پنجشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۱

انواع خدمات زیبایی دندان در کلینیک دندانپزشکی

همه شما به خوبی می‌دانید که سلامت دندان و زیبایی آن، بیشتر از هر چیزی در زیبایی چهره و اصلاح طرح لبخند شما تأثیرگذار است. گذشته از جنبه‌های زیبایی، حفظ و یا تأمین سلامت دندان به عنوان عضوی از بدن در سلامت کلی شما نقش بسیار مهمی دارد. اهمیت داشتن دندان سالم، درست زمانی برایتان مشخص می‌شود که دندان‌های سالم خود را به دلیل عدم مراقبت صحیح از دست داده و یا شدت درد در دندان‌های پوسیده راه حلی جز مراجعه به کلینیک دندانپزشکی و کشیدن دندان‌های خراب برایتان باقی نمی‌گذارد. خوشبختانه در عصر امروز با پیشرفت‌های چشمگیر در حوزه دندانپزشکی، دیگر جای نگرانی برای از دست‌رفتن دندان‌های سالم وجود ندارد. تنها کافی‌ست به یک کلینیک دندانپزشکی معتبر و متخصص مراجعه کرده و با دریافت خدمات زیبایی ترمیمی، طرح لبخند خود را اصلاح کرده و با درمان دندان‌های پوسیده و خراب، اعتماد‌به‌نفس از دست‌رفته خود را بازگردانید.

خدمات زیبایی ترمیمی در کلینیک دندانپزشکی

اگر کمی با خدمات درمانی و زیبایی در حوزه دندان آشنا شوید، خالی از لطف نیست. همان‌طور که اشاره کردیم، روش‌های بسیار متعددی برای اصلاح فرم دندان و طرح لبخند و البته خلاصی از شر دندان‌های پوسیده و دردناک وجود دارد. نکته قابل توجه در خصوص خدمات ارائه‌شده در این حوزه، این است که هر یک از خدمات مربوط به دندانپزشکی به عنوان یک تخصص در دانشگاه‌های علوم پزشکی تدریس می‌شود؛ بنابراین می‌توان گفت هر یک از خدمات دندانپزشکی از جمله ارتودنسی، کامپوزیت، ایمپلنت و غیره توسط دندانپزشکان متخصص و مجرب انجام می‌شود. با توجه به تنوع در حوزه‌های مربوط به دندان، کلینیک‌های دندانپزشکی از چندین بخش مجزا و پزشکان متخصص و حاذقی تشکیل شده‌اند که می‌توانند بهترین خدمات را ارائه دهند؛ بنابراین وقتی به یک کلینیک دندانپزشکی مراجعه می‌کنید، ابتدا با یک مشاور متخصص مشورت کرده و به بخش مربوط به مشکل دندانتان ارجاع داده می‌شوید.

خدمات زیبایی دندان

نکته مهم دیگر در خصوص انواع کلینیک دندانپزشکی این است که این روزها اکثر مراکز و کلینیک‌های دندانپزشکی به تجهیزات روز دنیا مجهز هستند و علاوه بر بهره‌مندی از پزشکان خوش اخلاق و مشتری مدار با ایجاد یک محیط مدرن و آرامش‌بخش و البته‌ استریل شده، ترس و استرس را از مراجعه‌کننده دور می‌کنند. این مسئله سبب شده بسیاری از افرادی که به دلیل فوبیا و ترس از دندانپزشکی، رسیدگی به دندان‌های آسیب‌دیده خود را به تعویق انداخته‌اند، یک بار برای همیشه به آرزوی خود یعنی داشتن دندان‌های سفید، زیبا و یک دست برسند‌. در ادامه دو مورد از پرطرفدارترین خدمات زیبایی ترمیمی دندان را معرفی می‌کنیم.

کامپوزیت

احتمالا تا کنون بارها راجع به کامپوزیت دندان شنیده‌اید. همان‌طور که گفتیم درمان کامپوزیت یکی از پرطرفدارترین درمان‌های زیبایی دندان است. در این روش نقص زیبایی دندان توسط یک لایه بسیار نازک از کامپوزیت پوشانده می‌شود. کامپوزیت در حقیقت همان موادی است که روی دندان قرار می‌گیرد و از ترکیبات مختلفی از جمله: کوارتز، گلاس و رزین آکریلیک تشکیل می‌شود. کامپوزیت برای پرکردن دندان‌های تو خالی و پوسیده بعد از پروسه عصب‌کشی کاربرد دارد؛ اما کامپوزیتی که صرفا برای اصلاح طرح لبخند استفاده می‌شود، کامپوزیت ونیر نام گرفته‌‌است. آنچه سبب محبوبیت کامپوزیت نسبت به سایر روش‌های ترمیم زیبایی در کلینیک دندانپزشکی شده‌است، هم‌رنگ‌بودن ماده کامپوزیت با دندان و ایجاد یک جلوه کاملا طبیعی از دندان است. آنچه در استفاده از کامپوزیت مورد توجه قرار می‌گیرد، بهبود رنگ دندان و ایجاد تغییرات کلی در آن است.

