقصران، روز چهارشنبه ۱۲ بهمن غیر حضوری خواهد بود.


تعطیل شدن مدارس سنقر و کلیایی در نوبت صبح فردا چهارشنبه

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه گفت: به علت بارش برف مدارس نوبت صبح شهرستان سنقروکلیایی در همه مقاطع تحصیلی فردا غیرحضوری است. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه،  افشین یگانه دلیل این تعطیلی را بارش شدید برف و سرمای هوا در این شهرستان اعلام کرد و افزود: فعالیت مدارس  به صورت غیرحضوری و در بستر پیام رسان «شاد» ادامه خواهد یافت.


مدارس استان اصفهان چهارشنبه ۱۲ بهمن تعطیل است

تمامی مقاطع تحصیلی مدارس شهرستان‌های فریدن، فریدونشهر، چادگان، بوئین میاندشت و سمیرم در روز چهارشنبه ۱۲ بهمن ماه به علت بارش شدید برف به صورت غیرحضوری برگزار می‌شود.‌


مدارس چهارمحال و بختیاری فردا تعطیل است

مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری گفت: به دلیل بارش‌های سنگین برف و باران در سراسر استان چهارمحال و بختیاری همه مدارس در ۱۲ بهمن ماه تعطیل می‌باشند. آموزش مدارس به صورت غیر حضوری و در شبکه شاد برگزار می‌شود.


شیفت صبح مدارس پردیس چهارشنبه تعطیل شد

به گزارش خبرنگار مهر، روز چهارشنبه تمام کلاس‌های شیفت صبح مقاطع مختلف تحصیلی پردیس به صورت غیرحضوری برگزار می‌شود.این تصمیم به دلیل برودت هوا و بارش برف سنگین در این شهرستان اتخاذ شده است.


تعطیلی مدارس شهرستان فیروزکوه چهارشنبه تعطیل شد

فرماندار و رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان فیروزکوه گفت: به دلیل تداوم بارش برف و برودت هوا، کلیه مقاطع تحصیلی مدارس شهرستان فیروزکوه فردا چهارشنبه ۱۲ بهمن در نوبت صبح و عصر به صورت غیرحضوری برگزار خواهد شد.


تعطیلی مدارس در ۵ شهرستان استان اصفهان

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: به‌علت شدت بارش برف، کولاک و کاهش دما، تمام دوره‌های آموزشی مدارس در شهرستان‌های فریدن، فریدون‌شهر، بویین و میاندشت، خوانسار و چادگان فردا سه‌شنبه یازدهم بهمن‌ غیرحضوری است.


مقاطع پیش دبستانی و ابتدایی خلخال غیرحضوری شد

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش استان اردبیل در اطلاعیه‌ای نحوه فعالیت مدارس شهرستان خلخال را در پی پارش برف و برودت هوا؛ فردا روز سه شنبه ۱۱ بهمن را اعلام کرد. به دلیل بارش برف و برودت هوا، در شهرستان خلخال فعالیت آموزشی دوره‌های پیش دبستانی و ابتدایی در نوبت صبح  به‌صورت غیر حضوری و از طریق شبکه آموزشی «شاد» انجام خواهد شد.


مدارس لواسان و رودبارقصران سه شنبه غیرحضوری شد

به گزارش خبرنگار مهر، آموزش در مدارس لواسانات و رودبار قصران، روز سه‌شنبه ۱۱ بهمن ماه غیر حضوری خواهد بود.


اطلاعیه فعالیت مدارس آذربایجان شرقی در روز سه‌شنبه

با توجه به بارش برف، برودت هوا و لغزندگی سطح معابر در منطقه کلیبر، مدارس این منطقه سه شنبه ۱۱ بهمن ماه ۱۴۰۱ در مقطع پیش دبستانی تعطیل و فعالیت آموزشی تمامی مقاطع تحصیلی مدارس دولتی، غیردولتی و استثنایی شهری و روستایی در شیفت صبح با یک ساعت تأخیر آغاز خواهد گردید.

همچنین در چاراویماق نیز با توجه به بارش برف، برودت هوا، لغزندگی سطح معابر و نامناسب بودن وضعیت تردد در منطقه چاراویماق، مدارس این منطقه سه شنبه ۱۱ بهمن ماه ۱۴۰۱ در مقطع پیش دبستانی تعطیل و در تمامی مقاطع تحصیلی فعالیت آموزشی مدارس دولتی، غیر دولتی و استثنایی شهری و روستایی در شیفت‌های صبح و بعد از ظهر به شکل غیرحضوری بوده و از طریق شبکه آموزشی شاد انجام خواهد شد.

بر اساس این اطلاعیه آزمون مرحله اول پایش عملکرد یادگیری مدارس استعدادهای درخشان در موعد مقرر و برابر برنامه اعلامی قبلی برگزار خواهد گردید.


جزئیات تعطیلی مدارس استان زنجان اعلام شد

مدیرکل مدیریت بحران استانداری زنجان جزئیات تعطیلی مدارس در سطح استان را اعلام کرد : با عنایت به بارش برف در شهرستان خدابنده و کاهش دما در روز سه‌شنبه ۱۱ بهمن‌ماه مدارس ابتدایی نوبت صبح شهرستان خدابنده به صورت مجازی در بستر شاد برگزار خواهد شد‌.

وی افزود: سایر شهرستان‌ها و مقاطع تحصیلی به‌صورت عادی در مدارس حضور خواهند یافت.

بارش برف مدارس ۷ شهرستان استان چهارمحال و بختیاری را تعطیل کرد

طبق اطلاعیه آموزش و پرورش استان، روز سه شنبه ۱۱ بهمن‌ماه، فعالیت آموزشی تمامی مدارس شهرستان‌های لردگان، خانمیرزا، اردل، فلارد و بخش بازفت، ساعت ۹ صبح  آغاز خواهد شد.قابل ذکر است که فعالیت آموزشی سایر مدارس استان یعنی مدارس شهرستان‌های شهرکرد، بن، سامان، فارسان، کیار، کوهرنگ و بروجن، به صورت غیرحضوری در شبکه شاد خواهد بود.


مدارس پردیس فردا ۱۱ بهمن تعطیل شد

آموزش در همه مدارس پردیس، رودهن و دماوند به علت برودت هوا و تداوم بارش برف، سه شنبه یازدهم بهمن غیرحضوری شد. آموزش و پرورش پردیس با توجه به تداوم بارش برف و برودت هوا مدارس این شهرستان را برای نوبت صبح، سه شنبه ۱۱ بهمن ماه غیر حضوری شد. گفتنی است که تصمیم اعلام شده فقط برای نوبت صبح است، و برای نوبت عصر هنوز تصمیمی اتخاذ نشده است.


تعطیل برخی مدارس استان اصفهان سه شنبه ۱۱ بهمن

جلال سلمانی از غیرحضوری شدن تمامی مقاطع مدارس شهرستان‌های فریدونشهر و بوئین‌میاندشت در روز سه‌شنبه ۱۱ بهمن به علت بارش برف خبر داد .
به گزارش خبرگزاری برنا از اصفهان ،  رئیس اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره‌کل آموزش و پرورش استان اصفهان: مدارس تمامی مقاطع شهرستان‌های فریدونشهر و بوئین‌میاندشت در روز سه‌شنبه ۱۱ بهمن ماه به علت بارش شدید برف غیرحضوری خواهد بود.


نحوه فعالیت مدارس چهارمحال و بختیاری در نوبت بعد از ظهر روز دوشنبه

مدارس چهارمحال و بختیاری به جز شهرستان‌های لردگان، فلارد و خانمیرزا در نوبت بعد از ظهر روز دوشنبه دهم بهمن ماه تعطیل بوده و به صورت غیرحضوری در شبکه شاد فعالیت خواهند داشت.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری روز دوشنبه دهم بهمن ماه، فعالیت آموزشی کلیه مدارس نوبت بعد از ظهر شهرستان‌های لردگان، فلارد و خانمیرزا یک ساعت زودتر پایان خواهد یافت.

سایر مدارس استان نیز در نوبت بعد از ظهر به صورت غیر حضوری در شبکه شاد به فعالیت خود ادامه می‌دهند.


مدارس نوبت عصر پردیس، رودهن، دماوند و فیروزکوه غیرحضوری شد

آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران با صدور اطلاعیه‌ای از غیرحضوری شدن همه مدارس نوبت عصر مناطق پردیس، رودهن، دماوند و فیروزکوه در روز جاری (۱۰ بهمن‌ماه) خبر داد.

در متن این اطلاعیه آمده است: « با توجه به تداوم بارش برف، همه مدارس مناطق پردیس، رودهن، دماوند و فیروزکوه در نوبت عصر امروز (دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱) غیرحضوری است».

بر اساس اطلاعیه مذکور؛ همچنین مدارس نوبت صبح امروز فیروزکوه با یک ساعت تعجیل، تعطیل خواهند شد.


مدارس سلماس به دلیل زمین لرزه تا پایان هفته تعطیل شد

آموزش و پرورش آذربایجان غربی اعلام کرد: به دلیل استمرار پس لرزه های ناشی از زلزله، مدارس شهرستان خوی و سلماس از فردا دوشنبه ۱۰ بهمن ماه تا پایان هفته جاری تعطیل است. کلاس های درس در شهرستان سلماس بصورت غیرحضوری و در سامانه شاد برگزار خواهد شد.


فعالیت مدارس چهارمحال و بختیاری فردا دوشنبه ۱۰ بهمن

مسئول روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گفت: فعالیت آموزشی مدارس ابتدایی شهرستان‌ کوهرنگ فردا دوشنبه (دهم بهمن ماه) ساعت ۹ صبح آغاز می شود.

آقای شاهقلی افزود: فعالیت آموزشی سایر مدارس استان نیز به صورت عادی است. وی گفت: دانش آموزان مقطع ابتدایی که شرایط حضور در کلاس را ندارند، می توانند درمنزل از نمونه تدریس های شبکه شاد استفاده کنند.


مدارس خوی تا پایان هفته جاری تعطیل شد

رییس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی گفت: تمامی مدارس خوی از روز دوشنبه ۱۰ بهمن ماه تا پایان هفته جاری به علت تداوم پس لرزه‌ها تعطیل است.


زلزله مدارس خوی را تعطیل کرد

آموزش وپرورش آذربایجان غربی اعلام کرد: به جهت وقوع زمین لرزه خوی در روز شنبه و همچنین استمرار پس‌لرزه‌های نسبتاً شدید، با مد نظر قرار دادن مخاطرات احتمالی آتی ناشی از خروج دانش‌آموزان به هنگام وقوع پس‌لرزه‌ها، آموزش در مدارس این شهرستان در تمامی مقاطع تحصیلی (دولتی و غیردولتی)؛ طی روز یکشنبه ۹ بهمن ماه، بصورت مجازی و در بستر سامانه شاد، استمرار می‌یابد.

مدارس شهرستان‌های چایپاره، سلماس و سردشت یکشنبه تعطیل است

اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد: مدارس شهرستان‌های خوی، چایپاره، سلماس و سردشت روز یکشنبه ۹ بهمن ماه تعطیل و روند آموزش به صورت غیر حضوری و از طریق شبکه شاد پیگیری خواهد شد.


مدارس روستایی بیرجند فردا غیر حضوری است

مدیر آموزش و پرورش شهرستان بیرجند گفت: مدارس روستایی شهرستان بیرجند به علت برودت هوا و یخ‌زدگی معابر فردا یکشنبه ( ۹ بهمن ماه) تعطیل و آموزش غیر حضوری است.

وی عنوان کرد: این تعطیلی شامل شهرک‌های اقماری چهکند، حاجی آباد، دستگرد، امیرآباد، بجد، شوکت آباد، علی آباد لوله، شمس‌آباد، دهنو و حسین آباد سادات نمی‌شود.


نحوه فعالیت‌ مدارس چهارمحال و بختیاری در روز یکشنبه ۹ بهمن ماه

چهارمحال و بختیاری روز یکشنبه ۹ بهمن ماه، فعالیت آموزشی کلیه مدارس شهرستان‌های شهرکرد، بروجن، فارسان، بن، کیار، سامان و کوهرنگ(به غیر از بخش بازفت) ساعت ۹ صبح  آغاز خواهد شد و در نوبت بعد از ظهر نیز یک ساعت زودتر تعطیل می‌شوند.

فعالیت آموزشی کلیه مدارس شهرستان‌های لردگان، اردل، فلارد، خانمیرزا و بخش بازفت طبق روال عادی خواهد بود.

دانش آموزان مقطع ابتدایی که شرایط حضور در کلاس را ندارند می‌توانند در منزل از نمونه تدریس‌ها در شبکه شاد استفاده کنند.


مدارس الیگودرز فردا با ۲ ساعت تاخیر فعال می شوند

مدیرکل آموزش و پرورش گفت: براساس تصمیم ستاد مدیریت بحران استانداری لرستان نحوه فعالیت آموزشی مدارس استان فردا شنبه طبق روال عادی برگزار می شود و تنها در شهرستان الیگودرز فعالیت مدارس نوبت صبح ابتدایی و پیش دبستانی از ساعت ۹ صبح آغاز می شود.


فعالیت مدارس ۷ شهرستان چهارمحال و بختیاری شنبه ۸ بهمن

مسئول روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری گفت: فعالیت آموزشی هفت شهرستان استان روز شنبه هشتم بهمن‌ماه با یک ساعت تاخیر آغاز می‌شود.

به گزارش ایرنا، ارشاد شاهقلی جمعه شب با اعلام این خبر افزود: با توجه به برودت هوا، فعالیت آموزشی تمام مدارس شهرستان‌های شهرکرد، بروجن، فارسان، بن، کیار، سامان و کوهرنگ از ساعت ۹ صبح آغاز می‌شود و در نوبت بعد ازظهر نیز یک ساعت زودتر تعطیل می‌شوند.

به گفته وی، فعالیت آموزشی تمام مدارس شهرستان‌های لردگان، اردل، فلارد، خانمیرزا نیز طبق روال عادی است.

شاهقلی اظهار داشت: دانش‌آموزان مقطع ابتدایی که شرایط حضور در کلاس را ندارند، می‌توانند در منزل از نمونه تدریس‌ها در شبکه شاد استفاده کنند و فعالیت تمام مراکز پیش دبستانی طبق روال عادی است ولی حضور نوآموزان الزامی نیست.


ساعت آغاز به کار مدارس استان مرکزی از روز شنبه به روال قبل باز خواهد گشت

با توجه به پایان یافتن زمان اعلامی در اطلاعیه کارگروه مدیریت تأمین پایدار انرژی استانداری مرکزی در خصوص تأخیر در آغاز به کار مدارس، از روز شنبه هشتم بهمن‌ماه، ساعت آغاز به کار به روال قبل باز خواهند گشت و مدارس طبق ساعات آغاز به کار در شرایط عادی فعالیت خود را آغاز خواهند کرد.
این تصمیم برای هفته آتی و برای شرایط عادی اتخاذ شده و در صورت ورود به شرایط اضطرار و تصمیم گیری هریک از مراجع تصمیم‌ساز در خصوص نحوه فعالیت مدارس استان مرکزی اطلاعیه جداگانه صادر خواهد شد.


پایان تعطیلی مدارس در خراسان شمالی

سخنگوی ستاد مدیریت بحران خراسان شمالی گفت: با تصمیم استاندار و مصوبات ستاد بحران استان، تمام مدارس خراسان شمالی از روز شنبه هشتم بهمن ماه بازگشایی می‌شوند.


تعطیلی مدارس لردگان بعدازظهر چهارشنبه

مسئول روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری گفت: مدارس شهرستان لردگان در روز چهارشنبه با توجه به بارش پیش‌بینی نشده برف و لغزندگی معابر و برودت هوا، روز چهارشنبه پنجم بهمن‌ماه فعالیت آموزشی تمام مدارس شهرستان لردگان در مقاطع تحصیلی در نوبت بعدازظهر به صورت غیرحضوری و در شبکه شاد برگزار می‌شود.

وی اظهار داشت: فعالیت آموزشی تمام مدارس شهرستان‌های شهرکرد، بروجن، فارسان، بن، کیار، سامان و کوهرنگ به غیر از بخش بازفت نیز در نوبت بعد ازظهر یک ساعت زودتر تعطیل می‌شوند.


مدارس اول تا چهارم مقطع ابتدایی آبادان تعطیل شد

سید علی موسوی مدیر آموزش و پرورش آبادان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار کرد: با توجه به آغاز طرح جهش کیفیت و عدالت آموزشی در راستای بهبود هر چه بیشتر سطح تحصیلی دانش آموزان در مدارس و حضور برخی از معلمان در این طرح فردا چهارشنبه ۵ بهمن ۱۴۰۱ کلاس‌های درس پایه های  اول تا چهارم تعطیل و پایه های پنجم و ششم هم بصورت مجازی و در بستر شاد برگزار می‌شود.


تاخیر ۲ ساعته مدارس نوبت صبح ۱۰ شهرستان کرمانشاه در روز چهارشنبه

مدیرکل مدیریت بحران استان کرمانشاه، از تاخیر دو ساعته مدارس نوبت صبح همه مقاطع ۱۰ شهرستان استان در روز چهارشنبه(پنجم بهمن) خبر داد.

یگانه اظهار کرد: تاخیر مدارس استان شامل شهرستان‌های گیلانغرب، سرپل‌ذهاب، قصرشیرین و ثلاث باباجانی نمی‌شود و فعالیت مدارس در این چهار شهرستان به روال عادی خواهد بود.

وی گفت: تلاش مدیران ذیربط استان بر این است که در راستای مطالبه و دغدغه والدین دانش آموزان، تا حد امکان از تعطیلی مدارس خودداری شود تا دانش آموزان از تحصیل جانمانند.

طبق اعلام هواشناسی هوای استان تا پایان هفته سرد است.


آغاز فعالیت مدارس و ادارات ۹ شهرستان سیستان و بلوچستان با یک ساعت تاخیر

مدیرکل مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: فعالیت آموزش مدارس و ادارات ۹ شهرستان این استان فردا (چهارشنبه ۵ بهمن) با یک ساعت تاخیر آغاز می‌شود.

مجید محبی سه شنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به یخبندان و کاهش شدید دما در برخی نقاط استان، فعالیت آموزشی تمامی مقاطع تحصیلی در شهرستان‌های زاهدان، میرجاوه، خاش، تفتان، زابل، زهک، هیرمند، نیمروز و هامون با یک ساعت تاخیر آغاز می شود.


فعالیت مدارس چهارمحال و بختیاری فردا با یک ساعت تاخیر آغاز می‌شود

مسئول روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری گفت: فعالیت آموزشی مدارس هفت شهرستان استان روز چهارشنبه پنجم بهمن با یک ساعت تاخیر آغاز می‌شود.

به گزارش ایرنا، ارشاد شاهقلی با اعلام این خبر افزود: با توجه به برودت هوا فعالیت آموزشی تمام مدارس شهرستان‌های شهرکرد، بروجن، فارسان، بن، کیار، سامان و کوهرنگ به غیر از بخش بازفت ساعت ۹ صبح آغاز خواهد شد و در نوبت بعدازظهر نیز یک ساعت زودتر تعطیل می‌شوند.

به گفته وی، فعالیت آموزشی تمام مدارس شهرستان های لردگان، اردل،فلارد، خانمیرزا و بخش بازفت طبق روال عادی خواهد بود.

وی اظهارداشت: دانش آموزان مقطع ابتدایی که شرایط حضور در کلاس را ندارند می‌توانند در منزل از نمونه تدریس‌ها در شبکه شاد استفاده کنند و فعالیت تمام کودکستان‌ها طبق روال عادی بوده ولی حضور نوآموزان الزامی نیست.


مدارس شهری خراسان شمالی تا آخر هفته تعطیل شد

سخنگوی ستاد مدیریت بحران خراسان شمالی با اشاره به شرایط اب و هوایی استان، گفت: مدارس شهری تا پایان هفته جاری همچنان مجازی خواهند بود.
محمدتقی ولیان در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: از امروز ۴ بهمن تا پایان هفته جاری، تمام مصوبات ستاد مدیریت بحران استان در خصوص مدیریت مصرف انرژی بر قوت خود باقی است.


آغاز با تاخیر مدارس گلستان تا پایان هفته

حاجی گلدی کر معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار گلستان اظهارداشت: در پی پیش بینی هواشناسی مبنی بر تداوم سرمای هوا و با هدف حفظ پایداری جریان گاز در استان، آغاز با تاخیر فعالیت ادارات و مراکز آموزشی در گلستان از سه شنبه تا پایان هفته آغاز فعالیت همه نهاد‌ها و دستگاه‌های اجرای استان به غیر از انتظامی، امدادی و خدمات رسان در روز‌های سه شنبه(چهارم بهمن)، چهارشنبه(پنجم بهمن) و پنجشنبه(ششم بهمن) از ساعت ۹ صبح است.

وی افزود: همچنین تمام مدارس، دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی در استان در این دو روز، حضوری است و فعالیت آن‌ها از ساعت ۸ و نیم صبح آغاز می‌شود.


