جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱

معرفی کاغذ دیواری سه بعدی و تاثیر نصب آن در دکوراسیون

عناصر و پوشش‌های تزئینی در دکوراسیون نقش بسیار مهمی ایفا می‌کنند. یکی از این نوع المان‌ها که در عصر حاضر از آن برای پوشش دیوار استفاده شد، پوستر دیواری است. همانطور که می‌دانید برخی از انواع دیوارپوش مانند کاغذ دیواری، قدمت زیادی دارند. اما به دلیل پیشرفت تکنولوژی و ورود انواع تجهیزات مدرن و پیشرفت صنعت چاپ، پوشش‌های جدیدی نیز مانند کاغذ دیواری سه بعدی به بازار عرضه شد. این نوع پوشش ارزان و سبک است. متریال مختلفی برای ساخت انواع پوشش تزئینی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این محصولات باید به صورت ضد آب طراحی شوند. پوستر دیواری سه بعدی را می‌توان به شیوه‌های مختلفی روی دیوار نصب کرد. اما انتخاب ابعاد و مکان مناسب برای نصب نیز از چالش‌های پیش‌رو هنگام خرید پوستر دیواری است. به همین دلیل می‌توان از یک طراح و یا معمار برای انتخاب دیوار برای نصب آن، کمک گرفت. در این مورد باید توجه شود که به هیچ عنوان از یک طرح پیچیده و دارای تزئینات زیاد استفاده نشود. زیرا این پیچیدگی می‌تواند فضا را کوچکتر از حد معمول جلوه دهد. گاهی نیز موجب آشفتگی و بی نظمی در فضا خواهد شد.

نکات طلایی در خرید پوستر دیواری

برای خرید پوستر دیواری می‌توانید از نمونه‌های موجود در اینترنت کمک بگیرید. اگر هیچ آگاهی و اطلاعاتی در مورد این پوشش ندارید، می‌توانید انتخاب آن را به افرادی که در این زمینه‌ تخصص دارند، بسپارید. طراحان دکوراسیون داخلی توانسته‌اند در حوزه‌ی چیدمان مدرن، ایده‌های بسیار مناسبی ارائه دهند. نصب کاغذ دیواری سه بعدی می‌تواند در یک فضا مانند اتاق پذیرایی انجام شود. البته این موضوع باید با توجه ابعاد و چیدمان این محل انجام شود. گاهی پذیرایی وسعت چندانی ندارد. به همین دلیل بهتر است از این پوشش برای دیوار استفاده نشود. زیرا موجب می‌شود که فضا از نظر بصری کوچک تر به نظر برسد. یکی از نکات طلایی در خرید پوستر دیواری، توجه به طرح و نقش آن است. طرح یک پوستر دیواری سه بعدی معمولا دارای نقوش متنوع است. از طرح‌های سنتی تا انواع طرح‌های به کار رفته در سبک مدرن در این نوع پوشش استفاده می‌شود. شاید بتوان گفت انتخاب این پوشش کار چندان ساده ای نیست. شاید در ابتدا تصور کنید یک طرح با نوع چیدمان فضای مورد نظر هماهنگی دارند. اما بعد از خرید و نصب، جلوه‌ی چندانی را مشاهده نکنید. بنابراین باید با روانشناسی رنگ و انواع سبک‌های نقاشی، آشنا باشید.

پوستر دیواری

تاثیر نصب کاغذ دیواری سه بعدی در دکوراسیون

برای بسیاری از کسانی که به عنوان طراح در زمینه‌ی دکوراسیون داخلی فعالیت دارند، انتخاب یک پوشش برای دیوار بسیار راحت است. دلیل این امر، میزان آشنایی این افراد با انواع دیوارپوش مانند پوستر دیواری است. این پوشش ارزان، یکی از بهترین گزینه‌ها برای نصب در یک دکوراسیون مدرن است. تاثیر نصب آن را تنها هنگامی درمی‌یابید که این دیوارپوش را روی دیوار نصب کنید. در واقع شاید در این هنگام می‌توانید مزایا و معایب آن را بهتر درک کنید. شاید بتوان گفت این نوع دیوارپوش یکی از تاثیرگذارترین انواع پوشش برای دیوار است. به این علت که اگر هیچ‌گونه مبلمانی نیز در فضا وجود نداشته باشد، باز هم با نصب یک کاغذ دیواری سه بعدی ، جلوه‌ی خاص آن را مشاهده خواهید کرد. این نوع پوشش می‌تواند در ابعاد کوچک یا بزرگ نصب شود. اما معمولا پوستر دیواری در ابعاد و سایز بسیار بزرگ به گونه ای که تمام سطح دیوار را در بر می‌گیرد، استفاده می‌شود. یک پوشش چاپی برای دیوار روی کاغذ مخصوص چاپ می‌شود. طبیعتا این پوشش قابل شستشو است.

