شنبه ۵ فروردین ۱۴۰۲
 • تاریخ انتشار: 14:20 - ۱۴۰۱/۱۰/۲۱
 • دسته : اخبار اقتصادی
 • کد خبر : 235477
 • خبرنگار : 50001

اعلام مبلغ پاداش پایان خدمت بازنشستگان ۱۴۰۲ و نحوه پرداخت

پاداش پایان خدمت کارکنان دولت در سال ۱۴۰۲ چقدر شد؟

در سال آینده پاداش پایان خدمت کارکنان ۵۲۰میلیون تومان پیش‌بینی‌شده که نسبت به امسال ۷۵میلیون تومان اضافه شده است.
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، پاداش پایان خدمت‌ موضوع قانون پرداخت‌ پاداش پایان خدمت‌ و بخشی‌ از هزینه‌های‌ ضروری‌ به‌ کارکنان دولت‌ مصوب ۱۳۷۵.۲.۲۶ با اصلاحات و الحاقات بعدی‌، پاداش پایان خدمت‌ کارکنان مشمول ماده (۱۰۷) قانون مدیریت‌ خدمات کشوری‌ با احتساب فوق‌العاده بند (۱۰) ماده (۶۸) قانون مذکور به‌ مقامات، رؤسا، مدیران و کارکنان کلیه‌ دستگاههای‌ اجرایی‌ موضوع ماده (۲۹) قانون برنامه‌ پنج‌ساله‌ ششم‌ توسعه‌ اقتصادی‌، اجتماعی‌ و فرهنگی‌ جمهوری‌ اسلامی‌ ایران و همچنین‌ وزارت اطلاعات، نیروهای‌ مسلح‌ و سازمان انرژی‌ اتمی‌ به‌ازای‌ هر سال خدمت‌ حداکثر تا ۳۰ سال و تا سقف‌ ۵ میلیارد و دویست‌ میلیون (۵.۲۰۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال خواهد بود.

پاداش پایان خدمت کارکنان نسبت به سال جاری ۷۵ میلیون تومان افزایش یافته است.


پاداش پایان خدمت فرهنگیان بازنشسته واریز شد

(۱۴۰۱/۰۹/۲۵) طبق اعلام وزارت آموزش و پرورش پاداش پایان خدمت فرهنگیان بازنشسته سال ۱۴۰۰ به حساب افراد واریز شده است.
به گزارش تجارت‌نیوز، طبق اعلام صادق ستاری‌فرد، سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش، پاداش پایان خدمت فرهنگیان بازنشسته سال ۱۴۰۰ واریز شده است.

صادق ستاری‌فرد، سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش در گفتگو، اظهار کرد: پاداش پایان خدمت تمام فرهنگیان بازنشسته سال ۱۴۰۰ که تعداد ۷۲ هزار نفر هستند، به طور کامل پرداخت شد.

وی در خصوص اعمال آخرین مدرک تحصیلی معلمان نیز گفت: بخشنامه اعمال آخرین مدرک تحصیلی معلمان به استناد بند ۲ ـ ۳ ماده ۲ قانون نظام رتبه‌بندی معلمان ابلاغ شد.

سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: بر این اساس، آخرین مدرک تحصیلی معلمان، در حکم کارگزینی آنها اعمال می‌شود.


واریز پاداش پایان خدمت بازنشستگان فرهنگی تا چند روز آینده

(۱۴۰۱/۰۹/۰۷) معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش گفت: ظرف چند روز آینده، پاداش پایان خدمت فرهنگیان بازنشسته سال ١۴٠٠ تسویه خواهد شد.
صادق ستاری فرد، سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش گفت: با حمایت و همراهی سازمان برنامه و بودجه، تخصیص کامل پاداش پایان خدمت معلمان انجام شده است. فرهنگیانی که حداقل ۳۰ سال از عمر خود را وقف آموزش و پرورش هزاران کودک و نوجوان کشور کرده‌اند، این مبلغ را دریافت می‌کنند.

وی اظهار کرد: تاکنون ۲۰ درصد از پاداش پایان خدمت فرهنگیان بازنشسته سال ۱۴۰۰ به حساب ایشان واریز شده بود که با تخصیص کامل، ظرف چند روز آینده با همکاری خزانه‌داری کل کشور، تسویه کامل پاداش پایان خدمت این عزیزان انجام خواهد شد.