تاخیر ۲ ساعته مدارس نوبت صبح ۱۰ شهرستان کرمانشاه در روز سه‌شنبه

افشین یگانه مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه با اشاره به تاخیر دو ساعته در آغاز فعالیت مدارس تمام مقاطع تحصیلی ۱۰ شهرستان استان در نوبت صبح روز سه شنبه(چهارم بهمن)، دلیل این امر را سرمای هوا عنوان کرد.

یگانه افزود: تاخیر مدارس استان شامل شهرستان‌های گیلانغرب، سرپل‌ذهاب، قصرشیرین و ثلاث باباجانی نمی‌شود و فعالیت مدارس در این چهار شهرستان به روال عادی خواهد بود.

وی گفت: تلاش مدیران ذیربط استان بر این است که در راستای مطالبه و دغدغه والدین دانش آموزان، تا حد امکان از تعطیلی مدارس خودداری شود تا دانش آموزان از تحصیل جا نمانند.

طبق اعلام هواشناسی، برودت هوا تا پایان هفته ادامه دارد.


فعالیت مدارس با دو ساعت تاخیر در برخی مناطق سیستان و بلوچستان

روابط عمومی آموزش و پرورش استان اعلام کرد: باتوجه به هماهنگی ستاد مدیریت بحران استان ، با توجه به یخبندان و کاهش شدید دما در برخی نقاط استان، فعالیت آموزشی تمامی مقاطع تحصیلی در شهرستان های زاهدان، میرجاوه، خاش ،تفتان ومنطقه نصرت آباد در روز سه‌شنبه چهارم بهمن ماه ،ساعت ۹ صبح آغاز خواهدشد.


مدارس شهری خراسان شمالی چهارم و پنجم بهمن تعطیل شد

سخنگوی ستاد مدیریت بحران خراسان شمالی آخرین تصمیمات این ستاد برای مقابله با کمبود گاز را تشریح کرد.
محمدتقی ولیان در گفتگو با خبرنگار مهر با اعلام مصوبه جدید این ستاد اظهار داشت: فردا چهارم بهمن ماه جایگاه‌های سوختCNG همچنان تعطیل و مدارس شهری نیز به دلیل برودت هوا در روزهای چهارم و پنجم بهمن ماه در بستر فضای شاد فعالیت خواهند داشت.

سخنگوی ستاد مدیریت بحران خراسان شمالی افزود: تمام مدارس روستایی، بانک‌ها و ادارات طبق روال مصوبه قبل باز است.


مدارس برخی مناطق استان قزوین روز دوشنبه تعطیل شد

کارگروه اضطرار آلودگی هوای استان قزوین با توجه به افزایش شاخص آلودگی هوا در شهرستان‌های قزوین، البرز و آبیک، تصمیمات ذیل را برای روز دوشنبه سوم بهمن‌ماه در این شهرها به این شرح اعلام کرد:

 • مدارس شهرستان‌ البرز به جز مدارس روستایی محمدیه به صورت مجازی می‌باشد.
  کلیه مدارس شهرستان آبیک به جز روستاهای آغچری، چناسک، شکرناب، خزنان، ایراهیم‌آباد، صمغ‌آباد و زیاران مجازی می‌باشد.
 • مدارس شهر قزوین، اقبالیه‌ و محمودآباد به صورت مجازی خواهد بود و مدارس روستایی به صورت عادی دایر خواهد بود.
 • عوامل اجرایی مدارسی که به صورت غیرحضوری می‌باشند، نیاز به حضور در مدرسه ندارند.
 • آزمون‌های المپیادهای علمی و نهایی مدارس بزرگسال و آموزش از راه‌دور مطابق زمانبندی قبلی برگزار خواهد شد.
 • همچنین سیستم گرمایشی تمام مدارس غیرحضوری باید طبق شیوه‌نامه ابلاغی خاموش شوند.
 • دانشگاه‌ها: امتحانات دانشگاه‌ها طبق روال عادی و زمانبندی قبلی برگزار خواهد شد.

مدارس شهری خراسان‌شمالی تا اطلاع‌ثانوی مجازی هستند

سخنگوی ستاد مدیریت بحران خراسان‌شمالی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بجنورد، اظهار کرد: طبق تصمیم ستاد مدیریت بحران استانداری خراسان‌شمالی و دستور استاندار، با توجه به سرمای هوای چند روز آینده و احتمال اُفت فشار گاز در بخش خانگی، مدارس شهری استان خراسان شمالی تا اطلاع ثانوی مجازی است.

گفتنی است؛ عصر امروز وزیر آموزش و پرورش، اعلام کرد بجز موارد استثنا از فردا دوشنبه تمام مدارس حضوری خواهد شد.


مدارس ابتدایی قروه، دهگلان و دیواندره فردا تعطیل است

به دلیل سرما و برودت هوا مراکز پیش دبستانی و مدارس ابتدایی در شهرستان‌های قروه، دهگلان و دیواندره در هر دو شیفت صبح و بعدازظهر روز دوشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۱ به صورت غیر حضوری خواهد بود. همچنین آموزش در این مقطع در بستر فضای مجازی و شبکه شاد برگزار می‌شود.


مدارس استان تهران فردا تعطیل نیست

مدیرکل محیط زیست استان تهران از دایر بودن کلاس‌های درس مدارس در تهران خبر داد. ​به گزارش فارس، علیرضا مزینانی مدیرکل محیط‌ زیست استان تهران  در گفت و گویی اظهار کرد: کلیه مدارس استان تهران فردا باز هستند.


مدارس ۲ شهرستان کرمانشاه فردا غیرحضوری است

به گفته مدیرکل مدیریت بحران استان کرمانشاه، مدارس نوبت صبح هشت شهرستان استان در همه مقاطع تا پایان هفته با دو ساعت تاخیر برگزار می‌شود، همچنین مدارس نوبت صبح شهرستانهای کنگاور و سنقر، فردا(دوشنبه، سوم بهمن) تعطیل است.

افشین یگانه با اشاره به تاخیر دو ساعته در آغاز فعالیت تمام مقاطع تحصیلی مدارس هشت شهرستان استان به دلیل سرمای هوا از فردا (دوشنبه) تا پایان هفته، گفت: این تاخیر شامل مدارس نوبت صبح شهرستانهای کرمانشاه، هرسین، صحنه، پاوه، روانسر، جوانرود، اسلام آبادغرب و دالاهو خواهد بود.

یگانه افزود: فردا (دوشنبه) مدارس نوبت صبح شهرستانهای کنگاور و سنقر و کلیایی هم تعطیل و به صورت غیرحضوری است.

یگانه گفت: تاخیر و تعطیلی مدارس استان شامل شهرستان‌های گیلانغرب، سرپل‌ذهاب، قصرشیرین و ثلاث باباجانی نمی‌شود و فعالیت مدارس در این چهار شهرستان به روال عادی خواهد بود.


مدارس پنج شهرستان سیستان و بلوچستان تعطیل شد

رییس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره‌کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: به دلیل کاهش دما و یخبندان نحوه آموزش در مقاطع پیش دبستانی، ابتدایی و متوسطه اول شهرستان‌های زاهدان، میرجاوه، نصرت آباد، خاش و تفتان فردا دوشنبه غیرحضوری خواهد بود.  وی تاکید کرد: نحوه آموزش در مقطع متوسطه دوم به صورت حضوری ادامه خواهد داشت.


ادامه تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها اصفهان

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با اشاره به برگزاری مستمر کمیته شرایط اضطرار آلودگی هوای استان در پی ادامه پایداری جو و شرایط آلودگی هوا، افزود: فعالیت‌های آموزشی مدارس و دانشگاه ها در شهرستان های اصفهان، فلاورجان، خمینی شهر، برخوار، مبارکه، زرین شهر و فولادشهر و نیز بخش های مرکزی شهرستان‌های شاهین شهر، نجف‌آباد، کاشان و آران و بیدگل و همچنین شهر سجزی به‌صورت غیرحضوری و مهدهای کودک و پیش دبستانی نیز تعطیل خواهد بود.

وی اضافه کرد: امتحانات دانشگاه‌ها مطابق با برنامه قبلی کماکان به‌صورت حضوری برگزار خواهد شد.


مدارس و دانشگاه های کاشان ۳ بهمن تعطیل شد

فرماندار ویژه کاشان گفت: با توجه به وضعیت آلودگی هوا مدارس و دانشگاه ها در روز دوشنبه (۳ بهمن )ماه غیرحضوری برگزار می شود.

زارعی افزود: با تشدید وضعیت آلودگی هوا، همه اداره ها و بانک ها طبق روال عادی فعالیت می کنند و مهدهای کودک و پیش دبستانی ها تعطیل است.

وی اظهار کرد:امتحانات دانشگاه های ‌کاشان طبق برنامه مشخص شده به صورت حضوری برگزار می شود.

فرماندار ویژه کاشان بیان کرد: بخشی از کارکنان اداره ها و دستگاه های اجرایی که در گروه های حساس و پرخطر هستند از جمله کارکنان مبتلا به بیماری های قلبی، عروقی، ریوی مزمن و بیماری های زمینه ای، بانوان باردار و کارکنان خانم دارای فرزند زیر۶ سال، فردا ۳ بهمن ماه به صورت دورکار انجام وظیفه می کنند.


مدارس آبیک، البرز و قزوین یکشنبه و دوشنبه تعطیل شدند

با مصوبه کارگروه اضطرار آلودگی هوای استان قزوین مدارس آبیک، البرز و قزوین در روزهای یکشنبه ۲ بهمن‌ماه (فردا) و دوشنبه ۳ بهمن‌ماه تعطیل اعلام شدند.

مدارس شهرستان‌ البرز به جز مدارس روستایی محمدیه به صورت مجازی می‌باشد. کلیه مدارس شهرستان آبیک به جز روستاهای آغچری، چناسک، شکرناب، خزنان، ایراهیم‌آباد، صمغ‌آباد و زیاران مجازی می‌باشد.

مدارس شهر قزوین، اقبالیه‌ و محمودآباد به صورت مجازی خواهد بود و مدارس روستایی به صورت عادی دایر خواهد بود. عوامل اجرایی مدارسی که به صورت غیرحضوری می‌باشند، نیاز به حضور در مدرسه ندارند.


🔔 در حال حاضر درباره تعطیلی مدارس در روز دوشنبه ۳ بهمن ماه به دلیل برودت هوا، بارش برف و آلودگی هوا اخباری منتشر نشده است. به محض دریافت گزارش این صفحه به روز رسانی خواهد شد.


مدارس خوی یکشنبه غیر حضوری است

مدارس شهرستان خوی در روز یکشنبه ۲ بهمن ماه به جهت ایجاد آرامش روانی غیر حضوری شد.


مدارس استان کردستان تعطیل شد

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان از تعطیلی و غیرحضوری شدن مدارس استان خبر داد و اظهار داشت: این تصمیم با پیشنهاد کمیته مدیریت بحران و موافقت استاندار به‌دلیل تداوم سرما و یخبندان صورت گرفته است‌.

وی افزود: فردا یکشنبه دوم بهمن ماه مدارس پیش‌دبستانی و ابتدایی در شهرستان‌های سنندج ،کامیاران و بیجار در هر دوشیفت صبح و بعدازظهر تعطیل است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان گفت: کل مدارس شهر و روستایی شهرهای دهگلان، قروه ،دیواندره در دو نوبت صبح و بعدازظهر تعطیل و آموزش در شبکه شاد برگزار می‌شود.

گفتنی است؛ همچنین با تصمیم ستاد بحران، ادارات و نهادها و بانک‌ها به جز مراکز درمانی ،اورژانس اتش‌نشانی شهرستان دهگلان فردا تعطیل است.


آغاز با تاخیر مدارس در گلستان تا دوشنبه

روابط عمومی استانداری گلستان: در پی پیش بینی هواشناسی مبنی بر تداوم سرمای هوا، با هدف حفظ پایداری جریان گاز در استان، به موجب مصوبه جلسه اضطراری ستاد مدیریت بحران گلستان و حسب دستور استاندار؛ همه مدارس، دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی در استان در این دو روز (یکشنبه و دوشنبه)، حضوری است و فعالیت آن‌ها از ساعت ۸ و نیم صبح آغاز می‌شود.معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار گلستان افزود: درصورت هرگونه جمع بندی جدید ستاد مدیریت بحران استان، مراتب متعاقباً اطلاع رسانی خواهد شد.


مدارس اراک، شازند و مهاجران برای فردا غیرحضوری شدند

بر اساس اطلاعیه اداره آموزش و پرورش استان مرکزی و تصمیم کارگروه اضطرار آلودگی هوا، با توجه به پیش بینی هواشناسی مبنی بر سکون نسبی هوا تا فردا و روند افزایشی شاخص آلودگی هوا و احتمال پایداری نسبی هوا ‌کلیه مدارس در همه دوره های تحصیلی فقط در شهرهای اراک، شازند و ‌مهاجران فردا یکشنبه دوم بهمن ماه در نوبت صبح و عصر به صورت غیرحضوری فعالیت آموزشی خود را پیگیری خواهند کرد.


مدارس ابتدایی اردکان و میبد غیرحضوری شد

مدیرکل مدیریت بحران استان یزد گفت: به دلیل آلودگی هوا، مدارس مقاطع پیش دبستانی و ابتدایی شهرهای اردکان به جز بخش خرانق و عقدا و شهرستان میبد به جز بخش ندوشن فردا ( یکشنبه ) غیرحضوری برگزار می‌شود.


مدارس ۹ شهر استان اصفهان یکشنبه ۲ بهمن تعطیل شد

روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: طبق اعلام کارگروه شرایط اضطرار آلودگی هوای اصفهان تمامی دانشگاه‌ها، مدارس و مراکز آموزشی در شهرستان‌های اصفهان، فلاورجان، خمینی‌شهر، برخوار، مبارکه، لنجان و نیز بخش‌های مرکزی شهرستان‌های شاهین‌شهر و نجف‌آباد و شهر سجزی فردا یکشنبه دوم بهمن ماه غیرحضوری است.

وی ادامه داد: بر اساس تصمیم کیمته اضطرار آلودگی هوای استان اصفهان، امتحانات مدارس در روزهای شنبه و یکشنبه یکم و دوم بهمن ماه طبق برنامه قبل برگزار خواهد شد.

مدیر روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان خاطرنشان کرد: آزمون‌های المپیاد نیز در روزهای شنبه و یکشنبه طبق برنامه قبلی برگزار خواهد شد.


تمامی مدارس و دانشگاه‌های استان تهران به جز دماوند و فیروزکوه فردا یکشنبه تعطیل شد

روز یکشنبه دوم بهمن ماه در تمامی شهرستان‌های استان تهران به جز دماوند و فیروزکوه کودکستان‌ها تعطیل و فعالیت آموزشی کلیه مدارس و دانشگاه ها‌ی دولتی و غیر دولتی به صورت غیر حضوری برگزار خواهد شد.


مدارس، دانشگاه‌ها و آموزشگاه‌های البرز فردا ۲ بهمن تعطیل شد

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز گفت: بر اساس مصوبات کمیته اضطرار آلودگی هوای استان، مدارس، دانشگاه‌ها و تمام آموزشگاه‌های خصوصی و دولتی البرز فردا (دوم بهمن) غیرحضوری شد.


تاخیر یا تعطیلی مدارس ۱۰ شهرستان استان کرمانشاه طی فردا

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه : فعالیت تمام مقاطع تحصیلی مدارس هشت شهرستان استان کرمانشاه به دلیل سرمای هوا در روز یکشنبه دوم بهمن ماه با تأخیر ۲ ساعته همراه خواهد بود. وی افزود: این تأخیر شامل مدارس نوبت صبح شهرستان‌های کرمانشاه، هرسین، صحنه، پاوه، روانسر، جوانرود، اسلام آباد غرب و دالاهو خواهد بود.مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه تصریح کرد: فردا مدارس نوبت صبح شهرستان‌های کنگاور و سنقر و کلیایی تعطیل و به صورت غیرحضوری است. یگانه گفت: تأخیر و تعطیلی مدارس استان شامل شهرستان‌های گیلانغرب، سرپل‌ذهاب، قصرشیرین و ثلاث باباجانی نمی‌شود و فعالیت مدارس در این چهار شهرستان به روال عادی خواهد بود.


تعطیلی مدارس شهری خراسان شمالی فردا ۲ بهمن

سخنگوی ستاد مدیریت بحران خراسان شمالی از مجازی بودن مدارس شهری استان و حضوری بودن مدارس روستایی در روز یکشنبه خبر داد.


تعطیلی مدارس در چند شهرستان‌ استان مرکزی نوبت صبح و عصر

اداره کل آموزش و پرورش استان مرکزی با صدور اطلاعیه‌ اعلام کرد: فعالیت مدارس برخی شهرستان‌ها امروز شنبه یکم بهمن غیر حضوری است.

بر اساس تصمیم کارگروه اضطرار آلودگی هوا و با توجه به پیش‌بینی هواشناسی مبنی بر سکون نسبی هوا و روند افزایشی شاخص آلودگی هوا و همچنین احتمال پایداری نسبی هوا مدارس ابتدایی شهر‌های اراک، شازند و مهاجران یکم بهمن در نوبت صبح و عصر به صورت غیرحضوری فعالیت های آموزشی را پیگیری می‌کنند.


نحوه فعالیت مدارس در سراب، مهربان و هشترود

اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی اعلام کرد: با توجه به برودت هوا و سرمای شدید در مناطق سراب و مهربان مدارس این مناطق شنبه یک بهمن ماه ۱۴۰۱ در مقطع پیش دبستانی تعطیل و فعالیت آموزشی تمامی مقاطع تحصیلی مدارس شهری، روستایی و استثنائی در شیفت صبح غیرحضوری خواهد.

همچنین با توجه برودت هوا و سرمای شدید در منطقه هشترود مدارس این منطقه روز شنبه یک بهمن ماه ۱۴۰۱ در مقطع پیش دبستانی تعطیل و فعالیت آموزشی تمامی مقاطع تحصیلی مدارس دولتی، غیر دولتی و استثنائی شهری و روستایی در شیفت صبح با یک ساعت تاخیر آغاز خواهد شد.


مدارس کردستان فردا شنبه تعطیل شد

مدارس کردستان فردا شنبه اول بهمن به دلیل سرمای هوا غیر حضوری است و شروع بکار ادارات و بانکهای استان نیز از ساعت ۹ صبح خواهد بود.


مدارس البرز روز شنبه تعطیل شد

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز گفت: با توجه به روند افزایشی غلظت آلاینده ها هوا مقرر شد تمامی مقاطع تحصیلی استان البرز فردا اول بهمن بصورت غیرحضوری برگزار شود.

این در حالی است که استانداری البرز ساعاتی پیش خبر از باز بودن مدارس این استان در اول بهمن منتشر کرده بود.


شنبه مدارس خوی تعطیل است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آموزش وپرورش آذربایجان غربی، به جهت وقوع زمین لرزه خوی در روز چهارشنبه و همچنین استمرار پس‌لرزه های نسبتاً شدید، با مد نظر قرار دادن مخاطرات احتمالی آتی ناشی از خروج دانش‌آموزان به هنگام وقوع پس‌لرزه‌ها، آموزش در مدارس این شهرستان در تمامی مقاطع تحصیلی (دولتی و غیردولتی)؛ طی روز شنبه یک بهمن ماه، بصورت مجازی و در بستر سامانه شاد، استمرار می یابد.


تعطیلی مدارس شهرستان البرز و قزوین در روز شنبه

بنابر اعلام کمیته اضطرار آلودگی‌ها شهرستان قزوین با توجه به افزایش شاخص آلودگی هوا و ناسالم شدن برای همه گروه‌ها و با توجه به پیش بینی سازمان هواشناسی مبنی بر پایداری هوا و تاکید دانشگاه علوم پزشکی مبنی بر شرایط اضطرار، همه مقاطع تحصیلی مناطق ۱ و ۲ فقط در شهر‌های قزوین، اقبالیه و محمود آباد غیر حضوری و مدارس روستا‌های مناطق ۱و۲ و کوهین و سایر بخش‌ها حضوری است.

فرماندار شهرستان البرز هم اعلام کرد: با توجه به قرارگیری شاخص آلودگی هوا در وضعیت قرمز ، مدارس این شهرستان در همه مقاطع تحصیلی تعطیل است و به صورت مجازی و غیر حضوری برگزار می‌شود.


مدارس اصفهان ۱ و ۲ بهمن تعطیل شد

روابط عمومی آموزش‌وپرورش استان اصفهان: مدارس همه مقاطع تحصیلی مناطق شش‌گانه آموزش و پرورش شهرستان اصفهان، فلاورجان، خمینی‌شهر، برخوار، مبارکه، شاهین‌شهر، نجف آباد، زرین‌شهر، فولادشهر، سجزی، کاشان و آران و بیدگل در روزهای یکم و دوم بهمن‌ماه غیرحضوری اعلام شد.

بر اساس این اطلاعیه،مهدهای کودک، پیش‌دبستانی و آموزش استثنایی در این مناطق طی دو روز اعلام شده تعطیل و نیز مطابق با برنامه‌ریزی آموزش و پرورش، امتحانات دوره اول و دوم متوسط براساس زمان بندی اعلام شده برگزار خواهد شد.


