پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۲

این تست خودشناسی دقیق و رایگان را از دست ندهید

ابتدا مطمئن شوید به اندازه کافی وقت دارید و می‌توانید فکرتان را متمرکز کنید. برای انجام این آزمون شخصیت شناسی باید تصویر موقعیت‌های گفته شده را به ذهن بیاورید و خود را در آن موقعیت قرار دهید. ابتدا با جنگل شروع می‌کنیم.

تست شخصیت شناسی رایگان

جنگل

خود را در یک جنگل مجسّم کنید و به سوالات زیر پاسخ دهید:

آیا جنگلی که در آن هستید تاریک است یا روشن؟

الف) من خود را در جنگلی در روشنایی روز می‌بینم.

ب) من خود را در جنگلی در شب می‌بینم.

پ) من خود را در جنگلی در هنگام غروب، یا طلوع خورشید می‌بینم. نه کاملاً تاریک و نه کاملاً روشن.

آیا راهی در میان جنگل وجود دارد؟

الف) بله

ب) نه

حال از شما می‌خواهیم که به میان جنگل بروید.

فنجان

فنجانی را می‌بینید. چه شکلی است؟

الف) فنجان به نظر من با ارزش می‌آید.

ب) فنجان به نظر من ارزش چندانی ندارد.

با آن چکار می‌کنید؟

الف) رهایش می‌کنم و از کنارش می‌گذرم.

ب) ار زمین برمی‌دارمش و سپس دوباره به زمین می‌اندازمش.

پ) از آن استفاده می‌کنم و سپس آن را همانجا رها می‌کنم.

ت) بر می‌دارمش و با خودم می‌برم.

خرس

به راهتان در جنگل ادامه می‌دهید که ناگهان با خرسی مواجه می‌شوید.

چه نوع خرسی است؟

الف) یک خرس کوچولوی خوشگل

پ) یک خرس بزرگ و واقعی

آن خرس چکار می‌کند؟ (نزدیک‌ترین گزینه را انتخاب کنید.)

الف) خرس متوجه من نشده است.

ب) خرس متوجه من شده و دارد با خودش بازی‌های قشنگی می‌کند.

پ) خرس متوجه من شده، ولی با من کاری ندارد و سرگرم کار خودش است.

ت) خرس متوجه من شده و به نحو تهدیدآمیز و ترسناکی به من نگاه می‌کند.

ث) هیچکدام؛ صاف دارد به طرف من می‌آید.

شما باید به راهتان ادامه دهید. با آن خرس چکار می‌کنید؟

الف) کار خاصی نمی‌کنم. خیلی کوچولو و خوشگل است و به فکر این هستم که آن را بغل کنم و همراه خود ببرم.

ب) به آن توجهی نمی‌کنم و راهم را ادامه می‌دهم.

پ) قبل از آن که مرا ببیند از آنجا دور می‌شوم.

ت) بالای درخت می‌روم یا پنهان می‌شوم.

ث) می‌ایستم و با آن مقابله می‌کنم. من پیروز خواهم شد.

ج) می‌ایستم و مقابله می‌کنم. کمی زخمی می‌شوم.

چ) هیچکدام از این گزینه‌ها به انتخاب من نزدیک نیست.

ساحل

به راهتان ادامه می‌دهید تا به ساحلی می‌رسید.

چند نفر آدم در آنجا می‌بینید؟

الف) صد‌ها و شاید هزاران نفر.

ب) ۲۰ تا ۱۰۰ نفر

پ) یکیا دو نفر

ت) هیچکس

فاصله شما از آن‌ها چقدر است؟

الف) آنقدر نزدیکند که می‌توان با آن‌ها صحبت کرد.

ب) آنقدر نزدیک نیستند که بتوان با آن‌ها صحبت کرد.

پ) یا خیلی دورند و یا هیچکس در ساحل نیست.

جنگل: مسیر

جنگل نماد «زندگی» شماست و این که شما چگونه به آن نگاه می‌کنید. اگر شما گزینه «جنگل در روشنایی روز» را انتخاب کرده‌اید، این قویاً نشانگر این است که به طور کلی آدم شادی هستید. هر چه نور بیشتری در جنگل ببینید به معنی این است که زندگی شما از محتوای بیشتری برخوردار است.

