چهارشنبه , ۶ بهمن , ۱۴۰۰

ابعاد روتختی دونفره و یک نفره؛ براساس سایز تشک

روتختی

آیا می‌دانید اندازه مناسب روتختی برای تختان چقدر است؟ انتخاب روتختی مناسب یکی از مهم‌ترین اقداماتی است که باید پس از خرید تخت انجام داد. چون افراد بسیاری را با سردرگمی مواجه می‌کند و غالبا ابعاد روتختی خریداری شده مناسب تخت و تشک نیست. وقتی شناخت کافی نسبت به اندازه روتختی مناسب برای تخت مورد نظر نداشته باشید قطعا به مشکلاتی مانند بزرگ یا کوچک بودن روتختی برمی‌خورید. در ادامه این مقاله ابعاد روتختی دونفره، یک نفره و حتی یک و نیم نفره را بر اساس سایز تشک و تخت معرفی می‌کنیم. همراه ما باشید تا برای همیشه روی انتخاب سایز اشتباه روتختی خط بکشید.

ابعاد روتختی یک نفره؛ بهترین اندازه روتختی یک نفره قلاب بافی تا پنبه‌ای را بشناسید

تخت یک نفره از روزهای کودکی تا بزرگسالی و آخرین روزهای دوران مجردی مورد استفاده همه قرار می‌گیرد. ما در این بخش ابعاد روتختی یک نفره ویژه افراد بزرگسال را معرفی می‌کنیم. در گذشته معمولا سایز تخت و تشک‌های یک نفره در ابعاد 90*200 سانتی‌متر تهیه می‌شدند و روتختی‌ها هم بر همین اساس دوخته می‌شدند. اما در سال‌های اخیر سایز تخت‌های یک نفره کمی بزرگ‌تر از قبل در نظر گرفته می‌شوند و سایز این تخت‌ها 120*200 سانتی‌متر است. این تخت‌ها فضای بیشتری را برای استراحت در اختیار افراد قرار می‌دهند و به همین طرفداران بسیاری پیدا کرده‌اند.

روتختی مناسب برای تخت‌ها و تشک‌های یک نفره سایز 160*220 سانتی‌متر است. برخی افراد هم تمایل به خرید روتختی یک نفره در اندازه 200*220 سانتی‌متر دارند. بهتر است این سایز روتختی برای تخت‌هایی خریداری شود که ارتفاع بیشتری تا زمین دارند در غیر این صورت روتختی روی زمین کشیده می‌شود. روتختی یکی از اصلی‌ترین اقلام در کالای خواب محسوب می‌شود که تاثیر چشمگیری در زیبایی و چیدمان اتاق خواب دارد. به همین دلیل بهتر است از انتخاب روتختی‌هایی که سایز بزرگ‌تری نسبت به تخت و تشک دارند بپرهیزید چون ظاهر تخت را آشفته و نامرتب نشان می‌دهد.

ابعاد روتختی نوجوان، بهترین ابعاد روتختی برای تخت 180

تخت‌های یک نفره در سایزهای مختلفی تولید می‌شوند. یکی از سایزهای معمول در تولید تخت یک نفره سایز 80*180 سانتی‌متر است که به تخت نوجوان شهرت دارد. این تخت‌ها 10 سانتی‌متر از عرض و 20 سانتی‌متر از طول کوتاه‌تر از تخت یک‌نفره با سایز استاندارد هستند و به همین دلیل برای نوجوانان به کار برده می‌شوند.

برای خرید روتختی یک نفره مخصوص تخت نوجوانان جای نگرانی وجود ندارد. چون تنوع این محصول در بازار به وفور وجود دارد و در طرح و رنگ‌های مختلف قابل خریداری است. اما با این حال بهتر است برای خرید روتختی نوجوانان به اندازه دو برابر ارتفاع تشک به اندازه طول و عرض تشک اضافه و سپس روتختی را خریداری کنید. برای مثال اگر ارتفاع تشک 20 سانتی‌متر است 2 تا 20 سانتی‌متر به عرض و طول تشک اضافه شود تا روتختی خریداری شده مناسب قد فرزندتان باشد.

