شنبه ۵ فروردین ۱۴۰۲

زمان واریز مستمری مددجویان بهزیستی + معوقات (اسفند)

مددجویان چشم انتظار دریافت معوقات

سازمان برنامه و بودجه وعده داده بود که تا ۲۵ اسفند ۱۴۰۱ تمام معوقات را پرداخت کند اما خلف وعده کرده و هنوز خبری از پرداخت حق و حقوق معلولان نیست.
روزهای آخر سال ۱۴۰۱ درحالی سپری می‌شوند که هنوز ۴۹ درصد از بودجه سازمان بهزیستی پرداخت نشده است و معلولان هشت ماه معوقه دارند.

سال به پایان رسید سفره معلولان رنگین نشد

بهزیستی می‌گوید که پرداخت معوقات منوط به اختصاص اعتبار است اما سازمان برنامه و بودجه سکوت کرده و معلولان هم در اعتراض به این شرایط تجمعات متعددی برگزار کرده‌اند.

سازمان برنامه و بودجه وعده داده بود که تا ۲۵ اسفند ۱۴۰۱ تمام معوقات را پرداخت کند اما خلف وعده کرده و هنوز خبری از پرداخت حق و حقوق معلولان نیست.


مستمری آذرماه مددجویان بهزیستی واریز شد

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بهزیستی کشور از واریز مستمری آذرماه مددجویان تحت پوشش این نهاد خبر داد.
به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، علیرضا انجلاسی، ضمن اعلام این خبر اظهار کرد: در راستای اجرای بند ۵ قانون اصلاح قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور، مستمری آذر ماه مددجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور به حساب‌شان واریز شد.

وی افزود: براین اساس مستمری خانوار یک نفره ۵۴۶ هزار تومان، مستمری خانوار دونفره ۷۸۰ هزار تومان و مستمری خانوار سه نفره  یک میلیون و ۹۲ هزار تومان است.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بهزیستی کشور یادآور شد: همچنین مستمری خانوار چهار نفره یک میلیون و ۴۰۴ هزار تومان و مستمری خانوار پنج نفره و بیشتر یک میلیون و ۷۱۶ هزار تومان است.


واریز ما به التفاوت مستمری مهرماه مددجویان سازمان بهزیستی

(۱۴۰۱/۰۹/۰۸) سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع سازمان بهزیستی کشور از پرداخت ما‌به‌التفاوت مستمری مهرماه مددجویان سازمان بهزیستی خبر داد.
به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، علیرضا انجلاسی اظهار کرد: با همراهی دولت و مجلس شورای اسلامی مستمری مددجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور ۳۰ درصد افزایش یافت که از آبان ماه به حساب مددجویان مستمری بگیر واریز شد.

وی با بیان این که ما‌به‌التفاوت مهرماه مستمری مددجویان امروز واریز شد، گفت: این ما به التفاوت برای خانواده‌های یک نفره یک میلیون ۲۶۰ هزار ریال، خانوارهای دونفره یک میلیون ۸۰۰ هزار ریال برای خانوارهای سه نفره ۲ میلیون و ۵۲۰ هزار ریال، برای خانوارهای چهار نفره سه میلیون و ۲۴۰ هزار ریال و خانوارهای پنج نفره و بالاتر ۳ میلیون و ۹۶۰ هزار ریال پرداخت شده است.

سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع سازمان بهزیستی کشور با بیان این که مستمری مددجویان از مهرماه ۳۰ درصد افزایش داشته است در خصوص مبالغ جدید مستمری مددجویان گفت: با افزایش ۳۰ درصدی مستمری نسبت به شهریور ماه در خانوارهای یک نفره از ۴۲۰ هزار به ۵۴۶ هزار تومان، در خانوارهای دونفره از ۶۰۰ هزار به ۷۸۰ هزار تومان، در خانوارهای سه نفره از ۸۴۰ هزار به یک میلیون و ۹۲ هزار تومان، در خانوارهای چهار نفره از یک میلیون و ۸۰ هزار به یک میلیون و ۴۰۴ هزار تومان و در خانوارهای پنج نفر و بیشتر از یک میلیون و ۳۲۰ هزار به یک میلیون و ۷۱۶ هزار تومان مستمری افزایش و در آبان ماه واریز شده است.


