دوشنبه , ۸ آذر , ۱۴۰۰

5 طرح محبوب دکوراسیون صرافی در 2021‏ با نقش افرینی مژگان دانشفر

دکوراسیون صرافی به دلیل مراجعه همیشگی مردم از قشرهای مختلف، از مردم عادی گرفته تا سرمایه داران داخلی و توریست ها، باید بسیار حرفه ای و جذاب طراحی شده باشد. با توجه به اینکه مغازه های صرافی طیف گسترده ای از مردم را به سمت خود جلب می کنند، باید بتوانند دکوراسیون داخلی زیبا و شیک و متناسب با سلیقه همه افراد داشته باشند.

طراحی دکوراسیون داخلی صرافی باید از جنبه های گوناگون مثل زیبایی، کارآمدی و امنیتی، متناسب با نیاز و سلیقه مشتریان باشد. در این صورت می توان تضمین کرد که مشتریان شما را نسبت به رقبا ترجیح خواهند داد. اما چه کنیم که دکوراسیون مغازه صرافی تمامی ویژگی های ضروری گفته شده را داشته باشد و بهترین طراح داخلی برای صرافی را چطور پیدا کنیم؟ با ما همراه باشید که جواب این دو سؤال مهم شما در همین مقاله است.

دکوراسیون مشتری پسند یک صرافی

دکوراسیون صرافی باید شیک و مشتری پسند باشد

جدیدترین اصول طراحی دکوراسیون صرافی

طراحی دکوراسیون صرافی بدون آشنایی با اصول و تکنیک های آن هیچ فایده ای نخواهد داشت به همین دلیل اگر قرار است این پروژه را به یک طراح بسپارید حتما باید از سابقه و مهارت آن مطمئن باشید. چنین افرادی به کمک جدیدترین ترندهای روز دنیا نسبت به طراحی دکور صرافی شما اقدام خواهند کرد. جدیدترین و مهمترین اصول طراحی دکور داخلی مغازه صرافی به شرح زیر هستند:

  • باجه پذیرش و فروش: یکی از مهمترین بخش های دکوراسیون داخلی در طراحی صرافی، باجه پذیرش و فروش است که مشتریان در قدم اول به آن نگاه می کنند. این باجه باید علاوه بر اینکه از لحاظ طراحی و رنگ با فضای کلی شما همخوانی داشته باشد، به اندازه کافی و متناسب با متراژ باید بزرگ طراحی شود. بزرگ طراحی شدن باجه پذیرش در ساعات شلوغی باعث پوشش دادن مشتریان بیشتری خواهد شد. از طرفی باید فضای خالی برای استراحت و انتظار مشتریان در نظر گرفت تا ازدحام جمعیت موجب اختلال در خدمات رسانی و نارضایتی مراجعه کنندگان نشود.
  • امنیت: همیشه در جدیدترین دکوراسیون داخلی برای هر فضایی مخصوصا صرافی، امنیت بالا فاکتور بسیار مهمی است. امنیت بالا از طریق بکارگیری طراحی پیچیده برای قسمت های نگهدارنده ارز خارجی و مواد محافظ و بسیار مستحکم مثل درب ضد سرقت، شیشه ضد گلوله برای بخش های مختلف تأمین می گردد.
  • طراحی سقف و کفپوش: طبق اصول روانشناسی، هر چقدر سقف یک صرافی تناسب بیشتری با متراژ داخلی داشته باشد، مشتریان احساس راحتی و امنیت بیشتری خواهند کرد. اگر دکوراسیون صرافی خود را مدرن انتخاب کرده اید، طراحی ساده انتخاب کنید در غیر این صورت باید با کناف یا انواع سقف کشسان کاذب به عنوان جدیدترین مدل طراحی و دیزاین سقف، به تزیین و زیباسازی بپردازید. نوع کفپوش در طراحی صرافی باید از نوع سنگ یا سرامیک های لوکس و مقاوم در برابر سرخوردگی باشد. این متریال در مکان های پر رفت و آمد، زیبایی بیشتر و ماندگاری بالاتری دارد و تمیز کردن آن راحتتر است.
دکوراسیون داخلی صرافی

دکوراسیون صرافی باید فضای کافی و آزاد برای همه داشته باشد

  • رنگ آمیزی دکوراسیون مغازه صرافی: مغازه صرافی که صرفا از رنگ تیره استفاده کرده باشد، در ذهن مشتریان خود ناآرامی درست می کند. بهترین کار استفاده از رنگ های خنثی مثل سفید یا ترکیبی از رنگ سفید و مشکی است. البته می توانید از متریال MDF یا چوب های با روکش اپوکسی هم استفاده کنید که رنگ این متریال ها در دکوراسیون های مدرن و کلاسیک، جایگاه بسیار مهم و تأثیرگذاری پیدا کرده اند.

توجه داشته باشید که رنگ دیوار و سقف به عنوان رنگ غالب در دکوراسیون داخلی هر فضایی از جمله طراحی دکوراسیون صرافی در نظر گرفته می شود. رنگ پیشخوان و میز و صندلی مراجعه کنندگان و مشتریان به عنوان رنگ ثانویه است. تناسب بین این نوع رنگ ها در زیباسازی محیط داخلی و جلب توجه افراد تأثیر بسزایی دارد.

