سه شنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۱

جزئیات وام ۱۰۰ میلیونی برای زنان سرپرست خانوار

وام ۱۰۰ میلیونی برای زنان خانوار بدون ضامن

ابلاغ از سوی معاون اول رئیس جمهور، پرداخت وام اشتغال بدون ضامن به زنان سرپرست خانوار تا سقف یک میلیارد ریال امکان پذیر شد.

معاون اول رئیس جمهور با ابلاغ مصوبه دولت درباره تسهیل ضمانت وام‌های اشتغال خُرد زنان سرپرست خانوار مقرر کرد که وام های کمتر از یک میلیارد ریال به این قشر بدون نیاز به ضامن قابل پرداخت است.

یکی از برنامه‌های دولت سیزدهم از ابتدای فعالیت تاکنون تأکید بر حمایت از زنان سرپرست خانوار و کمک به رفع مشکلات این قشر از جامعه بوده است. براساس ماده (۳) آیین نامه ستاد ملی زن و خانواده، کلیه مصوبات ستاد ملی زن و خانواده طبق اصل (۱۳۸) قانون اساسی و مجوز هیات وزیران لازم الاجرا بوده و همه دستگاه‌ها و سازمان‌ها موظفند براساس مصوبات ستاد اقدام نمایند.

در همین راستا پیشنهاد تسهیل ضمانت وام‌های اشتغال خُرد زنان سرپرست خانوار با بهره‌گیری از ظرفیت صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون، در فروردین ماه سال جاری از سوی ستاد ملی زن و خانواده و با حضور رئیس جمهور مصوب و به تأیید وزرای عضو ستاد رسید و پس از آن، معاونت رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با توجه به رویه موجود درخصوص ابلاغ مصوبات ستاد مذکور، پیشنهاد طرح یاد شده را برای تصویب نهایی به هیات وزیران ارایه کرد که در جلسه دولت به تصویب رسید.

براساس مصوبه هیات وزیران، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی موظف شده اقدامات لازم برای صدور ضمانتنامه به بانک‌های عامل جهت پرداخت تسهیلات اشتغال خرد زنان سرپرست خانوار (دهک‌های ۱ تا ۵ درآمدی) را از محل اعتبارات صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون، تا سقف یک میلیارد ریال بدون نیاز به معرفی ضامن غیر انجام دهد.

در راستای اجرای طرح مصوب دولت برای تسهیل ضمانت وام‌های اشتغال گروه هدف نیز وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی موظف شده با همکاری معاونت رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، اقدامات لازم را جهت بهره‌گیری از ظرفیت صندوق سرمایه گذاری تعاون در راستای صدور ضمانت نامه تسهیلات اشتغال خُرد زنان سرپرست خانوار (دهک‌های ۱ تا ۵ درآمدی)، تا سقف یک میلیارد ریال بدون نیاز به معرفی ضامن غیر به بانک‌های عامل و با اعتبار ۵۰۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات صندوق به انجام رساند و در صورت تأمین اعتبار تکمیلی صندوق، صدور ضمانت‌نامه از طرف صندوق تا ۵ برابر مبلغ تودیع شده انجام می‌شود.

همچنین درخصوص نحوه هماهنگی و نظارت بر اجرای مصوبه مذکور، ستاد ملی زن و خانواده مسئولیت مستقیم هماهنگی، پایش و نظارت بر اقدامات همه دستگاه‌های ذیربط را بر عهده داشته و دستگاه‌های مذکور موظفند تمامی اقدامات و برنامه‌های خود را در اجرای این مصوبه هر ۶ ماه یکبار به دبیرخانه ستاد ملی زن و خانواده (معاونت رئیس جمهور در امور زنان و خانواده) گزارش کنند.

علاوه بر این، براساس تقسیم کار دستگاهی تعیین شده از سوی دولت برای اجرای مصوبه یاد شده، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نسبت به ایجاد هماهنگی لازم به منظور سپرده‌گذاری مبالغی از محل کمک‌های بلاعوض، بودجه‌های حمایتی و یا مسئولیت اجتماعی دستگاه‌ها در حساب‌های صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون و نیز معرفی زنان سرپرست خانوار واجد شرایط صدور ضمانت نامه به صندوق اقدام خواهد کرد.

