سه شنبه ۵ مهر ۱۴۰۱

پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان به کجا رسید

پاداش پایان خدمت فرهنگیان

پاداش پایان خدمت فرهنگیان بازنشسته ۱۴۰۰

نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی خواستار تسریع در پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان شد.
به گزارش خبرنگار مهر، محمدصالح جوکار در جلسه علنی عصر امروز (دوشنبه ۷ شهریور) مجلس شورای اسلامی طی تذکر شفاهی اظهار داشت: خسارت سیل استان‌ها هنوز پرداخت نشده و باید هر چه سریع‌تر پرداخت شود.

بخوانید: آخرین اخبار آموزش و پرورش 

وی با اشاره به اینکه باید خسارات کشاورزان پرداخت شود، گفت: سرمازدگی، خشکسالی و سیل مشکلاتی را برای کشاورزان ایجاد کرده که ممکن است در سالهای آینده کشور را به لحاظ امنیت غذایی دچار مشکل کند. بنابراین باید خسارت آنان هرچه زودتر پرداخت شود.

نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: همچنین پاداش پایان خدمت فرهنگیان که مربوط به سال ۱۴۰۰ است، تاکنون پرداخت نشده است. فرهنگیان در شرایط سختی هستند و باید پاداش پایان خدمت آنان هرچه سریع‌تر پرداخت شود

مبلغ پاداش پایان خدمت فرهنگیان چقدر است؟

پاداش پایان خدمت موضوع قانون پرداخت پاداش پایان خدمت و بخشی از هزینه‌های ضروری کارکنان دولت مصوب ۱۳۷۵ و اصلاحات آن و پاداش‌های مشابه به مقامات، رؤسا و مدیران و کارکنان کلیه دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده (۲۹) قانون برنامه ششم توسعه جمهوری اسلامی ایران و موضوع ماده (۵) قانون مدیریت خدمات کشوری و همچنین وزارت اطلاعات، نیروهای مسلح و سازمان انرژی اتمی حداکثر معادل هفت برابر حداقل حقوق و مزایای موضوع ماده (۷۶) قانون خدمات کشوری در ازای هر سال خدمت تا سقف سی سال که از لحاظ بازنشستگی و وظیفه ملاک محاسبه قرار می‌گیرد، خواهد بود.

به استناد ماده ۷۵ آیین­نامه استخدامی اعضای غیر هیأت علمی، به عضو بازنشسته و از کار افتاده مشمول آیین نامه و ورثه قانونی عضو متوفی، به ازاء هر سال خدمت قابل قبول تا حداکثر « ۳۰» سال، معادل یک ماه آخرین حقوق و مزایای مشمول کسور بازنشستگی به اضافه وجوه مربوط به مرخصی­های ذخیره شده به عنوان «پاداش پایان خدمت» پرداخت خواهد شد.

نحوه محاسبه پاداش بازنشستگی فرهنگیان ۱۴۰۰-۱۴۰۱

برای محاسبه پاداش بازنشستگی فرهنگیان مبلغ بندهای زیر را با هم جمع کنید و در عدد ۳۰ ضرب کنید تا پاداش بازنشستگی به‌دست آید. بندها به قرار زیر است:

 1. حق شغل
 2. حق شاغل
 3. فوق العاده مدیریت
 4. تفاوت تطبیق
 5. ایثارگری
 6. سختی کار
 7. فوق العاده شغل
 8. فوق العاده ویژه
 9. تفاوت بند ی تبصره ۱۲ ق.ب سال۹۸
 10. تفاوت جز ۱ بند الف تبصره۱۲ ق.ب سال۹۷

باید توجه داشت که بدی آب و هوا، کمتر توسعه یافته، حق اولاد، عائله مندی و بند سایر در محاسبه پاداش بازنشستگی موثر نیستند.

پاداش پایان خدمت موضوع قانون پرداخت پاداش پایان خدمت و بخشی از هزینه‌های ضروری به کارکنان با اصلاحات و الحاقات بعدی، پاداش پایان خدمت کارکنان مشمول ماده (۱۰۷) قانون مدیریت خدمات کشوری با احتساب فوق العاده بند (۱۰) ماده ۶۸ قانون مذکور به مقامات، رؤسا، مدیران و کارکنان کلیه دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده (۲۹) قانون برنامه ششم توسعه و همچنین وزارت اطلاعات، نیرو‌های مسلح و سازمان انرژی اتمی حداکثر معادل هفت برابر حداقل حقوق و مزایای شاغلین موضوع جز (۲) این بند، در ازای هر سال خدمت در سال نود و نه حداکثر تا سی سال و تا سقف چهار میلیارد و هفتصد و بیست میلیون (۴.۷۲۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال خواهد بود.

