سه شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱

چند نکته در مورد سرمایه گذاری در سوئد بدانید

آیا به دنبال مهاجرت به یکی از بهترین کشورهای دنیا هستید؟ از چه طریقی قرار است به سوئد سفر کنید؟ پاسخ به این سؤال برای هرکسی متفاوت است، اما سرمایه‌گذاری یکی از بهترین روش‌ها برای مهاجرت به کشور سوئد است. برای آن که با این روند آشنا شوید، در ادامه چند نکته برای سرمایه گذاری در سوئد آورده شده است.

مهاجرت به سوئد از طریق سرمایه‌گذاری

سوئد بهترین انتخاب برای مهاجرت

کشور سوئد در چند سال اخیر به یکی از قدرتمندترین قطب‌های اقتصادی تبدیل شده است. اقتصاد آن بر پایه صنعت بوده و تورم بسیار پایینی دارد، به ‌طوری ‌که به هشتمین کشور جهان از نظر اقتصادی تبدیل شده است. استانداردهای بالای تحصیل و زندگی در سوئد سبب شده است که سالانه افراد زیادی به آن سفر کنند.

معرفی روش‌های مختلف برای سرمایه‌گذاری در کشور سوئد

راه‌های مختلفی برای سرمایه گذاری در این کشور اروپایی وجود دارد. شما می‌توانید با خرید سهام، خرید ملک و خانه، ثبت شرکت، کارآفرینی یا خرید اوراق قرضه در سوئد سرمایه‌گذاری کنید. نحوه خرید سهام، مانند ایران بوده و شما در ابتدا باید یک کارگزاری آنلاین را انتخاب کنید. سپس مشخص کنید که چه سهام‌هایی را می‌خواهید بخرید. برای این کار بهتر است که به‌ خوبی تحقیق کرده باشید و حتی در این مسیر روی زبان خود نیز کار کنید.

مهاجرت به اروپا

راه‌های مهاجرت به سوئد ۲۰۲۲

مجوز اقامت دائم برای فرزندان کارمندان و یا افراد خوداشتغال در سوئد صادر شده است. از تاریخ بیستم جولای سال ۲۰۲۱، شرایط جدیدی برای افرادی که درخواست اجازه اقامت دائم سوئد را دارند اعمال شده است. آژانس‌های مهاجرتی سوئد سوالات زیادی درباره چگونگی الزامات موجود جهت دریافت مجوز اقامت دائم فرزندان را مطرح کرده‌اند.

اگر به دنبال دانستن شرایط اقامت در کشور سوئد هستید، می‌توانید با سفیران ایرانیان در ارتباط باشید. دلایل مهاجرت به سوئد برای مهاجرت نیاز به بررسی دارد، چرا که شرایط خوبی را برای مهاجران خود به وجود می‌آورد. شرایط مهاجرت به کشور سوئد شامل موارد مختلفی می‌شوند که هر کدام از اهمیت بالایی برخوردار هستند. اگر به دنبال پیدا کردن جواب این سوال هستید که چگونه به سوئد مهاجرت کنیم، در ابتدا نیاز است تا شرایط مهاجرت به سوئد را بدانید.

نحوه مهاجرت به سوئد و شرایط سنی تحصیل در سوئد سوالاتی است که برای بسیاری از افراد به وجود می‌آید. طریقه مهاجرت به سوئد شامل روش‌های مختلفی می‌شوند. هر فردی می‌تواند شرایط مهاجرت سوئد را مطالعه کرده و بهترین راه را برای خود انتخاب کند. هر کدام از راه مهاجرت به سوئد و شرایط اقامت در سوئد برای ایرانیان مزایا و معایب خاص خود را دارد. به طور کلی اگر می‌خواهید فرایند مهاجرت به سوئد در بهترین کیفیت ممکن انجام شود، باید با یک موسسه بین‌المللی در ارتباط باشید.

شرایط اخذ اقامت سوئد

اگر برای سرمایه‌گذاری به کشور سوئد سفر می‌کنید، برای دریافت اقامت باید مدارکی را به دولت سوئد ارائه دهید. اولین شرطی که باید رعایت کنید، داشتن سن بیشتر از ۱۸ سال است. در قدم بعدی باید نشان دهید که به زبان سوئدی یا زبان انگلیسی تسلط کافی دارید و می‌توانید در تجارت از آن استفاده کنید.

برای اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در سوئد، باید در یک تجارت تجربه داشته باشید و سابقه کیفری نیز وجود نداشته باشد. در انتها شما باید حداقل صدهزار یورو را در سوئد سرمایه‌گذاری کنید تا واجد شرایط این نوع مهاجرت محسوب شوید. البته اگر بتوانید معادل این پول به کرون سوئد را نیز سرمایه‌گذاری کنید، شرایط اخذ اقامت برای شما فراهم خواهد بود.

