یکشنبه ۱۴ خرداد ۱۴۰۲

زمان پرداخت مستمری بازنشستگان با افزایش و معوقات

افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی کی اعمال می شود؟

(۱۴۰۲/۰۱/۲۴) رییس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی تهران در خصوص دلیل عدم پرداخت حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی بر اساس رقم جدید در فروردین‌ماه توضیح داد.
به گزارش اقتصا آنلاین به نقل از تسنیم، علی دهقان کیا  با اشاره به پرداخت حقوق بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی اظهار کرد: طبق روال گذشته حقوق بازنشستگان از بیستم هر ماه بر اساس حروف الفباء آغاز می‌‌شود و تا پایان هر ماه ادامه خواهد داشت.

وی تصریح کرد: نخستین حقوق بازنشستگان این سازمان در سال جاری از بیستم فروردین‌ماه آغاز شده است و این روند تا پایان این ماه ادامه خواهد داشت.دهقان‌کیا در پاسخ به این پرسش که آیا حقوق بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی در فروردین‌ماه افزایش یافته است یا خیر، گفت: بازنشستگان در فروردین‌ماه، همانند سال گذشته حقوق خود را دریافت کردند.

رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی تهران در خصوص چرایی عدم پرداخت حقوق بازنشستگان بر اساس مصوبه جدید شورای عالی کار ادامه داد:  باید ابلاغ حقوق جدید بازنشستگان توسط دولت و سپس مدیرعامل سازمان صادر شود و با توجه به اینکه تا پانزدهم‌ماه جاری همه جا تعطیل بود  و تکلیف بازنشستگان سایر سطوح مشخص نبود به همین جهت سازمان تامین اجتماعی احکام حقوقی جدید بازنشستگان را صادر نکرده است و حقوق بازنشستگان بر اساس رقم سال گذشته پرداخت شده است.

وی اضافه کرد: در اردیبهشت‌ماه، حقوق بازنشستگان بر اساس مصوبه جدید شورای عالی کار به بازنشستگان پرداخت خواهد شد به‌طوری که حقوق بازنشستگان حداقل‌بگیران ۲۷ درصد و سایر سطوح ۲۱ درصد به اضافه ۲۵۰ تومان در سال جاری افزایش پیدا خواهد کرد و این افزایش از اول فروردین‌ماه خواهد بود به‌طوری که مابه‌التفاوت حقوق فروردین‌ماه بازنشستگان نیز در اردیبهشت‌ماه پرداخت می‌شود.

احکام جدید حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی کی صادر می شود؟

دهقان‌کیا گفت: احکام جدید حقوق بازنشستگان در اردیبهشت‌ماه صادر خواهد شد.

افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی

پرداخت حقوق شهریور بازنشستگان کارگری از فردا آغاز می‌شود.

(۱۴۰۱/۰۶/۱۹) براساس اعلام مدیران سازمان تامین اجتماعی، پرداخت حقوق شهریورماه بازنشستگان کارگری از فردا (بیستم شهریور) براساس حروف الفبا آغاز می‌شود. مستمری شهریور برای بازنشستگان سایر سطوح براساس احکام جدید پرداخت می‌شود؛ این بازنشستگان مشمول ۳۸ درصد به اضافه‌ی مبلغ ثابت ۵۱۵ هزار تومان می‌شوند. بازنشستگان می‌توانند احکام و فیش حقوقی خود را از سامانه مربوطه دریافت کنند. (آموزش دریافت فیش حقوق بازنشستگی تامین اجتماعی و دریافت حکم کارگزینی بازنشستگی را اینجا ببینید)

در عین حال، پیگیری‌های ما نشان می‌دهد که در روزهای آینده زمانبندی پرداخت معوقات بازنشستگان سایر سطوح تعیین تکلیف می‌شود؛ این معوقات قرار است در ماه‌های آینده و پس از پرداخت بدهی دولت به سازمان به حساب بازنشستگان واریز شود؛ در روزهای آینده نحوه پرداخت این مطالبات رسانه‌ای می‌شود.

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 15, میانگین امتیاز: 4,20 از 5)
Loading...

۵ دیدگاه

» ارسال سوال و نظر شما «
 1. قائمی گفت:

  ما دوتا دختر بازمانده پدر بازنشسته‌مون هستیم.برای دوتامون ۱/۴۹۶/۰۰۰ هزار تومان مستمری واریز می کردند. شهریور ماه رو هم همون ۱۴۹۶۰۰۰هزارتومان واریز کردند!! چه جور اضافه شده نمیدونم اگه اضافه شده پس چرا برا ما واریز نشده. ما دو تا دختر چجوری با این پول زندگی کنیم؟ آخه خدا را خوش میاد به کی بگیم دردمون رو خدا

  موافقم ۳
 2. همدم گفت:

  وقتی بازنشسته باشی و بیمار، هزینه داروهاتم زیاد باشه ۵ تومن به کجا میرسه اخه،،،،ما که دولت و دولتمردان رو سپردیم دست خدا

  موافقم ۴
 3. شفیعی گفت:

  چرا مسئولین تامین اجتماعی اینقدر دروغگو هستند کدام افزایش حقوق، امروز آخرین روز واریز حقوق شهریور بود حقوق های مستمری بگیران را با همان مبالغ قبلی پرداختند. حتی در فیش حقوقی هم این تغییرات اعمال نکردند فقط وعده و وعید.

  موافقم ۵
 4. شفیعی گفت:

  چرا افزایش حقوق مستمری بگیران اعمال نشده؟

  موافقم ۲
  مخالفم ۱
 5. باران گفت:

  الان دقیقا یه ساله همسرم در اثر کرونا فوت شدن دوتا کنکوری دارم مستمری دریافتیم حوالی ۶.۵ میلیون هست ۴ تومنم اجاره میدم یه خداشناسی بهم بگه من با ۲ تومن چه جوری تا سی روز بتونم خونه رو اداره کنم؟ حالا بماند خوراک و پوشاک ! بیمه ی پسرم رو قطع کردن یه بار مریض میشه دو تا سرم میزنیم هفتصد هشتصد هزینه میشه ..لطفا آقایان بالانشین که حقوق های آنچنانی دارین یه کم به شرایط کسانی مثل ما هم توجه کنید. همسرم کارشناس ارشد بود فقط با سن کم فوت شد تقصیر من و بچه هام چیه الان؟ خدا رو خوش نمیاد 😞

  موافقم ۲۱
  مخالفم ۲

ارسال دیدگاه شما

×