یکشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۱

خبر قطعی اینترنت در ساعات و روزهای آینده صحت دارد؟

اینترنت اپراتورهای تلفن همراه وصل شد

بر اساس گزارش کاربران، از ساعت ۲۰ ، اینترنت اپراتورهای تلفن همراه در کشور فعال شده است اما واتس‌اپ و اینستاگرام همچنان فیلتر هستند.

به گزارش پایگاه خبری تصویر زندگی به نقل از انتخاب، این در حالی است که در روزهای اخیر اینترنت تلفن همراه در بازه زمانی ساعت ۱۶ الی ۲۴ به طور کامل قطع می‌شد و صرفا دسترسی به سایت های داخلی امکانپذیر بود.

از رفع فیلتر اینستاگرام و واتساپ خبری نیست

با وجود برقراری اینترنت بین الملل، همچنان خبری از دسترسی به اینستاگرام و واتساپ نیست.

روز گذشته ششم مهر ماه عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات درباره فیلتر اینستاگرام و واتساپ گفته بود: همانطور که قبلاً هم مراجع ذیصلاح گفتند، برخی پلتفرم‌های بعضاً آمریکایی بستری برای اغتشاشات شده بودند که محدودیت‌هایی بر آن‌ها اعمال شده است.

زارع‌پور افزوده بود: تا وقتی این پلتفرم‌ها موجب آسیب به کشور شود، محدودیت آن‌ها ادامه پیدا می‌کند و در صورت صلاحدید مراجع ذیصلاح، مجددا محدودیت آن‌ها برداشته می‌شود و مرجع رسیدگی به این مطلب وزارت ارتباطات نیست.

همچنین مهدی باقری عضو ناظر مجلس در کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه رایانه‌ای با تاکید بر اینکه درباره استمرار محدودیت‌های اعمالی در دسترسی به اینستاگرام و واتس‌اپ فعلاً تصمیم‌گیری نشده است، گفته بود: از نظر من چنانچه اینستاگرام و واتس‌اپ قرارداد و تفاهم نامه‌ای امضا کنند و شروط جمهوری اسلامی ایران را بپذیرند و متعهد به پذیرش مسئولیت شوند، منعی برای فعالیت آنها وجود نخواهد داشت.

وی با بیان اینکه «بارها از اینستاگرام و واتس‌اپ خواسته شده که با ایران همکاری کنند، اما نپذیرفتند»، گفته بود: اگر همکاری می‌کردند قطعاً این فرصت اغتشاشات مهیا نمی‌شد.


نماینده ناظر در کارگروه فیلترینگ: اینستاگرام و واتس‌اپ تنها در صورت پذیرش شروط جمهوری اسلامی اجازه فعالیت دارند. فیلترینگ کنونی به دستور شورای امنیت کشور است نه کمیته فیلترینگ

عضو ناظر مجلس شورای اسلامی در کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه رایانه‌ای: بازگشت شرایط کشور به حالت عادی و رفع فیلتر شبکه های اجتماعی منوط به این است که دستگاه‌های امنیتی کشور گزارشی بدهند که به صورت کامل اغتشاش‌گران یا بازداشت شدند یا اینکه از کشور متواری شده‌اند. در خصوص اینستاگرام و واتس‌اپ تمامی مسائل وابسته به این است که آیا با ایران همکاری می‌کنند یا نه.


عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات در حاشیه جلسه امروز (چهارشنبه ششم مهر) هیات دولت گفت: همانطور که قبلاً هم مراجع ذیصلاح گفتند، برخی پلتفرم‌های بعضاً آمریکایی بستری برای اغتشاشات شده بودند که محدودیت‌هایی بر آن‌ها اعمال شده است.

زارع‌پور افزود: تا وقتی این پلتفرم‌ها موجب آسیب به کشور شود، محدودیت آن‌ها ادامه پیدا می‌کند و در صورت صلاحدید مراجع ذیصلاح، مجددا محدودیت آن‌ها برداشته می‌شود و مرجع رسیدگی به این مطلب وزارت ارتباطات نیست.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه این وزارتخانه مرجع تصمیم‌گیری فیلترینگ پلتفرم‌ها نیست گفت: تلاش می‌کنیم تا مردم برای ارتباط و کارهای عادی خود کمترین مشکل را داشته باشند.

وی افزود: ما در این ایام تلاش می‌کنیم تا مردم برای کارهای عادی خود کمترین مشکل را داشته باشند.

وزیر ارتباطات گفت: در ایام اخیر محتوایی که در تمام جهان انتشار آن‌ ممنوع است، در این پلتفرم‌ها منتشر شد که طبیعتاً محدودیت‌هایی بر آن‌ها اعمال شد.

وی بیان کرد: من به عنوان یک کارشناس توصیه می کند که مردم کسب و کار خودشان را بر محیطی که پایبند قانون جمهوری اسلامی ایران نیست، برنامه ریزی نکنند.

زارع پور خبر داد: از امروز همکاران ما در وزارت ارتباطات درحال تلاش هستند تا ان‌شاءالله زیرساخت پلتفرم‌های داخلی تقویت شود و مردم در استفاده از این پلتفرم‌ها کمترین مشکل را داشته باشند.


ساعاتی پیش خبری از قول وزیر ارتباطات درباره قطع سراسری اینترنت، به نام خبرآنلاین در تعدادی از گروه های تلگرامی منتشر شده است، فارغ از درستی یا نادرستی این خبر، چنین محتوایی در خبرآنلاین منتشر نشده است.