تمامی مقاطع تحصیلی استان‌ تهران فردا شنبه تعطیل شد

بر اساس مصوبات کارگروه اضطرار آلودگی هوا، تمامی کودکستان ها برای شنبه یکم بهمن ماه تعطیل و کلیه مقاطع تحصیلی در استان‌ تهران به استثناء شهرستان‌های پردیس ،دماوند و فیروزکوه برای فردا غیرحضوری شد. همچنین آزمون های المپیادهای علمی دانش آموزی در روز شنبه یکم بهمن ماه طبق برنامه برگزار خواهند شد.


تعطیلی مدارس ۱۰ شهرستان کرمانشاه در روز شنبه اول بهمن

مدیرکل مدیریت بحران استاندای کرمانشاه از تعطیلی و غیرحضوری شدن فعالیت تمام مقاطع تحصیلی مدارس ۱۰ شهرستان استان به دلیل سرمای شدید هوا در روز شنبه اول بهمن خبر داد و گفت: این تعطیلی شامل ۲ نوبت صبح و بعدازظهر خواهد بود.

افشین یگانه روز جمعه به ایرنا افزود: تعطیلی مدارس استان شامل شهرستان‌های گیلانغرب، سرپل‌ذهاب، قصرشیرین و ثلاث باباجانی نمی‌شود و فعالیت مدارس و ادارات در این چهار شهرستان به روال عادی خواهد بود.


تعطیلی مدارس شهرستان بیرجند تا سوم بهمن

مدیر آموزش و پرورش شهرستان بیرجند گفت: تمامی کلاس‌های مدارس ابتدایی، مراکز پیش دبستانی و کودکستان‌های این شهرستان از اول تا سوم بهمن ماه به صورت مجازی و غیرحضوری خواهد بود.

وی بیان کرد: همچنین فعالیت مدارس متوسطه اول و دوم با توجه به موافقت ستاد مدیریت بحران استانداری مبنی بر استفاده از سامانه گرمایشی مرکزی صرفا برای برگزاری امتحانات داخلی مدارس در بین ساعات ۱۰ تا ۱۲ روزهای هفته آتی خواهد بود که جزئیات شرایط و نحوه برگزاری امتحانات به مدیران مدارس اطلاع‌رسانی شده است.


مدارس مناطق شهری خراسان شمالی شنبه ۱ بهمن تعطیل شد

مدیرکل روابط عمومی استانداری خراسان شمالی با بیان اینکه مدارس شهری به صورت‌ مجازی فعالیت می‌کنند و مدارس روستایی فعالیت حضوری دارند گفت: بازگشایی دانشگاه های از ۸ بهمن خواهد بود.


نحوه فعالیت مدارس استان مرکزی برای هفته آینده اعلام شد

بر اساس اطلاعیه اداره آموزش و پرورش استان مرکزی، با توجه به مصوبه کارگروه مدیریت تأمین پایدار انرژی استان مرکزی به منظور صرفه جویی در مصرف سوخت، فعالیت کلیه آموزشگاه ها و مدارس تحت پوشش آموزش و پرورش استان مرکزی در کلیه دوره‌های تحصیلی از روز شنبه اول بهمن‌ماه با یک ساعت تأخیر آغاز خواهد شد.

براساس این مصوبه، از روز شنبه اول بهمن‌ماه ۱۴۰۱ تا پایان هفته، آغاز به کار مدارس متوسطه ساعت ۸:۳۰ صبح و مدارس ابتدایی ساعت ۹ صبح خواهد بود.


🔔 اخبار زیر مربوط به هفته گذشته (تا روز پنجشنبه ۲۹ دی) می باشد 🔔


برخی مدارس کرمان فردا تعطیل شد

رییس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان از تعطیلی آموزش حضوری مدارس شهرستان راور در تمامی دوره های تحصیلی به علت بارش شدید برف و باران خبر داد و افزود: آموزش در مدارس این شهرستان از طریق فضای مجازی پیگیری خواهد شد.

باهری گفت: آموزش حضوری در پیش دبستانی ها و مدارس دوره ابتدایی شهرستان های رفسنجان و انار، شهر سرچشمه و منطقه نوق نیز تعطیل است و آموزش از طریق فضای مجازی پیگیری می شود.

رییس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان گفت: آموزش حضوری مدارس دوره ابتدایی شهرستان زرند و تمامی دوره های تحصیلی مناطق سربنان و دشتخاک از توابع این شهرستان تعطیل و آموزش از طریق فضای مجازی پیگیری می شود.

وی خاطر نشان ساخت: لغو و یا تغییر ساعت آغاز آزمون های داخلی مدارس در شهرستان های راور و رابر با تصمیم شورای مدرسه خواهد بود.


تمام مدارس استان یزد در همه مقاطع، فردا تعطیل است

مدیرکل مدیریت بحران استانداری یزد گفت: تمام مدارس مناطق استان یزد در همه مقاطع، فردا ( چهارشنبه ) ۲۸ دی‌ماه جاری به دلیل بارش برف و سرما تعطیل و غیرحضوری شد.


مدارس رابر چهارشنبه تعطیل شد

حسین آقا مولایی فرماندار رابر : با توجه به بارش سنگین برف در رابر و برودت هوا فردا چهارشنبه مدارس این شهرستان در تمامی مقاطع تعطیل است.


مدارس سنقر و کنگاور در نوبت صبح فردا تعطیل شد

مدیرکل مدیریت بحران استاندای کرمانشاه گفت: فعالیت تمام مقاطع تحصیلی نوبت صبح در شهرستان‌های کنگاور و سنقر و کلیایی در روز چهارشنبه ۲۸ دی غیرحضوری است.


تعطیلی برخی مدارس استان اصفهان در روز چهارشنبه

به علت بارش سنگین برف، مقطع ابتدایی مناطق سمیرم، دهاقان، شهرضا، باغبهادران و زرین شهر فردا (۲۸ دی ماه) تعطیل خواهد بود. سایر مقاطع تحصیلی این شهرستان نیز فردا با ۲ ساعت تاخیر شروع به کار خواهند کرد.


تعطیلی مدارس کهگیلویه و بویراحمد در روز چهارشنبه

مدیرکل ستاد مدیریت بحران کهگیلویه و بویراحمد: فردا چهارشنبه ۲۸ دیماه مدارس راهنمایی و ابتدایی استان به صورت غیر حضوری خواهند بود.


تعطیلی مدارس ۴ شهرستان فارس روز  چهارشنبه ۲۸ دی

مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس : مدارس ۴ شهرستان اقلید، سپیدان، خرمبید و آباده در دو شیفت صبح و بعدازظهر چهارشنبه ۲۸ دیماه حضوری برگزار نمی شود.


فردا و پس فردا مدارس البرز غیرحضوری است

چهارشنبه و پنجشنبه، ۲۸ و ۲۹ دی‌ماه آموزش همه مقاطع تحصیلی مدارس دولتی و غیردولتی البرز به‌دلیل مدیریت مصرف گاز و آلودگی هوا به صورت غیرحضوری دایر است، گفت: مهدهای کودک و پیش‌دبستانی‌های استان تعطیل اما دانشگاه‌ها باز هستند. او می‌گوید: امتحانات دانشگاه‌ها براساس برنامه انجام می‌شود.


مدارس تهران چهارشنبه و پنجشنبه ۲۸ و ۲۹ دی تعطیل شد

بر اساس مصوبات کارگروه اضطرار آلودگی هوا استان تهران، همه کودکستان‌ ها تعطیل و همه مقاطع تحصیلی و دانشگاه‌های استان‌ به استثنا شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه روزهای چهارشنبه و پنجشنبه ۲۸ و ۲۹ دی ماه غیرحضوری شد.


تعطیلی مدارس استان مرکزی روز چهارشنبه ۲۸ دی‌ماه

براساس دستور استاندار، فعالیت مدارس این استان فردا (چهارشنبه) ۲۸ دی‌ماه به دلیل برودت هوا و ضرورت صرفه‌جویی و مدیریت مصرف بهینه انرژی، بویژه گاز و برق و جلوگیری از تعطیلی واحدهای تولیدی و صنعتی، غیرحضوری شدند. با توجه به فصل امتحانات، فعالیت مراکز دانشگاهی با نظر ریاست دانشگاه ذیربط است.


باران نوبت عصر مدارس خرمشهر را تعطیل کرد

مدیر آموزش و پرورش خرمشهر گفت: به دلیل بارندگی شدید روز سه شنبه ،مدارس این شهرستان در نوبت عصر امروز تعطیل شدند.


تعطیلی مدارس کهگیلویه و بویراحمد سه‌ شنبه ۲۷ دی‌ ماه

علیرضا نیکروز در گفت و گو با خبرنگار ایسنا گفت: با توجه به پیش بینی هواشناسی مبنی بر بارش برف و باران مقاطع تحصیلی ابتدایی و متوسطه اول در سه شهرستان بویراحمد ، دنا و مارگون تعطیل و غیرحضوری خواهد بود. وی افزود: به جز این دو مقطع یاد شده در سه شهرستان اعلام شده، هیچ تغییری در روند آموزشی وجود ندارد.


مدارس مسجد سلیمان فردا تعطیل شد

بر اساس اعلام اداره آموزش و پرورش مسجد سلیمان به دلیل بارندگی و آبگرفتگی، فردا کلیه مدارس مسجدسلیمان در نوبت صبح تعطیل هستند و آموزش بصورت مجازی انجام خواهد شد.


تعطیلی مدارس ابتدایی استان کردستان تا آخر هفته

آموزش و پرورش استان کردستان طی اطلاعیه ای اعلام کرد: در شهرستان های سنندج ـ کامیاران ـ دیواندره ـ قروه ـ دهگلان و بیجار در روزهای سه شنبه و چهارشنبه ۲۷ و ۲۸ دی ماه جاری تمامی مدارس روستایی و شهری در مقطع پیش دبستانی و ابتدایی در هر دو شیفت صبح و عصر به صورت غیر حضوری و در بستر فضای مجازی [شاد] برگزار می‌گردد.


مدارس ۲ شهرستان کرمانشاه غیرحضوری شد

افشین یگانه مدیرکل مدیریت بحران استاندای کرمانشاه در این خصوص گفت: فعالیت مدارس نوبت صبح شهرستانهای کنگاور و سنقروکلیایی در تمام مقاطع تحصیلی، فردا ( سه‌شنبه، ۲۷ دی) غیرحضوری خواهد بود.


 فردا ۲۷ دی ماه مدارس البرز تعطیل است

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز گفت: سه‌شنبه ۲۷ دی‌ماه آموزش همه مقاطع تحصیلی مدارس البرز به صورت غیرحضوری می باشد.


مدارس بوشهر در دو نوبت روز سه‌شنبه تعطیل شد

مدارس همه شهرستان‌های استان بوشهر در تمام مقاطع فردا (سه شنبه ۲۷دی) در دو شیفت صبح و عصر تعطیل شد. معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری بوشهر دوشنبه ۲۶ دی گفت: مدارس تمام مقاطع تحصیلی شهرستان‌های گناوه، دیلم، دشتستان، بوشهر، دشتی، تنگستان ، دیر، کنگان ، جم و عسلویه به دلیل احتمال بارش‌های رگباری و احتمال آبگرفتگی معابر در نوبت صبح و عصر  سه شنبه ۲۷  دی ماه تعطیل است.


فعالیت مدارس آذربایجان شرقی به روال عادی بازگشت

بر اساس اعلام استانداری، از روز سه‌شنبه ۲۷ دی فعالیت مدارس، مراکز آموزشی و دانشگاه‌ها به‌صورت حضوری بوده و کلاس‌های درس و امتحانات طبق روال عادی دایر خواهد بود.طبق روال عادی خواهد بود.


مدارس تهران فردا سه‌شنبه ۲۷ دی ماه تعطیل شد

عابد ملکی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران درگفت‌وگو با ایسنا، ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: مدارس استان تهران بجز فیروز کوه و دماوند در تمامی مقاطع فردا سه شنبه ۲۷ دی ماه به صورت غیر حضوری فعالیت خواهند کرد.


مدارس سنقر و کنگاور تعطیل شد

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه گفت: به دلیل برودت هوا مدارس شهرستان های سنقر و کلیایی و کنگاور در نوبت صبح روز سه‌شنبه غیرحضوری است.


تعطیلی مدارس سمنان تا آخر هفته

فعالیت مراکز آموزشی (بجز مدارس دارای تاسیسات سوخت مایع) نیز تا پایان هفته جاری بصورت غیر حضوری و در بستر شاد و امتحانات نهایی پایه دوازدهم نیز  بر اساس برنامه قبلی به قوت خود باقی و در تاریخ و ساعت اعلام شده برگزار خواهد شد.


مدارس استان فارس سه‌ شنبه ۲۷ دی‌ ماه تعطیل شد

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری فارس گفت: به دنبال صدور اخطار قرمز هواشناسی مبنی بر بارش شدید و رگبار باران در روز سه‌شنبه ۲۷ دی‌ماه ۱۴۰۱ در استان فارس، ستاد مدیریت بحران استان تصمیم به تعطیلی آموزش حضوری در مدارس این استان گرفت.


تعطیلی مدارس گلستان فردا سه شنبه ۲۷ دی ماه

براساس اعلام استانداری گلستان، تا پایان هفته آغاز ساعت کاری ادارات در استان گلستان از ساعت ۹ صبح خواهد بود و فعالیت مدارس و دانشگاه‌ها همچنان غیرحضوری است


مدارس چهار شهرستان مازندران غیرحضوری شدند

مدیر کل آموزش و پرورش استان مازندران گفت: همه مدارس شهرستان های آمل ، بابل ، گلوگاه و کلاردشت امروز دوشنبه غیر حضوری است.


تعطیلی مدارس استان سمنان در روز دوشنبه ۲۶ دی

فعالیت مراکز آموزشی (به جز مدارس دارای تاسیسات سوخت مایع) به صورت غیر حضوری و در بستر شاد و امتحانات نهایی پایه دوازدهم نیز  بر اساس برنامه قبلی به قوت خود باقی و در تاریخ و ساعت اعلام شده برگزار خواهد شد.


تعطیلی مدارس بابل برای دوشنبه به غیر از پایه دوازدهم

به دلیل وضعیت بحرانی و اضطراری افت شدید فشارگاز در شهرستان بابل لحظاتی قبل پس از هماهنگی با استاندار مازندران، کلیه مدارس مقاطع ابتدایی و متوسطه به‌غیر از پایه دوازدهم فردا دوشنبه ۲۶ دی‌ماه به صورت غیر حضوری اعلام می‌شود.


اعلام شرایط فعالیت مدارس لرستان برای فردا دوشنبه

مهدی پازوکی در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به شرایط فعالیت مدارس لرستان با توجه به برودت هوا و بارش برف برای فردا دوشنبه، اظهار داشت: در این راستا مدارس پیش دبستانی و ابتدایی بخش «کاکاوند» شهرستان دلفان در نوبت صبح تعطیل اعلام شده‌اند.

وی، عنوان کرد: همچنین مدارس پیش دبستانی و ابتدایی مناطق «گریت» و «نوژیان» از بخش «پاپی» شهرستان خرم آباد بت یک ساعت تأخیر فعالیت خود را آغاز خواهند کرد.


تمام مقاطع تحصیلی آذربایجان شرقی فردا غیر حضوری شد

به گزارش رکنا با توجه به برودت شدید هوا و به منظور مدیریت مصرف بهینه حامل های انرژی دوشنبه ۲۶ دی ماه ۱۴۰۱ مدارس استان آذربایجان شرقی در مقطع پیش دبستانی تعطیل و فعالیت آموزشی تمام مقاطع تحصیلی مدارس دولتی، غیر دولتی و استثنائی شهری و روستایی در شیفت های صبح و بعد از ظهر به صورت غیر حضوری خواهد بود‌.بر اساس این اطلاعیه امتحانات نهایی، هماهنگ استانی مدارس بزرگسالان، داوطلبان آزاد و مدارس از راه دور و امتحانات داخلی طبق زمانبندی قبلی برگزار خواهد گردید


مدارس اردبیل فردا دوشنبه ۲۶ دی حضوری است

روز دوشنبه ۲۶ دی‌ماه ۱۴۰۱ در استان اردبیل، فعالیت‌های آموزشی کلیه مدارس طبق برنامه و به‌صورت حضوری برگزار خواهد شد.


تعطیلی مدارس کردستان در روز دوشنبه ۲۶ دی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان: در روز دوشنبه ۲۶دیماه ۱۴۰۱ ، تمامی مدارس روستایی در همه‌ی مقاطع تحصیلی در هر دو شیفت صبح و عصر به صورت غیر حضوری برگزار می‌ شود.یادآوری می‌ شود که امتحانات نهایی طبق برنامه زمان‌بندی برگزار خواهد شد.


مدارس مازندران روز دوشنبه دایر است

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری مازندران: تمامی مدارس و دانشگاه ها در تمامی سطوح اداری و آموزشی در تاریخ یادشده، طبق روال سابق در ساعات مقرر قبلی به صورت حضوری دائر و فعال خواهد بود.


تعطیلی مدارس کرمانشاه در روز دوشنبه

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه از غیرحضوری شدن فعالیت مدارس شیفت صبح مقطع پیش دبستانی و ابتدایی ۱۰ شهرستان استان در روز دوشنبه (۲۶ دی) به دلیل سرمای هوا خبر داد.

افشین یگانه گفت: فردا(دوشنبه، ۲۶ دی) مدارس مقطع پیش دبستانی و ابتدایی شهرستانهای کرمانشاه، جوانرود، پاوه، روانسر، اسلام‌آبادغرب، دالاهو، کنگاور، صحنه، هرسین و سنقروکلیایی، در نوبت صبح به صورت غیرحضوری خواهد بود.

وی افزود: فعالیت مدارس مقاطع متوسطه اول و دوم این شهرستانها  نیز در نوبت صبح با دو ساعت تاخیر آغاز می‌شود.


مدارس هفت شهرستان سیستان و بلوچستان فردا تعطیل است

مدیرکل مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به ادامه یخبندان و سرمای شدید هوا در برخی مناطق استان، نحوه آموزش در مقطع پیش دبستانی و ابتدایی در شهرستان‌های زاهدان، میرجاوه و بخش نصرت آباد در نوبت صبح و مدارس شهرستان های زابل، زهک، هامون، هیرمند و نیمروز در مقطع پیش دبستانی و ابتدایی در ۲ نوبت صبح و عصر روز دوشنبه به صورت غیرحضوری خواهد بود.


تعطیلی تمام مدارس استان تهران روز دوشنبه

به گزارش آموزش و پرورش شهر تهران اعلام کرد: با توجه به شرایط جوی و بارش برف و همچنین تشدید برودت هوا و لغزندگی معابر؛ فردا ۲۶ دیماه، آموزش در تمام مدارس مناطق ۱۹ گانه پایتخت به صورت غیر حضوری است.

همچنین، امتحانات نهایی پایه دوازدهم روزانه(دروس مانده )، بزرگسالان، آموزش از راه دور و داوطلبان آزاد رشته های شاخه نظری دوره دوم متوسطه و ایجاد سابقه تحصیلی برای ورود به آموزش عالی و ترمیم نمرات دروس نهایی شاخه های تحصیلی و امتحانات هماهنگ استانی سوم متوسطه فنی و حرفه‌ای و پایه نهم بزرگسالان، داوطلبان آزاد، آموزش از راه دور، ارزشیابی جامع، دی ماه ۱۴۰۱ طبق برنامه اعلامی برگزار خواهد شد.

ارزشیابی و امتحانات داخلی نوبت دی ماه ۱۴۰۱ دوره‌های تحصیلی، در ایام آموزش غیرحضوری برگزار نمی‌شود و زمان برگزاری امتحانات داخلی این ایام، توسط مدیر واحد آموزشی متعاقبا به اولیا و دانش آموزان اطلاع رسانی خواهد شد.

همچنین آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران نیز از تعطیلی تمام مدارس شهرستان‌های استان تهران در روز دوشنبه ۲۶ دی خبر داد.