یارانه معیشتی مددجویان تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی از این ماه افزایش پیدا می‌کند. پس از واریز دو مرحله یارانه نقدی ۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومانی به حساب سرپرستان خانوار، برخی از اعضای اقتصادی دولت احتمال تبدیل آن به کالابرگ الکترونیکی را مطرح کردند. اما شب گذشته ابراهیم رئیسی اعلام کرد که فعلا موضوع کالابرگ منتفی است و تا وضع کالا برگ اطمینان بخش نشود، پرداخت نقدی یارانه معیشتی ادامه پیدا می‌کند.

یارانه معیشتی همان طرح حمایتی از یارانه بنزین است که از آبان ۹۸ با افزایش قیمت بنزین به حساب برخی از سرپرست خانوار واریز می شود.یارانه معیشتی را حدود شصت میلیون نفر دریافت می کنند. یارانه معیشتی دهم هر ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز می شود .میزان یارانه معیشتی به ازای هر نفر ۵۵ هزار تومان است البته قرار بود از سال جدید مبلغ یارانه افزایش پیدا کند اما این امر اتفاق نیفتاده است.

۱۶ مهرماه بود که معاون امور مجلس رئیس جمهور در راستای ارتقای سطح معیشت مردم از جمله کارکنان دولت و بازنشستگان و لزوم رعایت عدالت در نظام پرداخت‌ها و بهبود معیشت آنان، عدالت در توزیع اعتبارات، عادلانه سازی پرداخت‌ها و افزایش قدرت خرید مردم از تقدیم لایحه دو فوریتی متناسب‌سازی حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان کشوری و لشکری به مجلس خبر داد. به دنبال این موضوع نمایندگان مجلس شورای اسلامی روز گذشته جزییات لایحه اصلاح قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور و ترمیم حقوق کارکنان و بازنشستگان کشوری و لشگری را با ۱۹۸ رای موافق تصویب کردند.

در بخشی از این مصوبه اما بر افزایش ۳۰ درصدی مستمری مددجویان تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی کشور نیز اشاره شده است. به طوریکه رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس درباره افزایش حقوق افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی گفت: در ابتدای سال ۲۰ درصد برای افزایش حقوق آنها اعمال شد و ما امروز ۳۰ درصد را لحاظ کردیم. بر این اساس از ابتدای سال افراد تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی مشمول افزایش ۵۰ درصد حقوق می‌شوند.

افزایش مستمری معیشتی مددجویان تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی

پیش از این مبالغ مستمری معیشتی مددجویان تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی برای خانواده یک نفره ماهانه ۴۲۰ هزارتومان، خانواده دو نفره ۶۰۰ هزار تومان، سه نفره ۸۴۰ هزار تومان، چهار نفره یک میلیون و ۸۰ هزار تومان و پنج نفره یک میلیون و ۳۲۰ هزار تومان در نظر گرفته شده بود که با این افزایش ۳۰ درصدی، به این ترتیب میزان مستمری خانوارها افزایش خواهد یافت.

زمان پرداخت معوقه مستمری مهرماه مددجویان

در این راستا سیدمرتضی حسینی، معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بهزیستی کشور درخصوص زمان پرداخت معوقه مستمری مهرماه مددجویان تحت پوشش گفت: همزمان با پرداخت مستمری آبان ماه، قرار است دولت مابه التفاوت مستمری مهرماه مددجویان نهادهای حمایتی را نیز پرداخت کند تا آن را به حساب مددجویان واریز کنیم.

به گفته وی، با افزایش ۳۰ درصدی مستمری مددجویان تحت پوشش به این ترتیب مستمری خانوارهای یک نفره ۵۵۰ هزارتومان، دو نفره ۷۸۰ هزارتومان، سه نفره یک میلیون و ۹۰ هزار تومان، ۴ نفره یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان و برای ۵ نفر به بالا یک میلیون و ۷۲۰ هزار تومان می‌شود.