چنانچه شما گزینه «جنگل در شب» را انتخاب کرده‌اید، بدین معنی است که چیز عمده‌ای در زندگی شما وجود دارد که می‌خواهید آن را تغییر دهید یا از آن ناراضی هستید. این انتخاب همچنین بیانگر این است که شما به دلایلی تحت فشار استرس قرار دارید. اگر گزینه «جنگل نه کاملاً تاریک و نه کاملاً روشن» را انتخاب کرده‌اید، نشانگر چیزی بین دو حالت فوق است. یعنی این که یکی دو چیز در زندگی شما وجود دارد که مایلید آن را تغییر دهید.

اگر راهی در جنگل دیده‌اید بدین معنی است که هنوز در زندگی خود به طور کامل جا نیفتاده‌اید. جوان‌تر‌ها معمولاً چنین راهی را می‌بینند. چرا چنین است؟ راه، نماد جایی است که به سوی آن در حرکتید. کسانی که هنوز راه مشخصی را در زندگی خود پیدا نکرده‌اند به احتمال زیاد راهی را در جنگل می‌بینند؛ و از طرف دیگر، کسانی که راه زندگی خود را یافته‌اند (معمولاً افراد مسن‌تر) احتمال کمتری دارد که راهی در بین جنگل ببینند.

فنجان: ثروت

فنجان نماد «ثروت» و رهیافت شما به آن است. این سوال به شما این شانس را می‌دهد که هر نوع فنجانی را ببینید. در واقع، این سوال به شما فرصت می‌دهد تا به خودتان پاداش بدهید. اگر فنجان باارزشی را دیده‌اید در این صورت چیزی که برایتان باارزش است را به خودتان پاداش داده‌اید؛ و اگر فنجانی که دیده‌اید ارزش چندانی نداشته، یعنی هنگامی که فرصتی پیش آمده به خودتان پاداش نداده‌اید.

اگر فنجان را رها کرده‌اید، یعنی به شما شانس داده شده که پاداشی بگیرید، ولی شما آن را پشت سر گذاشته‌اید. این بدان معنی است که یا ثروت برای شما ارزش محسوب نمی‌شود و یا اینکه فکر می‌کنید «ثروت»، چیزی است که باید برای به دست آوردنش کار و تلاش کنید.

اگر فنجان را از زمین برداشته و دوباره به زمین انداخته‌اید، بدان معنی است که شانس پاداش گرفتن به شما داده شده است، شما هم به قدر کافی کنجکاو بوده‌اید که فنجان را از زمین برداشته‌اید، ولی آن را پشت سرگذاشته‌اید. یا ثروت برای شما ارزش واقعی محسوب نمی‌شود و یا فکر می‌کنید «ثروت» چیزی است که باید برای به دست آوردنش کار و تلاش کرد.

اگر از فنجان استفاده کرده و سپس آن را همانجا رها کرده‌اید، بدین معنی است که شانس پاداش گرفتن به شما داده شده و شما یک استفاده فوری برای آن پیدا کرده‌اید و فوراً آن را به کار بسته‌اید. بسیاری از مردم یک فنجان چای یا قهوه می‌بینند و آن را می‌نوشند. شما هم چنین بوده‌اید؟ شما شانس پاداش گرفتن را پشت سر گذاشته‌اید و یک استفاده عملی برای فنجان یافته‌اید. رهیافت شما به سوی پاداش، «اینجا و اکنون» بوده است.

اگر فنجان را برداشته و با خود برده‌اید، احتمالاً فنجانی را دیده‌اید که به نوعی برایتان باارزش بوده است. یعنی شما شانس پاداش دادن سریع به خودتان را پیدا کرده‌اید و از آن استفاده نموده‌اید.

خرس: استرس

خرس، نماد مشکلات و چگونگی برخورد شما با آنهاست. اگر خرس کوچولوی خوشگلی را دیده باشید نشانگر این است که زندگی شما خالی از استرس است و شما به راحتی از کنار مشکلات می‌گذرید. همچنین نشانگر این است که شما از زندگی‌تان لذت می‌برد.

امّا چنانچه خرس واقعی و بزرگی را دیده باشید، حال امکان مواجه شدن با یک مشکل واقعی برایتان فراهم شده است. کسانی که به طور دائم تحت فشار‌های استرس قرار دارند، خرس‌های بزرگتر و خطرناکتری را می‌بینند.

چه شما خرس را نادیده بگیرید و چه خرس شما را، هر دو نشانگر این است که چگونه به استرس و مشکلات هنگامی که برایتان پیش می‌آید، می‌نگرید.