پوستر دیواری قابل شستشو

معمولا تمامی برندهای تولید کننده‌ی انواع پوستر دیواری، این پوشش را به صورت قابل شستشو یا ضد آب، تولید می‌کنند. اما منظور از این کلمه، امکان گردگیری دیوارپوش با استفاده از دستمال نمدار است. بنابراین بعد از گذشت مدت زیادی از نصب آن، می‌توانید به راحتی آن را تمیز کنید. در غیر این صورت جلوه و ظاهر اولیه را نخواهد داشت. اما این امکان برای یک دیوارپوش پارچه ای وجود ندارد. به همین دلیل برای یک فضای امروزی و مدرن، پیشنهاد می‌شود که از این نوع پوشش استفاده شود. پوستر دیواری برای کاربری‌های مختلفی طراحی شده است. مثلا برای یک فضای تجاری می‌توان از انواع آن که به صورت رسمی و تجاری طراحی شده اند، استفاده کرد. برای فضاهای اداری و شرکت ‌های بین المللی نیز باید از همین نوع پوستر دیواری سه بعدی استفاده شود. بنابراین هر کدام از طرح‌های چاپ شده روی این محصول، برای یک کاربری خاص طراحی شده اند. تمامی این نوع پوشش‌ها باید قابلیت نظافت و شستشو را داشته باشند. این امر موجب می‌شود که همواره یک فضای تمیز و منظم داشته باشیم. در واقع پوشش‌های مدرن در جهت ایجاد راحتی بیشتر به وجود می‌آیند.

کاغذ دیواری سه بعدی

فواید خرید اینترنتی پوستر دیواری

احتمالا تا کنون بسیاری از محصولات مورد نظر خود را به صورت اینترنتی نیز خریداری کرده اید. خرید انواع پوستر دیواری نیز مانند تمامی کالاهای دیگر امکان پذیر است. یکی از دلایل استفاده از روش آنلاین برای خریداری کاغذ دیواری سه بعدی، تنوع بسیار بالای این محصول است. شما بدون نیاز به مراجعه به یک فروشگاه فروش دیوار پوش، می‌توانید طرح مورد نظر خود را خریداری کنید. فروش پوستر دیواری به این شیوه، امری کاملا رایج و مرسوم است. مراجعه ‌ی حضوری می‌تواند موجب صرف هزینه‌ و وقت بیشتری شود. امروزه پوستر دیواری سه بعدی دارای سبک‌ های متنوعی مانند مدرن، کلاسیک و فانتزی است. نوع چیدمان و دکوراسیون می‌تواند تعیین کننده رنگ و طرح این پوشش باشد. گاهی انتخاب یک طرح هماهنگ با چیدمان، می‌تواند موجب شود که فضای مورد نظر تغییرات مثبتی را داشته باشد. یکی از نکاتی که باید در هنگام خرید اینترنتی به آن دقت شود، مطالعه ویژگی‌های محصول مورد نظر است. زیرا در یک بخش مجزا کلیه اطلاعات مربوط به آن محصول در اختیار مشتری قرار می‌گیرد. با توجه به این راهنما، می‌توانید یک پوستر دیواری مناسب را خریداری کنید. قیمت پوستر دیواری نیز در خرید اینترنتی به صرفه تر است.

بهترین پوستر دیواری برای پشت تلویزیون

انتخاب بهترین پوستر دیواری برای مکانی مانند دیوار پشت تلویزیون، کار چندان راحتی نیست. کاغذ دیواری سه بعدی باید با این فضا کاملا هماهنگی داشته باشد. بهتر است از یک طرح بسیار ساده و به دور از پیچیدگی خاصی استفاده کرد. معمولا از پوستر دیواری گل و گیاه برای این بخش استفاده می‌شود. در بیشتر مواقع نیز گل ترسیم شده دارای ابعاد بزرگی است. این نوع طرح در بیشتر نقوش چاپ شده روی کاغذ دیواری سه بعدی، رایج است. به همین دلیل نمی ‌توان بخشی از آن را برش داد. زیرا طرح مورد نظر ناقص خواهد شد. در نتیجه در بیشتر مواقع، یک پوستر دیواری سه بعدی متناسب با اندازه‌ ی این قسمت، در نظر گرفته می‌شود. تلویزیون یک عنصر است که در حالت خاموش و روشن، حس بصری متفاوتی را به مخاطب عرضه می‌کند. هنگامی که روشن است مسلما دارای پیچیدگی بیشتری است. بنابراین باید انتخاب طرح با توجه به زمانی که روشن است، انجام شود. بهترین نوع پوستر دیواری نیز برای این بخش، نوع ساده آن است. طرح باید کاملا خلوت و مدرن انتخاب شود. زیرا امروزه بیشترین نوع سبک به کار رفته در چیدمان یک فضا، سبک مدرن است.

https://decor-office.com

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 1, میانگین امتیاز: 2,00 از 5)
Loading...

ارسال دیدگاه شما

×