سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱
 • تاریخ انتشار: 16:40 - ۱۴۰۱/۰۵/۱۳
 • دسته : اخبار اقتصادی
 • کد خبر : 230997
 • خبرنگار : 50001

زمان و پرداخت وام ۲۰۰ میلیون تومانی مسکن روستایی به بانک ها ابلاغ شد (۱۳ مرداد)

وام ۲۰۰ میلیون تومانی مسکن روستایی

(۱۴۰۱/۰۵/۱۳) رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: بر اساس دستور رئیس جمهور پرداخت وام تسهیلات مسکن روستایی به میران ۲۰۰ میلیون تومان با سود ۵ درصد عملیاتی شده است.

اکبر نیکزاد روز پنجشنبه در حاشیه بازدید خود از مناطق سیل زده روستاهای فیروزکوه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به شرایط تسهیلات اظهار داشت: بازپرداخت این وام طی مدت ۲۰ سال تعیین شده و ضمانت آن به صورت سفته زنجیره ای سه نفره دریافت می شود.

وی ادامه داد: تسهیلات مسکن روستایی ۲۵ آبان سال ۱۴۰۰ با مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان پس از رفع اختلاف نظر بین سازمان برنامه و بودجه، بنیاد مسکن و بانک مرکزی مصوب  شد بنا به دستور ابراهیم رییسی رئیس جمهور عملیاتی شده است.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی  گفت: در سال  ۱۳۸۴ حدود ۷ درصد از واحدهای  مسکونی روستایی نوساز بود و  طی ۱۶ سال با همت مسئولان  مردم پای کار آمدند و درصد واحدهای مسکونی مقاوم و نوساز در روستاها به ۵۰ درصد رسید.

نیکزاد تاکید کرد:  این نهضت باید ادامه داشته باشد و ما بتوانیم همه واحدهای  مسکونی روستایی را در سراسر کشور نوسازی کنیم.

وی توضیح داد: در حال حاضر دولت ما برای پرداخت یارانه ها هر ماه بار سنگینی را متحمل می شود اما با توجه به عنایت و ارادتی که رئیس جمهور ما به روستائیان دارند و همچنین اهمیتی که رئیس جمهور به نوسازی واحدهای مسکونی روستایی قائل هستند دستور دادند که پرداخت تسهیلات مسکن روستایی عملیاتی شود.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با بیان اینکه رئیس جمهور پی گیر تسهیلات مسکن روستایی هستند، اظهار داشت: دستور پرداخت تسهیلات به تمام شعب بانک مسکن ابلاغ شده و عملکرد سازمان برنامه و بودجه با وجود بار سنگین مالی در شرایط فعلی قابل تقدیر است.

متقاضیان وام مسکن روستایی به شعب بانک مسکن مراجعه کنند

نیکزاد گفت: متقاضیان برای دریافت تسهیلات به شعبه های بانک مسکن مراجعه کردند و امور مربوط به تشکیل پرونده انجام و به بانک های عامل ارسال شده است و طی چند روز آینده عملیات پرداخت آغاز خواهد شد.


آغاز پرداخت وام ۲۰۰ میلیون تومانی مسکن روستایی در زنجان

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان از آغاز ارائه وام ۲۰۰ میلیون تومانی تسهیلات مسکن روستایی در زنجان خبر داد.

(۱۴۰۱/۰۵/۰۹) خواجه‌ای گفت: تسهیلات نوسازی و بهسازی واحد‌های مسکونی در روستاها، به دستور رئیس جمهور و با مساعدت سازمان برنامه و بودجه افزایش یافت.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان ادامه داد: رئیس‌جمهور در نامه خود به رئیس سازمان برنامه و بودجه خواستار مساعدت لازم در این زمینه شد و سازمان برنامه و بودجه نیز در این راستا با وجود عزم جدی دولت برای جلوگیری از هرگونه فشار بودجه‌ای تورم‌زا، موافقت خود در این زمینه را اعلام کرد.

او افزود: بر همین اساس، از هشتم مرداد ماه و با ابلاغ رسمی بانک مرکزی به تمامی بانک‌های عامل در این زمینه، سقف تسهیلات نوسازی و بهسازی واحد‌های مسکونی روستایی از ۱۰۰ به ۲۰۰ میلیون تومان آغاز و فرآیند دریافت آن در استان برای متقاضیان آغاز می‌شود.

خواجه‌ای گفت: دولت با وجود مشکلات عدیده اقتصادی و در شرایطی که بار مالی سنگین پرداخت یارانه‌های نقدی را به دوش می‌کشد، با هدف رونق بخشیدن به ساخت و ساز مسکن مقاوم در روستا‌ها در برابر حوادث طبیعی مانند سیل و زلزله، نوسازی بافت فرسوده روستایی و ارتقاء سطح کیفی زندگی روستائیان تصمیم گرفت، سقف تسهیلات ساخت مسکن در مناطق روستایی را از ۱۰۰ میلیون تومان به ۲۰۰ میلیون تومان افزایش دهد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان افزود: سود وام قرض الحسنه ۲۰۰ میلیون تومانی ۵ درصد و ضمانت آن سفته زنجیره‌ای ۳ نفره است و روستائیان که متقاضی دریافت وام ۲۰۰ میلیون تومانی هستند، از امروز می‌توانند به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مستقر در شهرستان‌ها مراجعه کنند.


