دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱

بسته اینترنتی و تماس همراه اول ویژه زائران اربعین

همراه اول در اربعین امسال تعرفه‌های خود را در مقایسه با سال گذشته تا ۷۵ درصد کاهش داده است.
با نزدیک شدن به ایام اربعین حسینی (ع) و عزم عاشقان آن حضرت برای شرکت در راهپیمایی عظیم نجف تا کربلا، علاوه بر ارائه تخفیف‌های ویژه در تعرفه رومینگ و تماس بین الملل، تیم‌های فنی اپراتور اول در پایانه‌های مرزی مستقر شده اند تا ضمن پایش و بررسی کیفیت شبکه، ظرفیت‌های ویژه برای استقبال از زائران را فراهم آورند.

مشترکانی که قصد عزیمت به کشور عراق را دارند می‌توانند براساس مساعدت همراه اول و پیرو قرارداد‌های منعقده‌ای که با اپراتور‌های عراقی داشتند، از سیمکارت همراه اولی خود استفاده کنند و از نرخ‌های تخفیف دار و بسته‌های ویژه رومینگ اربعین بهره‌مند شوند.

با توجه به تخفیف‌های در نظر گرفته شده برای این ایام (تا ۷۵ درصد تخفیف نسبت به کمپین سال قبل)، «تعرفه مکالمه با ایران هر دقیقه ۹ هزار تومان»، «تعرفه مکالمه دریافتی هر دقیقه ۶ هزار تومان»، «تعرفه ارسال پیامک ۱۳۰۰ تومان» و «هر مگابایت اینترنت ۵۰۰ تومان» است. همچنین در راستای رفاه حال زائران، قیمت تماس از ایران به موبایل عراق از ۸ به ۶ هزار تومان کاهش یافته است.

بسته اینترنتی و تماس همراه اول ویژه زائران اربعین

دو بسته رومینگ ویژه اربعین

شرکت ارتباطات سیار ایران همچنین با تعریف و طراحی «دو بسته رومینگ ویژه اربعین»، سطح میزبانی خود از مشترکان حاضر در این رویداد بزرگ را بالاتر برده است؛ به صورتی که مشترکان به اندازه مصرف خود می‌توانند یکی از دو بسته ۷ روزه «نامحدود» یا «اقتصادی زائر» را انتخاب کنند.

بسته اینترنت نامحدود ویژه اربعین

بسته ویژه «دیتای نامحدود» شامل اینترنت نامحدود با سیاست مصرف منصفانه به همراه ۲۵۰ پیامک هدیه و ۲۵ دقیقه مکالمه هدیه با قیمت ۳۵۰ هزار تومان ارائه شده است؛ بسته «اقتصادی زائر» نیز با ۱۵۰ مگابایت دیتای رومینگ عراق به همراه ۵۰ پیامک هدیه و ۱۰ دقیقه مکالمه هدیه به قیمت ۱۰۰ هزار تومان عرضه شده که امکان خرید و هدیه به مشترک حاضر در عراق حتی از ایران نیز فراهم شده است. تمامی زائران می‌توانند از ۱۳ تا ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ از قیمت‌های تخفیفی و بسته‌های مقرون به صرفه در خاک عراق بهره‌مند شوند.

فعالسازی رومینگ بین الملل

اما برای بهره مندی از امکانات رومینگ بین الملل حتما نیاز است تا زائران حسینی پیش از خروج از کشور با شماره گیری کد دستوری «ستاره ۱۰ ستاره ۲۹۱۰ مربع» یا از طریق مراجعه به اپلیکیشن «همراه من» از فعال بودن سرویس رومینگ خود اطمینان حاصل کنند.

زائران برای خریداری بسته رومینگ نیز می‌توانند از سه روش درگاه جامع خدمات همراه اول در راهپیمایی اربعین «ستاره ۱ مربع»، «مراجعه به فروشگاه آنلاین همراه اول» یا «اپلیکیشن همراه من» اقدام کنند. به منظور آسایش زائران همراه اولی، کلیه خدمات ارتباطی این اپراتور برای اربعین در درگاه «ستاره ۱ ستاره ۴۰ مربع» نیز فراهم شده است.

