سه شنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۱

شرایط پرداخت ودیعه مسکن به زنان سرپرست خانوار

زن سرپرست خانواده

سرپرست دفتر توانمندسازی خانواده و زنان سازمان بهزیستی کشور، شرایط پرداخت ودیعه مسکن به زنان سرپرست خانوار را اعلام کرد و گفت: این ودیعه به خدمت گیرندگان تحت پوشش این دفتر که فاقد مسکن بوده و از دهک‌های درآمدی یک تا سه باشند و در یک سال اخیر کمک هزینه نگرفته باشند، تعلق می‌گیرد.

به گزارش تصویر زندگی به نقل از ایرنا، نرجس خاتون اسعدی روز سه شنبه با بیان اینکه برای پرداخت ودیعه مسکن به زنان سرپرست خانوار، گزارش مددکاری ملاک نیازمندی خانواده است، افزود: برای پرداخت ودیعه مسکن به زن سرپرست خانوار، او باید از خانواده پرجمعیت باشد.

مبلغ وام ودیعه مسکن به زن سرپرست خانوار چقدر است؟

وی ادامه داد: با وجود پیگیری‌های مکرر برای تصویب سرانه ودیعه مسکن بانوان سرپرست خانوار به میزان  ۱۰۰ میلیون تومان، در دستورالعمل جامع مالی سازمان مبلغ ۲۴ میلیون تومان درج شده است.

سود ودیعه مسکن برای زن سرپرست خانوار

اسعدی درباره میزان سود ودیعه مسکن زنان سرپرست خانوار خاطرنشان کرد: ودیعه مسکن پرداخت شده به جامعه هدف دفتر، بلاعوض بوده و فاقد سود بانکی است.

دریافت مستمری برای زنان سرپرست خانوار سازمان بهزیستی

سرپرست دفتر توانمندسازی خانواده و زنان سازمان بهزیستی کشور گفت: اکنون ۲۵۸ هزار و ۸۰۰ خانوار تحت پوشش این دفتر هستند و حدود ۶ هزار خانوار ثبت شده در سامانه سازمان پشت نوبت دریافت مستمری قرار دارند که مقدمات اولیه جذب آنان انجام شده است.

اسعدی یادآور شد: حدود ۹۷ درصد از خانواده‌های زن سرپرست تحت پوشش و ثبت شده در سامانه از مستمری ماهیانه برخوردار هستند و اقدام لازم برای جذب سایر خانواده‌های تحت پوشش پشت نوبت دریافت مستمری انجام گرفته و دردست اقدام است.

وی درباره تاثیر شرایط شیوع بیماری کرونا بر تعداد زنان سرپرست خانوار افزود: بیماری کرونا تاثیر بسزایی در شرایط اقتصادی و معیشتی زنان سرپرست خانوار داشته به صورتی که برخی از خدمت گیرندگان که باز توان شده و فعالیت اقتصادی را شروع کرده بودند، ورشکست شدند و مجدد به چرخه حمایت‌های سازمان بازگشته‌اند.

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 7, میانگین امتیاز: 4,29 از 5)
Loading...

۲ دیدگاه

» ارسال سوال و نظر شما «
  1. م ن گفت:

    من برای درخواست ودیعه مسکن به بانک مراجعه کردم گفتند شما چون زن هستی به شما نمیدیم، ما زنان سرپرست خانواده چگونه زندگی کنم هر جا میریم به ما وام نمیدن چون زن هستیم. من مددجوی بهزیستی هستم.

    موافقم ۱
  2. فاطمه رضایی از کرمان گفت:

    چرا مستمری فرزندان بی سرپرست را واریز نمیکنید الان ۴۳دروز است که مستمری واریز نشده(دفعه قبل ۲ آبان واریز شده بود ولی تا امروز ۱۳ آذر واریز نشده. مستاجرم بیرونم میکنه، کرایه ندادم. قسط وام دارم، به بهزیستی کرمان مراجعه میکنم میگن از تهران میریزن ما کاره ای نیستیم تو رو خدا رسیدگی کنید

ارسال دیدگاه شما

×
/a>