شنبه , ۲۷ شهریور , ۱۴۰۰

نکاتی که پیش از خرید تردمیل باید بدانید: هایپرجیم

شکی نیست که چنانچه قصد خرید تردمیل را داشته باشید، سردرگم خواهید شد. این مساله معلول چند علت است. نخست تنوع بسیار انواع تردمیل در میان است و دوم نداشتن شناخت از اصطلاحات، قابلیت ها و کارکردهای انواع تردمیل. اینها در کنار هم جمع می شود و هنگام خرید تردمیل شما را سردرگم می کند. ما در یادداشت پیش رو سعی کرده ایم تا در این باره اندکی راهگشای شما باشیم و نکاتی که پیش از خرید تردمیل باید بدانید را شرح داده ایم.

چنانکه از پیش نیز می دانید، انواع تردمیل بسیار گوناگون است. تردمیل بدون موتور و تردمیل موتوردار نخستین دسته بندی برای شناخت انواع تردمیل است. در مرحله بعدی، که بیشترین متقاضی را در بازار خرید و فروش تردمیل دارد و مرسوم ترین تردمیل ها در آن جا می‌گیرند، انواع تردمیل باشگاهی و تردمیل خانگی قرار می گیرند. برای اطلاع بد نیست بدانید که انواع بسیار حرفه ای تر و تخصصی تری از تردمیل نیز وجود دارد که تردمیل صخره‌نوردی برای صخره نوردان، و تردمیل ضد جاذبه برای شبیه سازی راه رفتن در فضا و کمک به بیماران ناتوان از راه رفتن، از آن جمله‌اند. به این ترتیب پی بردیم که تنوع دستگاه تردمیل در این صنعت بسیار زیاد است و گستره وسیعی از مدل ها و کاربردها را شامل می شود.

تردمیل - treadmill

سوال‌های پیش از خرید تردمیل

پیش از خرید تردمیل بهتر است نیازتان برای استفاده از تردمیل را توصیف کنید. آیا نیاز به استفاده از تردمیل خانگی دارید؟ آیا برای تجهیز باشگاه خود نیاز به خرید تردمیل باشگاهی دارید؟ آیا مالک موسسه توانبخشی یا مدیر مجموعه ای پزشکی یا فیزیوتراپی هستید که تردمیل بدون موتور بیشتر به کارتان می‌آید؟ پاسخ دادن به هر یک از این سوال ها پرسش های دیگری را نیز مطرح می کند. اگر نیاز به تردمیل خانگی دارید، تا چه محدوده وزنی را در نظر دارید؟ آیا نیاز دارید دستگاه تردمیل مجهز به ضربه گیرهای حرفه ای باشد؟ آیا می خواهید میزان کالری سوزی، مسافت طی شده و ضربان قلب شما رصد شود و در حافظه دستگاه نگهداری شود؟ آیا به خرید تردمیل چند کاره علاقه دارید تا علاوه بر دویدن از وسیله های جانبی مانند دمبل و ویبراتور و پایه درازنشست نیز استفاده کنید؟ آیا می دانید که اغلب انواع تردمیل خانگی قابلیت تاشو بودن دارند؟ آیا مشتریان باشگاه شما افراد سنگین وزن هستند و به تردمیل باشگاهی با قدرت تحمل وزن بسیار نیازمندید؟ داشتن ضربه گیر یا شب برقی به مجهزتر بودن مکان ورزشی شما کمک خواهد کرد؟

پاسخ دادن به هر یک از این سوال ها می تواند برای خرید تردمیل راهگشا باشد. چراکه نیاز شما را به درستی ترسیم خواهد کرد و در نهایت منجر به خریدی موثر و دقیق خواهد شد. شما می توانید برای مشاوره و پاسخ دادن به هر یک از این سوال ها با فروشگاه اینترنتی هایپرجیم در تماس باشید تا به صورت تلفنی یا حضوری برای آشنایی بیشتر با انواع تردمیل و افزایش آگاهی درباره نوع نیاز شما، اطلاع رسانی شود.

نکات هنگام خرید تردمیل

امکان ندارد از مشاهده قیمت انواع تردمیل دچار شگفتی نشوید. شکی نیست که امروزه انواع دستگاه تردمیل وسیله ای گران قیمت به شمار می آید. اما گستره قیمتی آن بسیار است و می توانید با توجه به بودجه و استطاعت مالی خود به خرید تردمیل فکر کنید. این مساله بستگی مستقیمی با قابلیت ها و نوع تردمیل دارد. برای مثال بدیهی است که تردمیل بدون موتور ارزان تر از یک تردمیل موتوردار است. اگر نیاز شما با تردمیل بدون موتور رفع می شود، به خرید تردمیل بدون موتور بیندیشید. برای آگاهی از قیمت تردمیل بدون موتور با فروشگاه هایپرجیم تماس بگیرید. یا تردمیل خانگی از تردمیل باشگاهی ارزان تر است. و تردمیل با شیب دستی از تردمیل با شیب برقی ارزان تر است. دانستن هر یک از این موارد می تواند سریع تر شما را به خرید تردمیل دلخواهتان نزدیک کند و از سردرگمی و احتمالا منصرف شدن از خرید، جلوگیری کند.