برای مکان های تجاری که رفت و آمد مراجعین زیاد است، به استفاده از رنگ های مکمل و حتی متضاد توصیه شده است. بهترین ترکیب رنگ ها برای دکوراسیون صرافی مثل بنفش و زرد، سفید و مشکی، آبی و نارنجی، نارنجی و قهوه ای، خاکستری با مشکی، آجری و کرم هستند.

  • نورپردازی و نورگیری حرفه ای: نورپردازی و نورگیری مناسب در دلبازتر شدن محیط، القای حس آرامش و امنیت درونی و انتقال انرژی مثبت بسیار تأثیرگذار می باشد. طراح حرفه ای برای دکوراسیون صرافی کسی است که ابتدا روی نورگیری مناسب این محیط کار کند. استفاده از پنجره های هوشمند و یا پنجره های با دید یک طرفه که ضمن عبور نور و روشن سازی فضا، حریم خصوصی مشتریان را حفظ می کنند گزینه های خلاقانه ای هستند.

در مرحله دوم باید به فکر نورپردازی حرفه ای باشید. نورپردازی حرفه ای برای صرافی هایی که در مکان های سربسته قرار دارند و نور کافی دریافت نمی کنند اهمیت بیشتری دارد. البته دقت داشته باشید که فعالیت اصلی صرافی ها در طی ساعات روز می باشد با این حال بسته به میزان نورگیری مغازه صرافی، درجه و میزان نورپردازی مشخص خواهد شد. نورپردازی در سقف های کاذب یا کشسان و ترکیبی از نورهای مهتابی و خورشیدی باید در دستور کار قرار گیرد.

نورپردازی یک دکور صرافی

نورپردازی و نورگیری دکوراسیون صرافی در زیبایی محیط تأثیرگذار است

  • پرهیز از شلوغی: طراحی دکوراسیون صرافی باید بر مبنای پرهیز از شلوغی انجام گیرد. شلوغ بودن فضا به معنای شلوغی برگه های کاری نیست بلکه منظور ما این است که هر المان نسبت به المان دیگر با فاصله مناسب قرار گرفته باشد و امکان دسترسی به هر چیزی در اسرع وقت امکان پذیر گردد.

به عنوان مثال بهتر است که اتاق مدیریت با فاصله مناسب از میز پیشخوان پذیرش یا به کمک یک راه پله در نیم طبقه مجزا، طراحی شده باشد. بین هر یک از صندلی های مراجعه کنندگان فضای کافی وجود داشته باشد و در عین حال هر مشتری فضای کافی در جلوی خود برای نشستن و انجام کارهای خود داشته باشد.

با جدیدترین طرح های دکوراسیون داخلی 2021 فضایی شکوهمند و بروز بسازید

اطلاع داشتن از جدیدترین دکوراسیون داخلی 2021 حس بروز بودن و انرژی و نشاط را در افراد برطرف می کند چون مطمئن هستند هر المان با طراحی مناسب در جای درست خود قرار گرفته است. بعضی از جدیدترین و پرطرفدارترین مدل های دکوراسیون داخلی برای سال 2021 عبارتند از:

  • سبک مدرن: در این سبک بر روی اصولی مثل پرهیز از شلوغی، خطوط منظم، طراحی ساده، استفاده از رنگ های خنثی و روشن، متریال های ساده اما مقاوم و خرید وسایل کاربردی و دوری از جنبه تزییناتی، تأکید زیادی شده است. یکی از مناسبترین سبک ها برای دکوراسیون صرافی همین سبک مدرن است.
  • سبک معاصر: شاید خیلی از افراد با سبک مدرن اشتباه بگیرند اما سبک معاصر به استفاده از جدیدترین ترندها تأکید دارد. دست طراح در این سبک کاملا باز است و می تواند مدل های مختلف را با هم ترکیب کند.
  • سبک کلاسیک: به استفاده از متریال چوب با رنگ های مختلف و البته تیره، متریال های گران قیمت و طراحی های لوکس و پیچیده در این سبک تأکید شده است. از این سبک برای دکوراسیون صرافی با متریال چوب استفاده می کنند.
  • سبک روستیک یا روستایی: این سبک برای مناطقی که بسیار شلوغ و پر رفت و آمد هستند توصیه می کنند چون القاء کننده حس آرامش، صمیمیت و آسایش خاطر بوده و سرزندگی و انرژی مثبت را به مراجعه کنندگان منتقل می کند.
فضای انتظار و نشیمن یک صرافی

استفاده از جدیدترین دکوراسیون صرافی با الهام از جدیدترین مدل های دکوراسیون منزل

بهترین طراح دکوراسیون داخلی صرافی را به سادگی پیدا کنید

طراحی موفق و حرفه ای دکوراسیون صرافی به دو عامل بسیار مهم بستگی دارد. آشنایی با مؤلفه ها و اصول طراحی و انتخاب طراح مجرب و کارآزموده که بهترین طرح و مدل ها را براساس نوع فضای شما پیشنهاد می دهد.

مژگان دانشفر با بررسی دقیق تمامی زوایای محیط داخلی صرافی شما و همچنین فاکتورهای محیطی مختلف و سلایق مشتریان بازار خاص شما، طراحی زیبا و مهندسی طبق اصول علمی و کاربردی پیشنهاد می دهد. چندین سابقه اجرایی حرفه ای و انجام پروژه های موفق با درصد رضایت بالای مشتریان، تأیید کننده این موضوع است.

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 1, میانگین امتیاز: 1,00 از 5)
Loading...

ارسال دیدگاه شما

×