یارانه معیشتی مستمری بگیران سازمان بهزیستی

یارانه معیشتی شهریور ماه مستمری بگیران بهزیستی واریز شد

یارانه معیشتی مستمری بگیران سازمان بهزیستی امروز ۲۹ شهریور ماه ۱۴۰۱ به حساب شان واریز و قابل برداشت شد.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بهزیستی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، گفت: یارانه معیشتی به بیش از یک میلیون و سیصد هزار خانوار تحت پوشش سازمان بهزیستی امروز ۲۹ شهریور ماه واریز شد.

زودتر از همه در پایگاه خبری تصویر زندگی بخوانید:

آخرین اخبار یارانه نقدی و کم معیشتی در ۲۴ ساعت گذشته

سید مرتضی حسینی افزود: علاوه بر این تعداد که ۱۵۰ هزار خانوار آن در سال ۱۴۰۱ از چرخه افراد پشت نوبتی وارد سیستم شدند، اگر دولت و سازمان برنامه و بودجه کمک کنند، می‌توان افراد پشت نوبت دریافت مستمری معیشتی در سازمان بهزیستی، که به تعداد یک میلیون و ۳۵۰ هزار خانوار است را وارد چرخه دریافت کنیم.

وی ادامه داد: باید در حوزه مستمری معیشتی کمک و تلاش بیشتری شود تا افراد پشت نوبتی که البته دیگر خدمات سازمان بهزیستی را دریافت می‌کنند هم وارد چرخه دریافت مستمری بشوند.

یارانه معیشتی مستمری بگیران سازمان بهزیستی چقدر است؟

آقای حسینی گفت: واریز مستمری معیشتی خانوار مستمری بگیر سازمان بهزیستی در شهریور ماه نیز طبق روال سنوات گذشته، به شرح ذیل می باشد:

 • خانواده یک نفره ۴۲۰ هزار تومان
 • خانوار ۲ نفره ۶۰۰ هزار تومان
 • خانواده ۳ نفره ۸۴۰ هزار تومان
 • خانواده ۴ نفره یک میلیون و هشتاد هزار تومان
 • خانواده ۵ نفره به بالا مبلغ یک میلیون و سیصد و بیست هزار تومان

 

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 84, میانگین امتیاز: 3,75 از 5)
Loading...

۵۱ دیدگاه

» ارسال سوال و نظر شما «
 1. مهرداد از چالوس گفت:

  سلام، استعلام گرفتم فقط تا آبان ماه مستمری برای من واریز شده، من با این وضعیت کمر و دستم و اعصاب و شکستگی‌های دیگر، نمیتونم با این اقتصاد داغون مملکت از پس خرج ۳ نفر بر بیام …نمیدونم چرا اینجوری شده تا به امروز که ۳۰ دی هست واریز نشده، یعنی قطع کردن ؟؟؟؟؟؟خیلی کمک خرج ما هست خیلی….

  موافقم ۳
  مخالفم ۱
  • mahnaz گفت:

   دهک بندی یارانه خودتون رو چک کنید، ممکنه به خاطر تغییر دهک بندی مستمری بهزیستی شما قطع شده باشه

   موافقم ۱
   مخالفم ۱
 2. لطیف نظری گفت:

  آیا میزان مستمری براساس تعداد خانوار هست؟ لطفا جواب بدید؟

 3. معلول ذهنی شدید گفت:

  آیا مستمری دی ماه در سامانه شفافیت ثبت شده؟؟؟؟

  لطفا جواب بدین🙏

  موافقم ۹
  مخالفم ۴
  • محمد گفت:

   هنوز نه

   موافقم ۷
  • بی نام گفت:

   سلام لطفا مثل پرداخت یارانه در یک روز مشخص، این مستمری بهزیستی رو هم در تاریخ معینی پرداخت کنید. آدم بدونه همش ترس و لرز نگیریم اینم قطع کردند و از گشنگی بمیریم.