کامپوزیت دندان

مشاورین و دندانپزشکان متخصص کلینیک دندانپزشکی، می‌توانند بر اساس رنگ پوست و برخی دیگر از ویژگی‌های صورتتان، بهترین نوع کامپوزیت را به شما پیشنهاد دهند. در مورد کامپوزیت ونیر یک نکته مهم وجود دارد و آن هم این است که همه افراد کاندیدای مناسبی برای استفاده از این روش نیستند‌. به همین خاطر دندانپزشکان متخصص قبل از هر چیزی، شرایط مراجعه‌کننده و مشکل دندان او را بررسی می‌کنند و تنها برای افرادی که دچار کوتاه یا کوچک‌بودن بعضی از دندان‌ها، تغییر رنگ دائمی دندان، ساییده‌شدن سطوح برخی دندان‌ها، کج‌بودن جزئی دندان، ترک‌خوردگی، شکستگی و لب‌پر شدگی دندان شده‌باشند، کامپوزیت انجام می‌دهند. با توجه به این که برای انجام کامپوزیت هیچ گونه تراشیدگی در دندان صورت نمی‌گیرد، معمولا عارضه‌ جدی به همراه ندارد. تنها کافی است بعد از کامپوزیت چند نکته مهم را رعایت کنید.

ارتودنسی

ارتودنسی یکی دیگر از روش‌های ترمیم زیبایی دندان است که با صاف‌کردن چینش دندان‌ها، طرح لبخند و ظاهر فرد را بهبود می‌بخشد. به این ترتیب ضمن افزایش جذابیت چهره، ناهنجاری‌های موجود در فک و دندان نیز برطرف شده و دندان‌ها کارکرد بهتری می‌یابند. فرآیند صاف‌شدن دندان‌ها در ارتودنسی از طریق اعمال فشار مناسب به آن‌ها انجام می‌شود. شما می‌توانید با کمک این نوع از خدمات در کلینیک دندانپزشکی، علاوه بر صاف‌کردن دندان‌های کج، فاصله بیش از حد بین دندان‌ها را از بین برده و با اصلاح دندان‌هایی که در محل نامناسب قرار گرفته‌اند، به نحوه صحیح رشد فک برسید. این فرآیند با استفاده از بریس‌های دندانی و براکت‌ها انجام می‌شود. در استفاده از روش ارتودنسی یک نکته مورد توجه قرار می‌گیرد و آن هم طول درمان آن است. درمان اتوردنسی بر خلاف سایر روش‌های درمانی ترمیمی دندان یک روش فوری نیست و زمان آن از یک تا چهار سال متغیر است.

ارتودنسی

این زمان بسته به فرم دندان‌های هر فرد متغیر است. هر چند ارتودنسی یک درمان طولانی است؛ اما نتیجه‌ای که از آن حاصل می‌شود، قطعا ارزشمند است و شما برای همیشه دندان‌های صاف و یک دستی خواهید داشت.‌ اهمیت ارتودنسی دندان بسیار بیشتر از فاکتورهای زیبایی آن است. دندان‌های روی هم افتاده و یا متراکم، مشکلات بسیاری از جمله عدم بهداشت صحیح و به دنبال آن پوسیدگی، فشار بیش از حد بر روی برخی از دندان‌ها هنگام جویدن، مشکلات لثه‌ای، مشکلات گوارشی، احساس درد در سر و گردن و مشکلات بسیار دیگر می‌شوند. در حالی که می‌توان با استفاده از ارتودنسی به عنوان یک روش بدون درد و غیر تهاجمی در کلینیک دندانپزشکی، رشد فک را هدایت کرده و طول عمر دندان‌ها را افزایش داد. ممکن است در چند روز اولی که ارتودنسی انجام می‌دهید، درد خفیفی احساس کنید که قابل تحمل است.

نکته پایانی

انتخاب یک روش ترمیمی زیبایی برای سلامت دندان‌هایتان، به سلیقه خودتان بستگی دارد؛ اما بهتر است قبل از هر اقدامی با یک دندانپزشک متخصص و کاربلد مشورت کنید تا به بهترین نتیجه برسید. علاوه بر آن، با توجه به این که مهارت پزشک به عنوان یک فاکتور مهم در تأمین سلامت و زیبایی دندان شناخته می‌شود، توصیه می‌کنیم کلینیک دندانپزشکی آتن را برای دریافت خدمات دندانپزشکی انتخاب کنید.

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 1, میانگین امتیاز: 1,00 از 5)
Loading...

ارسال دیدگاه شما

×