پنجشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۱

ورود به سامانه حمایت معیشتی و مشاهده نتایج بازبینی دهک‌ بندی خانوار – hemayat.mcls.gov.ir

سامانه حمایت

آدرس سایت حمایت معیشتی جدید

توجه: هم اکنون سامانه برای سرپرستان خانواری که قبل تر از طریق تلفن گویا و سامانه قبلی ثبت درخواست نموده‌اند، آماده خدمت می باشد. سایر سرپرستان خانوار نیز طی اطلاع رسانی بعدی (در هفته آینده) می توانند جهت دریافت خدمات مدنظر(ثبت اعتراض جدید، مشاهده دهک، شناسنامه اقتصادی، اطلاعات ساختار خانوار و …) به سامانه حمایت معیشتی مراجعه نمایند. ثبت درخواست بررسی از طریق تلفن گویای ۰۹۲۰۰۰۰۶۳۶۹ نیز فراهم است.

مشاهده نتایج بازبینی دهک‌ بندی خانوارها در سامانه حمایت معیشتی

تهران- ایرنا- وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره قابلیت‌های سامانه جدید درخواست از طریق کارت‌های بانکی خانوار، اطلاعات خودرو و درآمد، اعلام کرد: هموطنانی که قبلاً درخواست بررسی مجدد دهک بندی خانوار خود را ثبت کرده‌اند، می‌توانند ضمن مشاهده نتایج، درخواست بررسی مجدد اطلاعات هرکدام از زیربخش‌ها را ثبت کنند.

آدرس سامانه جدید حمایت چیست؟

به گزارش ایرنا از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در سامانه جدید «حمایت» که با نشانی اینترنتی hemayat.mcls.gov.ir فعال است، سرپرست هر خانوار می‌تواند دهک اقتصادی خانوار و توضیحات در خصوص علت دریافت یا عدم دریافت یارانه را به همراه اسامی اعضای خانوار خود مشاهده کند.

مشاهده اطلاعات شناسنامه اقتصادی خانوار یارانه بگیر

براساس این گزارش، همچنین امکان مشاهده اطلاعات شناسنامه اقتصادی خانوار در سه بخش اطلاعات خرید از کارت بانکی، اطلاعات خودرو و اطلاعات درآمد به صورت تفکیک شده و مجزا فراهم شده و کاربرانی که درخواست بررسی مجدد این اطلاعات را دارند، می‌توانند درخواست خود را در مراحل مجزا و به‌صورت تفکیک شده ثبت کنند.

از دیگر امکانات این سامانه ارائه توضیحات شفاف و تکمیلی در مراحل مختلف در خصوص ماخذ داده‌ها و علت ایرادات احتمالی از دید کاربر، پیش‌بینی امکان ثبت وضعیت‌های خاص نظیر بیماران خاص یا معلولان گرامی در بخش ثبت درخواست بررسی است، البته استانداردهای امنیتی برای حفظ حریم شخصی و محرمانه ماندن اطلاعات کاربران نیز به طور کامل رعایت شده است.

مشاهده نتایج بررسی مجدد دهک بندی خانوار

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در ادامه این اطلاعیه از هموطنانی که قبلاً درخواست بررسی مجدد دهک بندی خانوار خود را ثبت کرده‌اند، دعوت کرده است تا برای مشاهده نتایج بررسی‌ها بر اساس اطلاعات به‌روزرسانی شده شناسنامه اقتصادی خانوار به نشانی اینترنتی hemayat.mcls.gov.ir مراجعه کنند.

این وزارتخانه همچنین اعلام کرد: برای خدمت‌رسانی بهتر، سرپرستان خانواری که رقم آخر کد ملی آنها عدد زوج است در روزهای زوج و سرپرستان خانواری که رقم آخر کد ملی آنها عدد فرد است، در روزهای فرد می‌توانند به این وبگاه مراجعه کنند.

سایر هموطنان نیز از روز شنبه پنجم شهریور می‌توانند بدون محدودیت زمانی برای مشاهده اطلاعات دهک، شناسنامه اقتصادی و ثبت درخواست بررسی به سامانه حمایت مراجعه کنند.