همچنین تقویت منابع قرض‌الحسنه به منظور ایجاد توان و امکانات برای اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه به جامعه هدف و احراز صلاحیت متقاضیان مبنی بر تعیین دهک درآمدی (قرار داشتن در دهک‌های ۱ تا ۵) و سرپرست خانوار بودن به استناد اطلاعات پایگاه رفاه ایرانیان، از دیگر اقدامات این وزارتخانه در اجرای طرح مصوب دولت خواهد بود.


سخنگوی دولت در توئیتی نوشت: دولت با طرح بر تسهیل ضمانت وام اشتغال خرد زنان سرپرست خانوار موافقت کرد.

به گزارش تصویر زندگی، سخنگوی دولت از موافقت هیات وزیران با طرح تسهیل ضمانت وام‌های اشتغال خُرد زنان سرپرست خانوار با بهره گیری از ظرفیت صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون خبر داد.

به نقل از ایرنا، علی بهادری جهرمی روز یکشنبه در توئیتی نوشت: دولت با پیشنهاد معاونت امور زنان و خانواده مبنی بر تسهیل ضمانت وام اشتغال خرد زنان سرپرست خانوار (دهک‌های ۱ تا ۵ درآمدی) با بهره‌گیری از ظرفیت صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون، موافقت کرد.»

نحوه دریافت وام فوری زنان سرپرست خانواده

هیات وزیران در جلسه امروز(یکشنبه) خود به موجب تکلیف مقرر در آیین‌نامه ستاد ملی زن و خانواده و در راستای اجرای مصوبات این ستاد، پیشنهاد معاونت رئیس جمهور در امور زنان و خانواده مبنی بر تسهیل ضمانت وام های اشتغال خرد زنان سرپرست خانوار (دهک های ۱ تا ۵ درآمدی) با بهره گیری از ظرفیت صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون را به تصویب رساند.

جزییات طرح مصوب دولت طی روزهای آینده به اطلاع عموم خواهد رسید.

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 46, میانگین امتیاز: 3,87 از 5)
Loading...

۸ دیدگاه

» ارسال سوال و نظر شما «
 1. حلیمه نفیسی گفت:

  ما پنج میلیون و هفتصد هزار تومان حقوق تامین اجتماعی داریم و کمیته امداد وام نیکوکاری ده میلیونی به ما داده است اما برای ودیعه مسکن اجاره آپارتمان نیاز به صد میلیون تا صد و پنجاه میلیون وام بدون ضامن نیاز داریم حتی گواهی کسر از حقوق هم داریم همین حقوق پنج میلیون و هفتصد هزار تومانی داریم کجا وام بدون ضامن بگیریم بانک رفاه کارگران گفت چون زن هستیم ضامن می خواهد این وام آقای رئیسی بدون ضامن فقط برای آقایان می باشد و برای خانم ها ضامن می خواهد بانک رفاه کارگران به ما وام نداد گفت ضامن بیاورید ما ضامن نداریم اینجا هم زن بودن ما شده است بدبختی

 2. محبوبه گفت:

  من یک خانم بی سرپرست هستم که دو تا بچه کوچک دارم خودمم ۳۳ سالمه شوهرم به خاطر کرونا دو سال پیش فوت کرد، برای پول پیش خانه احتیاج به وام دارم باید چیکار کنم ممنون، از راهنماییتون

  موافقم ۱۳
  مخالفم ۳
 3. عابدی گفت:

  برای دریافت وام زنان سرپرست خانوار بفرمایید کجا باید مراجعه کنیم؟ با تشکر

  موافقم ۸
  مخالفم ۳
 4. ناشناس گفت:

  لطفاً راهنمایی کنید وام زنان سرپرست رو از کجا پیگیر بشیم من هر جا رفتم وام نمیدن و برای شروع یک شغل و اداره امور زندگیم و نگهداری بچم شدیدا به وام نیاز دارم.

  موافقم ۱۲
  مخالفم ۲
 5. باقری گفت:

  برای دریافت وام سرپرست خانوار به کجا مراجعه کنیم؟ از طریق کدوم بانک ها و اول باید کجا ثبت نام کنیم؟؟؟

  موافقم ۴۰
  مخالفم ۱۳
 6. مهدوی گفت:

  وام سرپرست خانوار رو از کجا پیگیری کنیم؟

  موافقم ۶۰
  مخالفم ۱۲

ارسال دیدگاه شما

×
/a>