وضعیت فعالیت یا تعطیلی روز دوشنبه ۲۶ دی ۱۴۰۱

ردیفاستانادارات – اصنافمدارسدانشگاه
۱آذربایجان شرقیدر انتظار اعلام استانداریدر انتظار اعلام استانداریدر انتظار اعلام استانداری
۲آذربایجان غربیدایر استدایر استدایر است
۳اردبیلدر انتظار اعلام استانداریدر انتظار اعلام استانداریدر انتظار اعلام استانداری
۴اصفهاندر انتظار اعلام استانداریدر انتظار اعلام استانداریدر انتظار اعلام استانداری
۵البرزدر انتظار اعلام استانداریدر انتظار اعلام استانداریدر انتظار اعلام استانداری
۶ایلامدایر استدایر استدایر است
۷بوشهردایر استدایر استدایر است
۸تهراندر انتظار اعلام استانداریدر انتظار اعلام استانداریدر انتظار اعلام استانداری
۹چهارمحال‌وبختیاریدایر استدر انتظار اعلام استانداریدایر است
۱۰خراسان جنوبیتعطیلتعطیلتعطیل
۱۱خراسان رضویتعطیلتعطیلتعطیل
۱۲خراسان شمالیتعطیلتعطیلتعطیل
۱۳خوزستاندایر استدایر استدایر است
۱۴زنجاندر انتظار اعلام استانداریدر انتظار اعلام استانداریدر انتظار اعلام استانداری
۱۵سمنانآغاز فعالیت با تأخیرتعطیلتعطیل
۱۶سیستان و بلوچستاندایر استدایر استدایر است
۱۷فارسدایر استدایر استدایر است
۱۸قزوینآغاز فعالیت با تأخیرتعطیلتعطیل
۱۹قمآغاز فعالیت با تأخیردایر استدایر است
۲۰کردستانآغاز فعالیت با تأخیردر انتظار اعلام استانداریدر انتظار اعلام استانداری
۲۱کرماندایر استدایر استدایر است
۲۲کرمانشاهدر انتظار اعلام استانداریتعطیلدر انتظار اعلام استانداری
۲۳کهگیلویه و بویراحمدآغاز فعالیت با تأخیردایر استدایر است
۲۴گلستانآغاز فعالیت با تأخیر از ساعت ۹تعطیلتعطیل
۲۵گیلانآغاز فعالیت با تأخیرتعطیلتعطیل
۲۶لرستاندر انتظار اعلام استانداریدر انتظار اعلام استانداریدر انتظار اعلام استانداری
۲۷مازندراندر انتظار اعلام استانداریدر انتظار اعلام استانداریدر انتظار اعلام استانداری
۲۸مرکزیدر انتظار اعلام استانداریدر انتظار اعلام استانداریدر انتظار اعلام استانداری
۲۹هرمزگاندایر استدایر استدایر است
۳۰همدانتعطیلتعطیلتعطیل
۳۱یزددایر استدایر استدایر است

مدارس و دانشگاه‌های استان قزوین تا آخر هفته تعطیل شدند

با تصمیم ستاد مدیریت بحران استانداری قزوین دانشگاه‌ها و مدارس در سطح استان تا آخر هفته تعطیل شدند و کلاس‌های آنها به صورت غیرحضوری برگزار می‌شود. همچنین بنا بر مصوبه ستاد بحران استانداری قزوین امتحانات دانشگاه‌ها و مقاطع متوسطه طبق برنامه قبلی برگزار خواهد شد.


مدارس خراسان‌رضوی فردا هم تعطیل شد

فعالیت مراکز آموزشی اعم از مهدهای کودک، مدارس و دانشگاه‌ها تا آخر هفته جاری تعطیل و به‌صورت مجازی انجام خواهد شد.


فعالیت مدارس قم در روز دوشنبه حضوری خواهد بود

فعالیت مدارس استان قم در روز دوشنبه ۲۶ دی‌ماه ۱۴۰۱ هجری به صورت حضوری دنبال می‌شود.


تعطیلی مدارس خراسان جنوبی تا پایان هفته

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: با ادامه سرما و یخبندان، مدارس استان از فردا (دوشنبه) تا پایان هفته جاری تعطیل است و کلاس‌ها به‌صورت غیرحضوری برگزار می‌شود.


تعطیلی مدارس گلستان فردا دوشنبه ۲۶ دی ماه

استاندار گلستان گفت: مدارس گلستان فردا دوشنبه ۲۶ دی غیر حضوری و ادارات با تاخیر کار خود را آغاز می‌کنند.


مدارس و دانشگاههای گیلان تا چهارشنبه ۲۸ دی ماه تعطیل شد

قرارگاه مدیریت جهادی گاز گیلان با دستور استاندار مقرر کرد: فعالیت آموزشی مدارس و مراکز آموزش عالی و دانشگاه های استان نیز به صورت غیرحضوری باشد. فقط امتحانات دانشگاه‌ها و پایه دوازدهم مدارس در مدت زمان و مکان محدود برگزار می‌شود.


مدارس کرمانشاه فردا تعطیل است

به منظور تامین پایدار گاز شبکه سراسری گاز کشور، ادارات و مدارس استان کرمانشاه، فردا (یکشنبه، ۲۵ دی) تعطیل است.


همه مدارس مازندران فردا یک شنبه تعطیل شد

همه مدارس استان در پایه‌های مختلف فردا یکشنبه ۲۵ دی ماه ۱۴۰۱ برای صرفه جویی در مصرف گاز تعطیل هستند و فقط دانش آموزان پایه دوازدهم که امتحان نهایی دارند باید در سر جلسه امتحان حاضر شوند.


تعطیلی تمام مدارس استان اردبیل در روز یکشنبه

روابط عمومی آموزش و پرورش استان اردبیل در خصوص نحوه استمرار فعالیت های آموزشی مدارس در روز یکشنبه ۲۵ دی ماه اطلاعیه ای صادر کرد.

به دلیل برودت هوا و مدیریت مصرف گاز، در کلیه نواحی و مناطق استان اردبیل، فعالیت های آموزشی تمامی مدارس در نوبت صبح و عصر بصورت غیر حضوری است.

بر اساس این گزارش ، روز یکشنبه برنامه های آموزشی مدارس استان از طریق شبکه آموزشی شاد انجام و امتحانات داخلی به زمان دیگری موکول خواهد شد.


مدارس آذربایجان‌غربی روز یکشنبه تعطیل است

رییس اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی گفت: مدارس و آموزشگاه های علمی آزاد و مراکز آموزشی وابسته به این نهاد، روز یکشنبه ۲۵ دی ماه جاری هم غیرحضوری خواهد بود و امتحانات داخلی برگزار نمی‌شود ولی امتحانات پایه دوازدهم طبق برنامه قبلی برگزار می‌شود.


تعطیلی ادارات تهران در روز یکشنبه

جانشین رییس ستاد مدیریت بحران تهران گفت: تمامی ادارات، ارگان‌ها و سازمان‌های دولتی این استان فردا (یکشنبه) به صورت دورکار فعالیت می‌کنند. با توجه به اطلاع‌رسانی قبلی، فعالیت مدارس در روز یکشنبه به صورت غیر حضوری و امتحانات نهایی پایه دوازدهم نیز به قوت خود باقی است.


تعطیلی مدارس و دانشگاه های خراسان رضوی تا پایان هفته

به گزارش ایرنا و به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، با توجه به تداوم برودت کم سابقه هوا و به منظور صرفه جویی در مصرف انرژی، فعالیت های آموزشی مهدهای کودک، مدارس و مراکز آموزشی عالی استان خراسان رضوی از روز یکشنبه ۲۵ دی ماه تا روز پنجشنبه ۲۹ دی ماه بصورت غیر حضوری خواهد بود.

در این اطلاعیه آمده است: همه امتحانات مدارس و دانشگاهها لغو شده و هرگونه فعالیت حضوری مراکز آموزشی اکیداً ممنوع است.


تمام مقاطع تحصیلی در استان کرمانشاه تعطیل شدند

مدیرکل بحران استانداری کرمانشاه گفت: براین اساس تمام مقاطع تحصیلی در شهرستان‌های سنقر، هرسین، کنگاور، صحنه اسلام آباد غرب، پاوه، جوانرود، روانسر و کرمانشاه در نوبت بعد از ظهر به علت  بارش برف  تعطیل شدند.

یگانه افزود: کلاس‌های درس در دانشگاه‌های استان همچنان دایر میباشد. وی افزود: تصمیم گیری برای تعطیلی مقاطع تحصیلی  آموزش و پرورش  در فردا ۲۵  دی ماه  در ستاد پیشگیری مشخص و از طریق رسانه‌های جمعی اطلاع رسانی می‌شود.


تعطیلی مدارس گلستان در روز شنبه و یکشنبه ۲۴ و ۲۵ دی

استاندار گلستان گفت: شنبه و یکشنبه ۲۴ و ۲۵ دی، ادارات گلستان دورکاری و مدارس غیرحضوری است. علی محمد زنگانه افزود: در پی تداوم سرمای شدید و افزایش مصرف گاز و با هدف مدیریت مصرف، فعالیت ادارات استان به غیر از دستگاه‌های خدمات‌رسان و امدادی شنبه و یکشنبه، ۲۴ و ۲۵ دی، به صورت دورکاری است.


تعطیلی مدارس و دانشگاه‌های مشهد تا پایان هفته

بنابر تصمیم استانداری و فرمانداری مشهد تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها تا پایان هفته ادامه پیدا می‌کند.

وی افزود: ادارات، مهدهای کودک و مدارس و دانشگاه‌ها در تمام مقاطع یکشنبه ۲۵ دی‌ماه تعطیل است و فعالیت‌های آموزشی غیرحضوری برگزار خواهد شد.


تعطیلی مدارس استان مرکزی فردا یکشنبه ۲۵ دی

با توجه به برودت و همچنین آلودگی هوا و ضرورت صرفه جویی و مدیریت مصرف بهینه انرژی (به ویژه گاز و برق) در زمستان و جلوگیری از تعطیلی واحدهای تولیدی و صنعتی استان مرکزی بر اساس تصمیم کارگروه مدیریت تأمین پایدار انرژی استان مقرر شد فردا یکشنبه ۲۵ دی ماه کارکنان دستگاه‌های اجرایی در سطح استان (به استثنای دستگاه‌های خدمات رسان عمومی فعال در حوزه طرح زمستانی و مراکزی که دارای نوبت کاری و کشیده هستند با تشخیص مدیر واحد ذیربط) دورکار باشند. همچنین فعالیت مدارس نیز به صورت غیرحضوری انجام خواهد شد.


تعطیلی مدارس نوبت عصر ۹ شهرستان استان کرمانشاه

مدیرکل مدیریت بحران کرمانشاه اظهار کرد: درپی بارش برف در استان کرمانشاه با ورود سامانه بارشی جدید به استان مدارس ۹ شهرستان در نوبت بعد از ظهر تعطیل شد.

وی افزود: مدارس شهرستان‌های سنقر، هرسین، کنگاور، صحنه، اسلام آباد غرب، پاوه، جوانرود، روانسر و کرمانشاه در تمام مقاطع تحصیلی در نوبت بعد از ظهر به علت بارش برف تعطیل شدند.

مدیرکل مدیریت بحران کرمانشاه تصریح کرد: تعطیلی مدارس استان کرمانشاه برای فردا یکشنبه ۲۵ دی ماه بررسی و از طریق رسانه‌ها اعلام خواهد شد.


اعلام تعطیلی و تاخیر در شروع فعالیت مدارس برخی مناطق استان کرمان

باتوجه به بارش برف هفته گذشته در برخی مناطق استان و کاهش شدید دما و برودت هوا و برای تامین سلامت دانش آموزان، آموزش و پرورش استان کرمان با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد که کلاس‌های درس در برخی مناطق  در روز شنبه ۲۴ دیماه ۱۴۰۱ در نوبت صبح با دو ساعت تاخیر و راس ساعت ۹صبح آغاز خواهد شد.

براساس این اطلاعیه آموزش حضوری تمامی مدارس سیرچ از توابع منطقه شهداد تعطیل هستند و مدارس منطقه شهداد نیز با دو ساعت تاخیر فعالیت خود را آغاز خواهند کرد.

همچنین آموزش حضوری مراکز پیش دبستانی در شهرستان های فاریاب و رفسنجان تعطیل و آموزش از طریق فضای مجازی و بستر شاد پیگیری می شود.

مدارس شهرستان فاریاب نیز فعالیت خود را با دو ساعت تاخیر آغاز خواهند کرد.

بنابراین اطلاعیه، امتحانات نهایی پایه دوازدهم و هماهنگ استانی پایه نهم(ویژه بزرگسالان) در همه مناطق استان به قوت خود باقیست و راس ساعت مقرر برگزار خواهد شد.


فعالیت مدارس برخی مناطق استان فارس فردا با تاخیر آغاز می‌شود

به گزارش ایرنا از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس،باتوجه به بارش برف هفته گذشته در برخی مناطق استان فارس و کاهش شدید دما و برودت هوا و برای تامین سلامت دانش اموزان، کلاس های درس در برخی مناطق استان فارس در روز شنبه ۲۴ دی ۱۴۰۱ در نوبت صبح با یک و نیم ساعت تاخیر و راس ساعت ۹صبح اغاز خواهد شد.

براساس این اطلاعیه تمامی مدارس شامل: مهدهای کودک، مراکز پیش دبستانی، دبستان، متوسطه اول و دوم در شهرستانهای آباده، اقلید، سرچهان با یک و نیم ساعت تاخیر فعالیت خود را اغاز خواهند کرد.

همچنین تمام مدارس شهرستان پاسارگاد به جز مدارس متوسطه دوم این شهرستان نیز با در نوبت صبح با یک و نیم ساعت تاخیر فعالیت خود را اغاز خواهند کرد.

بنابراین اطلاعیه، امتحانات نهایی پایه دوازدهم و هماهنگ استانی پایه نهم(ویژه بزرگسالان) در همه مناطق استان به قوت خود باقیست وراس ساعت مقرر برگزار خواهد شد. همچنین امتحانات داخلی نیز در این مناطق با تاخیر در همین روز برگزار و لغو نخواهد شد.


تعطیلی مدارس مازندران روز شنبه ۲۴ دی ماه

امید محبی شامگاه جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: نظر به ضرورت مدیریت در مصرف گاز با هدف انتفاع مردم شریف استان از نعمت برخورداری از گاز طبیعی به استناد اختیارات واگذار شده در بند ۶ تصویب نامه هیات وزیران به استانداران حسب تصمیمات اتخاذ شده با راهبری و دستور استاندار مازندران تعطیلی روز شنبه ۲۴ دی ماه ۱۴۰۱ برای تمامی دستگاه های اجرایی استان، مراکز دولتی و واحدهای آموزشی به استثنای بانک ها، نهادهای عمومی، خدماتی و امداد رسان، عوامل انتظامی و نظامی با رعایت ماده ۸۷ قانون مدیریت خدمات کشوری ابلاغ می‌شود. امتحانات هماهنگ کشوری و آزمون‌های نهایی برگزار خواهد شد.


تعطیلی مدارس آذربایجان غربی روز شنبه

رییس اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی گفت: مدارس و آموزشگاه های علمی آزاد و مراکز آموزشی وابسته به آموزش و پرورش استان روز شنبه ۲۴ دی ماه غیر حضوری و امتحانات داخلی برگزار نمی‌شود.

مهدی محمدپور عصر پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: زمان برگزاری آزمون‌های لغو شده از طریق مدیریت مدرسه به دانش آموزان متعاقبا اعلام خواهد شد ولی امتحانات پایه دوازدهم طبق برنامه قبلی برگزار می‌شود.


روز شنبه مدارس استان گلستان تعطیل است

محمد زنگانه شامگاه جمعه در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: فردا شنبه (۲۴ دی)، ادارات گلستان دورکاری و مدارس غیرحضوری است. زنگانه اضافه کرد: مدارس استان هم غیرحضوری است و کلاس‌های درس در بستر شاد انجام می‌شود. وی افزود: فقط امتحانات نهایی پایه‌های نهم و دوازدهم، طبق روال برقرار است.


مدارس استان تهران در روز شنبه تعطیل اعلام شد

تهران – ایرنا – معاون مدیریت توسعه و منابع استانداری تهران گفت: به دلیل برودت هوا و با هدف مدیریت مصرف گاز، تمام ادارات، سازمان ها و بانک های این استان فردا شنبه (۲۴ دی) تعطیل هستند و مدارس نیز به صورت غیرحضوری فعالیت خواهند کرد.

وی افزود: امتحانات نهایی دانش آموزان و دانشجویان در موعد مقرر و به قوت خود برگزار می شوند.

به گفته این مسئول، همچنین تمام شعب بانک های استان تهران روز شنبه ۲۴ دی ماه تعطیل هستند و شعب کشیک نیز فعال نخواهد بود.


مدارس استان اردبیل روز شنبه تعطیل شد

روابط عمومی آموزش و پرورش استان اردبیل نیز با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد: به دلیل برودت هوا و مدیریت مصرف گاز، در کلیه نواحی و مناطق استان اردبیل فعالیت‌های آموزشی تمامی دوره‌های تحصیلی در نوبت صبح و عصر به‌صورت غیر حضوری و از طریق شبکه آموزشی «شاد» انجام و کلیه امتحانات داخلی به زمان دیگری موکول خواهد شد. ضمناً امتحانات نهایی پایه دوازدهم رشته‌های نظری به‌صورت حضوری برگزار خواهد شد.

روابط عمومی دانشگاه محقق اردبیلی نیز طی اطلاعیه‌ای اعلام کرده است: به اطلاع می‌رساند کلیه امتحانات پایان‌ترم دانشگاه محقق اردبیلی از روز شنبه ۲۴ دی ماه ۱۴۰۱ طبق برنامه امتحانی ارائه شده برگزار خواهد شد و دانشگاه محقق اردبیلی فعال بوده و تعطیل نیست.


تعطیلی مدارس اصفهان در روز شنبه

براساس تصمیم کمیته مدیریت بحران استان کلیه ادارات و دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها در روز شنبه (۲۴ دی ماه) به‌صورت دورکار و مراکز آموزشی استان اصفهان نیز در این روز مجازی هستند.

وی ادامه داد: مراکز امدادی، خدمات رسان، بیمارستان‌ها و مراکز درمانی شبانه‌روزی کماکان در این ایام ارائه خدمت خواهند کرد.

امتحانات نهایی مدارس و آزمون‌های دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی مطابق با برنامه قبلی و با تاکید بر رعایت دقیق صرفه‌جویی در مصرف انرژی برگزار خواهد شد.


تعطیلی مدارس اردبیل فردا شنبه ۲۴ دی ماه

اردبیل – ایرنا – اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل به دلیل برودت هوا و مدیریت مصرف گاز، فعالیت آموزشی همه دوره‌های تحصیلی در نوبت صبح و عصر تمام نواحی و مناطق استان را برای شنبه ۲۴ دی ماه غیرحضوری اعلام کرد.

همچنین امتحانات نهایی پایه دوازدهم رشته‌های نظری نیز بعدا به صورت حضوری برگزار خواهد شد.


تعطیلی مدارس و دانشگاه‌های قم به مدت ۲ روز

ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان قم با صدور اطلاعیه‌ای از غیرحضوری شدن فعالیت مدارس و دانشگاه‌های قم در روزهای شنبه و یکشنبه ۲۴ و ۲۵ دی‌ماه در راستای کاهش مصرف گاز خبرداد.

ضمنا امتحانات هماهنگ سراسری پایه دوازدهم آموزش و پرورش در زمان خود برقرار خواهد بود.


تعطیلی مدارس و دانشگاه ها گیلان روزهای شنبه و یکشنبه

قرارگاه مدیریت جهادی گاز گیلان اعلام کرد: مدارس و دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان طی روزهای شنبه و یکشنبه (۲۴ و ۲۵ دی) غیر حضوری برگزار می شود و ساعات کاری ادارات نیز کاهش می یابد. صرفا امتحانات پایه های نهم(داوطلبان آزاد و آموزش از راه دور) و دوازدهم مدارس که به صورت سراسری است، به قوت خود باقی است و راس ساعت مقرر برگزار می شود. در این راستا شروع فعالیت ادارات در روزهای شنبه و یکشنبه هفته پیش رو ۸:۳۰ دقیقه و پایان آن ۱۲:۳۰ دقیقه اعلام شده است.


تعطیلی مدارس و مراکز آموزشی خراسان جنوبی تا روز یکشنبه ۲۵ دی

سخنگوی ستاد مدیریت مصرف انرژی در خراسان جنوبی به اخطار نارنجی هواشناسی برای برودت هوا اشاره کرد و گفت: بنا به پیشنهاد شرکت گاز استان و تصویب کارگروه استانی مدیریت مصرف انرژی و موافقت استاندار خراسان جنوبی به منظور رفاه حال عموم مردم و همچنین رعایت اصل صرفه‌جویی در مصرف انرژی، تعطیلی ادارات، دستگاه‌های اجرایی، سازمان ها، نهادها، مدارس و مراکز آموزشی استان تا روز یکشنبه ۲۵ دی ماه تمدید شد.

عباس زاده افزود: مراکز درمانی و بهداشتی، امدادی و عملیاتی و خدمات رسان از این قاعده مستثنی است.


تغییر ساعت شروع مدارس کهگیلویه و بویراحمد

«سید ولی موسوی»، مسئول روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا در خصوص جزئیات این خبر گفت: با توجه به کاهش دما، سرما، برودت هوا و یخبندان، مدارس مقاطع مختلف، همه شهرستان‌ها و مناطق این استان از روز شنبه ۲۴ دی ماه تا چهارشنبه ۲۸ دی ماه ۱۴۰۱ ساعت هشت و ۳۰ دقیقه شروع خواهند شد.


تعطیلی ادارات ۵ شهرستان منطقه سیستان در روزهای شنبه و یکشنبه

با توجه به کاهش محسوس دما، باد شدید و احتمال رگبار پراکنده و تصمیمات اتخاذ شده ستاد مدیریت بحران شهرستان زابل، روز شنبه مورخ ۲۴ دی‌ماه تمام دستگاه‌های اجرایی، تمام مقاطع تحصیلی مدارس، دانشگاه‌ها و بانک‌های پنج شهرستان منطقه سیستان شامل زابل، زهک، هامون، هیرمند و نیمروز به استثنای دستگاه‌های خدمات‌رسان و امدادرسان تعطیل اعلام شده است.

همچنین با توجه به کاهش محسوس دما، باد شدید و احتمال رگبار پراکنده، مدارس پیش دبستانی و دبستان در روز یکشنبه ۲۵ دی‌ماه تعطیل است.