گفتنی است، سامانه‌ای که قبلاً فعال بود صرفاً قابلیت دریافت یک درخواست بازبینی کلی به شناسنامه اقتصادی خانوار بدون ارجاع به زیربخش موردنظر را داشت، در حالی که در سامانه‌ی جدید حمایت افراد می‌توانند اعتراض خود را به تک‌تک بخش‌های داده‌ای مانند اطلاعات خودرو، اطلاعات تراکنش‌های بانکی و … به‌صورت مجزا ثبت و درخواست بازبینی دهند که این مهم کمک خواهد کرد تا فرآیند رسیدگی و تصمیم‌گیری دقیق‌تر انجام شود.

دانلود اپلیکیشن سامانه حمایت (به زودی)

هموطنان می توانند از طریق اپلیکیشن اندرویدی و IOS هم به سامانه حمایت وزارت کار و رفاه اجتماعی دسترسی داشته باشند. تا اطلاعات درآمدی، نتیجه اعتراض به دهک بندی و حذف یارانه خانوار و همچنین علت عدم دریافت یارانه را مشاهده و پیگیری نمایند.

راهنمای ثبت نام در سامانه حمایت

کاربر با مراجعه به سامانه حمایت به آدرس hemayat.mcls.gov.ir وارد صفحه اصلی می شود و گزینه ورود/ثبت نام که در بالای سمت چپ صفحه قرار دارد را انتخاب می نماید.

فرایند ثبت نام

در صورتی که فرد برای اولین بار وارد این سامانه شود، گزینه ی ثبت نام را انتخاب کرده و وارد صفحه زیر می گردد . پس از وارد کردن شماره تلفن همراه (که الزاما باید به نام فرد متقاضی باشد) ، کد ملی ، تاریخ تولد و عبارت امنیتی، با فشردن کلید ارسال کد اعتبار سنجی، کد یکبار مصرف به شماره فرد ارسال می گردد . پس از ورود این کد، ثبت نام فرد نهایی شده و اطلاعات فرد در سامانه ذخیره می گردد.

فرایند ورود به سامانه حمایت

در صورتی که فرد قبلا مراحل ثبت نام خود را طی کرده باشد وارد صفحه ورود می شود و با وارد کردن شماره تلفن همراه و عبارت امنیتی و فشردن کلید ارسال کد اعتبار سنجی، کد یکبار مصرف دریافت می کند.

فرد متقاضی پس از وارد کردن کد تایید، بر روی عبارت ورود به سامانه حمایت کلیک می نماید. در صورتی که کد یکبار مصرف دریافت نشود و یا پس از دریافت به صورت اشتباه وارد شود، بعد از پایان زمان مقرر که در پایین کادر مشخص شده است، کد به صورت خودکار و مجددا به شماره همراه وارد شده ارسال می گردد.

فرایند خروج از سامانه حمایت

پس از بررسی وضعیت، فرد به صفحه ی اصلی باز میگردد و با فشردن دکمه خروج کار با سامانه پایان می پذیرد و فرد از سامانه خارج می گردد.

راهنمای درخواست بررسی دهک بندی در سامانه حمایت

مرحله ۱ :درخواست بررسی

پس از ورود به پنل کاربری، متقاضی میتواند دهک خانوار خود را مشاهده نموده و همچنین با کلیک بر روی قسمت اعضای خانوار و اطلاعات شناسه اقتصادی، میتواند وضعیت کلی خود را مشاهده نماید. سپس در صورتی که به وضعیت دهک، اطلاعات شناسه اقتصادی و اعضای خانوار خود اعتراض دارد، میتواند با ورود به قسمت درخواست بررسی اعتراض خود را ثبت نماید.

مرحله ۲ :توافق نامه

پس از ورود به قسمت درخواست بررسی، فرد توافق نامه را به صورت دقیق مطالعه و در صورت تایید این توافق نامه روی گزینه موارد فوق را مطالعه نموده و قبول دارم کلیک نموده و سپس روی دکمه ثبت و ادامه کلیک مینماید.

مرحله ۳ : اطلاعات خانوار

پس از مشاهده اطلاعات خانوار در صورتیکه این اطلاعات مورد تایید فرد باشد، مطابق شکل زیر گزینه صحیح است را انتخاب نموده و پس از کلیک بر دکمه ثبت و ادامه وارد صفحه ی بعد میشود.

