سه شنبه ۱۶ خرداد ۱۴۰۲

پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان به کجا رسید

پاداش پایان خدمت فرهنگیان بازنشسته واریز شد

طبق اعلام وزارت آموزش و پرورش پاداش پایان خدمت فرهنگیان بازنشسته سال ۱۴۰۰ به حساب افراد واریز شده است.
به گزارش تجارت‌نیوز، طبق اعلام صادق ستاری‌فرد، سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش، پاداش پایان خدمت فرهنگیان بازنشسته سال ۱۴۰۰ واریز شده است.

صادق ستاری‌فرد، سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش در گفتگو، اظهار کرد: پاداش پایان خدمت تمام فرهنگیان بازنشسته سال ۱۴۰۰ که تعداد ۷۲ هزار نفر هستند، به طور کامل پرداخت شد.

وی در خصوص اعمال آخرین مدرک تحصیلی معلمان نیز گفت: بخشنامه اعمال آخرین مدرک تحصیلی معلمان به استناد بند ۲ ـ ۳ ماده ۲ قانون نظام رتبه‌بندی معلمان ابلاغ شد.

سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: بر این اساس، آخرین مدرک تحصیلی معلمان، در حکم کارگزینی آنها اعمال می‌شود.


واریز پاداش پایان خدمت بازنشستگان فرهنگی تا چند روز آینده

(۱۴۰۱/۰۹/۰۷) معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش گفت: ظرف چند روز آینده، پاداش پایان خدمت فرهنگیان بازنشسته سال ١۴٠٠ تسویه خواهد شد.
صادق ستاری فرد، سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش گفت: با حمایت و همراهی سازمان برنامه و بودجه، تخصیص کامل پاداش پایان خدمت معلمان انجام شده است. فرهنگیانی که حداقل ۳۰ سال از عمر خود را وقف آموزش و پرورش هزاران کودک و نوجوان کشور کرده‌اند، این مبلغ را دریافت می‌کنند.

وی اظهار کرد: تاکنون ۲۰ درصد از پاداش پایان خدمت فرهنگیان بازنشسته سال ۱۴۰۰ به حساب ایشان واریز شده بود که با تخصیص کامل، ظرف چند روز آینده با همکاری خزانه‌داری کل کشور، تسویه کامل پاداش پایان خدمت این عزیزان انجام خواهد شد.

سرپرست معاونت برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: این پاداش پایان خدمت برای حدود ۷۲ هزار بازنشسته فرهنگی خواهد بود.


تکلیف پاداش پایان خدمت بازنشستگان روشن شد

نمایندگان مجلس خواستار تامین اعتبار برای پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان در اسرع وقت شده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری تصویر زندگی به نقل از سایت طلا، نمایندگان مجلس امروز (۱۶ مهر ۱۴۰۱) خواستار تامین اعتبار برای پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان در اسرع وقت شده‌اند.

نمایندگان بازنشستگان آموزش و پرورش از پرداخت یکجای پاداش پایان خدمت خبر دادند. در هفته‌های اخیر، برخی مقامات دولتی و مدیران سازمان برنامه و بودجه از قسطی شدن پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان آموزش و پرورش خبر دادند.

نمایندگان این بازنشستگان ضمن انتقاد از این مساله، می‌گویند: با پیگیری‌هایی که از طریق مجلس صورت دادیم، نمایندگان قول دادند موضوع را پیگیری خواهند کرد؛ بر این اساس، قرار شده منابع کافی برای پرداخت یکجای پاداش پایان خدمت تمام بازنشستگان فراهم کند و همه معوقات یکجا واریز شود.

نمایندگان مجلس خواستار تامین اعتبار برای پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان در اسرع وقت شده‌اند.
بازنشستگان می‌گویند: انتظار داریم در مهرماه، پاداش پایان خدمت بازنشستگانی که تا امروز نتوانسته‌اند معوقات خود را دریافت کنند، واریز شود.

پاداش پایان خدمت فرهنگیان

پاداش پایان خدمت فرهنگیان بازنشسته ۱۴۰۰

نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی خواستار تسریع در پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان شد.
به گزارش خبرنگار مهر، محمدصالح جوکار در جلسه علنی عصر امروز (دوشنبه ۷ شهریور) مجلس شورای اسلامی طی تذکر شفاهی اظهار داشت: خسارت سیل استان‌ها هنوز پرداخت نشده و باید هر چه سریع‌تر پرداخت شود.