تردمیل - treadmill

از دیگر قابلیت هایی که بر قیمت انواع تردمیل اثر می‌گذارد، داشتن یا نداشتن شیب برقی، چنده کاره بودن یا تک کاره بودن، تاشو بودن، داشتن مانیتور و در نهایت ضربه گیرهای حرفه ای است. داشتن شیب برقی امکان تغییر شیب پیاده روی یا دویدن رو تردمیل را به صورت خودکار به کاربر می دهد. بدیهی ست که داشتن شیب دستی نیاز به دخالت دست برای تغییر شیب دارد و این کار باید بیرون از محیط تسمه تردمیل انجام شود. در حالی که شیب خودکار امکان تغییر شیب را هنگام  استفاده (دویدن یا پیارده روی) از تردمیل میسر می کند. نکته بعدی چندکاره بودن است. این مساله در انواع تردمیل باشگاهی اهمیت کمتری دارد و عموما انواع تردمیل خانگی داری قابلیت های جانبی مانند داشتن دمبل، پایه درزانشست یا ویبراتور است. ضمن اینکه در باشگاه ها چندان به چند کاره بودن تردمیل احتیاجی نمی شود. این در حالی است که خرید تردمیل خانگی اساسا به منظور تهیه یک دستگاه ورزشی و برای رفع چندین نیاز ورزشی در خانه تهیه می شود.

به یاد داشته باشید که اگر تردمیل خانگی می‌خرید، از تاشو بودن آن اطمینان داشته باشید. دستگاه تردمیل دستگاهی بزرگ است و در اغلب خانه ها جای بسیاری خواهد گرفت. به همین علت قابلیت تاشو بودن برای آن تعبیه شده است تا امکان استفاده از آن در خانه‌های بیشتری میسر باشد. قابلیت های بسیاری را می توان در کنار این موارد برشمرد، که بر قیمت تردمیل اثرگذار است و آگاهی درباره آنها مختصات تردمیل موردنظر را دقیق تر در ذهن‌تان ترسیم می کند. قابلیت هایی مانند امکان اتصال به گوشی، برخورداری از درگاه AUX، امکان برنامه دهی اختصاصی برای نیازهای خاص از جمله کاهش وزن، یا پیاده روی کوهستانی و از این قبیل. داشتن هر یک از این قابلیت ها در رضایت شما از خرید تردمیل و همچنین رضایت شما از کار با دستگاه تردمیل مستقیما اثر خواهد داشت. فروشگاه هایپرجیم سازوکار دقیقی برای معرفی قابلیت های هر یک از تردمیل های موجود در فروشگاه خود دارد که کار را برای مقایسه و تحلیل، آسان کرده است.

در انتها باید به داشتن ضربه گیر تردمیل اشاره کنیم که رابطه مستقیمی با سلامت شما، خاصه زانوها و مفاصل‌تان دارد. هنگام خرید هر نوعی از تردمیل، حتما از ضربه گیرهای آن سوال کنید. داشتن ضربه گیر کف، ضربه گیرهای جانبی و حرفه ای بر دو شاخص سلامتی و قیمت دستگاه اثر خواهد داشت. اما در مجموع سلامتی شما بر قیمت تردمیل ارجحیت خواهد داشت. چراکه قطعا خرید یک تردمیل گران همراه با ضربه گیرهای حرفه ای، بهتر از خرید یک تردمیل ارزان و بدون ضربه گیر است که زانوها و سلامتی شما را تهدید کند.

تردمیل - treadmill

در انتها و پس از دانستن نکاتی که باید پیش از خرید تردمیل باید بدانید، لازم به یادآوری است که رعایت مسائل مرتبط با نحوه دویدن، پیاده روی، داشتن کتانی مناسب می تواند از خود دستگاه تردمیل نیز مهم تر باشد. شما می توانید با فروشگاه اینترنتی هایپرجیم در تماس باشید تا برای کسب اطلاعات بیشتر درباره انواع تردمیل ها و همچنین قیمت و نحوه ارسال آنها پاسخ گوی سوالهایتان باشد. فروشگاه هایپرجیم با سابقه ای نزدیک به 10 سال در زمینه فروش حرفه ای انواع تردمیل ها، می تواند فروشگاه معتمد شما برای تهیه انواع تردمیل ها نام بگیرد.

https://hypergymco.com

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 1, میانگین امتیاز: 1,00 از 5)
Loading...

ارسال دیدگاه شما

×