وام مسکن روستایی ۲۰۰ میلیونی ۸ مرداد پرداخت می شود

بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از دستور رئیس‌جمهوری برای پرداخت وام ۲۰۰ میلیونی مسکن روستایی خبر داد. شنبه آینده با ابلاغ بانک مرکزی پرداخت وام مذکور آغاز می‌شود.
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم،‌ بر اساس اعلام بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، آیت‌الله رئیسی،‌ رئیس‌جمهوری روز گذشته طی نامه‌ای به سازمان برنامه و بودجه دستور پرداخت وام ۲۰۰ میلیون تومانی مسکن روستایی را صادر کرده است.

رئیس‌جمهوری طی نامه‌ای به رئیس سازمان برنامه بودجه خواستار مساعدت این سازمان با پیشنهاد افزایش سقف وام مسکن روستایی شد. سازمان برنامه و بودجه نیز در اجابت دستور رئیس جمهور، با وجود برنامه جدی دولت برای جلوگیری از هرگونه فشار بودجه ای تورم زا موافقت کرد که سقف تسهیلات مسکن روستایی افزایش یابد.

بر این اساس روز شنبه ۸  مرداد با ابلاغ رسمی بانک مرکزی به تمامی بانک های عامل، سقف مبلغ وام نوسازی و بهسازی واحدهای مسکونی روستایی به ۲۰۰ میلیون تومان افزایش خواهد یافت و فرآیند دریافت وام جدید در سراسر کشور برای متقاضیان آغاز می شود.

اکبر نیکزاد رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نیز با ابراز خرسندی از تسهیل ایجاد شده در طرح های توسعه روستایی، به نمایندگی از جامعه روستائیان کشور از زحمات دولت مردمی آیت‌الله رئیسی و مساعدت‌های سازمان برنامه و بودجه در ابلاغ این قانون قدردانی کرده است.

به گزارش تسنیم، مجید جودی معاون امور بازسازی بنیاد مسکن صبح امروز از حل مشکل پرداخت وام ۲۰۰ میلیون تومانی مسکن روستایی خبر داده و به تسنیم گفته بود: سازمان برنامه و بودجه طی روزهای آینده تضمین‌نامه یارانه وام را ارائه می‌دهد.


به گفته رئیس بنیاد مسکن، رئیس سازمان برنامه و بودجه، با اعطای وام ۲۰۰ میلیون تومانی مسکن روستایی با نرخ سود ۵ درصد موافقت نکرده است. علت چیست؟

باشگاه خبرنگاران جوان گزارش داد، اکبر نیکزاد افزود: حتی با دستور رئیس‌جمهور تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی روستایی همچنان پرداخت نشده است.

مقرر شد تا این تسهیلات از ابتدای تیر به متقاضیان پرداخت شود، اما هنوز اقدامی انجام نشده است. روند ساخت و نوسازی واحد‌های مسکونی روستایی در کشور به علت عدم پرداخت این تسهیلات بسیار کند شده است.

زمان ابلاغ وام ۲۰۰ میلیونی مسکن روستایی به بانک ها

گفته می‌شود پیش از این رئیس بنیاد مسکن از پرداخت این تسهیلات از ابتدای تیر خبر داده بود که طبق اذعان خود او، میرکاظمی رئیس سازمان برنامه و بودجه به علت آنکه ضمانت سود ۱۳ درصدی برای وام مسکن روستایی تورم زاست با این نوع تسهیلات با نرخ سود ۵ درصد موافقت نکرده است.

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 59, میانگین امتیاز: 3,61 از 5)
Loading...

۲۹ دیدگاه

» ارسال سوال و نظر شما «
 1. شجاعی گفت:

  چرا مردم را بازیچه کردند هر روز وعده سر خرمن میدن فصل ساختمان سازی رو به پایان است میر کاظمی همه کاره مملکت شده افزایش حقوق تورم زاست وام روستایی تورم زا دیگه چی مونده تورم زا نباشد رئیس جمهور این همه دستور دادند خسته نشدند گوش شنوایی نیست دستور دادند ۱ تیر عملیاتی نشد باز دستور دادند ۸ مرداد که باز هم خبری نیست فقط مردم را مشغول کردند هر چی نقدینگی داشتیم خرج ساختمان کردیم نیمه کاره رها کردیم آخه تا کی

  موافقم ۱۳
 2. حسین گفت:

  تو رو خدا به دادمون برسید. هر خبرنگاری این پیام رو میخونه بره از نیکزاد سوال کنه چرا بنیاد مسکن خمارلو وام مسکن نمیده بدبخت شدیم شما رو جون عزیزانتون پیگیر باشید

  موافقم ۱۰
  مخالفم ۱
» نمایش دیدگاه های بیشتر «

ارسال دیدگاه شما

×