فعالیت مدارس خراسان رضوی در روز شنبه ۲۴ دی ماه به صورت مجازی  شد

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان رضوی گفت: فعالیت همه مدارس و مراکز آموزشی استان در روز شنبه ۲۴ دیماه غیرحضوری شد. این تصمیم با توجه به تداوم موج سرما و برای مدیریت مصرف انرژی در سطح استان صورت گرفته است.


تمدید تعطیلی ها در خراسان شمالی تا روز یکشنبه

محمد تقی ولیان، مدیر کل حوزه استاندار و روابط عمومی استانداری خراسان شمالی در بجنورد، اظهار کرد: با دستور محمدرضا حسین نژاد، استاندار خراسان شمالی و با توجه به افت مجدد شدید دما و مصوبه کارگروه هماهنگی و تامین پایدار سوخت زمستانی کلیه فعالیت ادارات، سازمانها، بانک ها، بیمه ها، شهرداری‌ها و نهادهای عمومی، ۲۴ و ۲۵ دی ماه دور کاری می شود.

وی با بیان این خبر گفت: مراکز امدادی، عملیاتی، خدمات‌رسان، بهداشت و درمان از اجرای این طرح مستثنی هستند.

فعالیت های آموزشی و پرورشی کلیه مراکز آموزشی و دانشگاهی به صورت غیر حضوری و در بستر فضای مجازی است و صرفا حوزه های آزمون نهایی و سراسری مدارس آموزش و پرورش به قوت خود باقی است و امتحانات دانشگاه ها نیز به هفته اول بهمن ماه موکول می‌شود.


ساعت آغاز به کار مدارس در استان مرکزی تغییر کرد

اسماعیل جیریایی، رئیس اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی با اشاره به تغییر در فعالیت مدارس اظهار داشت: با توجه به مصوبه کارگروه مدیریت تأمین پایدار انرژی استان مرکزی مبنی بر تأخیر در آغاز به کار مدارس از روز شنبه ۲۴ دی‌ماه تمامی آموزشگاه‌های تحت پوشش آموزش و پرورش استان مرکزی در همه دوره‌های تحصیلی با تاخیر و از ساعت ۹ صبح فعالیت خود را آغاز خواهند کرد.

وی افزود: با توجه به پایان یافتن بازه زمانی دو هفته‌ای تعطیلی کلاس‌های درس در دوره متوسطه به دلیل برگزاری امتحانات، از روز شنبه امتحانات باقی‌مانده نوبت اول در خلال تشکیل کلاس‌های درس و طبق برنامه اعلامی از سوی مدارس برگزار خواهد شد.


فعالیت مدارس اردبیل روز پنج شنبه به‌صورت غیرحضوری خواهد بود

فعالیت‌های آموزشی و فوق برنامه تمامی مدارس در نوبت صبح و عصر روز پنج شنبه به‌صورت غیر حضوری و از طریق شبکه آموزشی «شاد» انجام خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، به دلیل بارش برف و برودت هوا، در کلیه نواحی و مناطق استان اردبیل، فعالیت‌های آموزشی و فوق برنامه تمامی مدارس در نوبت صبح و عصر به‌صورت غیر حضوری و از طریق شبکه آموزشی دانش‌آموزان «شاد» انجام خواهد شد.

همچنین امتحانات داخلی به زمان دیگری موکول شده است.

گفتین است؛ با توجه به برودت شدید هوا در اکثر استان‌های کشور ، جهت جلوگیری از افت فشار گاز و استفاده تمامی مشترکین از نعمت گاز طبیعی از کلیه مردم شریف استان درخواست می‌شود در مصرف گاز حداکثر صرفه‌جویی را نموده و نسبت به خاموش کردن وسایل گاز سوز اضافی و رعایت دمای رفاه اقدام نمایند.


مدارس منطقه سیستان تعطیل شد

روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان زابل اعلام کرد: با اشاره به کاهش محسوس دما ، باد شدید و رگبار پراکنده ، با عنایت به هماهنگی به عمل آمده و تصمیمات متخذه ستاد بحران استان روز چهارشنبه مورخ ۲۱ / ۱۰ / ۱۴۰۱ در حوزه سیستان نحوه آموزش حضوری به غیر حضوری تغییر یافت.

امتحانات داخلی روز چهارشنبه به زمان دیگر موکول و امتحانات نهایی بر قوت خود باقی است.


مدارس ابتدایی فیروزکوه فردا غیرحضوری است

به علت برودت هوا و یخبندان مدارس ابتدایی فیروزکوه فردا (۲۱ دیماه) غیرحضوری هستند.

به گزارش ایسنا، آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران با صدور اطلاعیه‌ای در شبکه شاد این خبر را اعلام کرد.

براساس این اطلاعیه، کلیه مدارس مقطع ابتدایی شهرستان فیروزکوه روز چهارشنبه ۲۱دی ماه غیرحضوری و در بستر مجازی برگزار می‌شود.


ادارات و مدارس استان کردستان ۲ روز تعطیل شد

به گزارش تسنیم، با توجه به اخطار وضعیت نارنجی هواشناسی و برودت هوا، بنا به پیشنهاد شرکت گاز استان و موافقت استاندار کردستان به منظور صرفه‌جویی در مصرف انرژی در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه ۲۱ و ۲۲ دی‌ماه ادارات و دستگاه‌های اجرایی و مدارس و مراکز آموزشی استان کردستان به‌جز مراکز امدادی، درمانی، بهداشتی، اورژانس ۱۱۵، بخش‌های دارای نوبت کاری و عملیاتی، بیمارستان‌ها و آتش‌نشانی‌ها تعطیل خواهد بود.

بر اساس این اطلاعیه، بانک‌ها با دو ساعت تاخیر از ساعت ۹:۳۰ صبح دایر هستند و خدمات بانکی را به مردم ارائه خواهند کرد.

مطابق تصمیم آموزش و پرورش، خدمات آمورشی همه مدارس به استثنای دانش‌‎آموزانی که امتحان نهایی دارند به صورت غیرحضوری خواهد بود.

مطابق تصمیم مراکز دانشگاهی، امتحانات دانشجویان برگزار خواهد شد.


مدارس و دانشگاه‌های گیلان فردا و پس فردا غیرحضوری شد

ستاد مدیریت جهادی گاز گیلان اعلام کرد: تمامی مدارس و مراکز آموزش عالی و دانشگاه‌های گیلان در روز‌های چهارشنبه و پنجشنبه هفته جاری به صورت غیرحضوری برگزار می‌شود. بر اساس مصوبه این ستاد تصریح شده است: صرفا امتحانات پایه‌های نهم (داوطلبان آزاد و آموزش از راه دور) و دوازدهم که به صورت سراسری است به قوت خود باقی است و راس ساعت مقرر برگزار می‌شود.


برخی مدارس کهگیلویه وبویراحمد فردا غیرحضوری است

سید ولی موسوی گفت: با هماهنگی به عمل آمده با ستاد مدیریت بحران استان و با توجه به بارش سنگین برف در مناطق سردسیری استان کهگیلویه و بویراحمد و مسدود بودن راه ها، مدارس مقاطع ابتدایی، متوسطه اول و دوم در سطح شهرستان های بویراحمد، دنا، مارگون و لوداب در شیفت صبح و بعداظهر روز چهارشنبه ۲۱ دی غیر حضوری برگزار می شود.

موسوی گفت: آزمون نهایی دی پایه دوازدهم در ساعت مقرر برگزار خواهد شد، اما آزمون‌های داخلی در این شهرستان‌ها به تاریخ دیگری موکول شد که از طریق مدیران مدارس به دانش آموزان اطلاع رسانی خواهد شد.


تعطیلی مدارس اردبیل/ کارمندان دورکاری شدند

مدارس در روز چهار شنبه ۲۱ دی ماه ۱۴۰۱ به علت بارش برف و برودت هوا، در کلیه نواحی و مناطق استان اردبیل غیرحضوری شد. کاظم دبیر از دورکاری همه دستگاه‌های اجرایی استان به غیر از دستگاه‌های خدمت‌رسان در روز چهارشنبه، ۲۱ دی به‌منظور مدیریت مصرف گاز و انرژی و توزیع پایدار آن به تمام نقاط استان اردبیل خبر داد.


مدارس خراسان جنوبی روز چهارشنبه ۲۱ دی تعطیل شد

همچنین معاون استاندار خراسان جنوبی به مصوبه ستاد مدیریت مصرف انرژی استان که به ریاست استاندار برگزار شد، اشاره کرد و گفت: براساس مصوبه این جلسه کلیه دستگاه‌های اجرایی، ادارات، مراکز دولتی، بانک‌ها و واحدهای آموزشی در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه ۲۱ و ۲۲ دی ماه تعطیل و انجام کارها به صورت دورکاری خواهد بود.

عباس زاده با بیان اینکه براساس اعلام اداره کل آموزش و پرورش استان نیز کلیه خدمات آموزشی و تربیتی مدارس در روز چهارشنبه به صورت غیر حضوری و در بستر سامانه شاد ارائه می‌شود، یادآور شد: امتحانات نهایی پایه دوازدهم و هماهنگ استانی پایه نهم ویژه بزرگسالان در شهرستان‌ها ومناطق به قوت خود باقی است و رأس ساعت مقرر برگزار و سایر امتحانات داخلی در شهرستان‌ها و مناطق با تصمیم شورای مدرسه به تاریخ دیگری موکول می‌شود.


مدارس ابتدایی جهرم در نوبت عصر تعطیل شد

به گزارش خبرنگار مهر، باران رحمت الهی که از شب دوشنبه در جهرم آغاز شده همچنان ادامه دارد و این روند نیز تا امشب ادامه دارد. شدت بارندگی‌ها در این شهرستان سبب شد تا مدیریت آموزش و پرورش جهرم، مدارس نوبت عصر مدارس ابتدایی و کودکستان‌ها را تعطیل کند.


تعطیلی مدارس و ادارات در برخی مناطق کهگیلویه و بویراحمد

به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج ستاد بحران استان کهگیلویه و بویراحمد به دلیل بارندگی و بارش برف در برخی از نقاط استان اعلام کرد کلیه مدارس سه مقطع شهرستان ها بویراحمد دنا و مارگون و لوداب و قلعه‌رئیسی و دیشموک فردا تعطیل است.

به گزارش فارس همچنین اعلام شده که ادارات این مناطق با دو ساعت تاخیر آغاز به کار خواهد کرد.


آموزش در مدارس آذربایجان غربی غیر حضوری است

روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی اعلام کرد: آموزش درمدارس استان در روزهای سه شنبه و چهارشنبه هفته جاری به علت کاهش محسوس دما غیر حضوری است.
به گزارش خبرگزاری مهر، روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی اعلام کرد، تعطیلی مدارس در راستای اجرای مصوبه کارگروه سوخت استان و به‌منظور مدیریت بهینه مصرف انرژی انجام می‌شود، لازم است دانش آموزان با حضور در کلاس‌های غیر حضوری در شبکه شاد روند آموزش را پیگیر باشند.

این اطلاعیه می‌افزاید، امتحانات نهایی پایه دوازدهم طبق برنامه برگزار خواهد شد، این اقدام به علت پیش بینی برودت هوا و افت شدید دما و صرفه جویی در مصرف انرژی بوده و تمامی مدارس آذربایجان غربی را شامل می‌شود.

امتحانات داخلی لغو و زمان برگزاری متعاقباً از طریق مدیران مدارس به دانش آموزان و اولیا اطلاع رسانی خواهد شد.

ادارات آذربایجان غربی نیز بر اساس اعلام معاون توسعه منابع و مدیریت استاندار در راستای در اجرای مصوبه کارگروه سوخت استان و بمنظور مدیریت بهینه مصرف انرژی، ادارات آذربایجان غربی روز سه شنبه دو ساعت زودتر از وقت قانونی تعطیل می‌شود.

تعطیلی دانشگاه ارومیه در روزهای سه شنبه و چهارشنبه

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز آذربایجان غربی،  در این طلاعیه امده است :با عنایت به برودت شدید هوا و احتمال کاهش فشار گاز، مقرر گردید کلیه فعالیت های آموزشی، پژوهشی و بخش های اداری دانشگاه اورمیه روز سه شنبه ۲۰ دی ماه و چهارشنبه ۲۱ دی ماه ۱۴۰۱ تعطیل و تاریخ برگزاری امتحانات روزهای مذکور به بعد از اتمام امتحانات موکول و زمان آن متعاقبا اعلام می شود.


تعطیلی ادارات و مدارس گلستان در پی سرمای بی‌سابقه

گلستان معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار گلستان جزئیات تعطیلی مراکز آموزشی و دستگاه‌های اجرایی استان در پی ورود موج سرما را تشریح کرد.

حاجی گلدی کر امروز امروز دوشنبه ۱۹ دی در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: در پی ورود موج سرما و در راستای مدیریت مصرف گاز تمامی ادارات و مراکز آموزشی سطح استان گلستان به استثنای مراکز درمانی، امدادی و انتظامی به مدت سه روز در فاصله روزهای ۲۰ تا ۲۲ دی ماه تعطیل خواهند بود.

وی  با بیان اینکه به دلیل برودت هوا و با هدف تامین مستمر، پایدار و ضرورت کنترل پیامدهای ناشی از افزایش مصرف انرژی دستگاه‌های اجرایی استان گلستان به استثنای مراکز درمانی، امدادی و انتظامی به صورت دورکار خواهند بود، تصریح کرد: همچنین بانک‌ها صرفاً دو شعبه در مرکز استان و یک شعبه در شهرستان‌ها با هماهنگی دبیر کمیسیون هماهنگی بانک‌های استان دایر هستند.

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار گلستان با اشاره به اینکه در این سه روز تمامی مدارس به استثنای دانش آموزانی که امتحان نهایی دارند غیرحضوری خواهد شد، بیان کرد: با توجه به سرما و برودت هوا به مردم توصیه می‌کنیم رعایت صرفه‌جویی در مصرف گاز و برق را سرلوحه کار خود قرار دهند.

کر از شرکت گاز استان خواست نسبت به بازرسی از کیفیت اجرای طرح به صورت مستمر اقدام کرده و گزارش جامعی از نتایج آن، تجزیه و تحلیل بار مصرفی و اثربخشی اجرای طرح را به معاونت هماهنگی امور عمرانی و اداره کل بازرسی استانداری اعلام کند.


تمام مدارس شهر اردبیل فردا غیرحضوری است

بر اساس اطلاعیه روابط عمومی آموزش و پرورش استان اردبیل در خصوص نحوه استمرار فعالیت‌های آموزشی مدارس در روز سه شنبه ۲۰ دی ماه ۱۴۰۱ به علت بارش برف و برودت هوا، در شهر اردبیل فعالیت‌های آموزشی تمام دوره‌های تحصیلی نوبت صبح و عصر بصورت غیر حضوری و از طریق شبکه آموزشی «شاد» انجام و تمام امتحانات داخلی به زمان دیگری موکول خواهد شد.

همچنین امتحانات دانشگاه محقق اردبیلی روز سه‌شنبه ۲۰ دی ۱۴۰۱ لغو و در روز شنبه ۸ بهمن ۱۴۰۱ در همان ساعت برگزار خواهد شد.

فردا دوشنبه ۱۹ دی ماه ۱۴۰۱ به علت بارش برف و برودت هوا، کلیه امتحانات دانشکده‌های دانشگاه علوم پزشکی اردبیل و همچنین برنامه دانشجویان اکسترن با یک ساعت تاخیر برگزار خواهد شد.

به علت برودت هوا و مشکلات رفت و آمد دانشجویان مرکز آموزش علمی کاربردی سازمان مدیریت صنعتی اردبیل٬ برگزاری امتحانات پایان ترم امروز دوشنبه ۱۹ دی لغو و برگزار نخواهد شد و همه امتحانات امروز، روز جمعه ۲۳ دی ۱۴۰۱ راس ساعت ۱۶ برگزار خواهد ش


مدارس و دانشگاه‌های خراسان شمالی غیرحضوری شد

محمدتقی ولیان مدیرکل حوزه استاندار خراسان شمالی اظهار داشت: با دستور استاندار خراسان شمالی و با توجه به افت شدید دما و مصوبه کارگروه هماهنگی و تامین پایدار سوخت زمستانی فعالیت تمام ادارات، سازمان‌ها، بانک ها، بیمه ها، شهرداری‌ها و نهاد‌های عمومی از فردا ۲۰ دی تا ۲۲ دی ۱۴۰۱ دور کار است.

به گزارش تسنیم، وی افزود: مراکز امدادی، عملیاتی، خدمات رسان، بهداشت و درمان از اجرای این طرح مستثنی هستند.

به گفته ولیان، فعالیت‌های آموزشی و پرورشی تمام مراکز آموزشی و دانشگاهی نیز به صورت غیر حضوری و در بستر فضای مجازی است و تنها حوزه‌های آزمون نهایی و سراسری مدارس آموزش و پرورش به قوت خود باقی است.


ادارات و مدارس کردستان روزهای سه شنبه و چهارشنبه با ۲ ساعت تاخیر آغاز بکار می‌کنند

طبق اعلام استانداری کردستان، ادارات، مراکز دولتی و واحدهای آموزشی، به خاطر سرمای هوا روزهای سه شنبه و چهارشنبه با ۲ ساعت تاخیر (از ساعت ۹:۳۰ صبح)، شروع بکار می‌کنند.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی کردستان، با توجه به اخطار وضعیت نارنجی هواشناسی و برودت هوا بنا به پیشنهاد شرکت گاز استان و موافقت استاندار کردستان، به منظور صرفه‌جویی در مصرف انرژی در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه ۲۰ و ۲۱ دی‌ماه شروع به کار تمام ادارات، نهادها، بانک‌ها و دستگاه‌های اجرایی و نیز مدارس و مراکز آموزشی استان کردستان با ۲ ساعت تاخیر (از ساعت ۹:۳۰ صبح) خواهد بود.

طبق این اطلاعیه، مراکز امدادی، درمانی، بهداشتی، اورژانس ۱۱۵، بخش‌های دارای نوبت کاری و عملیاتی، بیمارستان‌ها و آتش نشانی‌ها شامل این تاخیر ساعت کاری نیستند.

بر اساس پیش بینی اداره کل هواشناسی کردستان، دمای هوای استان از فردا سه شنبه تا اوایل هفته آینده بین پنج تا هفت درجه کاهش می یابد.


تعطیلی مدارس پیش دبستانی هریس و خواجه

اداره کل آموزش و پرورش استان اعلام کرد: با توجه به بارش برف، برودت هوا، لغزندگی سطح معابر و نامناسب بودن وضعیت تردد در منطقه هریس و خواجه، مدارس مقطع پیش دبستانی فردا دوشنبه ۱۹ دی ماه تعطیل خواهد بود.

در تمامی مقاطع تحصیلی مدارس دولتی، غیر دولتی و استثنائی شهری و روستایی در شیفت صبح و بعد از ظهر این مناطق هم فعالیت آموزشی به شکل غیرحضوری و از طریق شبکه آموزشی «شاد» انجام خواهد شد.

بر این اساس امتحانات داخلی مدارس طبق اعلام بعدی هر مدرسه برگزار خواهد شد و امتحانات نهایی دی ماه پایه دوازدهم رشته های نظری و امتحانات هماهنگ استانی مدارس بزرگسالان، داوطلبان آزاد و مدارس از راه دور  به صورت حضوری در زمان موعد برگزار می شود.


مدارس اردبیل و دو شهر دیگر فردا هم تعطیل شد

همه دوره های تحصیلی مدارس در سه شهر استان اردبیل دوشنبه ۱۹ دی به صورت غیرحضوری برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز اردبیل؛ روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل در اطلاعیه ای درباره چگونگی ادامه فعالیت‌های آموزشیِ مدارسِ برخی شهرهای استان در روز دوشنبه ۱۹ دی اعلام کرد:

به دلیل بارش برف و سرمای شدید هوا، و کاهش ۸ تا ۱۴ درجه‌ای دمای هوا از امشب، همه دوره‌های تحصیلی صبح و بعداز ظهر مدارس در شهر‌های اردبیل، ارشق و سرعین فردا دوشنبه ۱۹ دی تعطیل است و فعالیت آموزشیِ آن‌ها به صورت غیرحضوری و از طریق شبکه آموزشی «شاد» انجام خواهد شد.
اما امتحانات نهایی پایه دوازدهمِ رشته‌های نظری و امتحانات پایه نهم مدارسِ راه دور (هماهنگ استانی) فردا دوشنبه ۱۹ دی به صورت حضوری برگزار می‌شود.


تا این لحظه خبری مبنی بر تعطیلی مدارس فردا ۱۹ دی ماه در هیچ کدام از استان ها و شهرها بابت آلودگی و برودت هوا اعلام نشده است. به محض اطلاع این صفحه آپدیت خواهد شد.


تاخیر فعالیت مدارس استان مرکزی تا پایان دیماه ادامه دارد

مدارس ابتدایی استان مرکزی تا پایان دیماه در نوبت صبح با یک ساعت و ۳۰ دقیقه تأخیر آغاز به کار می‌کنند.
اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی در مورد فعالیت مدارس استان مرکزی با صدور اطلاعیه شماره ۲۵ فعالیت مدارس استان مرکزی را به صورت زیر تشریح کرد:

براساس مصوبه کارگروه مدیریت تأمین پایدار انرژی استان مرکزی، تمام مدارس، مؤسسات و آموزشگاه‌های دوره ابتدایی تحت پوشش آموزش و پرورش (اعم از دولتی و غیردولتی) در همه نقاط استان تا در نوبت صبح تا پایان دیماه با تأخیر و ساعت ۹صبح فعالیت خود را آغاز خواهند کرد.