با توجه به دغدغه همیشگی مردم در پیش از شروع مسافرت نسبت به مقوله ارتباطات، مذاکرات و جلسات فشرده مسئولان فنی و تیم‌های عملیاتی همراه اول با فرمانداری شهر‌های مرزی در قالب ستاد اربعین در دستور کار قرار گرفت تا ضمن اطلاع از دغدغه و درخواست مسئولان این مناطق، به پایش کیفی شبکه و ارتقای ظرفیت‌ها بپردازند؛ لذا با توجه به پیش بینی‌های صورت گرفته از حجم مراجعه مردمی به پایانه‌های مرزی جهت خروج از کشور و ورود به عراق، همراه اول با تدارک ۲۹ سایت اضطراری فول تکنولوژی (نسل‌های دوم تا چهارم ارتباطی) در کنار ۵۲ سایت موجود در پنج نقطه پایانه مرزی، حداکثر ظرفیت ارائه خدمات نسل‌های نوین را برای استقبال از مشترکان فراهم آورده است.

با این میزان تدارک تجهیزات، سطح پوشش مبتنی بر نسل‌های نوین ارتباطی تمامی جاده‌های منتهی به شهر‌ها و پایانه‌های مرزی را هم شامل خواهد شد.
همچنین اپراتور اول تلفن همراه کشور به منظور آسایش خاطر مشترکان به افزایش ظرفیت بین الملل خود از طریق توسعه لینک‌های بین اپراتور و شرکت ارتباطات زیرساخت پرداخت که نسبت به سال ۱۳۹۸ حدود ۱۰ برابر افزایش یافته است.

ببینید: آخرین اخبار پیاده روی اربعین

استقرار تیم‌های فنی و عملیات شبکه اپراتور اول تلفن همراه در شهر‌های نزدیک به پایانه‌های مرزی تا اتمام سفر‌های اربعینی، از جمله دیگر مواردی است که زمینه پایش و رصد کیفیت شبکه به صورت ۷ در ۲۴ را به صورت خاص در این مناطق در قالب داشبورد‌های ویژه پایش مناطق مرزی در مرکز عملیات شبکه و کنترل کیفیت سرویس به وجود آورده است.

همراه اول جهت ارائه خدمات بهتر به زائران در گذرگاه‌های چذابه، شلمچه، مهران و خسروی با برپایی موکب و نیز به صورت سیار به ارائه انواع خدمات مورد نیاز مشترکان پرداخته است. همچنین این اپراتور در حال آماده سازی تجهیزات جهت ارائه اینترنت به صورت وای فای در موکب‌های مذکور است.

همچنین طبق اعلام این اپراتور، کارشناسان همراه اول در ۱۲ نقطه در شهر‌های نجف و کربلا و جاده بین این دو شهر مستقر شده و به ارائه خدمات مشترکان می‌پردازند.

بسته‌های اینترنت داخلی در حالت رومینگ قابل استفاده نیست

لازم به ذکر است بسته‌های اینترنت داخلی در حالت رومینگ قابل استفاده نیست و «امکان دریافت رمز دوم خرید در خارج از کشور بدون فعالسازی سرویس رومینگ بین الملل، میسر نیست». همچنین مطابق روال تماس‌های رومینگی، هنگام استفاده از سرویس رومینگ در خارج از کشور، حتما مشترکان باید کد ایران (۰۰۹۸) را قبل از شماره تلفن‌های ثابت و موبایل مورد نظر خود شماره گیری کنند.

همراه اول از کلیه مشترکان خود که قصد سفر به عراق را دارند درخواست کرده که اطلاعات لازم در خصوص تعرفه‌های اربعین را فقط از صفحه ویژه اربعین پرتال این اپراتور به نشانی https://mci.ir/arbaen دریافت کنند.

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 1, میانگین امتیاز: 5,00 از 5)
Loading...

ارسال دیدگاه شما

×
/a>