چنانچه اطلاعات خانوار مورد تایید فرد نباشد با انتخاب گزینه صحیح نمی باشد، راهنمای نمایش داده شده را مطالعه و آن را تایید نموده و پس از آن گزینه ثبت و ادامه را انتخاب و وارد صفحه بعد میشود.

مرحله ۴ :اطلاعات خودرو

در این مرحله، فرد متقاضی پس از مشاهده اطلاعات خودرو، در صورت تایید اطلاعات مربوط به خودروها، گزینه صحیح است درخواست بررسی ندارم را انتخاب مینماید و پس از کلیک کردن بر روی گزینه ثبت و ادامه وارد صفحه بعد میشود.

اما در صورت اعتراض به موارد ذکر شده، میبایست در قسمت درخواست بررسی یکی از گزینه های دیگر را انتخاب نماید. اعتراض به خودروها در دو حالت زیر اتفاق میافتد که در هر دو حالت، فرد پس از انتخاب دلیل اعتراض بر روی آیکن ثبت و ادامه کلیک و وارد صفحه بعد میشود.

۱- در صورتیکه گزینه اساسا این خودرو در مالکیت فرد نبوده است انتخاب کند.

۲- در صورتیکه خودرو واگذار شده ولی فرایند فک پلاک هنوز طی نشده است را انتخاب کند.


مرحله ۵ :اطلاعات واریز و خرید

پس از نمایش مجموع برداشت خانوار در نیمه اول و دوم سال های ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ ،فرد در صورت تایید این اطلاعات میبایست در قسمت درخواست به بررسی مجدد گزینه ندارم را انتخاب نماید و پس از فشردن دکمه ثبت و ادامه وارد صفحه بعد میشود.

ولی در صورتیکه فرد به اطلاعات واریز و خرید اعتراض دارد گزینه دارم را انتخاب مینماید و پس از آن گزینه ثبت و ادامه را انتخاب و وارد صفحه بعد میشود.


مرحله ۶ :اطلاعات درآمد

در قسمت اطلاعات درآمد، با توجه به اینکه این مبالغ به طور مستقیم از پایگاه داده ثبتی دریافت میشود امکان اعتراض وجود ندارد و پس از مشاهده این قسمت، گزینه ثبت و ادامه را انتخاب و وارد صفحه بعد میشود.


مرحله ۷ :شرایط خاص

این قسمت مربوط به خانواری است که اعضای خانوار آن دارای شرایط خاص است.

۱- در صورتیکه فرد گزینه شرایط اقتصادی خانوار تحت الشعاع بیماری پرهزینه یکی از اعضاست را انتخاب کند، مطابق شکل زیر میبایست نام فرد، نوع بیماری و سازمان بیمه گر را از لیست انتخاب نماید.

۲- در صورتیکه خانوار دارای عضو معلول تحت پوشش سازمان حمایتی می باشد نام فرد را مطابق شکل زیر انتخاب نماید.

درصورتی که فرد به هر دو قسمت (بیمار پر هزینه و بیمار معلول) اعتراض دارد میتواند در هر مورد گزینه های مورد نظر را انتخابنموده و در نهایت دکمه ثبت و ادامه را انتخاب نماید.

مرحله ۸ :تعهد نامه

در قسمت تعهدنامه، فرد به طور دقیق متن را مطالعه نموده و در صورت تایید موارد فوق را مطالعه نموده و قبول دارم و سپس کلیک بر دکمه ثبت و ادامه فرایند بررسی شرایط خانوار پایان میپذیرد.


مرحله ۹ :پایان

در این مرحله فرد کد رهگیری جهت پیگیری را مشاهده مینماید و علاوه بر این کد پیگیری برای فرد پیامک میشود.

فیلم آموزش درخواست بازبینی در سامانه حمایت

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 202, میانگین امتیاز: 3,89 از 5)
Loading...

