سه شنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۱

نتایج نهایی کنکور سراسری ۱۴۰۱ اعلام شد

بالاخره پرونده کنکور سراسری بسته شد؛ نتیجه نهایی کنکور سراسری ۱۴۰۱ هم اکنون روی سایت سازمان سنجش منتشر شده است‌ و داوطلبان می توانند آن را مشاهده کنند.کنکور سراسری ۱۴۰۱ در روزهای هشت تا یازدهم تیر با شرکت یک میلیون و ۴۸۹ هزار و ۲۲۰ داوطلب برگزار شد.

انتخاب رشته از تاریخ ۱۷ مرداد برای دانشگاه‌های دولتی آغاز شد و تا ۲۲ مرداد ادامه داشت.

انتخاب رشته دانشگاه آزاد نیز از تاریخ ۱۸ مرداد آغاز شد.

نتایج نهایی کنکور سراسری هم‌اکنون روی سایت سازمان سنجش sanjesh.org قرار گرفته است و داوطلبان می توانند نتیجه را مشاهده کنند.

کارنامه سبز داوطلبان هفته اول مهر روی سایت سازمان سنجش منتشر می شود.


نتایج نهایی آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی هفته آخر شهریورماه روی سایت سازمان سنجش و آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org قرار می‌گیرد.

دکتر حسن مروتی در گفتگو با ایسنا، ضمن اعلام این خبر، درباره زمان اعلام نتایج آزمون سراسری دانشگاه‌ها خاطرنشان کرد: به امید خدا، نتایج نهایی کنکور ۱۴۰۱ در هفته پایانی شهریور ماه به اطلاع داوطلبان می‌رسد.

فرایند برگزاری آزمون ورودی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی از هشتم تیر ماه آغاز شد و به مدت ۴ روز ادامه داشت. در این مدت یک میلیون و ۴۸۹ هزار و ۲۲۰ داوطلب در قالب بزرگ‌ترین آزمون کشور برای ورود به دانشگاه‌ها با یکدیگر رقابت کردند که از این تعداد، ۹۱۵ هزار  و ۴۱ داوطلب زن و سایر رقابت کنندگان را مردان تشکیل دادند.

بنابر اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، پس از اعلام نتایج اولیه، بیش از یک میلیون و ۱۵۷ هزار داوطلب مجاز به انتخاب رشته شدند که از این تعداد در نهایت ۵۳۰ هزار داوطلب در رشته‌های با آزمون و بدون آزمون دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی پذیرفته می‌شوند.


دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴ مرداد منتشر می‌شود

سازمان سنجش با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد که دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری روز جمعه ۱۴ مرداد منتشر خواهد شد.
کنکور سراسری ۱۴۰۱ در روزهای هشت تا یازدهم تیر با شرکت یک میلیون و ۴۸۹ هزار و ۲۲۰ داوطلب برگزار شد.

آمار داوطلبان کنکور سراسری ۱۴۰۱ در رشته ریاضی ۲۸ درصد، در رشته علوم تجربی ۳۸ درصد، زبان خارجه ۱۳ درصد، هنر ۱۱ درصد و علوم انسانی ۲۸ درصد بود‌

نتایج کنکور سراسری بامداد ۱۲ مرداد روی سایت سازمان سنجش قرار گرفته است، همچنین زمان انتخاب رشته از ۱۷ مرداد تا ۲۲ مرداد خواهد بود.

دفترچه راهنمای انتخاب رشته روز جمعه ۱۲ مرداد منتشر می شود و سامانه انتخاب رشته مجاری از فردا پنج شنبه ۱۳ مرداد فعال خواهد شد.


نتایج کنکور سراسری ۱۴۰۱ اعلام شد

نتایج کنکور کارشناسی سال ۱۴۰۱ هم اکنون روی سایت سازمان سنجش قرار گرفته است.
کنکور سراسری ۱۴۰۱ در رشته هنر روز هشتم تیر، ریاضی و انسانی نهم تیر، تجربی دهم تیر و زبان های خارجه یازدهم تیر با شرکت یک میلیون و ۴۸۹ هزار و ۲۲۰ داوطلب برگزار شد.

آمار داوطلبان کنکور سراسری ۱۴۰۱ در رشته ریاضی ۲۸ درصد، در رشته علوم تجربی ۳۸ درصد، زبان خارجه ۱۳ درصد، هنر ۱۱ درصد و علوم انسانی ۲۸ درصد است.

