شنبه ۵ فروردین ۱۴۰۲

واردات خودرو کارکرده آزاد شد

نمایندگان مجلس در مصوبه ای به وزارت صمت مجوز واردات خودروهای کارکرده با عمر کمتر از ۵ سال را دادند. در جلسه علنی نوبت سوم امروز (شنبه) دو بندالحاقی ۲ و ۳ تبصره ۷ در بخش هزینه ای لایحه بودجه ۱۴۰۲ تصویب شد.

بند الحاقی ۲- نحوه تعیین میانگین وزنی قیمت فروش داخلی و صادراتی شمس فولاد خوزستان بر اساس دستورالعملی که ظرف یکماه از ابلاغ این قانون توسط وزارت صنعت معدن و تجارت ، سازمان برنامه و بودجه و وزارت امور اقتصادی و دارایی تعیین و ابلاغ می شود ، مشخص می گردد.

بندالحاقی ۳- به منظور توسعه حمل و نقل عمومی، تنظیم بازار، کاهش مصرف سوخت، آلودگی‌هوا و سوانح جاده‌ای به وزارت صنعت، معدن و تجارت اجازه داده می ‌شود با تأیید و تشخیص سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای (کاربری بین شهری) و سازمان شهرداری‌ها و دهیاری کشور (کاربری شهری)، نسبت به ثبت سفارش واردات انواع کشنده، کامیون‌، اتوبوس‌، مینی‌بوس، ون‌ و سواری مورد نیاز را وفق قوانین و مقررات موجود با عمر کمتر از پنج ‌سال اقدام نماید. آیین‌نامه نحوه اجرائی این بند توسط وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت، راه و شهرسازی، کشور، امور اقتصادی و دارایی و سازمان برنامه و بودجه کشور با تأکید بر لزوم تأمین قطعات، خدمات پس از فروش و معاینه فنی تهیه می‌شود و حداکثر ظرف مدت یک ماه پس از ابلاغ این قانون به تصویب هیات وزیران می‌رسد.

 

واردات خودرو کارکرده

(۱۴۰۱/۱۱/۱۱) سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت اعضای این کمیسیون با واردات خودرو کارکرده به ایران موافقت کردند.

روح‌اله عباس پور، سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اعلام این‌که در جلسه امروز پیشنهادات اعضا کمیسیون درباره لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ بررسی شد، گفت نمایندگان پیشنهادهای خود را در خصوص حوزه ارتباطات، معادن و صنعت ارائه دادند که در یکی از پیشنهادها به وزارت صنعت، معدن و تجارت، این وزارتخانه اجازه داده شد تا خودرو دست دوم با عمر کمتر از ۵ سال را برای توسعه حمل و نقل، تنظیم بازار و کاهش مصرف سوخت به کشور وارد کند.

مزایای واردات خودروهای کارکرده

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در خصوص مزایای واردات ماشین های دست دوم گفت فرایند واردات این خودروها به دلیل این‌که از قبل تولید شدند نسبت به خودروهای نو کوتاه‌تر خواهد بود. همچنین قیمت این خودروها نسبت به خودروی نو کمتر بوده و به همین دلیل باعث افزایش تعداد خودروهای وارداتی خواهد شد.

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 22, میانگین امتیاز: 3,86 از 5)
Loading...

۱ دیدگاه

» ارسال سوال و نظر شما «
  1. حسین گفت:

    واردات خودرو دست دوم را با نمایندگی‌های قبلی و خودروهای وارداتی قبلی پیاده کنید مشکل حل میشه مثل میتسوبیشی، نیسان، تویوتا و رنو و تعرفه های قبلی

    موافقم ۷

ارسال دیدگاه شما

×