اگر خرس شما را ندیده است و یا آنکه دیده، ولی سرگرم بازی‌های قشنگ با خودش است، بدین معنی است که شما مشکلات واقعی چندانی در زندگی ندارید. شما تحت استرس و نگرانی‌های روزمره نیستید. به شما فرصت داده شد تا مشکلی را ببینید، ولی این فرصت را از دست دادید! اصلاً چیز بدی نیست.

اگر خرس شما را دیده، ولی با شما کاری نداشته و سرگرم کار خودش بوده است، این بدان معنی است که با وجودی که مشکلات متداول در زندگی شما وجود دارد، ولی شما از نظر سطح استرس یا نگرانی، در شرایط ناسالمی قرار ندارید؛ و بالاخره اگر خرس متوجه شما شده و به نحو تهدیدآمیز و ترسناکی به شما نگاه می‌کرده است، یعنی شما نیاز به مرخصی دارید! شما تحت فشار‌های شدید استرس و نگرانی هستید و این می‌تواند شرایط ناسالمی را برای شما به وجود آورد.

نحوه عبور از خرس و ادامه دادن راه، نشانگر این است که شما با مشکلات چگونه برخورد می‌کنید و چگونه به حل آن‌ها می‌پردازید. اگر پاسخ شما این بوده که به فکر بغل کردن خرس و همراه بردن آن بوده‌اید، در این صورت رویکرد شما با سایر مردم بسیار متفاوت است. اغلب مردم تحت استرس بسیار بیشتری از شما قرار دارند.

 

ساحل: ارتباط با مردم

ساحل نماد چگونگی ارتباط شما با افرادی است که پیرامونتان قرار دارند. تعداد افرادی که در ساحل دیده‌اید، مستقیماً به تعداد افرادی که مایلند دوروبرتان باشند ارتباط دارد. افراد اجتماعی و معاشرتی در کنار عدّه زیادی از مردم احساس راحتی می‌کنند. این گونه افراد، ساحل را مملو از جمعیت می‌بینند. در طرف مقابل، کسانی که هیچکس را در ساحل ندیده‌اند آن‌هایی هستند که از تنها بودن با خودشان احساس آرامش و راحتی می‌کنند. احساس تنهایی برای آن‌ها مفهومی ندارد و می‌توانند مدّت زمانی طولانی با خودشان به سر برند.

اگر شما صد‌ها نفر را در ساحل دیده باشید یعنی از بودن در مکان‌های شلوغ و پرجمعیت احساس ناراحتی نمی‌کنید. در حالی که اگر یک یا دو نفر را در ساحل دیده باشید، بدان معنی است که شما فردی هستید که نمی‌خواهد زمان زیادی را در مکان‌های شلوغ بگذراند و ترجیح می‌دهد با یک نفر یا دو نفر صحبت کند.

البته این به معنی آن نیست که شما آدمی اجتماعی نیستید. بلکه نشانگر این است که بیشتر تمایل به محیط‌های آرام و کم جمعیت دارید. اغلب مردم، ساحل را با یک یا دو نفر می‌بینند.

فاصله مردمی که در ساحل هستند با شما، نماد چگونگی ارتباط شما با افرادی است که پیرامونتان قرار دارند. اگر مردم آنقدر نزدیک بوده‌اند که امکان صحبت کردن با آن‌ها فراهم بود، یعنی شما در بیشتر مواقع مایل به ارتباط برقرار کردن با دیگران هستید.

اگر مردم آنقدر دور بوده‌اند که امکان صحبت با آن‌ها نبوده، بدان معنی است که شما در اکثر اوقات نیازی به برقراری ارتباط با دیگران ندارید، اما دلتان می‌خواهد کسانی را پیرامون خود داشته باشید؛ و بالاخره اگر مردم خیلی دور بوده‌اند یعنی شما در اکثر مواقع نیازی به برقراری ارتباط با دیگران ندارید و از تنها بودن با خودتان راضی هستید.

برای دیدن تست شخصیت شناسی دیگران کلیک کنید

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 179, میانگین امتیاز: 4,46 از 5)
Loading...

۲ دیدگاه

» ارسال سوال و نظر شما «
  1. محمد گفت:

    به نظرم تمام تست های شناخت شخصیت افراد، نسبی هستند و مطلقی وجود نداره، انسان میتونه خاصیت انعطاف پذیری هم داشته باشه و اصولا موجود مرموزی هستش.

    موافقم ۵۳
    مخالفم ۵

ارسال دیدگاه شما

×