   موافقم ۱۰
   مخالفم ۱
 4. Asli گفت:

  الان آیا دولت محترم با دلار خداتومن به فکر افزایش مستمری گرسنگان مددجو هست؟….یک کیلو پیاز۳۰هزارتومن….علی برکت الله

  موافقم ۱۹
 5. مددجو گفت:

  سلام مستمری آذر ماه ۱۴۰۱ تو چالوس هنوز به حساب ما نیومده از چند نفرم پرسیدم گفت واریز نشده ولی تو خبرها نوشته که واریز شد زنگ هم میزنیم اداره بهزیستی یا جواب نمیدن اگi جواب بدن میگن ما نمیدونیم.

  موافقم ۸
  مخالفم ۲
 6. عبدالقادر گفت:

  سلام هی بگین بچه بیار این دولت حتی نمیتونه از معلولین حمایت کنه الان چهار سال که برای زن و بچه ام مستمری واریز نمیشه کسی که نتونه کار کنه بچه را چطور بزرگ کنه؟

  موافقم ۱۰
  مخالفم ۲
 7. roholla گفت:

  فقیر و معلول بدبخت با حقوق یک میلیون و چهارصد و کارمند با حقوق بیست میلیونی، ای خدا چکار کنیم با این عدالت اسلامی

  موافقم ۱۸
  مخالفم ۱
 8. بی نام گفت:

  سلام دوستان اگه من مستمری در سامانه ثبت نشه یعنی قطع کردن مستمری مونو؟؟!!

  موافقم ۵
  مخالفم ۲
  • معلول گفت:

   توروبخدا مستمری معلولین را زیاد کنید. تمام اقشار حقوقشان تا حدی کفاف روزگارشان را میدهد. معلولین و زنان سرپرست خانوار با این مبلغ چیکار کنند؟
   پول داروشون نمیشه…. هیچ حقوقی کمتر از حقوق این قشر نیست… نگاه ویژه ی مسئولین و رهبر معظم را میطلبد.

   موافقم ۱۳
 9. یاسر گفت:

  سلام چرا الان دو سه ماه دهم هر ماه یارانه معیشتی به حساب من واریز نمیشود؟

  موافقم ۵
  مخالفم ۳
 10. ناشناس گفت:

  سلام، این دهک بندی چی بود انداختن جون آدم. کارت بانکی خودمو دادم دست فامیلمون تا گردش حساب بانکی داشته باشم بتونم برای پیش پرداخت خونه وام بگیرم یه وقت دیدم معشیتی که از بهزیستی میدادن قطع شد نوشته تو پر در آمدی. بخدا محتاج نون شبم معلولیت شدید دارم . سرپرست خانواده هستم

  موافقم ۱۴
  مخالفم ۲
 11. یوسف گفت:

  با عرض سلام . خسته نباشید به کلیه پرسنل زحمت کش بهزیستی. بنده الان ۴ ماه تو نوبتم. هنوز هنوز هی میگن بودجه نداریم، بیاد خبرت میکنیم. افرادی هستند باهم رفتیم کمیسیون اون ها الان دو نوبت مستمری میگیرن ما نه. اسما تحت پوشش هستیم ولی رسما نه. تو را خدا برای پرداخت کرایه خانه مان، پول آب و برق همش گفتیم تا مستمری برامان بیاد هنوز نیامده.

  موافقم ۸
 12. رویا گفت:

  الحمدلله من به عنوان یه مددجو راضیم از واریزی ها بودجه دولت انقدر ظرفیت داره …قرار نیست همه پول نفت مستقیم بریزن تو جیب مردم که آخه نمیدونم این چه فازیه عین ۸۰ میلیون انتظار دارن دولت تامین شون کنه

  موافقم ۱
  مخالفم ۳۳
 13. بی نام گفت:

  سلام وقتتون بخیر آیا واریزی مستمری کسی داخل سامانه شفافیت ثبت شده ؟! تا امروز برای من ثبت نشده هنوز

  موافقم ۵
 14. شیرگیر گفت:

  سلام به مددجوی ما پس چرا یارانه نمیدن؟ الان چند ماهه یارانه بهزیستی ایشون قطع شده.