بخوانید: آخرین اخبار آموزش و پرورش 

وی با اشاره به اینکه باید خسارات کشاورزان پرداخت شود، گفت: سرمازدگی، خشکسالی و سیل مشکلاتی را برای کشاورزان ایجاد کرده که ممکن است در سالهای آینده کشور را به لحاظ امنیت غذایی دچار مشکل کند. بنابراین باید خسارت آنان هرچه زودتر پرداخت شود.

نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: همچنین پاداش پایان خدمت فرهنگیان که مربوط به سال ۱۴۰۰ است، تاکنون پرداخت نشده است. فرهنگیان در شرایط سختی هستند و باید پاداش پایان خدمت آنان هرچه سریع‌تر پرداخت شود

مبلغ پاداش پایان خدمت فرهنگیان چقدر است؟

پاداش پایان خدمت موضوع قانون پرداخت پاداش پایان خدمت و بخشی از هزینه‌های ضروری کارکنان دولت مصوب ۱۳۷۵ و اصلاحات آن و پاداش‌های مشابه به مقامات، رؤسا و مدیران و کارکنان کلیه دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده (۲۹) قانون برنامه ششم توسعه جمهوری اسلامی ایران و موضوع ماده (۵) قانون مدیریت خدمات کشوری و همچنین وزارت اطلاعات، نیروهای مسلح و سازمان انرژی اتمی حداکثر معادل هفت برابر حداقل حقوق و مزایای موضوع ماده (۷۶) قانون خدمات کشوری در ازای هر سال خدمت تا سقف سی سال که از لحاظ بازنشستگی و وظیفه ملاک محاسبه قرار می‌گیرد، خواهد بود.

به استناد ماده ۷۵ آیین­نامه استخدامی اعضای غیر هیأت علمی، به عضو بازنشسته و از کار افتاده مشمول آیین نامه و ورثه قانونی عضو متوفی، به ازاء هر سال خدمت قابل قبول تا حداکثر « ۳۰» سال، معادل یک ماه آخرین حقوق و مزایای مشمول کسور بازنشستگی به اضافه وجوه مربوط به مرخصی­های ذخیره شده به عنوان «پاداش پایان خدمت» پرداخت خواهد شد.

نحوه محاسبه پاداش بازنشستگی فرهنگیان ۱۴۰۰-۱۴۰۱

برای محاسبه پاداش بازنشستگی فرهنگیان مبلغ بندهای زیر را با هم جمع کنید و در عدد ۳۰ ضرب کنید تا پاداش بازنشستگی به‌دست آید. بندها به قرار زیر است:

 1. حق شغل
 2. حق شاغل
 3. فوق العاده مدیریت
 4. تفاوت تطبیق
 5. ایثارگری
 6. سختی کار
 7. فوق العاده شغل
 8. فوق العاده ویژه
 9. تفاوت بند ی تبصره ۱۲ ق.ب سال۹۸
 10. تفاوت جز ۱ بند الف تبصره۱۲ ق.ب سال۹۷

باید توجه داشت که بدی آب و هوا، کمتر توسعه یافته، حق اولاد، عائله مندی و بند سایر در محاسبه پاداش بازنشستگی موثر نیستند.

پاداش پایان خدمت موضوع قانون پرداخت پاداش پایان خدمت و بخشی از هزینه‌های ضروری به کارکنان با اصلاحات و الحاقات بعدی، پاداش پایان خدمت کارکنان مشمول ماده (۱۰۷) قانون مدیریت خدمات کشوری با احتساب فوق العاده بند (۱۰) ماده ۶۸ قانون مذکور به مقامات، رؤسا، مدیران و کارکنان کلیه دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده (۲۹) قانون برنامه ششم توسعه و همچنین وزارت اطلاعات، نیرو‌های مسلح و سازمان انرژی اتمی حداکثر معادل هفت برابر حداقل حقوق و مزایای شاغلین موضوع جز (۲) این بند، در ازای هر سال خدمت در سال نود و نه حداکثر تا سی سال و تا سقف چهار میلیارد و هفتصد و بیست میلیون (۴.۷۲۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال خواهد بود.