سرپرست معاونت برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: این پاداش پایان خدمت برای حدود ۷۲ هزار بازنشسته فرهنگی خواهد بود.


تکلیف پاداش پایان خدمت بازنشستگان روشن شد

نمایندگان مجلس خواستار تامین اعتبار برای پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان در اسرع وقت شده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری تصویر زندگی به نقل از سایت طلا، نمایندگان مجلس امروز (۱۶ مهر ۱۴۰۱) خواستار تامین اعتبار برای پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان در اسرع وقت شده‌اند.

نمایندگان بازنشستگان آموزش و پرورش از پرداخت یکجای پاداش پایان خدمت خبر دادند. در هفته‌های اخیر، برخی مقامات دولتی و مدیران سازمان برنامه و بودجه از قسطی شدن پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان آموزش و پرورش خبر دادند.

نمایندگان این بازنشستگان ضمن انتقاد از این مساله، می‌گویند: با پیگیری‌هایی که از طریق مجلس صورت دادیم، نمایندگان قول دادند موضوع را پیگیری خواهند کرد؛ بر این اساس، قرار شده منابع کافی برای پرداخت یکجای پاداش پایان خدمت تمام بازنشستگان فراهم کند و همه معوقات یکجا واریز شود.

نمایندگان مجلس خواستار تامین اعتبار برای پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان در اسرع وقت شده‌اند.
بازنشستگان می‌گویند: انتظار داریم در مهرماه، پاداش پایان خدمت بازنشستگانی که تا امروز نتوانسته‌اند معوقات خود را دریافت کنند، واریز شود.

به گزارش تصویر زندگی به نقل از اکوایران، مطابق ابلاغیه سازمان برنامه و بودجه، اعتبار پرداخت مانده مطالبات پاداش پایان خدمت بازنشستگان تا پایان سال ۱۴۰۰ ابلاغ شد. بخشنامه سازمان برنامه و بودجه در تاریخ ۸ شهریور ماه صادر شده است که در آن آمده است: به استناد ماده ۱۹ قانون برنامه و بودجه، بند «د» ماده (۲۸) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (۲) -مصوب ۱۳۹۳- و در اجرای جدول شماره (۹) قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور، اعتبارات ذی‌ربط به شرح جدول ذیل صرفاً بابت پرداخت مانده مطالبات پاداش پایان خدمت بازنشستگان تا پایان سال ۱۴۰۰ به آن دستگاه ابلاغ می‌گردد تا با رعایت قوانین و مقررات اقدام شود.

بخوانید: 

مبلغ پاداش پایان خدمت بازنشستگان و نحوه پرداخت

همچنین دستگاه اجرایی موظف است به منظور پرداخت به ذینفع نهایی مشخصات کامل افراد مشمول دریافت پاداش پایان خدمت تا پایان سال ۱۴۰۰ را به ترتیب تاریخ بازنشستگی شامل کد ملی، تاریخ بازنشستگی، شماره شبا و مبلغ قابل پرداخت با رعایت جزء (۶) بند (الف) تبصره (۱۲) قانون بودجه سال ۱۴۰۰، حداکثر به میزان چهار میلیارد و هفتصد و بیست میلیون (۴.۷۲۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال را با امضاء ذیحساب/ مدیر امور مالی مربوط به وزارت امور اقتصادی و دارایی (خزانه داری کل) و این سازمان اعلام نماید. بدیهی است مسئولیت صحت اطلاعات یاد شده و تعیین میزان پاداش پایان خدمت قابل پرداخت به هر فرد با دستگاه اجرایی ذیربط خواهد بود. خزانه‌داری کل بر اساس اطلاعات ارسالی که مورد تأیید ذیحساب یا مدیر مالی دستگاه اجرایی می‌باشد، پاداش پایان خدمت را به طور مستقیم به حساب ذینفع نهایی پرداخت نماید.

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 89, میانگین امتیاز: 4,24 از 5)
Loading...

۳۱ دیدگاه

» ارسال سوال و نظر شما «
 1. بازنشسته گفت:

  چرا بعد از این مدت طولانی که پاداش را دادید رتبه بندی را در نظر نگرفتید اجحاف حق معلم تا کی؟

  موافقم ۵
  مخالفم ۳
 2. نسرین گفت:

  من میخوام بپرسم خدمت ما به مملکت بیشتر بوده یا فوتبالیست ها؟ اونا باختند و جایزه‌شون رو گرفتند ولی ما بعد از ۳۰ سال هنوز مطالباتمون رو نگرفتیم دیگه این پول چه ارزشی داره باید این پول رو به دلار حساب کنند پرداخت کنند.

