چهارشنبه , ۱ اردیبهشت , ۱۴۰۰

دستگاه کنترل دسترسی Access control

دستگاه کنترل دسترسی

به صورت یکپارچه سطح مناسب دسترسی ایمن به افرادی که به آن نیاز دارند تعیین کنید.

چگونه دسترسی ایمن و مناسبی برای افراد به مراکز تعریف کنیم؟

این که سال ها مرکز شما برای دسترسی از سیستم قدیمی استفاده می کرد یا می خواهید یک سیستمی را اجرا کنید تا موارد امنیتی از جمله کنترل ورود و خروج ، کنترل دسترسی برای موقعیت های مکانی که ممکن است موارد امنیتی رخ دهد داشته باشید اکنون زمان مناسبی برای ارزیابی است و این سیستم و رویه را بخشی از برنامه امنیتی خود قرار دهید.

با یک برنامه و فناوری دستگاه اکسس کنترل شما قادر خواهید بود تردد ها ، کارمندها و دارایی های خود را ایمن نگه دارید تا در مناطق مناسب مرکز خود دسترسی ایمن برای افراد مناسب تعریف کنید.

اکسس کنترل یکپارچه

درک اینکه دستگاه کنترل دسترسی بخشی از یک برنامه امنیتی کامل است مهم است. لازم به ذکر است که سایر بخش هایی که باید مورد توجه قرار گیرند شامل طراحی فیزیکی ساختمان ، سیستم های امنیتی مکمل و عملیات و آموزش کارمندان است.

مهم نیست دستگاه یا سیستم کجا قرار بگیرید ، شش نکته کلیدی وجود دارد که باید هنگام تقویت سیستم کنترل دسترسی ساختمان خود به خاطر داشته باشید.

1. سیستم اکسس کنترل خود را ارزیابی کنید

سوالی که در ابتدا باید از خود بپرسید این است که برای سیستم کنترل دسترسی خود به چه چیزی نیاز دارید و آیا امکانات فعلی شما کافیست؟

از منظر بسیاری از مدیران کنترل تردد و دسترسی با تذکر کلامی خاتمه می یابد ، اما واقعاً اختلال هایی که ممکن است به وجود آید یا چالش های روزمره ای که با آن روبرو شوید ، نخواهید داشت.

نکته : فقط یک سیستم کنترل تردد را بر اساس قیمت دستگاه کنترل دسترسی  انتخاب نکنید ، بلکه بر اساس ویژگی های آن استفاده کنید.

هنگام انتخاب سیستم کنترل دسترسی موارد زیر را در نظر بگیرید:

  • مناطقی که سیستم مورد نیاز است.
  • چند بار برای دستیابی به آن استفاده می شود.
  • چند نفر سطح دسترسی جداگانه خواهند داشت.
  • با سایر اجزای دیگری که قبلاً در آن جا قرار دارد متناسب است
  • دسترسی به آن راحت است.
  • تا چه حد امنیت مناسب دارد.

ما می خواهیم محیطی را برای تأیید صحت دسترسی فراهم کنیم و به افراد مناسب اجازه دهیم.

2. سطح دسترسی خود را تعیین کنید

همه نیاز به دسترسی به ساختمان شما را ندارند. قبل از اینکه تصمیم بگیرید چه کسی باید دسترسی داشته باشد به خود ساختمان بنگرید تا مشخص کنید کدام مناطق به سطوح مختلف دسترسی نیاز دارد.

ورودی ساختمان اولین خط دفاع است ، بنابراین باید تشخیص دهید که مردم می توانند به ساختمان دسترسی داشته باشند یا نه.

این ممکن است برای اکثر کارکنان منطقی باشد که از یک درب اصلی وارد و از آن خارج شوند تا بتوانند به راحتی نظارت داشته باشند که چه کسی می آید و می رود. از آنجا تصمیم بگیرید که کارمندان مختلف به چه مناطقی نیاز به دسترسی دارند.

هنگام راه‌اندازی یک سیستم اکسس کنترل ، باید اطمینان حاصل کنید که هر کس از دسترسی مناسب برای نیازهای خود برخوردار است. مهم است که یک روند و پروتکل ایجاد شود.

تعیین سطح دسترسی مناسب برای قسمتهای مختلف ساختمان و کارمندان به عهده مدیران و سرپرستان کارمندان است.

ما پیشنهاد می کنیم سازمان ها یک فرم دسترسی برای نظارت کارمند تعریف کنند که بر اساس این فرم برای سطوح و مناطق دسترسی هر کارمند مجبور به ثبت گردد. این فرم باید چیزی باشد که باعث ایجاد یک کاغذ یا اثر انگشت دیجیتالی شود.

ما می خواهیم کسی این مسئله را تأیید کند و آن را به صورت کاغذی ثبت کنیم تا در صورت بروز هرگونه اتفاقی ، بتوانیم به آن ناظر بگوییم که شما شخصی هستید که دسترسی آن کارمند را مجاز دانسته اید.

