پنجشنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱

اخطار! قبل از هرگونه سرمایه گذاری، این مطلب را بخوانید

سرمایه گذاری در ترکیه امروزه به یکی از پرجست‌وجوترین موارد در دنیای سرمایه گذاری تبدیل شده است. بیشتر ایرانیان به دنبال اخذ تابعیت ترکیه از طریق سرمایه گذاری می باشند. همه ما در فرهنگی بزرگ شده ایم که ترجیح می دهیم برای سرمایه گذاری، ملک یا املاکی را خریداری کنیم از این رو وجود خانه های ارزان در ترکیه موجب شد تا توجه بسیاری از افراد به این منطقه جذب شوند. اگر شما هم جزء افرادی هستید که برای سرمایه گذاری، خرید ملک را در ترکیه برگزیده اید، تبریک می گویم شما بهترین انتخاب را کرده اید.

سرمایه گذاری در ترکیه و خرید ملک

یک خبر خوش برایتان داریم: باتوجه به قانون جدید اصول شهروندی در ترکیه هر ایرانی برای این که شهروند ترکیه محسوب شود باید یک ملک به ارزش ۲۵۰.۰۰۰ هزار دلار خریداری کند.

یکی از دغدغه هایی که ممکن است بیشتر افراد با آن روبرو باشند، سرمایه گذاری کردن در موارد خاص است. انتخاب یک حوزه خاص برای سرمایه گذاری کار ساده ای نیست، مخصوصا اگر این موضوع در کشوری غیر ایران باشد. موضوع سرمایه گذاری در ترکیه و خرید ملک در این کشور و البته اقامت دائم در آن، یکی از موضوعات جنجالی هست که این روزها، فکر بسیاری را درگیر خود، کرده است.

حال اگر با وجود این تفاسیر تصمیم خود را برای سرمایه گذاری در ترکیه گرفته اید، این مقاله را از دست ندهید و در صورت هرگونه سوال می توانید از کارشناسان خبره آسیاملک کمک بگیرید.

ویژگی های سرمایه گذاری در کشور ترکیه

اگر تصمیم قطعی خود را برای سرمایه گذاری در ترکیه را گرفته اید بهتر با ویژگی های آن آشنا شوید.

 • گرفتن پاسپورت ترکیه در مدت زمان کوتاه
 • تردد بدون هیچ دغدغه
 • استفاده رایگان از خدمات درمانی
 • اخذ شهروند ترکیه برای تمامی افراد خانواده
 • پسرانی که شهروند ترکیه را اخذ نموده اند، رفتن به سربازی برای آنان اجبار نیست
 • رفتن به ۱۵۰ کشور بدون نیز به ویزا
 • و…

همانطور که در بالا اشاره کردیم خرید ملک در استانبول و سرمایه گذاری در آن از ویژگی های خیلی خوبی برخوردار است اما باز هم انتخاب با خودتان است.

سرمایه گذاری در ترکیه

روش های سرمایه گذاری در ترکیه

مسلما هر کاری دارای راه و روشی است. همچنین برای سرمایه گذاری در کشور ترکیه می بایست با راه و روش های آن آشنا شده تا دچار مشکلات نشوید. روش های سرمایه گذاری در کشور ترکیه به شرح زیر می باشد:

 • سرمایه گذاری از طریق کار آفرینی
 • سرمایه گذاری از طریق خرید خانه
 • سرمایه گذاری از طریق سپرده گذاری
 • سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق مشتقه
 • سرمایه گذاری از طریق شراکت در اشتغال زایی

آیا سرمایه گذاری در کشور ترکیه از امنیت کافی برخوردار است؟

قطعا این سوال برای هر فردی که می خواهد در ترکیه سرمایه گذاری کند پیش می آید. در جواب این سوال می بایست ذکر کنیم که ترکیه یکی از کشورهایی می باشد که بیشترین سرمایه گذاری ها از سراسر جهان در آن انجام می شود و اما در جواب این سوال باید بگوییم تا به امروز هیچگونه تخلفی به منظور بلوکه کردن و یا بستن حساب های افراد سرمایه گذار گزارش نشده است پس خیالتان از این بایت راحت باشد. دلیل امنیت بالا در ترکیه، وجود قوانین حقوقی قدرتمند و ساختار قضایی منظم می باشد. اگر تا به الان برای سرمایه گذاری در کشور ترکیه مردد بوده اید، با این تفاسیر دیگر شک و تردیدی باقی نمی ماند.

شرایط سرمایه گذاری در ترکیه جهت اخذ تابعیت

همانطور که در بالا اشاره کردیم هر یک از افراد می توانند با سرمایه گذاری در کشور ترکیه و خرید ملک در استانبول برای خود و اعضای خانواده تابعیت کشور ترکیه را اخذ نماید. به این نکته توجه کنید که سرپرست خانواده می تواند تنها برای فرزند زیر ۱۸ سال خود اخذ تابعیت کند. برای آنکه بتوانید در ترکیه تابعیت اخذ کنید می بایست حداقل در یک مورد از روش های سرمایه گذاری که دولت ترکیه اعلام می کند سرمایه گذاری داشته باشید. معمولا مدت زمان اخذ پاسپورت ترکیه، بیشتر از ۳ ماه و کمتر از ۶ ماه طول می کشد. جالب است بدانید افرادی که در ترکیه موفق به اخذ تابعیت می شوند دیگر ملزم به سلب تابعیت قبلی خود نمی باشند و می توانند از هر دو تابعیت خود برخوردار باشند.

سرمایه گذاری در ملک در کشور ترکیه

۲ مورد از مشکلات خرید ملک در استانبول

در مطالب بالا به مزیت ها و چگونگی سرمایه گذاری در کشور ترکیه شاره کردیم اما باید بدانید مشکلاتی هم بر سر راه وجود دارند از جمله:

 1. هزینه های بالا در ترکیه
 2. عدم شناخت با قوانین کشور ترکیه

هزینه های بالا در ترکیه

اصلا مدعی نیستیم که هزینه های کشور ترکیه بسیار پایین است زیرا هرکس از پس خرج و مخارج موجود در کشور ترکیه بر نمی آید. این نکته قابل ذکر است هزینه های زندگی در ترکیه کمتر از ایران می باشد. به طور کلی افرادی که می توانند از شرایط مالی در ترکیه برخوردار باشند، می توانند در این کشور سرمایه گذاری کنند.

اما نگران این موضوع نباشید چرا که در دیگر شهر های ترکیه می توانید با هزینه های کمتر از ترکیه زندگی کنید شهرهایی از جمله: ازمیر، آنتالیا، کوش آداسی و آنکارا

عدم شناخت با قوانین کشور ترکیه

در کشور ترکیه بر خلاف ایران سخت گیری های زیادی جهت تابعیت از دین و مذهب وجود ندارد اما از قوانین خاص خود برخوردار می شود. پیشنهاد می کنیم قبل از سرمایه گذاری در ترکیه قوانین کشور ترکیه را با دقت مطالعه کنید.

حالا که به طور کامل با موضوع خرید ملک در ترکیه و نکات مهم آن آشنا شدید. بهترین زمان است که شرایطی را مهیا کنید تا در این کشور یک سرمایه گذاری بلند مدت و مطمئن انجام دهید.

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 1, میانگین امتیاز: 2,00 از 5)
Loading...

ارسال دیدگاه شما

×