۸۲ دیدگاه

» ارسال سوال و نظر شما «
 1. احمد گفت:

  سلام، چرا واقعا دولت در جامعه گل و بلبل امروز ما به اطلاعات آماری ۶ سال پیش بسنده کرده و طبق همون اطلاعات یارانه بعضی را قطع کرده؟ امروز سرمایه داری هفته بعد به خاک سیاه نشوندنت یا بالعکس. حالا دولت آمده از آمار چند سال پیش استفاده میکنه به فرض خودرویی که من ۵ سال پیش داشتم و الان ۳ ساله برای پول پیش خونه فروختمش هنوز جزو دارایی های من زده!! واقعا که…جل الخالق

  موافقم ۷
 2. خراسانی گفت:

  متاسفانه یارانه یک خانواده ۶ نفره که ۴ فرزند دانشجو و محصل دارند را قطع کردند و کسی پاسخگو نیست.

  موافقم ۹
  مخالفم ۲
 3. سعید گفت:

  اینجانب در سال ۹۹ تا اواسط سال ۱۴۰۰ مشغول به فروش مصالح ساختمانی بودم در اون سال سود مصالح ساختمانی خوب بود ولی بعد از مدتی خرید مصالح ساختمانی مثل سیمان رفت تو بورس که می‌بایستی از طریق بورس خرید میشد همین امر موجب ضرر خیلی از عاملین گردید در صورتی که کل سود یک ماه الان به ۵ میلیون تومان نمیرسد من الان کار نمی‌کنم ولی مقداری سرمایه حدود ۸۰ میلیون تو کارتم جابجا میشود الان یارانه من را قطع کرده اند و میگویند جز دهک دهم هستم بنده باید چکار کنم لطفا راهنمایی کنید اون زمان که مورد محاسبه قرار گرفته من داشته ام ولی امروز ندارم چکار کنم یارانه من برقرار بشه؟

  موافقم ۳
  مخالفم ۱
 4. محمد رضا گفت:

  هنگام ثبت نام برای یارانه فرزندان من محصل بودند و تحت تکفل من، الان آنها برای خودشان کار می‌کنند و درآمد آنها ربطی به من ندارد من در سن ۶۵ سالگی هنوز مستاجر هستم و فقط یک حقوق بازنشستگی دارم. متاسفانه سامانه بر اساس داده های غلط قضاوت کرده و جایی برای توضیح وجود ندارد بنده ۸ سال است که ازدواج مجدد نموده ام و زندگی هم از فرزندان جداست. ظاهرا گوش شنوایی هم نیست و سامانه بیشتر جنبه تبلیغی دارد. امیدوارم پاسخی داده شود و جایی برای حضور و یا تماس و ارائه توضیحات مشخص شود… اگرم نشد به خدا واگذار میکنم

  موافقم ۱
  مخالفم ۳
  • mahnaz گفت:

   یارانه فرزندان رو از طریق پلیس +۱۰ جدا کنید (چه اونایی که ازدواج کردند چه مجرد هستند).

   موافقم ۳
 5. علی گفت:

  با سلام، چنانچه منابع کل کشور و آنچه بیت المال نام دارد را متعلق به همه شهروندان بدانیم لذا منطقی ترین تصمیم با توجه به اینکه قطعا زیر ساخت‌های کشور در جهت شناسایی مشمولین صحیح نمیباشد و از طرفی هم بواسطه برخی موارد قطعا هستند کسانی که در شرایط مساوی مشمول و دریافت کننده یارانه و کسانی دیگری با شرایط یکسان مشمول شناخته نشده اند و از دریافت یارانه محروم هستند.
  بنابراین همانطوری که مهمترین اصل، اعتماد سازی متقابل بین حاکمیت و مردم میباشد و یک بار در ابتدای دهه نود که دولت درخواست کرد کسانی که تمکن مالی دارند به نفع افراد کم برخوردار انصراف دهند و قطعا این اتفاق افتاد لذا هم اکنون نیز پیشنهاد می‌شود همه مردم مشمول دریافت یارانه گردیده و هر کس نیاز نداشته باشد داوطلبانه نسبت به قطع آن درخواست دهد و چه بسا هم راسا و شخصا کسانی هستند که پس از دریافت نسبت به تخصیص آن اقدام و مبادرت خواهند کرد. فکر میکنم در این صورت عدالت اجرا خواهد شد.

