سه شنبه ۹ خرداد ۱۴۰۲

معوقات رتبه بندی معلمان کی واریز می شود

حقوق معلمان قراردادی امروز واریز می‌شود

تسنیم نوشت: پیرو درج خبر عدم‌پرداخت حقوق ۶ماهه معلمان قراردادی در تسنیم، امروز وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد: حقوق معلمان قراردادی که از مهر ۱۴۰۱ واریز نشده است، امروز حقوق به حساب آنها واریز خواهد شد!
جمعی از معلمان قرارداد کار معین در تماس با خبرگزاری تسنیم ضمن ابراز گلایه شدید از عدم‌واریز حقوق از مهر ۱۴۰۱ تا امروز گفته بودند: «از مهر سال گذشته، ۶ ماه گذشته است اما ما ریالی حقوقی دریافت نکرده‌ایم! حتی در اسفند ماه نیز از واریز عیدی خبری نشد؛ این روند باعث ایجاد مشکلات بسیاری در گذران زندگی ما شده است و حتی گاهی اوقات برای تأمین هزینه‌های رفت‌وآمد باید از بستگان و خانواده پول قرض بگیریم.

هیچ فردی باور نمی‌کند به‌عنوان معلم، ۶ ماه است حقوق دریافت نکرده‌ایم، در حالی که پیش از این درباره مطالبات پرداخت‌نشده معلمان رسمی صحبت شد به عدم دریافت حقوق معلمان قراردادی اشاره‌ای نشد و حتی مسئولان نیز توجهی به آن ندارند.»

پیرو درج این خبر در تسنیم، امروز وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد: “حقوق معلمان قراردادی به استان‌ها واریز شده و کار احتساب بیمه آنها نیز در حال انجام است و امروز حقوق به حساب معلمان واریز خواهد شد.”


پرداخت معوقات رتبه‌بندی معلمان آغاز شد

(۱۴۰۲/۰۱/۱۱) وزیر آموزش و پرورش از آغاز پرداخت معوقات رتبه‌بندی معلمان خبر داد.به گزارش ایسنا، یوسف نوری در ارتباط زنده با خبر ساعت ۲۱ با اشاره به آغاز واریز معوقات رتبه‌بندی معلمان اظهار کرد: رتبه‌بندی باعث ترمیم نظام پرداخت عادلانه حقوق می‌شود و از رئیس جمهور تشکر می‌کنم که ساعت‌ها وقت گذاشتند و با ورود به موضوع، دستور حداکثر ارفاق برای افزایش اعتبار رتبه‌بندی را دادند.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: بر این اساس اعتبارات تخصیص یافته امروز در استان‌ها توزیع شد و پرداخت معوقات رتبه‌بندی معلمان نیز توسط بانک‌های عامل آغاز شده است و بانک ملی به دلیل حجم اطلاعات سنگین کار را آغاز خواهد کرد.

نوری با تاکید بر اینکه تمامی معلمان از مزایای رتبه یک بهره‌مند شده‌اند، گفت: هم‌اکنون معوقات مربوط به مابه التفاوت بین رتبه یک و رتبه استحقاقی همکاران در حال پرداخت است که تا ساعات آینده تمام معلمان معوقات رتبه‌بندی را دریافت خواهند کرد.

وی ضمن تشکر از صبوری فرهنگیان در تاخیر پیش‌آمده و همچنین از نهادهای مالی گفت: افراد مقصر در مشکلات پرداخت حقوق اسفند ماه شناسایی شده‌اند و برخوردهای قانونی با این افراد انجام خواهد شد.


اطلاعیه واریز معوقه ۶ ماه رتبه بندی معلمان ۱۴۰۱

(۱۴۰۲/۰۱/۱۱) به گزارش راهبرد معاصر بر اساس آخرین اخبار رتبه بندی معلمان با همت و تلاش شبانه روزی همکاران شما در مجموعه مالی ۶ ماه از  مطالبات مربوط به رتبه بندی در حال آماده سازی و ارسال به خزانه می باشد . در صورت همکاری بانک احتمالا تا قبل از پایان تعطیلات شاهد پرداخت خواهیم بود . نگارشی که ارسال خواهد شد مربوط به حقوق است. معوقات رتبه بندی ۶ ماه ۱۴۰۱ کامل پرداخت خواهد شد( شش ماهه دوم سال ۱۴۰۱ )، مرحله بعد معوقات ۴ ماه ۱۴۰۰ کامل پرداخت خواهد شد.