  موافقم ۱۴
 3. بازنشسته ۱۴۰۰ گفت:

  بعد از یکسال و سه ماه هم می‌شود باور کرد. فقط کاش بگویند چرا پاداشی که به خزانه واریز شده را پرداخت نمیکنند؟ کاملا واضح است ضرر اینهمه سودجویی و کم کاری وزرا و نمایندگان مجلس همیشه به افراد مظلوم جامعه از جمله فرهنگیان خواهد رسید.

  موافقم ۱۲
 4. منتظر گفت:

  آیا نمی خواهید کمی با وجدان باشید و خسارتی که بابت تاخیر در پرداخت پاداش پایان خدمت عزیزان فرهنگی داشته اید بپردازید.
  یادتان باشد شما به ما بدهکار هستید و اگر روز آخرت که به آن اعتقاد دارید فرا برسد حقمان را در پیشگاه خداوند طلب خواهیم کرد. ما سزاوار این چشم پوشی نبودیم، تمام عمرمان در کلاس درس به همه یاد دادیم که حق کسی را نخورید.
  هنوز هم دیر نشده فریادمان را بشنوید و حقمان را بپردازید.

  موافقم ۲۰
  مخالفم ۱
 5. بازنشسته گفت:

  خسته شدم خسته یک سال ونیم گذشت
  کجا بگم به کی بگم
  دوستی گفت حالا بازنشسته نشو بزار چهار سال دیگه وقتی دوباره بخوان رای بگیرن مثل زمان دور دوم روحانی خیلی زود پاداش ها را واریز میکنن اگه نمیتونن پاداش‌ها را بدهند خوب بانکی ها و اداره بهزیستی و شرکت نفت هم ندهند فقط برای ما پول نیست

  موافقم ۲۶
 6. فرهنگی بازنشسته گفت:

  با سلام ودرود
  واقعا چقدر در مدیریت ضعیف و ناتوان هستید. آیا بعد سی سال خدمت نباید در جایی که که به عنوان خانه ی ملت نام میبرید به فکر پاداش ما باشید حقوق خودتون و امکاناتی که برای خودتون در نظر میگیرید آیا برای ملت هم در نظر میگیرید؟ آیا هرگز یه حسابرسی ساده تو کارتون انجام دادید؟ چقدر از خدمت به ملت بخصوص فرهنگیان راضی هستین؟ معنای أَفَّاکٍ أَثِیمٍ رو بلدین؟ چقدر وعده دروغ؟ همگی در پیشگاه خداوند روزی باید برای کارهامون مجازات بشیم. وای به حال آنکه مسئولیتشو به خوبی انجام نداده…. افلا تعقلون؟….. والله لاتخلف میعاد… همه رو درگیر و ناامید کردین بهتر نیست تغییر روش بدین؟

  موافقم ۲۷
  مخالفم ۲
 7. محسن گفت:

  آقایان مسئول پرداخت پاداش ناجا و فرهنگیان زحمت کش باعث تورم نمیشه اون بی شرفی که صدها هزار میلیارد اختلاس میکنه باعث تورم میشه نه اون چندرغازی که به حقوق کارمندان و بازنشستگان اضافه می کنید با این تورم دویست درصد

  موافقم ۲۸
 8. مرده متحرک گفت:

  بعد گذشت دو سال از بازنشستگی دیگر امیدمان را از دست دادیم کل امید یه کارمند بعد از بازنشستگی به همین پاداش آخر خدمت هست که فقط حرفش را میشنویم، داغون شدیم

  موافقم ۵۵
  • ج..رضایی گفت:

   سلام، حق باشماست. منم مثل شما دقیقا ۲۰ مهر ۱۴۰۰ بازنشست شدم …بدبخت‌ترین و محروم ترین و بی در و پیکر وزارت خانه متاسفانه آموزش و پرورش است. دوست من ارتشی بود مهر ۱۴۰۰ بازنشسته شد آذرماه با مدرک دیپلم طبق گفته خودش ۲۷۰ م پاداش گرفت. الان به من و شما حتی اگر ۳۰۰ هم بدن ارزشش شده ۱۵۰تومان ….

   موافقم ۳۶
» نمایش دیدگاه های بیشتر «

ارسال دیدگاه شما

×