  موافقم ۲
  مخالفم ۱
 6. رضا گفت:

  یارانه ما قطع شده در هر سایتی که وارد می شویم اعلام می کنند شما مشمول یارانه هستید ولی واریز نمی شود

  موافقم ۲
  مخالفم ۱
 7. مجتبی فرهمند گفت:

  باسلام، یارانه بنده که معلم بازنشسته هستم به خاطر دو موضوع قطع کردند، ۱- چون دختر شما پرستار است و خودرو دارد ۲- چون همسرتان خودرو پارس مدل ۸۸ دارد.
  هر دو درست است دخترم ازدواج کرده و حالا از سرپرستی من خارج شده خودرو همسرم هم مال دامادم بوده به خاطر اینکه برای خودرو جدید ثبت نام کنه این دردسر رو برای ما درست کرده، حال سندش را انتقال دادیم. سه بار اعتراض کرده ام جواب میدهند شما دهک دهم هستید لطفاً رسیدگی شود.

  موافقم ۸
  مخالفم ۲
 8. محمد گفت:

  سلام من یک بازنشسته فرهنگی هستم که نیمی از حقوق خودم رو قسط میدهم ماشین یکی از فرزندانم به اسم خانم بوده و کارت بانکی من دست دوست فرزندم که مغازه دارد بوده که با آن پول واریز و برداشت می کرد حال ماشین رو به اسم پسرم زدهم و کارت بانکی رو هم پس گرفته‌ام آیا یارانه شامل من میشود

  موافقم ۵
  مخالفم ۲
 9. فاطمه گفت:

  آیا این گرانی برای افرادی که در دهک دهم هستند اثر ندارد؟ چرا دولت ایران با ناعدالتی بعضی افرادی را که چند خودرو و ملک سند بنام خود دارند را مشمول یارانه کرده است ولی کسی که واقعا نمیتواند از پس خرج زندگی خویش براید را جزو دهک دهم قرارداده و حق را باطل کرده است؟

  موافقم ۸
  مخالفم ۱
 10. سودا گفت:

  سلام حساب یارانه من حدود دو ساله بخاطر یه پرونده در شبکه بهداشت که به مراجع قضایی کشیده شد مسدود شده است سوالم اینه آیا تمام مبلغ یارانه در این مدت بحسابم آمده بعد از رفع مشکل امکان برداشت آن را دارم؟

  موافقم ۳
  • mahnaz گفت:

   آره اگه مشمول دریافت یارانه هستید و براتون واریز میشه بعد از رفع مسدودی حساب بانکی امکان برداشت خواهید داشت.

   موافقم ۳
 11. علیرضا مالکی شجاع گفت:

  من یک بازنشسته هستم هیچ درآمدی ندارم پسرم را از لحاظ درآمد و ماشین که دارد با من حساب کردن من حتی وسیله نقلیه ندارم تاکنون یک ریال یارانه بمن نداده اند یکماه برام واریز شد اونم امروز از حسابم که تاکنون مسدود بود برداشتن، چکار باید بکنم؟

  موافقم ۴
  مخالفم ۱
  • mahnaz گفت:

   پسرتون بگید بره پلیس +۱۰ یارانه خودشو جدا کنه، بعد تو سامانه حمایت معیشتی درخواست بررسی ثبت کنید

   موافقم ۵
 12. علیرضا گفت:

  کلا اطلاعات دقیقی در سازمان ثبت نمیشه کسی را سراغ دارم یارانه خودش و پسر و عروسش را جدا کرده حالا به اونها که یارانه میدن هیچ به خودشون هم همان ۴ نفر واریز میشه حالا به یکی ۲تا۲ میدن برای یکی دیگه قطع میکنن بعد اعلام میکنن اطلاعات دقیق هست

  موافقم ۷
  مخالفم ۴
 13. عبدالله گفت:

  سلام بنده و خانمم معلم بوده و بنده بعد از سی و یک سال خدمت و خانمم بعد از بیست و شش سال خدمت بازنشست شدیم . پاداش واریزی رو به عنوان در آمد برای ما حساب کردند.
  دوساله بخاطر خطای پزشکی ما درگیر دکتر و بیمارستان هستیم طی این دو سال تقریبا دوازده بار عمل جراحی داشتیم که هر دفعه بین سی تا چهل میلیون تومان هزینه کردیم. نزدیک به سیصد میلیون وام هیجده درصد گرفتیم ریختیم گلو پزشک و بیمارستان. ماشینم رو فروختم. جمعا دریافتی بنده و خانمم به دوازده میلیون تومان نمی رسد. حالا برای بنده زدن ماهی هیجده میلیون دریافتی دارم. کجاست نمی دانم.
  حالا بچه ها آمدند در سامانه حمایتی جدید با موبایل متاسفانه همه گزینه ها را غلط تیک زدند. با این تفاسیر خواستم ببینم امکان ویرایش در سامانه حمایت معیشیتی وجود داره یا نه؟

  موافقم ۶
  مخالفم ۲
 14. طاهر عباسی گفت:

  باسلام من نمیدانم کدام کارشناس کاربلد گذاشتند که وقتی نگاه نمیکنه ببینه آیا دختر من برای چه کاری سفره خارج رفته، دختر من بورسبه قبول شده، خودش هم متاهل است برای تدریس به خارج رفته برای اینکه ویزا بگیره کلی هزینه کرده رفته استانبول ویزا بگیره. خودشون هم چون پول نداشتن ماشینوشون رو فروختن حالا برا اون دوتا سفر خارج ثبت کردن آخه آدم دردش رو به کی بگه یک شماره گذاشتند زنگ می‌زنیم فقط میگن شما دهک دهم هستین. خواهش میکنم رسیدگی بفرمایید.

  موافقم ۲
  مخالفم ۱
  • mahnaz گفت:

   اینکه فکر کنیم دیتای ۸۵ میلیون به صورت انسانی بررسی میشه درست نیست. دختر گرامی موقع ازدواج بایستی یارانه خودشون رو از شما جدا می کرد تا درآمد و دارایی و مسافرت .. برای شما به عنوان سرپرست خانوار حساب نشه. حتی الان افراد مجرد خانواده هم که درآمد دارند می تونند اقدام به جداسازی یارانه خود بکنند. با جدا کردن یارانه و ثبت اعتراض انشالله مشکل دهک بندی و قطع یارانه حل میشه.

   موافقم ۶
   مخالفم ۱
 15. محمد گفت:

  با سلام بنده در سامانه حمایت که تازه معرفی شده ثبت نام کردم و اعتراض جدید خود را ثبت کردم ولی اشتباهی یکی از گزینه ها را زدم آیا امکان ویرایش هست؟

  موافقم ۲
 16. زارع گفت:

  آخه دو تا پارس فرغونی که بنام خانم و پسرم است و وسیله شخصی خودشون بوده و با این خودرو ها علاوه بر اینکه درآمد کسب نمی‌کنند هزینه هم دارن باید یارانه قطع بشه؟ واقعا کدوم کارشناس عاقلی این ها رو ملاک تمکن درآمدی دونسته؟

  موافقم ۵
  مخالفم ۹
  • User گفت:

   دو تا پارس داری باز محتاج یارانه هستی برادر بهترین کار حذف کردن یارانه شما میباشد خیلی از هم وطن ها نان خالی ندارن سر سفر زن و بچشون بذارن، بعد آقا اعتراض هم داره!!

   موافقم ۱۲
   مخالفم ۱۴
  • محمود گفت:

   سلام. شما که دو تا پارس رو فرغون میبینی چه مرگت هست که دنبال چندرغاز یارانه هستی. معلومه وضع خوبی داری که پارس میشه فرغون. برو خدا کمکت کنه

   موافقم ۱۰
   مخالفم ۹
 17. ناشناس گفت:

  من رقم آخر کد ملی ۰ صفر ثبت نام میکنم میگه موقع کد ملی شما نیست

  موافقم ۲
  مخالفم ۱
  • mahnaz گفت:

   روزهای زوج ایام هفته : شنبه، دوشنبه، چهارشنبه و جمعه
   روزهای فرد ایام هفته: یکشنبه و سه شنبه و پنج شنبه

   افرادی که آخر کد ملی آن ها ۱ و ۳ و ۵ و ۷ و ۹ هست روزهای فرد مراجعه کنند
   افرادی که آخر کد ملی آن ها ۲ و ۴ و ۶ و ۸ و ۰ هست روزهای زوج مراجعه کنند