نحوه محاسبه مرخصی ذخیره بازنشستگان

جمع کل آخرین حکم کارگزینی قبل از بازنشستگی را بر ۳۰ روز تقسیم می کنیم. عدد حاصل را بر تعداد روزهای مرخصی استفاده نشده کرده عدد حاصل مبلغ مرخصی استفاده نشده می باشد که بعد از پایان بازنشستگی به همکاران پرداخت می‌شود. لازم به ذکر است مرخصی استفاده نشده شامل پست‌های اداری ادارات آموزش و پرورش هر منطقه، سرایدار مدارس است. حداکثر هر سال ۳۰ روز قابل محاسبه است.

آخرین خبر از پاداش پایان خدمت فرهنگیان

سعی خواهیم کرد آخرین اخبار مرتبط به پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان و زمان و چگونگی پرداخت آن را در مجله تصویر زندگی پوشش دهیم.

پاداش پایان خدمت فرهنگیان بازنشسته کی واریز می شود؟

معلمانی که سال قبل (۱۴۰۰) بازنشست شده‌اند، علیرغم قول پرداخت تا پایان بهار، هنوز پاداش پایان خدمت واریز نشده است.
برخی از معلمانی که سال قبل بازنشست شده‌اند، هنوز پاداش پایان خدمت خود را نگرفته‌اند. فرهنگیان بازنشسته ابراز امیدواری کردند قبل از پایان شهریور معوقات خود را دریافت کنند.
آنها می گویند: با توجه به تورم حاکم، هر ماه از ارزش و قدرت خرید معوقات ما کاسته میشود؛ انتظار داریم سازمان برنامه مساله پاداش پایان خدمت بازنشستگان فرهنگی را در اولویت قرار داده و برای آن اعتبار مناسب تخصیص دهد.

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 24, میانگین امتیاز: 4,00 از 5)
Loading...

۵ دیدگاه

» ارسال سوال و نظر شما «
 1. کیوان گفت:

  باسلام، واقعاً حیف از سی سال خدمت در آموزش و پرورش که پس از یکسال هنوز پاداش پایان خدمت پرداخت نشده. حالا هم زمزمه پرداخت ۲۰ درصدی و اقساطی شنیده می شود .خدا از باعث و بانی آن نگذرد. ما که حلال نمی کنیم

  موافقم ۳
 2. فاطمه ابریشمی گفت:

  رتبه بندی فرهنگیان را که حق ما هم بود از ما گرفتید مثل بقیه کارمندان هم به ما حقوق و مزایای مناسبتی ندادید. حقوقمان هم بخور و نمیر است. لااقل پاداش پایان خدمتمون که حق قانونی ما هست رو زودتر پرداخت کنید. آیا دشمن فرهنگیان هستید یا برایشان ارزشی قایل نیستید. معلم رو ارج بنهید تا کشوری سالمتر داشته باشید

  موافقم ۶
 3. آیهن گفت:

  ضمن عرض سلام و خسته نباشید خدمت آقای رئیس جمهور محترم: آیا با این وضعیت گرانی و تورم و حقوق بازنشستگی که بعد از یک سال تنها ١٠درصد به آن اضافه شده و تا یکسال دیگر باید منتظر اضافه حقوق بعدی باشیم و گرانیهای روزانه، حق ما بازنشستگان فرهنگی نیست که لااقل پاداشمان پرداخت میشد؟!… آه…

  موافقم ۱۲
  مخالفم ۲
 4. اسمعیل گفت:

  باسلام و احترام پاداش پایان خدمت کی پرداخت میشود شهریور هم آمد چقدر وعده دادید ولی عمل نکردید بانک‌ها بابت یک روز دیرکرد پرداخت اقساط کلی برایت محاسبه میکنند آیا شما هم با این تورم این کار را می کنید اگر غیر از این باشد واقعا حق ما را ضایع کرده آید باید روزی پاسخگو باشید.

  موافقم ۲۷
  • جهانگیری گفت:

   باسلام و احترام
   از موعد پرداخت پاداش پایان خدمت معلمان بازنشستگان مدت یکسال است که میگذرد. با توجه به تورم و گرانی افسارگسیخته در اسرع وقت پاداش پایان خدمت معلمان بازنشسته را متناسب با تورم افزایش دهید تا بلکه جبران خسارات وارده تا حدودی جبران شود.

   موافقم ۱۵

ارسال دیدگاه شما

×
/a>