نحوه محاسبه مرخصی ذخیره بازنشستگان

جمع کل آخرین حکم کارگزینی قبل از بازنشستگی را بر ۳۰ روز تقسیم می کنیم. عدد حاصل را بر تعداد روزهای مرخصی استفاده نشده کرده عدد حاصل مبلغ مرخصی استفاده نشده می باشد که بعد از پایان بازنشستگی به همکاران پرداخت می‌شود. لازم به ذکر است مرخصی استفاده نشده شامل پست‌های اداری ادارات آموزش و پرورش هر منطقه، سرایدار مدارس است. حداکثر هر سال ۳۰ روز قابل محاسبه است.

آخرین خبر از پاداش پایان خدمت فرهنگیان

سعی خواهیم کرد آخرین اخبار مرتبط به پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان و زمان و چگونگی پرداخت آن را در مجله تصویر زندگی پوشش دهیم.

پاداش پایان خدمت فرهنگیان بازنشسته کی واریز می شود؟

معلمانی که سال قبل (۱۴۰۰) بازنشست شده‌اند، علیرغم قول پرداخت تا پایان بهار، هنوز پاداش پایان خدمت واریز نشده است.
برخی از معلمانی که سال قبل بازنشست شده‌اند، هنوز پاداش پایان خدمت خود را نگرفته‌اند. فرهنگیان بازنشسته ابراز امیدواری کردند قبل از پایان شهریور معوقات خود را دریافت کنند.
آنها می گویند: با توجه به تورم حاکم، هر ماه از ارزش و قدرت خرید معوقات ما کاسته میشود؛ انتظار داریم سازمان برنامه مساله پاداش پایان خدمت بازنشستگان فرهنگی را در اولویت قرار داده و برای آن اعتبار مناسب تخصیص دهد.

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 54, میانگین امتیاز: 4,07 از 5)
Loading...

۳۲ دیدگاه

» ارسال سوال و نظر شما «
 1. محمد گفت:

  سلام سوالی که داشتم امسال برای بازنشستگان کشوری چقدر پاداش پرداخت شد؟

  موافقم ۲
 2. علیرضا گفت:

  باسلام، چرا این پاداش آخر خدمت متوفیان را پرداخت نمی‌کنید؟ اینا همین که یک عزیزشون و از دست دادند به اندازه کافی اذیت شدند شما رو به خدا دیگه شما اینا رو اذیت نکنید و خودتون و یه دقیقه بزارید جای وراث و فرزندان این متوفی

  موافقم ۴
 3. عباس گفت:

  بارها به دانش‌آموزان عزیزم گفتم راستگو با اخلاق یکرنگ و درست و صالح باشید اما در برابر سی سال خدمت صادقانه‌ام اینجانب و همکاران شریف و در تلاشم از طرف نظام جز دروغ و بی‌اخلاقی و دورویی و ناراستی و نفاق ندیدم و ندیدیم….متاسفانه

  موافقم ۱۷
  مخالفم ۱
  • اسمعیل دهقان گفت:

   سلام ذخیره مرخصی های سال ۱۴۰۰ بازنشستگان محاسبه شده است دو سال گذشت هنوز که پرداخت نکردند از ریاست محترم آمار بودجه خواهشمند است پرداخت کنید آقای میر کاظمی حق ما فرهنگیان را ضایع کرد خدا ازش نگذرد باید جوابگو باشد نفرین باد حق قشر زحمتکش را خوردند باید جواب دهد

 4. فرهنگی بازنشسته گفت:

  پاداش ما را برداشتید رتبه بندی را برای شاغلین اجرا کنید؟

  موافقم ۱۱
  مخالفم ۱
 5. بازنشسته گفت:

  افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان صندوق‌های کشوری و لشگری ماه گذشته در مجلس شورای اسلامی مصوب شد اما اجرای آن معطل تامین اعتبار ماند. برای بازنشستگان فرهنگی بعد از شهریور ۱۴۰۰، احکام رتبه بندی معلمان در ماه جاری صادر خواهد شد؛ این بازنشستگان مزایای رتبه بندی را از آذر دریافت خواهند کرد.

  موافقم ۱۱
» نمایش دیدگاه های بیشتر «

ارسال دیدگاه شما

×