نگارش جدید حقوق هم اکنون توسط کارشناسان حسابداری در حال نصب می باشد.این نگارش معوقات رتبه بندی ۶ ماه دوم سال ۱۴۰۱ را محاسبه و جهت ارسال به خزانه آماده می کند. پس از واریز این شش ماه تامین اعتبار مجدد انجام و مابقی معوقات رتبه بندی نیز پرداخت می گردد.


واریز بخشی از حقوق معلمان از ۱۰ فروردین

رئیس مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش از واریز بخشی از مطالبات فرهنگیان از فردا خبر داد.

مصطفی بابایی در گفت‌وگو با تسنیم درباره واریز معوقات فرهنگیان گفت: مقرر شده است پرداخت ۴ ماه از مطالبات حق‌التدریس معلمان فردا (۱۰ فروردین) واریز شود.

وی افزود: دو ماه مطالبات مربوط به حقوق معلمان خرید خدمات آموزشی فردا به حساب ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها واریز می‌شود.

رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش درباره پرداخت معوقات رتبه بندی معلمان گفت: نگارش آن فردا به استان‌ها ارسال می‌شود تا یک جمع بندی از معوقات داشته باشیم. خبر تکمیلی و جزئیات بعد از جمع آوری نگارش‌ها اعلام خواهد شد.

زمان واریز معوقات رتبه بندی معلمان

پرداخت معوقات فرهنگیان کی انجام می شود؟

(۱۴۰۲/۰۱/۰۷) رییس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش از پیگیری جدی موضوع پرداخت معوقات رتبه‌بندی فرهنگیان خبر داد و گفت: تا کنون بیبش از هفت جلسه در این باره تشکیل شده و برخلاف انتشار برخی شایعات، جای نگرانی در این باره وجود ندارد و به زودی نتایج را اعلام خواهیم کرد.

به گزارش تصویر زندگی به نقل از ایسنا، در نیمه پایانی سال گذشته وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد که رتبه قطعی و نهایی همه معلمان را در قالب اجرای قانون نظام رتبه‌ بندی معلمان مشخص و اعلام کرده است و حقوق پرداختی به معلمان از این پس با توجه به رتبه نهایی آنها محاسبه و واریز خواهد شد.

این در حالی بود که به علت آنچه «اختلاف مبانی محاسبه فوق‌العاده رتبه‌بندی و بار مالی مربوطه با سازمان برنامه و بودجه کشور» خوانده شد، پرداخت حقوق اسفندماه معلمان با تاخیر و در روز ۲۹ اسفندماه به صورت علی الحساب واریز شد و موجبات نارضایتی جامعه فرهنگیان را فراهم کرد.

این موضوع با عذرخواهی وزارت آموزش و پرورش و پس از آن ورود مستقیم رئیس جمهور به موضوع همراه شد و آیت‌الله رئیسی در روز ۲۹ اسفندماه در دستوری به معاون اول خود خواستار تشکیل جلسه با حضور مسئولان مربوطه برای حل اشکالات در پرداخت حقوق معلمان، برخورد با قصور و تقصیرهای احتمالی مدیریتی، تصمیم‌گیری و اعلام نتیجه در این باره شد.

وزیر آموزش و پرورش نیز در روز اول فروردین ماه درباره پرداخت معوقات معلمان گفت: این حقوقی که پرداخت شده است براساس رتبه‌بندی در سال ۱۴۰۱ بوده است و تفاوتی بین رتبه پایه و رتبه استحقاقی وجود دارد و اختلافی که برخی می‌گویند با سازمان برنامه و بودجه وجود دارد، درست نیست. با توجه به قانون رتبه‌بندی و اعتبار پیش‌بینی شده این مابه‌التفاوت باید پرداخت شود که اختلاف در مبنای محاسبات داشتیم که به دستور رئیس جمهور مقرر شده است که در شنبه یا یکشنبه هفته آینده نشستی با معاون اول رئیس جمهور برگزار شود و نتایج حاصله از آن جلسه زمان پرداخت معوقات را مشخص می‌کند.

تکذیب عدم پرداخت معوقات رتبه‌بندی معلمان

در همین اثنا و طی چند روز اخیر، اظهاراتی در برخی شبکه‌های اجتماعی مبنی بر تصمیم دولت برای عدم پرداخت معوقات رتبه‌بندی مطرح و دست به دست شد که روز گذشته معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش اخبار منتشرشده در این باره را تکذیب و در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که «شایعات منتشرشده در فضای مجازی درباره اتخاذ تصمیم برای عدم پرداخت معوقات رتبه‌بندی به‌جد تکذیب می‌شود. همچنین گزارش‌های خبری منتشرشده در فضای رسانه‌ای و خبری از سوی معاون وزیر، پیرامون میزان تخصیص و زمان پرداخت اعتبارات حق‌التدریس و اخباری پیرامون نبود اعتبارات خزانه‌داری نیز از سوی این معاونت تکذیب می‌شود. اخبار رسمی صرفا از درگاه رسمی وزارت آموزش و پرورش انتشار می‌یابد. بدیهی است جعل اخبار مورد پیگرد قانونی قرار می‌گیرد.»