قطعی اینترنت در ایران

خبر قطع سراسری اینترنت از ساعت ۱۶:۳۰ تا ۲۴

به گزارش پایگاه خبری تصویر زندگی، از صبح امروز خبری بدون منبع از سوی عیسی زارع پور وزیر ارتباطات درباره قطع سراسری اینترنت از ساعت ۱۶:۳۰ تا ۲۴ امشب در چند کانال ناشناس منتشر شده است. خبری که هیچ سایت رسمی از جمله خبرآنلاین آن را منتشر نکرده است. ساعتی بعد اما چند کانال تلگرامی شناخته شده ، در حرکتی کذب و شیطنت آمیز و به دور از اخلاق رسانه ای اقدام به بازنشر این خبر با منبع خبرآنلاین کردند.

خبرآنلاین ضمن تکذیب انتشار این خبر در خروجی‌های خود، از همکاران رسانه ای تقاضا دارد به اصول حرفه ای خبرنگاری در انتشار اخبار پایبند باشند.

چرا اینترنت قطع شده؟

در حالی که خبرگزاری‌های داخلی روز چهارشنبه با انتشار ویدئوهایی سخنانی از عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات را پخش کردند که می‌گفت: «به‌خاطر مسائل امنیتی و برخی بحث‌هایی که این روزها وجود دارد، ممکن است گاهی اوقات محدودیت‌هایی توسط دستگاه‌های امنیتی تصمیم‌گیری و اعمال شود»، وزارتخانه تحت تصدی او ساعاتی بعد این نقل قول را «اشتباه» توصیف کرده و اعمال محدودیت و قطع اینترنت را تکذیب کرد!!

اکنون به نوشته مرکز روابط عمومی و خبرگزاری ایلنا، عیسی زارع‌پور مدعی شده است که «در روزهای اخیر در برخی نقاط و برخی ساعات محدودیت‌های مقطعی وجود داشته که برطرف شده است و در حال حاضر شبکه ارتباطی هیچ مشکلی از منظر سرعت و کیفیت ارتباطی ندارد».

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 249, میانگین امتیاز: 3,98 از 5)
Loading...

۲۸ دیدگاه

» ارسال سوال و نظر شما «
 1. م.ر گفت:

  حرف و نظری باقی نمیمونه فقط امیدوارم روزی تو اوج فلاکت و بدبختی ببینیمتون که اینجوری اعصاب و روان ما رو به بازی گرفتید.

  موافقم ۱۳۰
  مخالفم ۵
 2. Saraa گفت:

  دیگه واقعاً از این شرایط خسته شدیم به اندازه کافی از همه جهت فشار روحی و روانی متحمل هستیم. درآمد ها پایین و قیمت ها نجومی، نه دلخوشی هست و نه هیچی ، اینترنت هم که قطع کردینکار کاسبی همه خوابیده، آخه به کدامین گناه

  موافقم ۳۸
  مخالفم ۳
 3. nobody گفت:

  با اینکارها فقط مردم بیشتر عصبی میشن آقای مسئول محترم بیا منطقی با مردم صحبت کن ببین حرفش چیه. اینجا کره شمالی نیست که با قطع اینترنت کشور رو اداره کنید.

  موافقم ۵۵
  مخالفم ۴
 4. si nsa. گفت:

  تا کی دیگه باید صبر کنیم چطوری ارتباط بگیریم با کلاس و همکلاسی دانشگاه، چطوری بفهمیم کی کلاسامون برگزار میشه. جمع کنید دیگه مسخره بازی ها رو ، خیر نمیرسونین لااقل مایه شر نباشید.

  موافقم ۳۰
  مخالفم ۳
 5. آرمان گفت:

  همه کشورهایی که خفقان رو توی شیوه حکومت داریشون رعایت می‌کنند و تمام نظام‌های ایدئولوژیک داشتن دشمن و مخالف داخلی را بر نمی‌تابند. ایران و حکومت ایران هم از آنجا که به همه ارکانش واژه قداست رو چسبونده تعدی و مخالفا مردم رو در همه امور مخالفت با خدا قلمداد میکنه. لازم به ذکر است که مردم ایران با امید دموکراسی به مخالفت با شاه پرداختند اما کو دموکراسی!! امروز حتی از رفراندوم هم اباء دارند این در حالیست که حق مسلم ماست. زندگی من و امثال من که تباه شد ما هیچ کدام دنبال براندازی و سرنگونی نیستیم خواهان تغییر در شرایط موجود هستیم چون در این حکومت هم ثروت به جیب یک عده دیگر می‌رود و امثال من در سن ۴۲سالگی نه خانه دارند نه بیمه نه کار و نه آینده.

  موافقم ۲۴
  مخالفم ۴
 6. ناشناس گفت:

  فقط میتونم بگم یه سیل بیاد اول شما را ببره بعدشم اونایی که با نظراتشون‌ مملکتو به 💩 کشیدن

  موافقم ۴۴
  مخالفم ۷
 7. ناشناس گفت:

  اینترنت همراه در سیستان و بلوچستان هنوز قطع هست.

  موافقم ۵۵
  مخالفم ۸
 8. ایرج گفت:

  عمرمون رو به فنا دادید، بسه دیگه، مگه این مردم چی میخوان تنها انگیزه زندگی تو ایران فقط بخاطر بچه‌هامون هستند وگرنه اگه الان همه چیز عوض بشه دیگه فرقی برای ماها نداره، سر آن ندارد امشب که برآید آفتابی،!؟

  موافقم ۸۳
  مخالفم ۶
» نمایش دیدگاه های بیشتر «

ارسال دیدگاه شما

×
/a>