این تصمیم برای کل استان مرکزی اتخاذ شده و در شرایط عادی اجرایی خواهد شد و در صورت ورود به شرایط اضطرار آلودگی هوا یا شریط خاص جوی همچون برودت هوا یا بارش برف در هریک از نقاط استان ممکن است تصمیم جدید اتخاد شود که در این صورت تصمیات جدید اطلاع رسانی خواهد شد.

همچنین با تصمیم کارگروه مدیریت تأمین پایدار انرژی استان مرکزی ادارات دولتی نیز تا آخر دیماه با ۱.۵ ساعت تاخیر فعالیت خود را آغاز می‌کنند.


فعالیت تمام مدارس استان مرکزی ساعت ۹ صبح فردا آغاز می شود

روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی طی اطلاعیه ای اعلام کرد فعالیت همه مدارس استان فردا شنبه از ساعت ۹ صبح آغاز می شود.
به گزارش خبرگزاری مهر، اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد بر اساس مصوبه کارگروه مدیریت تأمین پایدار انرژی استان مرکزی، تمام مدارس، مؤسسات و آموزشگاه‌های دوره ابتدایی تحت پوشش آموزش و پرورش (اعم از دولتی و غیردولتی) در همه نقاط استان تا پایان دی ماه با تأخیر و در ساعت ۹ صبح فعالیت خود را آغاز می‌کنند.

نحوه فعالیت مدارس متوسطه اول و دوم در کل استان مرکزی به دلیل برگزاری امتحانات تغییری نخواهد کرد و امتحانات طبق برنامه اعلام شده قبلی برگزار خواهد شد.


مدارس و دانشگاه‌های بخش مرکزی کاشان فردا تعطیل شد

فرماندار کاشان گفت: مدارس و دانشگاه‌های بخش مرکزی کاشان فردا تعطیل شد و تداوم آموزش به صورت غیرحضوری است.
محمدشریف زارعی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در  کاشان ضمن اشاره به تداوم آلودگی هوا در منطقه کاشان اظهار داشت: با تصویب کمیته شرایط اضطرار آلودگی هوای استان اصفهان، کلاس‌های درسی در تمامی مقاطع تحصیلی مدارس و دانشگاه‌های بخش مرکزی کاشان غیرحضوری است.


مدارس سردشت و تکاب غیرحضوری شد

روابط عمومی آموزش و پرورش آذربایجان غربی اعلام کرد: فردا مدارس سردشت و تکاب به دلیل یخبندان و لغزندگی معابر غیرحضوری شد.
به گزارش خبرگزاری مهر، روابط عمومی آموزش و پرورش آذربایجان غربی اعلام کرد، به دلیل یخبندان و لغزندگی معابر و خیابان‌ها، فردا پنجشنبه مدارس سردشت و تکاب غیر حضوری و امتحانات داخلی این شهرستان‌ها در روز یاد شده لغو و زمان برگزاری آزمون‌ها متعاقباً از طریق مدیریت مدرسه اعلام خواهد شد.


مدارس کردستان فردا تعطیل است / لغو امتحانات داخلی مدارس

مسئول روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان اظهار کرد: به دلیل بارش برف، لغزندگی معابر، برودت هوا و اختلال در تردد و پیش بینی اداره کل هواشناسی مبنی بر تداوم بارش، فردا پنج شنبه کلیه مدارس استان کردستان در دوره‌های مختلف تحصیلی و در سطح شهر و روستا تعطیل و امتحانات داخلی نوبت اول دانش آموزان دوره‌های اول و دوم متوسطه لغو می‌باشد.

علیرضا منتشلو افزود: زمان برگزاری امتحانات دانش آموزان در روز پنج شنبه ۱۵ دی ماه به یک روز بعد از امتحانات نوبت اول موکول می‌شود.


تعطیلی روز چهارشنبه مدارس ابتدایی اراک بدلیل تداوم آلودگی هوا

براساس تصمیم کمیته اضطرار آلودگی هوای استان مرکزی، تمام مدارس، مؤسسات و آموزشگاه‌های تحت پوشش آموزش و پرورش (اعم از دولتی و غیردولتی) دوره ابتدایی، فقط در شهر اراک فردا چهارشنبه ۱۴ دیماه در نوبت صبح و عصر به صورت غیرحضوری فعالیت خواهند کرد.

سایر مدارس دوره ابتدایی در سایر نقاط استان به جز اراک با تأخیر و ساعت ۹ صبح فعالیت خود را آغاز خواهند کرد و تمام امتحانات‌ دوره متوسطه اول و دوم در کل استان مرکزی طبق برنامه اعلام شده قبلی برگزار خواهد شد.


تمامی مدارس مقطع ابتدایی شهر قم روز چهارشنبه تعطیل شد

محسن اروجی گفت: با توجه به پایداری جوی و انباشت آلودگی هوا در شهر قم و بنا به مصوبه کارگروه اضطرار آلودگی هوا، کلیه مهدکودک و کودکستان‌های قم روز چهار شنبه ۱۴ دی ماه تعطیل خواهند بود.

مدیر کل مدیریت بحران استانداری قم بیان کرد: فعالیت‌های آموزشی دوره ابتدایی مدارس در شهر قم از پایه اول تا ششم فردا چهارشنبه تعطیل و به صورت غیر حضوری می‌باشد.مدیر کل مدیریت بحران استانداری قم عنوان کرد: مدارس سایر شهرستان‌ها و بخش‌های استان قم تغییری نخواهد داشت و به فعالیت خود همانند روز‌های گذشته ادامه می‌دهند.


مدارس ابتدایی اراک سه شنبه غیرحضوری شد

تعطیلی مدارس و مجازی بودن مقاطع ابتدایی اراک در روز سه‌شنبه در ۲ نوبت صبح و عصر است و سایر مقاطع تحصیلی به صورت حضوری در مدارس است.
دبیر کارگروه اضطرار آلودگی هوای استان مرکزی گفت: مدارس مقطع ابتدایی اراک فردا (سه‌شنبه) ۱۳ دی‌ماه به دلیل افزایش غلظت آلاینده‌ها و پیش‌بینی تداوم سکون هوا، برای چهارمین روز در هفته جاری غیرحضوری شد.« علیرضا محرابیان» در گفت و گو با ایرنا، افزود: تعطیلی مدارس و مجازی بودن مقاطع ابتدایی اراک در روز سه‌شنبه در ۲ نوبت صبح و عصر است و سایر مقاطع تحصیلی به صورت حضوری در مدارس است.

وی بیان کرد: انتظار است در شرایط هوایی فعلی، مردم بویژه گروه‌های حساس از جمله کودکان از تردد در فضای باز خودداری کنند و به توصیه‌های بهداشتی توجه ویژه شود.


مدارس اصفهان در ۱۳ و ۱۴ دی ماه تعطیل شد

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: کلاس‌های درسی درتمامی مقاطع تحصیلی مدارس و دانشگاه‌ها در اصفهان و برخی شهرستان ها در روزهای ۱۳ و ۱۴ دی ماه به صورت غیرحضوری و فعالیت کارکنان گروه‌های حساس و پرخطر ادارات نیز به صورت دورکاری خواهد بود.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، به نقل از اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری اصفهان، منصور شیشه فروش با اشاره به تداوم شرایط آلودگی هوا و قرارگیری شاخص کیفیت هوای اصفهان و برخی مناطق در شرایط ناسالم اظهار داشت:کمیته شرایط اضطرار آلودگی هوای استان اصفهان با درنظرگرفتن تقاضای دانشگاه علوم پزشکی، کلاس‌های درسی در تمامی مقاطع تحصیلی دانشگاه ‌ها و مدارس در مناطق شش گانه آموزش و پرورش اصفهان، فلاورجان، خمینی شهر، برخوار، مبارکه، شاهین شهر، نجف آباد و مهردشت، زرین شهر، فولادشهر، سجزی، کاشان و آران و بیدگل در روزهای سه شنبه و چهارشنبه ۱۳ و ۱۴ دی ماه را غیرحضوری و فعالیت مهدهای کودک، پیش دبستانی و آموزش استثنایی در این مناطق را تعطیل اعلام کرد.

وی اضافه کرد: مطابق با تصمیم این کمیته، بخشی از کارکنان ادارات و دستگاه های اجرایی که در گروه های حساس و پرخطر قرار دارند ازجمله کارکنانی که به بیماری های قلبی، عروقی، ریوی مزمن و بیماری‌های زمینه ای مبتلا هستند، بانوان باردار وکارکنان خانم دارای فرزند دبستانی و زیرشش سال، طی دو روز ۱۳ و ۱۴ دی ماه به صورت دورکاری انجام خدمت خواهند نمود.


مدارس و دانشگاه های کاشان روزهای ۱۳و ۱۴دی غیرحضوری است

فرماندار ویژه کاشان گفت: با توجه به تشدید وضعیت ناسالم هوای کاشان و خطرات موجود برای سلامت شهروندان، دانشگاه ها و مدارس همه مقاطع تحصیلی شهرستان در روزهای سه شنبه و چهارشنبه ۱۳ و ۱۴دی ماه غیرحضوری برگزار می شود.

به گزارش شامگاه دوشنبه ایرنا،به نقل از روابط عمومی فرمانداری ویژه کاشان محمدشریف زارعی افزود: مهد کودک ها، پیش دبستانی و آموزش استثنایی در شهرستان طی ۲ روز اعلام شده تعطیل است.


مدارس ابتدایی قم ۱۳ دی‌ماه تعطیل شد

مدیر روابط عمومی اداره کل آموزش‌وپرورش قم گفت: مدارس ابتدایی این استان برای سومین روز متوالی فردا ۱۳ دی‌ماه به دلیل آلودگی هوا غیرحضوری است.

غلامرضا رضایی روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا، افزود: در همین راستا مهدهای کودک و پیش‌دبستانی‌ها تعطیل است، ولی کلاس‌های مدارس مقطع متوسطه به‌صورت حضوری برگزار خواهد شد.

وی اضافه کرد: حضور کادر آموزش در مدرسه در صورتی که بتوانند از منزل نسبت به تدریس غیرحضوری اقدام کنند، الزامی نیست.

رضایی ادامه داد: حضور سایر عوامل اجرایی و مدیریتی مدارس نیز به‌منظور پاسخگویی به سئوالات اولیای دانش آموزان و یا همراهی با همکارانی که در منزل امکان تدریس ندارند، با نظر مدیر واحد آموزشی می‌باشد.


مدارس و دانشگاه‌ها استان تهران در روز‌های سه‌شنبه و چهارشنبه غیرحضوری شد

دانشگاه‌ها و تمامی مقاطع تحصیلی استان تهران به جز شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در روز‌های سه‌شنبه و چهارشنبه ۱۳ و ۱۴ دی‌ماه غیرحضوری شد.
بر اساس مصوبات کارگروه اضطرار آلودگی هوا روز‌های سه‌شنبه و چهارشنبه ۱۳ و ۱۴ دی‌ماه در تمامی شهرستان‌های استان تهران به جز دماوند و فیروزکوه کودکستان‌ها تعطیل و کلیه مدارس در مقاطع ابتدایی و متوسطه و دانشگاه‌ها غیرحضوری و به صورت مجازی دایر است.

همچنین طبق مصوبات این کارگروه مقرر شد دورکاری کارمندان استان تهران در گروه‌های حساس و پر خطر شامل خانم‌های باردار، کارمندان خانم دارای فرزند زیر ۶ سال و دبستانی، تمام کارمندان بالای ۵۰ سال، کارمندان دارای بیماری قلبی، ریوی، تنفسی و بیماران دیابتی روماتیسمی، دارای فشار خون بالا و کارمندان سرطانی، به جز شهرستان‌های فیروزکوه و دماوند طی روز‌های ۱۳ و ۱۴ دی ماه اعمال شود.


فعالیت مدارس ۵ شهرستان اهواز دوشنبه غیر حضوری شد

مدارس پنج شهرستان خوزستان فردا دوشنبه به دلیل شدت گرفتن آلودگی هوا غیر حضوری شد.

به گزارش ایرنا، براساس تصمیم کارگروه اضطرار آلودگی هوا، با توجه به روند افزایشی آلودگی هوا فردا دوشنبه ۱۲ دی فعالیت مدارس تمام مقاطع تحصیلی دو نوبت صبح و عصر در شهرستان‌های اهواز، باوی، کارون ،,ماهشهر و بندر امام خمینی به صورت غیرحضوری هستند.

امتحانات پایه نهم و دوازدهم طبق برنامه فردا برگزار می شود.

فعالیت کلیه ادارات و دستگاه‌های اجرایی، مراکز امدادی ، درمانی، بهداشتی، اورژانس ۱۱۵، بخش‌های دارای نوبت کاری و عملیاتی، خدمات شهری شهرداری‌ها، بیمارستان‌ها و آتش نشانی‌ها در ساعت اداری برقرار خواهد بود.


مدارس و امتحانات حضوری مدارس شهر اراک فردا دوشنبه تعطیل شد

تمام کلاس‌ها و امتحانات حضوری مدارس شهر اراک به دلیل تشدید آلودگی هوا، فردا دوشنبه ۱۲ دی ماه در دو نوبت صبح و عصر تعطیل شد.

به گزارش یکشنبه شب ایرنا، به نقل از کمیته اضطرار آلودگی‌ها، فردا فقط امتحانات نهایی پایه دوازدهم و بزرگسالان برگزار می‌شود ولی تمام امتحانات داخلی مدارس لغو و به زمان دیگری موکول می‌شود. دیروز یکشنبه هم به علت شدت آلودگی هوا در کلانشهر اراک مدارس تعطیل شد.


مدارس ابتدایی شهر قم فردا غیر حضوری شد

مدیرکل مدیریت بحران قم اعلام کرد: به دلیل انباشت آلاینده‌های هوا مدارس ابتدایی قم فردا دوشنبه ۱۲ دی ماه به صورت غیر حضوری برگزار خواهد شد.
محسن اوروجی، مدیرکل مدیریت بحران قم گفت: بنا بر تصمیم کمیته اضطرار آلودگی هوای استان قم، تمام مدارس دوره اول و دوم ابتدایی و مهد کودک‌های شهر قم فردا به صورت غیرحضوری فعالیت می‌کنند.

وی افزود: مدارس در پایه‌های بالاتر در قم و مراکز آموزشی سایر شهرستان‌ها و بخش‌های این استان نیز روز دوشنبه دایر است. کمیته اضطرار آلودگی هوا، امروز نیز مدارس دوره اول و دوم ابتدایی شهر قم را غیر حضوری کرده بود.


مدارس و دانشگاه‌های ۱۲ شهرستان استان اصفهان ‌۲ روز دیگر تعطیل شد

مدیرکل مدیریت بحران استانداری گفت: دانشگاه‌ها و مدارس همه مقاطع تحصیلی مناطق شش‌گانه آموزش و پرورش ‌اصفهان و ۱۱ شهرستان این استان در روزهای ۱۲ و ۱۳ دی ماه غیرحضوری شد.
به گزارشروابط عمومی استانداری اصفهان، منصور شیشه فروش با اعلام این خبر اظهار داشت: به دنبال استمرار شرایط آلودگی هوا، ریزش هوای سرد و سنگین، پایداری جو و وارونگی دما، کمیته شرایط اضطرار آلودگی هوای استان اصفهان که به صورت مستمر درحال برگزاری است، با تشکیل نشست اضطراری، دانشگاه ها و مدارس همه مقاطع تحصیلی مناطق شش‌گانه آموزش و پرورش اصفهان، فلاورجان، خمینی شهر، برخوار، مبارکه، شاهین شهر، نجف آباد، زرین‌شهر، فولادشهر، سجزی، کاشان و آران و بیدگل را در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه ۱۲ و ۱۳ دی ماه غیرحضوری اعلام کرد.

وی تصریح کرد: مهدهای کودک، پیش‌دبستانی و آموزش استثنایی در این مناطق طی دو روز اعلام شده تعطیل و نیز مطابق با برنامه‌ریزی آموزش و پرورش، امتحانات دوره اول و دوم متوسط براساس زمان بندی اعلام شده برگزار خواهد شد.


فعالیت مدارس ۴ شهر خوزستان غیر حضوری شد

بر اساس تصمیم کارگروه اضطرار آلودگی هوا فعالیت مدارس تمام مقاطع تحصیلی چهار شهر خوزستان به صورت غیرحضوری خواهد بود.
محمد جواد اشرفی می گوید: بر اساس تصمیم کارگروه اضطرار آلودگی هوا با توجه به روند افزایشی غظت هوا و پیش بینی پایداری در روز آینده  فردا یکشنبه یازدهم دی ماه فعالیت مدارس تمام مقاطع تحصیلی دو نوبت صبح و عصر در شهرستان‌های اهواز، باوی، کارون و ماهشهر به صورت غیرحضوری خواهد بود.

به گفته او، مراکز دانشگاهی به فعالیت خود ادامه می دهند و این تعطیلی صرفا مختص مدارس استان است.

فعالیت کلیه ادارات و دستگاه‌های اجرایی، مراکز امدادی ، درمانی، بهداشتی، اورژانس ۱۱۵، بخش‌های دارای نوبت کاری و عملیاتی، خدمات شهری شهرداری‌ها، بیمارستان‌ها و آتش نشانی‌ها در ساعت اداری برقرار خواهد بود.


مدارس شهر اراک روز یکشنبه غیر حضوری است

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی؛ بر اساس تصمیم کمیته اضطرار آلودگی هوا، با توجه به تداوم آلودگی هوا و روند افزایشی آن و پیش بینی سکون هوا مدارس، موسسات و آموزشگاه های تحت پوشش آموزش و پرورش (اعم از دولتی و غیردولتی) در همه دوره های تحصیلی، در شهر اراک فردا یکشنبه ۱۱ دی در نوبت صبح و عصر به صورت غیر حضوری فعالیت می کنند. بر اساس این گزارش ، امتحانات دوره متوسطه و سایر امتحانات طبق برنامه اعلامی قبلی برگزار می شود.


غیر حضوری شدن مدارس ابتدایی کاشان و آران و بیدگل

اصفهان مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان از غیرحضوری شدن مدارس ابتدایی شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل در روز یکشنبه ۱۱ دی.ماه خبر داد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: به دنبال استمرار شرایط آلودگی هوا، پایداری جو و وارونگی دما کمیته شرایط اضطرار آلودگی هوای استان اصفهان، فردا (یکشنبه، ۱۱ دی‌ماه) مدارس دوره اول و دوم ابتدایی، شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل را به صورت غیرحضوری و مهدهای کودک و پیش دبستانی این دو شهرستان‌های را تعطیل اعلام کرد.


مدارس مقطع ابتدایی شهر قم روز یکشنبه تعطیل و غیر حضوری شد

مدیرکل مدیریت بحران استانداری قم از تعطیلی و غیرحضوری شدن مدارس مقطع ابتدایی شهر قم در روز یکشنبه ۱۱ دی ماه خبر داد.
به گزارش خبرنگار مهر، محسن اروجی بعد از ظهر شنبه در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به انباشت آلودگی هوا در شهر قم و بنا به مصوبه کارگروه اضطرار آلودگی هوا، کلیه مهدکودک و کودکستان‌های قم روز یکشنبه ۱۱ دی ماه تعطیل خواهند بود.

مدیر کل مدیریت بحران استانداری قم بیان داشت: فعالیت‌های آموزشی دوره اول و دوم ابتدایی مدارس در شهر قم نیز فردا یکشنبه به صورت غیر حضوری می‌باشد.

وی همچنین عنوان داشت: مدارس سایر شهرستانها و بخش‌های استان قم تغییری نخواهد داشت و به فعالیت خود همانند روزهای گذشته ادامه می‌دهند.


مدارس شهر تهران فردا و پس‌فردا «غیرحضوری» هستند

درپی آلودگی شدید هوای پایتخت، آموزش در همه مدارس شهر تهران در روز یکشنبه و دوشنبه (۱۱ و ۱۲) دیماه ۱۴۰۱ به صورت مجازی برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، آموزش و پرورش شهر تهران با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: با توجه به استمرار آلودگی هوا در کلانشهر تهران و در راستای مصوبه کمیته اضطرار آلودگی هوای استانداری تهران، آموزش در همه مدارس پایتخت، در روز یکشنبه (یازدهم) و دوشنبه (دوازدهم) دیماه ۱۴۰۱ به صورت مجازی برگزار می شود.شایان ذکر است، کلیه کودکستان ها و مراکز پیش دبستانی تهران نیز تعطیل خواهند بود.