   موافقم ۱۵
   مخالفم ۴
   • مجتبی گفت:

    من یه ماهه میزنم ثبت نام کد میاد وارد میکنم میگه پرکردن این فیلد اجباریست، اصلا ثبت نام نمیکنه، ورود هم میزنم نمیشه

    موافقم ۵
    • mahnaz گفت:

     شماره موبایل به نام خودتون هست؟

     موافقم ۲
     مخالفم ۲
    • هوشنگ گفت:

     توی سایت حمایت معیشتی نمیشه اعتراض کرد، وارد میشی میگه اول ثبت نام کنید بعد وارد شوید بعدش هم توی سایت نمیره، شماره تلفن هم بنام خودمه، اصلا داخل سایت نمیره اعتراض کنیم، چیکار کنیم

     موافقم ۱
 18. امیر گفت:

  پدرم را به عنوان دهک دهم شناخته اند با توجه به اینکه او بازنشسته است و من هم فردی مجرد که دارای ماشین و درآمد چگونه باید یارانه رو تفکیک و جدا سازی کنم. به پلیس +۱۰ مراجعه کردم گفتند افرادی که ازدواج یا طلاق میگیرند قابل جدا سازی است مجردها نمیتواند تفکیک کنند. در صورتی که چندین دفعه اعلام شد مجردها میتواند از خانوار خود تفکیک کند چگونه الله اعلم

  موافقم ۹
  مخالفم ۳
  • mahnaz گفت:

   منم شرایط شما رو داشتم از طریق پلیس +۱۰ اقدام به جداسازی یارانه کردم. یارانه پدر ماه پیش وصل شد. به دفاتر دیگه سر بزنید. فک کنم تو سیستم یه تبصره داره که از اون استفاده می کنند(مثل بد سرپرستی و این حرفا)

   موافقم ۱۵
   مخالفم ۳
 19. جواد عباسی گفت:

  سلام وقت بخیر… من چند ماهی است ازدواج کردام و یارانه خود را از پدر و مادرم جدا کرده ام…ولی متاسفانه ۳ ماه است هیچ یارانه و کمک معیشتی برایم واریز نشده… بیکار هستم، ماشین و زمینی به نامم‌ نیست….. به کی باید بگم‌ …کجا برم‌ پیگیری کنم؟

  موافقم ۸
  • mahnaz گفت:

   وارد سامانه حمایت معیشتی بشید ببینید دهک بندی براتون تغییر نکرده، حسابی که موقع جدا کردن یارانه اعلام کردید مسدود نیست؟

   موافقم ۵
   مخالفم ۱
 20. کیوان گفت:

  سلام من به یارانه نگرفتم و اعتراضی ندارم و در سال های گذشته هم که مبلغ یارانه اهمیتی داشت تقاضای یارانه نکرده ام اما به اینکه مسئولین مردم را احمق فرض کرده‌اند اعتراض دارم.
  – بارها در خبرگزاری ها خوانده ام و از رادیو و تلویزیون ایران شنیده ام که ما به ۷۷ میلیون یارانه می دهیم.
  – ما به ۳ دهک اول ۴۰۰ هزار تومان و به ۶ دهک بعدی ۳۰۰ هزار تومان می دهیم.
  – اگر جمعیت ایران را ۸۵ میلیون نفر فرض کنیم، یارانه ماهیانه این ۹ دهک مبلغ ۲۵/۵ هزار میلیارد تومان می شود و سالانه؟؟؟ کی باور می کند؟
  – اگر از هر ده خانوار ۹ خانوار یارانه بگیرند درست است. آیا چنین است؟
  -اصلا فرق بین دهک دوم و سوم یا ششم و هفتم چیست؟ آیا ایران فقط دو دهک دارد؟
  کاش یک فرد مسئول و پاسخگو این مطلب را بخواند و جواب بدهد. گرچه فکر می منم این بخش کامنت ها ادای دموکراسی است.

  موافقم ۶۶
  مخالفم ۵
» نمایش دیدگاه های بیشتر «

ارسال دیدگاه شما

×
/a>