روتختی یک‌نفره

ابعاد روتختی یک و نیم نفره؛ یک تخت یک نفره برای دو نفر

تشک‌هایی در بازار وجود دارند که ابعاد آن‌ها نه به تخت‌های دونفره شباهت دارد نه به تخت‌های یک نفره نزدیک است. در حقیقت سایز این تخت‌ها که به تخت‌های یک و نیم نفره معروف‌اند، ابعادی بین تخت‌های دونفره و یک نفره است. تخت‌های یک و نیم نفره در سایز 140*200 سانتی‌متر تولید می‌شوند و به همین دلیل هم برای یک نفر و هم برای دو نفر قابل استفاده هستند. معمولا تخت‌های یک و نفره برای زوج‌هایی که اتاق خواب کوچکی دارند مفید و کاربردی‌اند. برای تخت‌های یک و نیم نفره می‌توان از روتختی‌های دو نفره استفاده کرد چون معمولا در بازار روتختی‌هایی با این ابعاد به سختی پیدا می‌شود.

ابعاد روتختی دونفره؛ معرفی سایز استاندارد روتختی دو نفره

تخت‌های دونفره در ابعاد استانداری تولید می‌شوند و هر فردی با توجه به متراژ منزل و اتاق خواب می‌تواند یکی از این ابعاد را انتخاب کند. سایز استاندارد تخت دونفره 160*200 سانتی‌متر است که به سایز کوئین شهرت دارد. روتختی دو نفره مناسب با تخت کوئین باید 200*220 سانتی‌متر است. روتختی‌های دونفره مختلف به تختی‌هایی با عرض 160 سانتی‌متر برای تخت‌های دو نفره با ابعاد 140*200 سانتی‌متر نیز کاربرد دارند و مناسب هستند.

ابعاد روتختی کینگ سایز؛ آشنایی با ابعاد بزرگ‌ترین روتختی دونفره

یکی از بزرگ‌ترین ابعاد تخت‌های دونفره در سایز 180*200 سانتی‌متر تولید می‌شوند. روتختی‌هایی که عرض 180 سانتی‌متر دارند به تخت‌های کینگ سایز معروف‌اند. برای تخت‌های کینگ سایز بهتر است از روتختی دو نفره با ابعاد 220*240 سانتی‌متر استفاده شود.

روتختی‌های دونفره‌ای هم در اندازه 200*200 تولید می‌شوند اما معمولا به‌صورت سفارشی هستند و در فروشگاه‌های کمی، دیده می‌شوند. برای این تخت‌ها با عرض 200 سانتی‌متر هم می‌توان از روتختی مناسب تخت‌های کینگ سایز استفاده کرد.

روتختی دونفره

انواع مختلف روتختی را با اندازه‌های متنوع و استاندارد از صفاهوم بخرید

در این مقاله درباره ابعاد روتختی دونفره، یک نفره و یک و نیم نفره صحبت کردیم. پیشنهاد می‌کنیم سایزهای گفته شده در این مقاله برای روتختی را به یاد بسپارید چون حتما در هنگام خرید روتختی به آن نیاز خواهید داشت. در فروشگاه اینترنتی صفاهوم می‌توانید جدیدترین و زیباترین مدل‌های روتختی را برای تخت‌های مختلف با ابعاد گوناگون خریداری کنید. همچنین در صفحه مربوط به کالای خواب در فروشگاه اینترنتی صفاهوم می‌توانید محصولات مورد نظرتان را برای هرکدام از اعضای خانواده خریداری کنید. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 32223334-031 تماس بگیرید. کارشناسان صفاهوم آماده پاسخگویی به سوالات و شنیدن نظرات شما هستند.

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 1, میانگین امتیاز: 3,00 از 5)
Loading...

ارسال دیدگاه شما

×