نتایج کنکور سراسری هم اکنون روی سایت سازمان سنجش قرار گرفته است و داوطلبان می توانند آن را مشاهده کنند. زمان شروع انتخاب رشته از ۱۷ مرداد خواهد بود.

زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی

احسان جمالی، معاون فنی و عمرانی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: در آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ یک میلیون و ٧۶ هزار نفر داوطلب ثبت نام کردند و برای بیش از یک میلیون و ۴٠٠ هزار نفر کارت صادر شد که از این تعداد ۶۴ درصد خانم و ٣۶ درصد آقا بودند؛ یک میلیون و ٣٠٠هزار نفر در جلسه آزمون حاضر بودند.

او گفت: یک میلیون و ١۵٧ هزار نفر مجاز به انتخاب رشته در دوره‌های با آزمون شدند و اعلام نتایج امشب بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار می‌گیرند.

به گفته جمالی، دفترچه انتخاب رشته جمعه چهاردهم مرداد منتشر می‌شود و داوطلبان مجاز از روز دوشنبه هفدهم مرداد می‌توانند برای انتخاب رشته اقدام کنند.

مهلت انتخاب رشته کنکور سراسری

او گفت: مهلت انتخاب رشته تا روز شنبه ٢٢ مرداد است و زمان ثبت نام و انتخاب رشته برای داوطلبان رشته‌های با سوابق تحصیلی از ١٨ مرداد آغاز می‌شود.

معاون فنی و عمرانی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: در رشته پزشکی ٩٧٠٠ ظرفیت، دندانپزشکی ١٩٠٠، داروسازی ١۴٠٠ وجمع کل ١٢ هزار و ٩٠٠ ظرفیت موجود است.


اسامی نفرات برتر کنکور سراسری ۱۴۰۱

به گزارش خبرنگار مهر، براساس اعلام سازمان سنجش اسامی نفرات برتر آزمون به شرح زیر است:

گروه آزمایشی زبان

رتبه اول: کیارش علیزاده از تبریز
رتبه دوم: امیرحسین کیوانی از مشهد
رتبه سوم: علیرضا ملک حسینی از اراک
رتبه چهارم: نوید یونسی ملردی از تهران
رتبه پنجم: سید علیرضا سیدشاکری از تهران

نفرات برتر کنکور هنر سال 1401

نفرات برتر کنکور تجربی سال 1401

نفرات برتر کنکور ریاضی و فنی سال 1401

نفرات برتر کنکور علوم انسانی سال 1401


نتایج آزمون سراسری امشب اعلام می‌شود

(۱۴۰۱/۰۵/۱۱) سازمان سنجش آموزش کشور گفت: نتایج آزمون سراسری تا آخر امشب روی سایت سنجش بارگزاری می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، نشست خبری رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با محوریت چگونگی اعلام نتایج اولیه و انتخاب رشته آزمون سراسری ۱۴۰۱ با حضور، عبدالرسول پورعباس، رییس سازمان سنجش، جمالی معاون فنی و آماری و حسن مروتی معاون امور آزمون‌ها برگزار شد.

پورعباس ضمن تسلیت ایام سوگواری ماه محرم، در رابطه با آزمون سراسری ۱۴۰۱ گفت: بحثی که امسال وجود داشت تعدد پاسخنامه ها بود. با توجه به پیش بینی های سازمان سنجش و خریداری دستگاه ها فرصتی فراهم شد تا همزمان با روال سال گذشته اعلام نتایج شود.

او افزود: قرار بود هفته بعد نتایج آزمون سراسری اعلام شود و همکاران ما توانستند یک هفته زودتر نتایج را اعلام کنند. ما سازمان سنجش و امانت دار هستیم. نتایج ازمون سراسری تا آخر امشب روی سایت سنجش بارگزاری می شود. دوستان با صبوری وارد شوند و اگر به دلیل مشکلات آتش سوزی دیروز سرعت کند بود برما ببخشند.

وی ادامه داد: ۵۰ نفر برتر کنکور امسال را امروز اعلام می کنیم و عکس آنها را نمایش می‌دهیم.


با اعلام سازمان سنجش، نتایج اولیه کنکور سراسری سال ۱۴۰۱ اواسط مرداد پس از عزاداری تاسوعا و عاشورا اعلام خواهد شد.

اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری سال ۱۴۰۱ اعلام شد

حسن مروتی، معاون آزمون سازی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: برنامه ما این است که ثبت نام داوطلبان در رشته های بدون آزمون دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی همزمان با انتخاب رشته‌های با آزمون انجام شود و نتایج اولیه کنکور سراسری در اواسط مرداد پس از عزاداری دهه اول محرم اعلام خواهد شد.

ظرفیت پذیرش ۸۵ درصدی برای رشته‌های بدون آزمون

معاون آزمون سازی سازمان سنجش آموزش کشور با تاکید بر این که ظرفیت پذیرش در رشته‌های بدون آزمون دانشگاه‌ها حدودا ۸۵ درصد است، اظهار کرد: نتایج پذیرش در رشته‌های بدون آزمون دانشگاه‌ها همزمان با نتایج کنکور در اواخر شهریور از طریق سازمان سنجش آموزش کشور اعلام خواهد شد.

او تاکید کرد: نتایج همه آزمون‌های ملی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی از نیمه دوم شهریور اعلام خواهند شد.

گفتنی است، آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ به منظور پذیرش دانشجو در دوره‌های روزانه، نوبت دوم «شبانه»، نیمه‌حضوری، مجازی، پردیس خودگردان دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی، دانشگاه پیام نور و مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی و همچنین رشته‌های تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی در روزهای چهارشنبه ۸ تیر، پنجشنبه ۹ تیر، جمعه ۱۰ تیر و شنبه ۱۱ تیر سال ۱۴۰۱ برگزار شد.

در مجموع تعداد یک میلیون و ۴۸۸ هزار و ۹۵۹ نفر در پنج گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر، زبان‌های خارجی ثبت نام کرده‌اند. البته برخی از داوطلبان در یک گروه آزمایشی، برخی در دو گروه آزمایشی و برخی در سه گروه آزمایشی ثبت نام کرده‌اند.

گروه علوم تجربی با بیشترین داوطلب

بیشترین آمار ثبت نام‌ کننده متعلق به گروه علوم تجربی با ۵۷۴ هزار و ۴۷۲ نفر است. همچنین تعداد زنان بیشتر از مردان ثبت نام‌کننده در کنکور ۱۴۰۱ است. ۶۱ درصد داوطلبان را زنان و ۳۹ درصد داوطلبان را مردان تشکیل می‌دهند.

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 45, میانگین امتیاز: 4,04 از 5)
Loading...

۷ دیدگاه

» ارسال سوال و نظر شما «
 1. رحیمی گفت:

  سلام و وقت بخیر، زمان اعلام نتایج کنکور کاردانی فنی ۱۴۰۱ رو اعلام کنید. به خدا بچه ها خیلی دارن استرس می کشن

  موافقم ۱
 2. عبدالوند گفت:

  سلام.. ضمن عرض سلام و خدا قوت به تمام دست اندرکاران سازمان سنجش ….چرا نتایج نهایی کنکور ۱۴۰۱ رو منتشر نمی کنید ؟؟؟؟؟؟؟؟
  لزومی نداره الکی و بدون دلیل این همه دانش آموز انتظار بکشند

  موافقم ۱۳
 3. ایرج گفت:

  آخر امشب معلوم نیست چه روزیه !!! الان ساعت ۲۳:۵۵ است ولی هنوز چیزی اعلام نشده . اصلا چرا بیخودی یک ادعایی می کنند و بعد نمی تونن انجام بدن ؟ خوب می تونستند نتایج رو هر وقت تو سایت قرار دادن بعدش اعلام کنند که قرار دادیم . چه نیازی هست که قبلش بگن ، اون هم کاری که در عمل نمی تونن انجام بدن …

  موافقم ۳۰
  مخالفم ۳
 4. Zahra گفت:

  چرا نتایج کنکور رو نمیذارن پس

  موافقم ۱۳
  مخالفم ۵
 5. زینب گفت:

  سلام حدود رتبه پرستاری تعهدی چقدره؟

  موافقم ۱۲
  مخالفم ۶
 6. هیوا محمدی گفت:

  کاش رتبه کنکور تجربیم بشه ۲۰۰۰، برام دعا کنید.

  موافقم ۱۰۳
  مخالفم ۱۱

ارسال دیدگاه شما

×
/a>