در همین زمینه، مصطفی بابایی، رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش ، توضیحاتی ارائه و اظهار کرد: پیگیری‌ها و بررسی‌های لازم در دست انجام است و طی سه روز گذشته با دستور ویژه رئیس جمهور، هفت جلسه با حضور معاون اول رئیس جمهور، وزیر آموزش و پرورش، رئیس سازمان برنامه و بودجه و مابقی ارکان دخیل در این موضوع برگزار شده است.

وی افزود: یک جلسه نیز با حضور معاونین دستگاه‌های مرتبط برگزار شده و موضوع به صورت جدی در حال پیگیری است. بابایی با تاکید بر اینکه به رغم انتشار برخی شایعات، جای نگرانی در این باره وجود ندارد و به زودی نتایج را اعلام خواهیم کرد گفت: نتایج خوبی حاصل شده است و به محض جمع‌بندی، جزئیات را به فرهنگیان اعلام می‌کنیم.

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 21, میانگین امتیاز: 3,81 از 5)
Loading...

۴ دیدگاه

» ارسال سوال و نظر شما «
 1. معلم گفت:

  مقصر اصلی سازمان برنامه بودجه بود چون در این مورد خاص نیست که فکر کنیم مقصر اصلی کیست حدود دو سال است که شخص میرکاظمی با در تمام مواردی که قرار است کمترین کمک به وضعیت معیشتی معلمان و بالا رفتن و منزلت و اعتبار و ارزش فرهنگیان میشد جناب میرکاظمی و احمدی معاون برنامه بودجه به همراه وزیر بی لیاقت سابق نوری با اسم رمز تورم و یا بودجه نیست کاملا مانع آن میشد رتبه بندی قرار بود اردیبهشت ۱۴۰۰ حکم زده بشه آن زمان برنج ده کیلویی ۴۰ هزار اکنون ۵۵۰ هزار و دیگر اقلام و کالا الی ماشالله بعد از دو سال هنوز بودجه ۱۴۰۰ از گرو برنامه و بودجه آزاد نشده موضوع دیگه فوق العاده ویژه فرهنگیان در صورتی که دو سال است بقیه کارمندان با افزایشی بالای ۵ میلیون تومان از مزایایی استفاده میکنند ولی برنامه و بودجه با همکاری وزیر آموزش و پرورش مانع اجرای آن برای معلمان تا کنون شده اند مگه فرهنگیان کارمند و خدمتگزار ملت و نظام مقدس جمهوری اسلامی نیستند و هر چیزی دیگر…..چه بگیم ایشان و تیمش فرهنگیان را اصلا در حد یک کلفتی هم ندیده اند تا برسه به یک …میرکاظمی و علی احمدی و تیمش باید بره

  موافقم ۴
 2. اسد گفت:

  اقا چه جلسه ای! چه آشی چه دوغی !!!!جلسه جلسه !!!!!بدهی دارید باید بپردازید .اینم جلسه می خواهد؟! چرا بهانه ی الکی می آورید؟! جلسه جلسه اونم هفت جلسه مگه می خواهید از کره دیگه با کامیون بیاورید!!!!؟؟؟؟؟

  موافقم ۳۴
  مخالفم ۲
 3. محمد گفت:

  انشالله به فکر معلم‌ها باشید چون بی منت زحمت میکشن روی هوا ۶ ماه حق التدریس برمیدارن به امیدی که پرداخت بشه اشتباه پرداخت‌های معلم‌ها اینه که باید مثل سایر ارگانها اضافه کاری که معلم واقعا کار و زحمت میکشه رو سر ماه تسویه کنن تا به همچنین بهانه‌ای گرفتار نشن واقعا شرم داره

  موافقم ۲۸
 4. معلم گفت:

  یعنی فعلا معوقات پرداخت نخواهد شد بلکه نتایج جلسه اعلام میشود که مشخص نیست چه تاریخی را برای پرداخت معوقات اعلام کنند!

  موافقم ۲۷
  مخالفم ۳

ارسال دیدگاه شما

×