سه شنبه , ۳۱ فروردین , ۱۴۰۰

قیمت پرستار سالمند در منزل | استخدام پرستار سالمند

افرادی که پا به سن میگذارند همواره با خطرات و تهدیدات دوران سالمندی مواجه هستند. از جمله این خطرات: انزوای سالمند از طرف فرزندان یا اقوام و …، حس بیهودگی و سربار بودن، طرد شدن و به دنبال آن حس تنهایی، حس نا امیدی و … می باشد. دوران سالمندی فرا رسیده اما انتهای زندگی نیست و نگرانی وجود ندارد و فقط فرد کم توان و بیمار نیاز به یک همراه دارد. امروزه پرستار سالمند در منزل انتخاب مناسبی است برای کمک به سالمندان و افراد کم توان می باشد، چرا که فرد سالمند با وجود یک پرستار(همدم) دیگر نگرانی ها و احساسات بد را نخواهد داشت. با وجود پرستار و رسیدگی به امور زندگی و سلامت و بیماری سالمند، شادابی و امید به زندگی به وی بازگردانده می شود.

قیمت پرستار سالمند در منزل

عواملی در قیمت پرستار سالمند در منزل تاثیرگذارند. شرایط محیطی و زندگی فرد، تواناهایی جسمی، اخلاق و فرهنگ و … از جمله این عوامل می باشند که باعث تغییر در قیمت این خدمت می‌شود. پس این نکته را در نظر داشته باشید که سعی کنید زمانی که قصد گرفتن پرستار سالمند دارید، تمام شرایط سالمند و نگهداری آن را به موسسات و پرستار توضیح دهید. البته شما می‌توانید توسط پلتفرم آسانیسم، قیمت موسسات بسیاری را بدون تماس تلفنی و تنها با مراجعه به سایت و وارد کردن شرایط سالمند دریافت کنید.

 

نکاتی که بایستی در دریافت پرستار رعایت نمود

به این نکته توجه نمایید که حتی با وجود پرستار در منزل سالمند همواره باید ارتباطات و مشارکت عمومی و خانوادگی خود را حفظ کند تا سالمند متوجه شود که خانواده هم به او اهمیت می‌دهند و فقط پرستاری فردی است که برای انجام برخی از امور سالمند استخدام شده است.

خانواده و افرادی که برای سالمند خود پرستار بخواهند، علاوه بر کیفیت خدمات از نظر مالی هم نیاز به کسب اطلاعات بیشتر هستند. لیستی که در قیمت گذاری پرستار سالمند در منزل مهم است شامل:

  • ساعات کاری مشخص شده (شبانه روزی، ساعتی و روزانه)
  • میزان توانایی و سلامت فرد
  • اعضای خانواده
  • محیط زندگی
  • انجام امور منزل به همراه آشپزی
  • درخواست خدمات ویژه
  • نوع بیماری فرد سالمند
  • و …

علاوه بر موارد بالا که موثر بر قیمت گذاری است، متقاضی در وهله اول می بایست شناختی کامل از سالمند و بیماریها و توانایی هایش داشته باشد تا بتوانند اطلاعات دقیقی به موسسه و پرستار منتقل کنند تا منجر به رفاه حال و آرامش بیشتر سالمند شود.

شما از طریق اپلیکیشن آسانیسم یا ثبت سفارش سایت آسانیسم می توانید بدون دغدغه پرستاری مناسب برای سالمند خود پیدا کنید.

 

 

احتیاجات سالمندان

اطلاعات کافی در مورد نیازها و احتیاجات سالمندان حائز اهمیت می باشد، مواردی چون: احتیاجات عاطفی، معیشتی، تفریحی، مشارکت اجتماعی، امنیت که از جمله مهمترین آنها می‌باشند.

 

پرستار سالمند بایستی کمبود محبت احتمالی فرد سالخورده رو جبران کند

عاطفی

در جامعه ما همواره احتیاج عاطفی وجود دارد و با افزایش سن نیاز عاطفی نیز بالا می‌رود. افراد سالخورده تنهاتر از قبل میشوند حتی با زندگی مناسب و عالی اما نیاز به احترام و توجه فرزندان، اقوام، پرستار و … خواهند داشت.

معیشتی

رفع معیشت برای سالمند بسیار مهم است یعنی برخی از سالمندان توانایی آماده کردن غذا، شستن لباس ها و … را ندارند و بایستی فردی برای آنها این کار را انجام دهد. بنابراین کمکی به رفع احتیاجات معیشتی چون پوشاک، بهداشت، خوراک و مسکن از جمله ملزومات معیشتی سالمندان می باشد.

تفریحی

سالمندان و بازنشستگان بیشتر از قبل نیاز به تفریح دارند چرا که دیگر شاغل نبوده و تنهاتر شده اند. با توجه به شرایط جسمی فرد مسن، گردش و تفریحات سالم برای وی بایستی در نظر گرفته شود.

 

مشارکت اجتماعی

حس بیهودگی و بیکاری برای افراد مسن بسیار رنج آور است و بودن آنها در جمع های هم سن و سال و خانواده ، برای آنها بسیار لذت بخش بوده و باعث جلوگیری از مشکلات روحی، جسمی و همچنین ناراحتی های ذهنی(افسردگی) می‌شود.

سالمند میتواند در برنامه های گروهی و جمعی سالمندان مشارکت کنند. همچنین به همراهی و کمک پرستار سالمند در گردشگری و برنامه های تفریحی یک روزه و چند روزه شرکت کند.

امنیت

یکی از احتیاجات سالمند امنیت روحی و جسمانی در محیط زندگی می‌باشد و اطمینان خاطر از اینکه هنگام بیماری و ضرورت یا هر حادثه ای، کسانی به فکر در کنار او هستند و در محیط زندگی خود آرام و بدون آزار و اذیت باشند بسیار برای آنها لازم می‌باشد.

پرستار سالمند برای ارتباط بهتر با سالمند بایستی همواره با صبر و احترام شنونده خوبی باشد و همچنین مفاهیم و موارد را با زبان بدنی صحیح با صمیمیت منتقل کند.

نتایج حاصل از ارتباطات موثر و مثبت میان سالمند و پرستار ، میتواند در بهبود و درمان بیماریها نیز اثر گذار باشد. پرستار با رعایت برخی موارد مقضی سن و سال سالمند میتواند شادابی و امید به زندگی را به وی بر گرداند. با انتخاب پرستاران مناسب، سالمندان شاداب و پر انرژی را خواهیم داشت.

 

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 4, میانگین امتیاز: 3,75 از 5)
Loading...

ارسال دیدگاه شما