برگزاری امتحانات نهایی طبق برنامه

بر اساس این اطلاعیه، امتحانات نهایی پایه دوازدهم روزانه، بزرگسالان، آموزش از راه دور و داوطلبان آزاد رشته‌های شاخه نظری دوره دوم متوسطه و ایجاد سابقه تحصیلی برای ورود به آموزش عالی و ترمیم نمرات دروس نهایی شاخه‌های تحصیلی دی ماه ۱۴۰۱ و امتحانات هماهنگ استانی پایه نهم داوطلبان آزاد، بزرگسالان، آموزش از راه دور و ارزشیابی جامع طبق برنامه اعلامی برگزار خواهد شد.همچنین ارزشیابی و امتحانات داخلی نوبت دی ماه ۱۴۰۱ دوره‌های تحصیلی، در ایام آموزش غیر حضوری مدارس، برگزار نمی‌شود و زمان برگزاری امتحانات داخلی این ایام، توسط مدیر واحد آموزشی متعاقبا به اولیاء و دانش آموزان اطلاع رسانی خواهد شد.


مدارس ابتدایی شهر آبیک تعطیل شد

مدارس ابتدایی، استثنایی و مراکز پیش دبستانی شهرستان آبیک به علت آلودگی هوا به صورت غیرحضوری برگزار می‌شود.
کارگروه اضطرار شهرستان آبیک اعلام کرد فعالیت مهدکودک ها، مراکز پیش دبستانی، مدارس ابتدایی و استثنایی شهرستان آبیک در نوبت بعدازظهر امروز شنبه دهم دی ماه، غیرحضوری بوده و کلاسِ درسِ دانش آموزان به صورت مجازی برگزار می‌گردد.
عوامل اجرایی در مناطقی که آموزش‌ها به صورت مجازی برگزار می‌شود، برای پاسخگویی به اولیا، دانش آموزان و ارباب رجوع باید در مدارس حاضر باشند.به دلیل پایداری جو و افزایش میزان آلاینده‌ها توصیه می‌شود افراد حساس از جمله کودکان و نوجوانان از تردد در سطح شهر خودداری کنند.


غیرحضوری شدن مدارس ابتدایی شهر اراک درپی آلودگی هوا

مدارس مقطع ابتدایی شهر اراک به دنبال تشدید آلودگی هوا روز شنبه دهم دی ماه به صورت غیرحضوری برگزار می شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی، بر اساس تصمیم کمیته اضطرار آلودگی هوا، تداوم آلودگی هوا و روند افزایشی آن و پیش بینی سکون هوا، مدارس، موسسات و آموزشگاه های تحت پوشش آموزش و پرورش اعم از دولتی و غیردولتی در مقطع ابتدایی، در شهر اراک فردا شنبه دهم دی ماه در نوبت صبح و عصر به صورت غیر حضوری فعالیت می کنند.بر اساس این گزارش سایر مدارس به صورت حضوری فعالیت کرده و امتحانات دوره متوسطه و سایر امتحانات طبق برنامه اعلامی قبلی برگزار می شود.


سرنوشت امتحانات فردای دانش‌آموزان تهرانی مشخص شد

فارس نوشت: فردا آموزش در مدارس تهران به صورت غیرحضوری انجام می‌شود اما امتحانات نهایی، هماهنگ استانی پایه نهم و ارزشیابی جامع طبق برنامه به صورت حضوری برگزار می‌شود.
به دلیل آلودگی هوا یا تصمیم کمیته اضطرار ‌آلودگی هوا، همه مدارس شهر تهران در روز شنبه ۱۰ دی ماه غیرحضوری و کلاس‌ها به صورت مجازی برگزار خواهد شد. تمام کودکستان‌ها و مهدهای کودک نیز در این روز تعطیل خواهد بود.

اداره روابط و اطلاع رسانی اداره‌کل آموزش و پرورش شهر تهران اعلام کرد:‌ امتحانات نهایی پایه دوازدهم روزانه، بزرگسالان، آموزش از راه دور و داوطلبان آزاد رشته‌های شاخه نظری دوره دوم متوسطه و ایجاد سابقه تحصیلی برای ورود به آموزش عالی و ترمیم نمرات دروس نهایی شاخه‌های تحصیلی دی ماه ۱۴۰۱ و امتحانات هماهنگ استانی پایه نهم داوطلبان آزاد، بزرگسالان، آموزش از راه دور و ارزشیابی جامع طبق برنامه اعلامی برگزار خواهد شد.

ارزشیابی و امتحانات داخلی نوبت دی ماه ۱۴۰۱ دوره های تحصیلی در ایام آموزش غیر حضوری مدارس، برگزار نمی‌شود و زمان برگزاری امتحانات داخلی این ایام، توسط مدیر واحد آموزشی متعاقبا به اولیا و دانش‌آموزان اطلاع رسانی خواهد شد.


تعدادی از دوره های مدارس شهرستان اصفهان و هشت شهرستان دیگر استان فردا تعطیل شد

به گزارش برنا از اصفهان، منصور شیشه فروش مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: به دنبال افزایش غلظت آلاینده های جوی به دلیل ریزش هوای سرد، پایداری جو و وارونگی دما کمیته شرایط اضطرار آلودگی هوای اصفهان فردا شنبه دهم دی ماه مدارس دوره اول و دوم ابتدایی، مهدهای کودک، ِپیش دبستانی و استثنایی مناطق شش گانه آموزش و پرورش اصفهان، فلاورجان، خمینی شهر، برخوار، مبارکه، شاهین شهر، نجف آباد، زرینشهر، فولادشهر و سجزی را تعطیل اعلام کرد.

وی ادامه داد: در این راستا توصیه می شود شهروندان از ورزش در فضای باز اجتناب کنند و تردد خود را در هسته های مرکزی و پر ترافیک شهرها کاهش دهند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با تاکید بر جلوگیری از فعالیت کوره های آجر، گچ و فعالیت های خاکبرداری، گفت: کاهش و عدم فعالیت واحدهای آلاینده در محدوده های مسکونی با نظارت محیط زیست از دیگر موارد مصوب این کمیته بود.

وی ادامه داد: همچنین با توجه به پیش بینی استمرار این شرایط تا پایان دی ماه و به منظور کاهش ترافیک و انتشار آلاینده های خودرویی طرح محدودیت تردد خودروهای با پلاک زوج وفرد در محدوده ترافیکی شهر اصفهان از ساعت ۸صبح الی۱۳ و ۱۶ الی ۲۱ تا پایان دی ماه اجرایی و خودروهای دودزا و فاقد معاینه فنی توسط عوامل راهنمایی رانندگی اعمال قانون خواهند شد.


فوری مدارس استان تهران غیر حضوری شد

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران از غیر حضوری شدن مدارس استان تهران به جز سه شهرستان پردیس، فیروزکوه و دماوند خبر داد و گفت: امتحانات نهایی پایه دوازدهم طبق برنامه فردا (۱۰ دی ماه) برگزار می‌شود و طرح زوج و فرد نیز از در منازل اجرایی خواهد شد.
عابد ملکی در تشریح مصوبات کمیته اضطرار آلودگی هوا گفت: جلسه کمیته اضطرار آلودگی هوا با حضور اعضا امروز (۹ دی‌ماه) برگزار و مقرر شد تمامی مدارس در تمامی مقاطع ابتدایی و متوسطه در استان تهران به جز پردیس، دماوند و فیروزکوه فردا (۱۰ دی ماه) به صورت غیر حضوری و مجازی دایر باشند همچنین تمامی کودکستان‌ها در استان تهران به جز سه شهرستان پردیس، دماوند و فیروزکوه فردا (۱۰ دی‌ماه) تعطیل خواهند بود.

همچنین فردا در شهر تهران طرح زوج و فرد از دَرِ منازل اجرا می‌شود و مجوز روزانه طرح ترافیک هم صادر نخواهد شد.

معاون استاندار تهران تاکید کرد: از شهروندان تقاضا می‌شود از تردد غیر ضروری خودداری و در صورت لزوم حتما از ماسک‌های مناسب N۹۵ استفاده کنند همچنین روسای ادارات با تقاضای مرخصی مادران دارای فرزند دانش آموز موافقت کنند.


تا این لحظه خبری مبنی بر تعطیلی مدارس در روز شنبه به خاطر آلودگی و برودت هوا اعلام نشده است و به محض اطلاع از مراجع تصمیم گیرنده این صفحه بروزرسانی خواهد شد.


سرما و یخبندان ادارات کهگیلویه و بویراحمد را تعطیل کرد

مدیرکل حوزه استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: به دلیل، یخبندان و بارش برف و باران ادارات این استان فردا تعطیل هستند.

سید افضل حسینی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: فردا پنجشنبه هشت دی ماه به دلیل شرایط جوی، یخبندان، سرما و بارش برف و باران ادارات استان تعطیل هستند.

وی با اشاره به اینکه همه دستگاه‌های اجرایی به جز دستگاه‌های خدمات‌رسان تعطیل هستند، افزود: این تعطیلی فقط مختص روز پنجشنبه هشتم دی ماه در ادارات استان بوده و دیگر روزها شرایط حضور به روال سابق ادامه دارد.


اعلام تعطیلی مدارس در پی بارش برف در برخی مناطق استان فارس

اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس روز چهارشنبه اعلام کرد : باتوجه به بارش رحمت الهی و باران و برف در برخی مناطق استان فارس، آموزش و کلاس های درس حضوری در روز چهارشنبه هفتم دیماه ۱۴۰۱ در نوبت صبح در تمامی مدارس شهرستان آباده، بخش ارژن وبخش مرکزی شهرستان سپیدان تعطیل و آموزش و کلاس های درس به شکل غیرحضوری و از طریق سامانه شاد و دیگر سامانه ها برگزار خواهد شد.

بنا بر این اطلاعیه، امتحانات نهایی پایه دوازدهم و هماهنگ استانی پایه نهم(ویژه بزرگسالان) در این مناطق به قوت خود باقیست و راس ساعت مقرر برگزار خواهد شد. همچنین سایر امتحانات داخلی در این مناطق با تصمیم شورای مدرسه به تاریخ دیگری موکول خواهد شد.

اداره کل هواشناسی استان فارس پیشتر با انتشار اطلاعیه سطح زرد  نسبت به نفوذ سامانه جدید بارش برف و باران، رعد و برق، وزش باد شدید برای روزهای ششم و هفتم دیماه در شیراز، مناطق شمالی، مرکزی و غربی این استان هشدار داه بود.

این سامانه بارشی جدید اواخر وقت سه شنبه ششم دیماه وارد فارس شد و تا اواخر روز چهارشنبه هفتم همین ماه ادامه دارد.سامانه بارشی  روز سه شنبه در غرب و مرکز استان و چهارشنبه در شیراز و استان به ویژه در نیمه جنوبی و غربی فعال بود.


تعطیلی برخی مدارس استان کرمان

مهران باهری رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان گفت: امروز چهارشنبه ۷ دی ماه، در پی بارش برف و باران، سردی هوا و آبگرفتگی معابر مدارس دوره پیش دبستانی و ابتدایی شهر سرچشمه در شهرستان رفسنجان تعطیل شدند.

او افزود: مدارس دوره پیش دبستانی و ابتدایی در بخش لاله زار شهرستان بردسیر و مدارس دوره پیش دبستانی و ابتدایی در تمامی مناطق شهرستان شهربابک نیز به سبب بارش برف تعطیل هستند.


آلودگی هوا مدارس سه شهر استان مرکزی را مجازی کرد

به گزارش ایسنا، بر اساس اعلام کمیته اضطرار آلودگی هوای استان مرکزی، به ‌دلیل انباشت آلاینده‌های جوی و سکون هوا مدارس شهرهای اراک، شازند و مهاجران امروز چهارشنبه ۷ دیماه، در دو نوبت صبح و عصر غیرحضوری است.

همچنین، امتحانات نهایی پایه دوازدهم و هماهنگ استانی داوطلبان آزاد پایه نهم براساس برنامه اعلامی برگزار خواهد شد.


مدارس نوبت صبح پردیس در مقطع ابتدایی تعطیل شد

رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان پردیس از تعطیلی مدارس ابتدایی نوبت صبح فردا دوشنبه (۵ دی ۱۴۰۱) خبر داد.
محمد فروتن در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم در پردیس، با تاکید بر برقراری آموزش غیرحضوری اظهار داشت: با توجه به برودت هوا و لغزندگی معابر کلیه مدارس شهرستان پردیس در مقطع ابتدایی در نوبت صبح، روز دوشنبه (فردا) غیرحضوری خواهد بود.

وی افزود: تعطیلی مدارس در هنگام بحران آلودگی هوا و بارش برف و یخبندان بر اساس شاخص‌های واحد و تصمیم‌گیری فرمانداری در شهرستان است.

رئیس اداره آموزش و پرورش پردیس یادآور شد: فردا دوشنبه آموزش در مقطع ابتدایی شهر پردیس، بومهن و جاجرود غیرحضوری بوده و آموزش از طریق فضای مجازی ادامه خواهد داشت.


تعطیلی مدارس نوبت عصر در برخی شهرهای استان تهران

بارش برف باعث غیرحضوری شدن مدارس نوبت عصر در برخی شهرهای استان تهران شد.
به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران اعلام کرد:به علت برودت هوا و یخبندان، آموزش همه مقاطع تحصیلی شهرستان‌پردیس و مقطع ابتدایی شهرستان دماوند و منطقه رودهن در نوبت عصر  امروز یکشنبه ۴ دی ۱۴۰۱ به صورت غیر حضوری برگزار خواهد شد.

همچنین پیش از این، آموزش و پرورش شهر تهران اعلام کرده بود: با توجه به برودت هوا و یخبندان معابر، آموزش در مدارس ابتدایی و دوره اول متوسطه لواسانات و رودبار قصران، روز یک شنبه ۴ آذرماه غیر حضوری خواهد بود.

همچنین به دلیل‌ بارش برف و برودت هوا، آموزش در مدارس مقطع ابتدایی آموزش و پرورش منطقه یک شهر تهران در  روز یکشنبه ۴ دی غیرحضوری است.


مدارس نوبت عصر استان مرکزی در ۴ دیماه تعطیل نیستند

ستاد پیشگیری، هماهنگی فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان مرکزی فعالیت مدارس استان  مرکزی را به شرح زیر اعلام کرد:

کلیه مدارس و آموزشگاه‌های تحت پوشش آموزش و پرورش استان مرکزی (اعم از دولتی و غیر دولتی) در همه مقاطع تحصیلی در شهرستان‌های استان مرکزی امروز یکشنبه چهارم دیماه در نوبت عصر باز خواهند بود و به صورت حضوری فعالیت خود را پیگیری خواهند کرد.

به علت برودت هوا، یخبندان، لغزندگی معابر و پیش بینی اداره کل هواشناسی استان مبنی بر کاهش دما، وضعیت فعالیت مدارس و دانشگاه‌های برخی شهرستان‌های استان مرکزی در نوبت صبح امروز یکشنبه چهارم دی ماه غیر حضوری شد.


کلاس های درس بخش هایی از استان قم فردا تعطیل و به صورت مجازی شد

قم- بدنبال تداوم بارش برف و برودت هوا، کلاس های درس بخش های سلفچگان، خلجستان، قاهان و روستاهای شهرستان کهک از توابع استان قم فردا تعطیل و به صورت مجازی شد.
گزارش خبرنگار مهر، در پی بارش برف و تداوم آن در برخی نقاط بخش‌های سلفچگان، قاهان و خلجستان و همچنین برودت و سردی هوا و یخ زدگی معابر و حسب تصمیم ستاد مدیریت بحران استان قم، فعالیت آموزشی و تربیتی کلیه مدارس در دوره‌های تحصیلی در این بخش‌ها فردا یکشنبه چهارمین روز از دی ماه ۱۴۰۱ از طریق شبکه آموزشی شاد انجام خواهد شد.

همچنین فعالیت‌های مدارس در روستاهای شهرستان کهک شامل روستاهای بیدهند، کرمجگان، فردو و وشنوه به صورت مجازی و از طریق شبکه شاد انجام می‌شود.

دانش آموزان روستاهای قباد بزن، خاوه، دستگرد و وریچ نیز با یک ساعت تأخیر در کلاس‌های درسی خود حاضر خواهند شد.


برخی مدارس استان مرکزی روز چهارم دی ماه غیرحضوری شد

به علت برودت هوا، یخبندان، لغزندگی معابر و پیش بینی اداره کل هواشناسی استان مبنی بر کاهش دما، وضعیت فعالیت مدارس برخی شهرستان‌ها در نوبت صبح فردا یکشنبه چهارم دی ماه غیرحضوری شد‌.
به گزارش خبرگزاری فارس از اراک بر اساس اطلاعیه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان مرکزی به علت برودت هوا، یخبندان، لغزندگی معابر و پیش بینی اداره کل هواشناسی استان مبنی بر کاهش دما، وضعیت فعالیت مدارس برخی شهرستان‌ها در نوبت صبح فردا یکشنبه چهارم دی ماه غیرحضوری شد‌.

کلیه مقاطع تحصیلی در نوبت صبح در شهرستان شازند و بخش نوبران شهرستان ساوه به صورت غیر حضوری هستند.

مقطع ابتدایی شهرستان اراک و خمین به صورت غیرحضوری و مقطع متوسطه اول و دوم با ۱.۵ ساعت تأخیر در نوبت صبح فعالیت خواهند داشت.

شهرستان‌های کمیجان، خنداب، محلات، دلیجان و بخش خرقان زرندیه نیز در کلیه مقاطع تحصیلی در نوبت صبح با ۱.۵ ساعت تاخیر فعالیت خواهند داشت.

همچنین ادارات و بانک‌های شهرستان‌های اراک، شازند، خمین، خنداب و کمیجان با یک ساعت تأخیر آغاز به کار خواهند کرد.


مدارس برخی شهرستان های استان تهران غیر حضوری شد

به علت بارش برف، آموزش مدارس ابتدایی و دوره اول متوسطه لواسانات و رودبار قصران در نوبت صبح یکشنبه به صورت غیر حضوری خواهند بود.

آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران با صدور اطلاعیه‌ای در شبکه شاد، از غیر حضوری شدن آموزش مدارس ابتدایی و دوره اول متوسطه لواسانات و رودبار قصران در نوبت صبح روز یکشنبه ۴ دی‌ خبر داد.

در این اطلاعیه آمده است:به علت بارش برف و برودت هوا، آموزش مدارس ابتدایی و دوره اول متوسطه لواسانات و رودبار قصران در نوبت صبح روز یکشنبه۴ دی‌ به صورت غیرحضوری برگزار می‌شود.


مدارس شهرستان فیروزکوه فردا یکشنبه تعطیل است

فرماندار شهرستان فیروزکوه گفت: در پی بارش سنگین برف مدارس این شهرستان در شیفت عصر روز شنبه سوم و یکشنبه چهارم دیماه تعطیل است که از طریق اداره آموزش و پرورش شهرستان ابلاغ خواهد شد.

به گزارش ایرنا، محمد حیدری منش روز شنبه به خبرنگاران گفت: در پی بارش سنگین برف از ابتدای صبح امروز شنبه ستاد بحران شهرستان برای پیشگیری از آسیب های احتمالی در آماده باش کامل است.


مدارس شیفت عصر شهرستان دماوند در مقطع ابتدایی غیرحضوری شد

مدارس شیفت عصر شهرستان دماوند در مقطع ابتدایی به دلیل بارش برف در این شهرستان غیرحضوری شد

به گزارش ایرنا از آموزش و پرورش شهرستان دماوند، با توجه به بارش برف و برودت هوا کلیه مدارس شهرستان دماوند در مقطع ابتدایی نوبت عصر، امروز شنبه غیرحضوری خواهد بود.

بر اساس این گزارش ، مدارس شیفت عصر بخش رودهن نیز در مقطع ابتدایی غیرحضوری شد.

آموزش و پرورش منطقه رودهن اعلام کرد : با توجه به بارش برف و برودت هوا کلیه مدارس بخش رودهن در مقطع ابتدایی نوبت عصر، امروز شنبه غیرحضوری خواهد بود.


مدارس نوبت بعد از ظهر قروه و سریش آباد غیر حضوری شد

سرپرست آموزش و پرورش قروه از غیر حضوری شدن مدارس این شهرستان در نوبت بعد از ظهر خبر داد.
عبدالملکی در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار کرد: با توجه به ورود موج جدید بارشی به استان و بارش برف و یخبندان فعالیت کلیه مدارس در دوره‌های مختلف تحصیلی سطح شهر و روستا در نوبت صبح به صورت غیرحضوری اعلام شد.

وی افزود: با موافقت فرماندار قروه در نوبت بعد از ظهر نیز همه مدارس تعطیل بوده و آموزش به صورت غیر حضوری خواهد بود.

آموزش و پرورش سریش آباد نیز در اطلاعیه از تعطیلی مدارس در نوبت بعد از ظهر و آموزش غیر حضوری در سطح مدارس شهر و روستا خبر داد.

لازم به ذکراست امتحانات نهایی پایه دوازدهم دی ماه امروز شنبه سوم دی ماه رأس ساعت مقرر درحوزه های تعیین شده برگزار خواهد شد.


مدارس شهرستان پردیس در نوبت عصر تعطیل شد

رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان پردیس از تعطیلی تمامی مقاطع تحصیلی به علت بارش برف شدید در شرق استان تهران در نوبت عصر خبر داد.
محمد فروتن در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم در پردیس، با اشاره به بارش برف در این شهرستان، اظهار داشت: با توجه به بارش برف و برودت هوا تمامی مدارس شهرستان پردیس در تمامی مقاطع در نوبت عصر روز شنبه سوم دی‌ماه غیرحضوری خواهد بود.