مهاجرت به خارج از کشور

ثبت شرکت در سوئد

حداقل سرمایه مورد نیاز برای ثبت شرکت در سوئد چیزی در حدود ۱۵۰.۰۰۰ دلار ۶۰۰.۰۰۰ کرون سوئد ، می باشد. گفتنی است که تبدیل یورو به کرون نیز بسیار آسان و سریع و به صرفه اتفاق میافتد. داشتن این هزینه کم و صرف ثبت شرکت در سوئد بدان معنا نیست که شما قادر به اخذ ویزای سرمایه گذاری سوئد خواهید بود .  شما باید  بعد از ثبت شرکت ثابت نمایید که بعد از ورود به سوئد قصد آغاز فعالیتی مفید و سود ده در زمینه شرکت تاسیس شده خود را دارید . بدین منظور  باید با کمک وکلای موسسه حقوقی سفیران ایرانیان در سوئد به ارائه برنامه اقتصادی BUSINESS  PLAN بپردازید. وکلای مجرب موسسه ما میتوانند بعنوان وکیل سرمایه گذاری شما در این زمینه یاور شما باشند. این  برنامه در واقع بیان کننده میزان سود دهی  و برنامه های کاری شما در سوئد خواهد بود . برنامه اقتصادی شما باید به نحوی تنظیم شود نشان دهد شما برای سالهای اول و دوم حداقل قادر به تامین مخارج خانواده خود در کشور سوئد خواهید بود .

سرمایه گذاری در سوئد

دلایل مختلف برای سرمایه‌گذاری در کشور سوئد

کشور سوئد یکی از بهترین کشورهای اروپایی و جهانی محسوب شده و سالانه افراد زیادی به آن مهاجرت می‌کنند. این کشور با تأمین شرایط زندگی بهتر و رفاه بالاتر، این نوید را به مردم می‌دهد که زندگی خوبی را در آینده تجربه خواهند کرد و می‌توانند کودکانشان را در فضایی امن بزرگ کنند. به همین دلیل اخذ اقامت سوئد می‌تواند درآمد بالاتر و رفاه بیشتری را برای متقاضیان فراهم کند.

از جهت سرمایه‌گذاری نیز متقاضیان در سوئد امکان این را دارند که در یک فضای دوستانه و مدرن با یکدیگر تعامل داشته باشند. همچنین استارتاپ‌ها می‌توانند با شرکت‌های بزرگ تجاری همکاری و از تجربیات آن‌ها استفاده کنند.

ثبت شرکت در سوئد

یکی از مواردی که سوئد را برای متقاضیان سرمایه‌گذاری جذاب کرده است، سیستم بانکی قدرتمند آن است که خللی در آن پیش نمی‌آید. به همین دلیل افراد می‌توانند با اطمینان خاطر در سوئد سرمایه‌گذاری کنند. از طرف دیگر به دلیل ثبات سیاسی و اقتصادی مطلوب، نرخ ارز در این کشور متغیر نیست و افراد می‌توانند برای آینده خود با اطمینان بیشتری تصمیم بگیرند و حتی کسب‌وکار خود را گسترش بدهند. دولت سوئد نیز برای سرمایه‌گذاری و جذب مهاجران خبره بودجه عمومی خوبی را اختصاص داده است.

 

کشور دانمارک یکی از مرفه ترین کشورهای شمالی اروپا محسوب می شود، و سطح نظام آموزشی این کشور از کیفیت مطلوبی برخوردار می باشد به همین دلیل این کشور گزینه انتخابی بسیاری از مهاجران تحصیلی به خصوص ایرانیان می باشد.

یکی از بهترین ومطمئن ترین روش برای مهاجرت به کشور دانمارک، مهاجرت از طریق تحصیلی است.

هزینه تحصیل در کشور دانمارک برای افرادی که جزء اتحادیه اروپا محسوب می شوند، کاملا به صورت رایگان است، همچنین افرادی که جزء اتحادیه اروپا نمی باشند در صورتی که والدین آنها  اقامت دائم یا اقامت موقت را دارند می توانند از تحصیل رایگان در کشور دانمارک بهره مند شوند.

مهاجرت به دانمارک

هزینه های سالیانه زندگی و تحصیل برای افرادی که قصد دارند در کشور دانمارک به تحصیل خود ادامه دهند، به طور میانگین ۱۳۰۰۰ یورو می باشد.

در کشور دانمارک دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد می توانند در حین تحصیل خود به صورت پاره وقت ساعتی ۱۰-۳۰ ساعت در هفته مشغول کار شوند و حقوق دریافتی دانشجویان ساعتی ۸ الی ۱۰ € یورو است.

نتیجه‌گیری

چه نکاتی را در مورد مهاجرت و سرمایه گذاری در سوئد می‌دانید؟ در این متن در مورد تعدادی از این موارد صحبت کردیم. برای آن که اطلاعات بیشتری کسب کنید، بهتر است با مؤسسه حقوقی سفیران ایرانیان، یکی از موفق‌ترین مؤسسات این حوزه مشورت کنید.

برگرفته از سایت موسسه حقوقی ( https://safiranstudy.com )

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 1, میانگین امتیاز: 2,00 از 5)
Loading...

ارسال دیدگاه شما

×