همچنین با وصل کردن نرم افزار کنترل دسترسی به یک پایگاه داده منابع انسانی خودکار سازی فرایند انجام شود به طوری که وقتی کارمندی از کار خارج شود یا خاتمه یابد دسترسی ها به طور همزمان ابطال شوند.

Access control

3. ممیزی که دسترسی دارد

با بررسی یک سازمان متوجه شدیم که با 150 کارمند دارای 600 کارت فعال است. برای جلوگیری از این ایراد دسترسی ، مدیران دستگاه اکسس کنترل باید سیستم را ممیزی کنند یا ویژگی هایی را برای تعیین کارتهای زمان دار تعیین کنند. این می تواند شامل موارد زیر باشد:

اگر کارت در مدت زمان مشخصی استفاده نشده باشد ، دسترسی قطع می شود.

کارت را به بانکهای اطلاعاتی پیمانکار یا منابع انسانی وصل کنید.

اگر این امکان پذیر نیست ، یکی از راه های رسیدگی به این امر ، اختصاص کارت به پیمانکاران با نام “پیمانکار” در قسمت نام است تا بتوان جستجو کرد. پیشنهاد می کنیم که تقریباً هر دو یا سه ماه تمام دسترسی به پیمانکاران را غیرفعال کنید و اگر هنوز به دسترسی نیاز داشته باشند ، می توانید دوباره آن را فعال کنید.

برای بازدید کنندگان کارتهایی صادر شود که به طور واضح آنها را به عنوان بازدید کننده ثبت کند تا در پایان روز به طور خودکار منقضی می شود.

4. فناوری خود را به روز کنید

تمام نکته کنترل دسترسی محدود کردن افرادی است که می توانند وارد شوند. اگر از سیستم های قدیمی تر استفاده می کنید ، زمان آن است که بروز رسانی کنید.

ما مشتریان خود را ترغیب به جمع آوری بودجه برای ارتقاء سیستم در هر 10 سال می کنیم ، و خاطرنشان می کنیم که فناوری که شما استفاده می کنید می تواند به سرعت منسوخ شود.

وقتی مردم سیستم جدیدی را ایجاد می کنند ، باید بلافاصله برای بودجه بعدی خود دست به ذخیره سازی بزنند. بیشتر کارفرمایان به فناوری اکسس کنترل به عنوان یک سرمایه گذاری یک بار نگاه می کنند ، اما این درست نیست.

5. تست سیستم های کنترل دسترسی دوره ای را انجام دهید

درست مانند اینکه زنگ های دود خود را در خانه خود آزمایش می کنید تا مطمئن شوید که آنها در چه زمانی کار می کنند و چگونه به آنها احتیاج دارید ، حتماً دستگاه کنترل دسترسی خود را آزمایش کنید. همه دستگاه ها باید مطابق آنچه انتظار می رفت کار کنند.

ما آزمایش ماهانه تا سه ماهه را پیشنهاد می کنیم ، زیرا این تنها راه برای اطمینان از عملکرد همه چیز است.

Access control

6. برای امنیت صحبت کنید

راه دیگر برای کاهش خطر، داشتن چندین لایه از نقاط امنیتی و دسترسی است.

یک مورد معمول این است که اگر مکانی دارای سیستم ورودی کاملاً ایمن باشد (مانند یک درب حفاظت شده که دسترسی ها را به دقت بررسی کند) اغلب موارد امنیت در مکان های دیگر داخل ساختمان ضعیف است.

اغلب افراد سؤال نمی کنند یا کسی را در ساختمان بررسی نمی نمایند زیرا تصور می کنند ورود به آنجا ایمن و دشوار است که نیازی به چالش کشیدن افرادی که نمی شناسند نیست.

نکته : خطرات امنیتی احتمالی خود را ارزیابی کنید

به سطح امنیتی فعلی و کنترل دسترسی خود دقت کنید تا نقاط ضعف یا مناطق قوی شما در کجا واقع است.

شما باید بپرسید:

پتانسیل هدف شما چیست؟

نگرش غالب به امنیت چیست؟

آیا تنها دستگاه کنترل دسترسی ارزان مهم است؟

چه کسی مسئول برنامه کلی امنیتی است؟

چگونه سیاست های امنیتی اجرا می شود؟

آیا منابع ، سیاست ها و رویه های امنیتی موجود تهدید بالقوه را از بین می برد؟

در نهایت می توان گفت قیمت دستگاه اکسس کنترل تنها نکته انتخاب سیستم کنترل تردد ارزان نیست عوامل مهمی در انتخاب ما تاثیر گذار است که امیدواریم که این مقاله دید روشنی به شما بخشیده باشد.

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 4, میانگین امتیاز: 4,75 از 5)
Loading...

ارسال دیدگاه شما