وی افزود: با ادامه بارش برف و برودت هوا و احتمال یخ‌زدگی، مدارس شهرهای پردیس، بومهن و جاجرود در نوبت عصر تعطیل است.
رئیس اداره آموزش و پرورش پردیس در پایان خاطرنشان کرد: آموزش در فضای مجازی انجام می‌شود و دانش‌آموزان ادامه درس خود را در شبکه‌های مجازی و برنامه شاد دنبال کنند.


بارش برف و سرما مدارس ۵ شهرستان استان اصفهان را تعطیل کرد

مدارس ۵ شهرستان استان اصفهان به دلیل بارش برف و سرمای هوا فردا (شنبه، ۳ دی‌ماه) تعطیل است. اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره‌کل آموزش و پرورش استان اصفهان اعلام کرد: علت بارش سنگین برف تمامی مقاطع تحصیلی شهرستان‌های فریدن، فریدونشهر، چادگان، بوئین‌میاندشت و سمیرم فردا تعطیل خواهد بود.

لازم به ذکر است امتحانات نهایی در این شهرستان‌ها به قوت خود باقی خواهد بود.


بارش برف مدارس بوئین میاندشت را به تعطیلی کشاند

تمامی مدارس شهرستان بوئین میاندشت در غرب استان اصفهان به علت بارش برف فردا شنبه سوم دی ماه تعطیل است. به گزارش خبرنگار مهر، تمامی مقاطع تحصیلی شهرستان بوئین میاندشت فردا شنبه سوم دی ماه به علت بارش برف تعطیل است.امتحانات نهایی در این شهرستان نیز براساس اعلام قبلی برگزار خواهد شد.


هوای تهران قابل قبول شد

تسنیم نوشت : هوای تهران وضعیت قابل قبول به خود گرفت. با وجود اینکه در ساعات ابتدایی روز، هوای تهران در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشت، در حال حاضر هوا در شرایط “قابل قبول” قرار گرفته است و شاخص هوای تهران هم‌اکنون عدد ۶۶ را نشان می‌دهد. بر اساس شاخص کیفیت هوا (AQI)، زمانی که شاخص عددی بین ۵۱ تا ۱۰۰ را نشان دهد، کیفیت هوا در شرایط “قابل قبول” است.


تعطیلی مدارس و دانشگاه‌های شهر و روستای اراک در ۳۰ آذرماه

آلودگی هوا موجب تعطیلی مدارس و دانشگاه‌های شهر و روستای اراک شد. مدارس شهر و روستا و دانشگاه‌های اراک، موسسات و آموزشگاه‌های تحت پوشش آموزش و پرورش فردا چهرشنبه ۳۰ آذرماه  غیر حضوری اعلام شد.

️کارکنان ادارات شهر اراک با یک ساعت تاخیر در محل کار خود حاضر می‌شوند. بنا بر تصمیم کارگروه اضطرار آلودگی هوای استان مرکزی و با توجه به روندافزایشی غلظت آلاینده‌ها توسط ایستگاه‌های پایش و همچنین پیش بینی سکون هوا، فردا چهارشنبه ۳۰ آذرماه فعالیت آموزشی تمامی مدارس شهر و روستا و دانشگاه‌های شهر اراک در نوبت صبح  و عصر به صورت غیر حضوری خواهد بود. همچنین کارکنان ادارات اراک نیز فردا چهارشنبه با یک ساعت تاخیر در محل  کار خود حاضر می‌شوند.


مدارس و دانشگاه‌های اصفهان با تشدید آلودگی هوا تا پایان هفته تعطیل شدند

مدارس و مراکز دانشگاهی اصفهان و ۱۲ شهر دیگر استان برای دومین روز متوالی در پی افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و بنا بر تصویب کمیته اضطرار آلودگی هوای این خطه، چهارشنبه و پنجشنبه تعطیل شدند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان روز سه‌شنبه با اعلام این خبر افزود: باتوجه به استمرار شرایط سکون هوا و پیش‌بینی هواشناسی مبنی بر اینکه تا پایان هفته شاهد سکون هوا، پایداری جو و افزایش غلظت آلاینده‌]آف کمیته اضطرار آلودگی هوا بنا بر ارزیابی‌های ۲۴ ساعته،تصمیم به تعطیلی مدارس و دانشگاه‌های برخی شهرهای استان گرفت.

منصور شیشه‌فروش اظهار داشت: در این کمیته مقرر شد که روزهای ۳۰ آذر و یکم دی دانشگاهها و همه مقاطع تحصیلی آموزش و پرورش، پیش دبستانی، مهدهای کودک و مدارس استثنایی در مناطق شش گانه شهرستان اصفهان، فلاورجان، خمینی شهر، برخوار، مبارکه، شاهین شهر، نجف آباد، زرین شهر و فولادشهر همچنین بخش مرکزی کاشان، آران بیدگل و شهر سجزی تعطیل شد..


مدارس و دانشگاه های اراک غیر حضوری

مدارس شهر و روستا و دانشگاه های اراک، موسسات و آموزشگاه های تحت پوشش آموزش و پرورش فردا سه شنبه ۲۹ آذرماه غیر حضوری اعلام شد و کارکنان ادارات شهر اراک به یک ساعت تاخیر در محل کار خود حاضر می شوند.
بنا بر تصمیم کارگروه اضطرار آلودگی هوا با توجه به روند افزایشی غلظت آلاینده ها توسط ایستگاههای پایش و همچنین پیش بینی سکون هوا، فردا سه شنبه ۲۹ آذرماه فعالیت آموزشی تمامی مدارس شهر و روستا و دانشگاه های شهر اراک در نوبت صبح و عصر به صورت غیر حضوری خواهد بود.


فعالیت مدارس ۴ شهر خوزستان غیر حضوری شد

دبیر کارگروه اضطرار آلودگی هوای خوزستان گفت: بر اساس تصمیم کارگروه اضطرار آلودگی هوا فعالیت مدارس تمام مقاطع تحصیلی چهار شهر خوزستان در روز سه‌شنبه ۲۹ آذرماه به صورت غیرحضوری خواهد بود.

محمدجواد اشرفی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: بر اساس تصمیم کارگروه اضطرار آلودگی هوا با توجه به روند افزایشی آلودگی هوا فردا سه‌شنبه ۲۹ آذرماه فعالیت مدارس تمام مقاطع تحصیلی دو نوبت صبح و عصر در شهرستان‌های اهواز، باوی، کارون و ماهشهر به صورت غیرحضوری خواهد بود.


آلودگی هوا مدارس بخش مرکزی کاشان را تعطیل کرد

رئیس اداره آموزش و پرورش کاشان از تعطیلی تمام مقاطع تحصیلی در بخش مرکزی کاشان در روز سه‌شنبه ۲۹ آذر ۱۴۰۱ خبر داد.
علی محمد بارفروش در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کاشان ، ضمن اشاره به تعطیلی برخی از مدارس شهرستان کاشان اظهار داشت: با توجه به استمرار آلودگی هوا در کاشان برخی از مدارس کاشان در مقاطع خاص تعطیل اعلام شد.

وی در بیان‌ جزئیات تعطیلی مدارس شهرستان کاشان افزود: تمام مقاطع تحصیلی آموزش و پرورش، پیش‌دبستانی، مهدهای کودک و مدارس استثنایی فردا سه‌شنبه ۲۹ آذر به توجه به آلودگی هوای کاشان تعطیل است.

رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان کاشان با بیان اینکه تعطیلی مدارس این شهرستان محدود به بخش مرکزی است، ابراز داشت: آموزش حضوری مدارس سایر بخش‌های شهرستان کاشان آموزش ادامه دارد.وی با بیان اینکه با توجه به وضعیت هوا گروه‌های حساس به ویژه دانش‌آموزان از تردد در فضای عمومی خودداری کنند، گفت: سلامت دانش‌آموزان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و از این رو این تصمیم بنا به حفظ سلامتی آنان اتخاذ شده است.


مدارس اراک و ساوه دوشنبه غیرحضوری شد

با توجه به روند افزایش غلظت آلایندها و همچنین پیش بینی سکون هوا و تداوم آلودگی فردا بیست و هشتم آذرماه فعالیت آموزشی تمام مدارس شهر اراک و ساوه در نوبت صبح و عصر به صورت غیرحضوری برگزار می شود.  مدارس اراک و ساوه روز دوشنبه بیست و هشتم آذرماه بر اساس اعلام کارگروه آلودگی هوای استان مرکزی به صورت غیرحضوری برگزار می‌شود.

به گزارش ایرنا، با توجه به روند افزایش غلظت آلایندها و همچنین پیش بینی سکون هوا و تداوم آلودگی فردا بیست و هشتم آذرماه فعالیت آموزشی تمام مدارس شهر اراک و ساوه در نوبت صبح و عصر به صورت غیرحضوری برگزار می شود.

شهرستان اراک (شهرو روستا) و شهر ساوه فردا دوشنبه در نوبت صبح و عصر غیرحضوری است.بنا بر این گزارش کادر اجرایی مدارس باید در محل کار خود حضور یابند.


مدارس چهار شهرستان استان خوزستان فردا یکشنبه غیرحضوری شد.

به گزارش خبرنگار مهر، بر اساس تصمیم کارگروه اضطرار آلودگی هوا با توجه به روند افزایشی آلودگی هوا فردا یکشنبه ٢٧ آذرماه فعالیت مدارس تمام مقاطع تحصیلی دو نوبت صبح و عصر در شهرستان‌های اهواز، باوی، کارون و ماهشهر به صورت غیرحضوری خواهد بود.


مدارس مشهد و تبادکان تعطیل شد

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: بر اساس مصوبه کارگروه اضطراری کاهش آلودگی هوای این استان، آموزش حضوری مدارس ابتدایی مناطق هفت گانه مشهد و تبادکان در نوبت صبح روز شنبه، ۲۶ آذرماه تعطیل شد و آموزشها به صورت مجازی ادامه می‌یابد.


چهارشنبه برخی مدارس ارومیه غیر حضوری است

آموزش و پرورش آذربایجان غربی: به دلیل آلودگی هوا، فردا ۲۳ آذر مراکز پیش دبستانی، ابتدایی و مراکز آموزشی غیردولتی وابسته به آموزش و پرورش در مقطع مربوطه ( ابتدایی)، نواحی یک و دو ارومیه، در نوبت صبح و بعد از ظهر غیرحضوری و آموزش در بستر شاد انجام خواهد پذیرفت.


مدارس تبریز در روز سه‌شنبه به دلیل آلودگی هوا تعطیل شد

اداره‌کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی با صدور اطلاعیه‌ای نحوه فعالیت‌ مدارس در روز سه‌شنبه، ۲۲ آذر ماه را اعلام کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر، اطلاعیه اداره‌کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی به شرح زیر است؛ فعالیت مدارس نواحی پنجگانه تبریز، خسروشاه، ایلخچی، شهر جدید سهند و شهری اسکو در تمامی مقاطع تحصیلی در شیفت‌های صبح غیرحضوری است.


تمامی مقاطع تحصیلی ۹ شهر استان اصفهان سه شنبه ۲۲ آذر تعطیل است

براساس مصوبه کارگروه اضطرار آلودگی، هوا، تمامی مقاطع تحصیلی مناطق ششگانه آموزش و پرورش، مهدهای کودک و پیش‌دبستانی‌های شهر اصفهان و هشت شهر استان فردا سه‌شنبه ۲۲ آذر ماه تعطیل است.
به گزارش خبرنگار مهر، براساس تصمیم کارگروه اضطرار آلودگی هوای اصفهان فردا سه‌شنبه ۲۲ آذر ماه تمامی مقاطع تحصیلی آموزش و پرورش، پیش دبستانی، مهدهای کودک و مدارس استثنایی مناطق شش گانه آموزش و پرورش شهرستان اصفهان و مناطق فلاورجان، خمینی شهر، برخوار، مبارکه، شاهین شهر، نجف آباد، زرین شهر و فولادشهر، روز سه شنبه مورخ ۲۲ آذرماه ۴۰۱ تعطیل است.


مدارس استان تهران در روزهای دوشنبه و سه شنبه هم مجازی شد

رئیس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت، از تعطیلی مهدهای کودک و پیش دبستانی در روزهای دوشنبه و سه شنبه هفته جاری خبر داد.

عباس شاهسونی گفت: مدارس استان تهران نیز در روزهای دوشنبه و سه شنبه (۲۱ و ۲۲ آذر) به صورت غیرحضوری تشکیل خواهند شد.

وی در خصوص تعطیلی دانشگاه‌ها، افزود: تصمیم گیری فقط برای مدارس بوده است. شاهسونی ادامه داد: با توجه به قرار گرفتن شاخص کیفیت هوا در وضعیت ناسالم، گروه‌های حساس می‌بایست حتی الامکان از تردد در فضای باز خودداری کنند.


مدارس تهران شنبه تعطیل است؟

تعطیلی و یا عدم تعطیلی مدارس استان تهران برای روز شنبه سوالی است، که در ذهن اغلب والدین وجود دارد. شامگاه جمعه سوالی که در ذهن بسیاری از والدین در استان تهران وجود دارد، این است، که آیا مدارس این استان در روز شنبه تعطیل هستند و یا خیر و دلیل این امر نیز آلودگی هوا است.

تصمیم گیری تعطیلی و یا باز بودن مدارس معمولاً در اختیار کمیته اضطرار آلودگی هوای استان تهران است، که در محل و با مدیریت استانداری تهران برگزار می‌شود و این کمیته بر اساس شاخص‌های آلودگی هوا تصمیم گیری می‌کند.

در زمان نگارش این مطلب شاخص هوا در اغلب مناطق استان تهران بیش از ۱۵۰ بوده و طبق قانون می‌بایست، شاهد تعطیلی مدارس و یا برگزاری مجازی مدارس باشیم، اما تاکنون کمیته اضطرار آلودگی هوای استان تهران تشکیل نشده و بر این اساس احتمال تعطیلی مدارس نزدیک به صفر است.

یک منبع نزدیک به کمیته اضطرار آلودگی هوا استان تهران با بیان اینکه قطعاً امشب و فردا قبل از ساعت ۸ این کمیته تشکیل جلسه نمی‌دهد، اظهار داشت: بر این اساس مدارس باز بوده و فعالیت آن‌ها برقرار است.

البته در گذشته شاهد تصمیم گیری های لحظه‌ای برای تعطیلی مدارس حتی بعد از حضور دانش آموزان در مراکز آموزشی بوده ایم و به همین دلیل هیچ چیز دور از ذهن نیست.

تعطیلی مدارس در هفته اول مهر 1401

آیا فردا مدارس تعطیل است؟

اینجا آخرین خبر درباره تعطیلی مدارس فردا شنبه ۲۳ مهر ۱۴۰۱ به علت آلودگی هوا و گرد و خاک و ریزگرد و حوادث اخیر چند روز گذشته در شهرهای تهران و البرز و ایلام و شهرهای جنوبی، اصفهان، تبریز، زاهدان، زابل، مشهد، خوزستان، اهواز، یزد، تهران، بوشهر، زنجان، اصفهان، رشت، سقز، سنندج، کردستان و… مشخص شد, آخرین خبر درباره تعطیلی مدارس فردا شنبه ۲۳ مهر ۱۴۰۱ به دلیل آلودگی هوا و گرد و خاک را از تصویر زندگی دنبال کنید.

شنبه تعطیل است یا نه؟

📢 اطلاعیه تعطیلی مدارس فردا شنبه ۲۳ مهر ۱۴۰۱ هنوز اعلام نشده و تا ساعاتی دیگر بروز رسانی خواهیم کرد…

توجه: در حال حاضر مدارس همه شهرها فردا شنبه ۲۳ مهر دایر می باشد. اطلاعات تعطیلی مدارس در صورت اعمال، از طریق همین بخش خبری به اطلاع شما خواهد رسید.

در حال تکمیل خبر…

هفته اول مهر مدارس تعطیل است؟

محمد مهدی کاظمی؛ رئیس ستاد پروژه مهر وزارت آموزش و پرورش درباره فعالیت مدارس در هفته اول مهر گفت: تمام مدارس از روز شنبه دوم مهر فعالیت خود را به صورت حضوری آغاز می‌کنند و آموزش در هفته نخست مهر برقرار است‌.

دانش آموزان که به سفر رفته اند غیبت نمی خورند

پایگاه خبری تصویر زندگی به نقل از تسنیم: رئیس ستاد پروژه مهر وزارت آموزش و پرورش گفت: هفته اول مهر مدارس دایر هستند البته با توجه به همزمانی با ایام پایانی ماه صفر ممکن است برخی خانواده‌ها به سفر به ویژه زیارت رفته باشند بنابراین مدیران مدارس برای آنها غیبت محسوب نکنند.

شنبه ۲ مهر آغاز سال تحصیلی جدید برای ۱۶ میلیون دانش‌آموز کشورمان است؛ به گفته مسئولان وزارت آموزش و پرورش امسال آموزش‌ها به‌صورت حضوری برقرار است.

هفته اول مهر مدارس تهران تعطیل است؟

با توجه به تعطیلات هفته نخست مهر برخی خانواده‌ها درباره تعطیلی یا دایر بودن مدارس ابهاماتی دارند.

ساعت شروع مدارس شیفت صبح تهران

همچنین پیش از این، محسن منصوری استاندار تهران گفته بود، ساعت کار مدارس و ادارات از اول مهر تغییر می‌کند، ساعت فعالیت شیفت صبح مقاطع متوسطه ۷:۳۰ و مقاطع ابتدایی شهر تهران ۸:۳۰ در نظر گرفته شده است، این مصوبات برای مهر ماه اعمال و بازخورد آن مبنای تصمیمات بعدی خواهد بود.

آغاز ساعت فعالیت مدارس ابتدایی شهر تهران از سؤالات و ابهامات دیگر خانواده‌ها است که هنوز در این‌باره از سوی آموزش و پرورش شهر تهران اطلاع‌رسانی دقیقی انجام نشده و خانواده‌هایی که دانش‌آموز دبستانی دارند، نمی‌دانند ساعت فعالیت مدرسه ۷:۳۰ صبح است یا ۸:۳۰.

مدرسه ها شنبه تعطیل است؟

محمد مهدی کاظمی؛ رئیس ستاد پروژه مهر وزارت آموزش و پرورش درباره فعالیت مدارس در هفته اول مهر گفت: تمام مدارس از روز شنبه دوم مهر فعالیت خود را به صورت حضوری آغاز می‌کنند و آموزش در هفته نخست مهر برقرار است‌.

وی افزود: با توجه به تعطیلات هفته نخست مهر و همزمانی با ایام پایانی ماه صفر، ممکن است برخی خانواده‌ها به مسافرت رفته باشند به همین دلیل مدیران مدارس مختارند اگر دانش‌آموزی به سفر رفته بود با او همکاری کرده و غیبت محسوب نکنند.

کاظمی درباره اینکه برخی مدارس دانش‌آموزان را گروه‌بندی کرده تا یک روز در میان به مدرسه بیایند، بیان کرد: این کار “غیرقانونی” است و امسال آموزش کامل است.

رئیس ستاد پروژه مهر وزارت آموزش و پرورش درباره آغاز ساعت فعالیت مدارس ابتدایی شهر تهران از ۸:۳۰ صبح گفت: این موضوع باید از سوی آموزش و پرورش شهر تهران مشخص و اطلاع‌رسانی شود.

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 45, میانگین امتیاز: 3,87 از 5)
Loading...

۲ دیدگاه

» ارسال سوال و نظر شما «
 1. ... گفت:

  قزوین آلوده هست با جان بچه ها بازی نکنید. وزیر آموزش پرورش باید برکنار بشه که حاضر شده بچه ها رو اسیر کنه میگه شاخص رو تغییر بدید که مدارس باز باشه. یعنی چی مگه به دلخواه ایشون باید شاخص آلودگی تغییر کنه. تا دیروز یعنی ۱۵۰ آلودگی بود از فردا نیست. همچین وزیری که جان مردم و دانش آموزان فدای سیاست کاریش شده باید توبیخ بشه. متاسفم برای مسئولان که دارن به حرفش گوش میدن اینطوری کشور رو قرار بود درست کنیم.هرکی اشتباه کرد بگید چشم. یعنی چی چه منطقی میگه سلامت به خطر بی افته که میخوان درس یاد بگیرن .وای بر جهل شما وای بر دنیاپرستی و سیاست کاری شماها که جان مردم رو ارزش نمی‌دید. تا پست و مقامتون رو حفظ کنید حق الناس این همه دانش آموز ابتدایی با ۴ ساعت ماسک گردنتونه.چرا شاد و ارتقا نمی‌دید. مشکلات حضوری رو حل کنید بعد انقدر از حضوری شدن حرف بزنید ماسک مناسب آلودگی بدید به بچه ها .میدید؟؟تو رو خدا به ما رحم کنید جون بچه هامون سلامتی‌شان. گرونی مشکلات خسته ایم به خدا😭

  موافقم ۸
 2. یاسمن گفت:

  من موندم واقعا، یه بچه دبستانی چه میدونه که تو آلودگی هوا ماسکش رو درنیاره، برین بزنین ببینین پاکدشت چه وضعیتی داره، ولی بچه ها رفتن مدرسه. واقعا متاسفم

  موافقم ۸۳
  مخالفم ۲

ارسال دیدگاه شما

×
/a>