  موافقم ۸
  مخالفم ۶
 15. سارا گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت تمامی پرسنل زحمتکش بهزیستی. دوستان زیادی مته به خشخاش میزارید مستمری که به موقع پرداخت میشه اضافه هم که هر سال میشه ما به التفاوت هم دادند. دیگه فقط قرار نیست کل بودجه مملکت را بدن به این سازمان. خدا را شکر کنید.

  موافقم ۱۰
  مخالفم ۵۳
  • فراموش شدگان گفت:

   کاش خدا تو رو هم میاورد تو لیست مستمری بگیرهای بهزیستی تا بفهمی با ۴۲۰ هزارتومن چطور زندگی کنی انشاالله که بزودی ببینمت

   موافقم ۱۹
   مخالفم ۱
  • یکتا گفت:

   معلومه نفست از جای گرم بلند میشه وگرنه میفهمیدی در مقابل تورم شدید و افزایش هر روزه ی قیمتها در تمام اقلام این مستمری که میدن هیچی نیست خانم

   موافقم ۱۶
   مخالفم ۱
  • ریحانه گفت:

   خوش ب حالت که ۵۴۶ هزار تومن مستمری هزینه های کل زندگیت رو پوشش میده!!

   موافقم ۵
   مخالفم ۱
  • آرش گفت:

   سلام سارای عزبز دوست داشتم تو هم مثل ما یک معلول با هزار تا درد بودی و بهت ماهانه ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزارتومان میدادن آنوقت فقط داروهات مثل من ماهانه میشد ۸۰۰ تا ۹۰۰ هزارتومان و از پوشک، کیسه ادرار، پنبه، سوند، گاز، الکل، دستکش، چسب، ژل سوند و غیره هم استفاده میکردی که ماهانه میشد دو سه میلیون و برای حمام رفتن دستشویی رفتن کارهای بهداشتی انجام دادن پانسمان زخم بستر دکتر رفتن هم پرستار میگرفتی و ماهانه حق پرستاری هم میدادی این هزینه ها بعلاوه خورد و خوراکی را داشتی آنوقت میدیدم تو باز هم همین حرف ها را میزدی یه سر به خانواده هایی که معلول دارن بزن فقط یک ماه خرید های یک معلول انجام بده ببینم بازم زبان حرف زدن و نظر دادن داری کدوم بد وجه مملکت دادن به معلولین که به تو سارا خانم نرسید خواهشن برو خودت اصلاح کن

   موافقم ۲۸
 16. سعید گفت:

  خواهشاً با این گرانی ها و با این کرایه خانه ها مستمری ما معلولین را در حد تورم بالا ببرید که یک سقفی از خودمون بالا سرمون باش و یک زندگی ساده داشته باشیم لطفاً نظام و دولت محترم و مجلس محترم کمک کنند با این مستمری که دویست یا سیصد هزار بلا می برید هیچ دردی از ما دوا نمیکنه. با این خرج بچه مدرسه ای که داریم رو بدیم یا اجاره خانه و قرض مغازه دار را بدیم. خدایی خود مسئولین محترم با این مثلا حقوق در این حد میتونند زندگی خود را بچرخونند. ما معلولین را هم که هیچ جا کار نمیدن که کمک خرجی بشه. بخاطر رضای خدا فکر اساسی بحالمان بکنید. ممنون

  موافقم ۹
  مخالفم ۱
 17. شکری گفت:

  همش میگن مابه التفاوت مهرماه واریز کردن پس چرا برای ما واریزی انجام نشده

  موافقم ۱۳
  مخالفم ۸
 18. معلول ضایع نخاعی گفت:

  باسلام عرض ادب، حق پرستاری آبان ماه تا این تاریخ که ۸ آذر باشه برام واریز نشده. مستمری از بانک رفاه می گیرم. درد معلولیت یه طرف درد بی پولی هم از یه طرف. ممنون میشم پیگیری بفرمایید دعای خیر می کنم براتون

  موافقم ۲۳
  مخالفم ۱
 19. مددجو گفت:

  سلام، چرا پس مابالتفاوت مهرماه رو واریز نکردن؟گفته بودن که همه رو باهم در آخر آبان واریز میکنن.

  موافقم ۳۰
  مخالفم ۸
» نمایش دیدگاه های بیشتر «

ارسال دیدگاه شما

×