سه شنبه ۹ خرداد ۱۴۰۲

احتمال واریز دوباره حقوق برای بازنشستگان تامین اجتماعی

واریز مستمری ماهانه بازنشستگان تامین اجتماعیمهر نوشت: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: همکاران ما در سازمان تأمین اجتماعی معتقدند این افزایش حقوق به صورت کامل اجرایی شده است؛ اما بعضی از بازنشستگان معتقدند افزایش حقوق‌ها محقق نشده است.
صولت مرتضوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ظهر امروز (چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت ماه) در حاشیه برگزاری جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی مبنی بر علت عدم پرداخت حقوق افزایش یافته گروهی از بازنشستگان گفت: همکاران ما در سازمان تأمین اجتماعی معتقدند این افزایش حقوق به صورت کامل اجرایی شده است؛ اما بعضی از بازنشستگان  معتقدند افزایش حقوق‌ بازنشستگان تامین اجتماعی محقق نشده است و نسبت به نحوه محاسبه همسان سازی اعتراض داشتند.

وی ادامه داد: بنابراین کارگروهی در این رابطه تشکیل شده است و چنانچه حق با بازنشستگان باشد حقوق آنها پرداخت خواهد شد.

مرتضوی در پاسخ به این سوال که بازنشستگان چگونه باید اعتراضات خود را اعلام یا ثبت کنند؟ عنوان کرد: این موضوع راه و چارچوب خود را دارد؛ همین که اصحاب رسانه شکایت آنها را منتقل می‌کنند، به منزله مطالبه این گروه از جامعه است. شما اصحاب رسانه زبان مردم و آحاد مختلف هستید.

وی عنوان کرد: در جلسات قبل نیز این مطالبه از سوی اصحاب رسانه مطرح شد که مورد بررسی قرار گرفت.

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 21, میانگین امتیاز: 3,86 از 5)
Loading...

۳ دیدگاه

» ارسال سوال و نظر شما «
 1. بازنشسته گفت:

  خیلی جالبه به شعبه مراجعه میکنیم، گفته میشه برید ستاد و ستاد هم برای شکایت به دیوان عدالت اداری ارجاع می دهد!!!
  چرا مسئولین و سازمان تامین اجتماعی اشتباه خود را گردن نمی‌گیرند که ما باید همیشه برای گرفتن حقمون اعتراض کنیم و فریاد بزنیم و بریم دیوان عدالت داری
  چرا مارو همش می‌فرستید دنبال نخودسیاه که حالا دوباره ۲۶ ماه هم اینجا حقمون به تعویق بیافته !!!!! درصورتی که با کنترل چند تا از احکام ایرادات مشخص میشه.!!!!

  موافقم ۶
 2. مریم گفت:

  براساس بند ۱۲ قانون توسعه ششم همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی می‌بایست از ابتدای مردادماه ۱۳۹۹ تا پایان اسفند ۱۳۹۹ به میزان ۱۰۰ درصد و انتقال آن به سال ۱۴۰۰ با ضریب ۲۶ درصد و نیز انتقال آن به ۱۴۰۱ با ضریب ۳۸ درصد و انتقال آن به سال ۱۴۰۲ به میزان ۲۱ درصد اجرایی می‌گردید که مغفول مانده وکارشناسان و مدیریت سازمان تامین اجتماعی ابتدا می‌بایست ۱۰۰ درصد متناسب سازی حقوق طبق ضریب زمان بازنشستگی را برای ۸ ماهه پایانی سال ۱۳۹۹ و نیز ۲۵ درصد الباقی را از ابتدای ۱۴۰۰ و با ضریب ۲۶ درصد حساب می‌نمودند و مجموع بدست آمده را در سال ۱۴۰۱ و با ضریب ۳۸ درصد و مجموع این ها را برای سال جاری با ضریب ۲۱ درصد محاسبه و اقدام به صدور فیش و حکم می‌کردند. اما متاسفانه با رویت فیش‌های حقوق و احکام در تاریخ ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ مشاهده شد که ۲۵ درصد همسان‌سازی سال ۱۴۰۰ را فقط برای سال جاری اعمال کرده‌اند و معوقات مربوطه پرداخت نشده است. با کنترل چند حکم و فیش مطالب قابل بررسی است و صحت موضوع مورد تائید میباشد و نیازی به اعتراض و شکایت نیست فقط کافی است مسئولان اشتباه خود را بپذیرند.

  موافقم ۱۶
  مخالفم ۳
  • مریم حجتی گفت:

   با توجه به گرون شدن ۱۰۰درصدی اجناس، حقوق تامین اجتماعی ما ۲۵ درصد اضافه شده که واقعا معیشت زندگی ما به سختی میگذرد از مسئولین محترم خواهش میکنم رسیدگی کنند، این عادلانه نیست

ارسال دیدگاه شما

×