سه شنبه , ۲۵ تیر , ۱۳۹۸

مبلغ عیدی کارگران امسال

عیدی سال ۹۸ کارگران چقدر است؟

به گزارش خبرگزاری تسنیم، یکی از مهمترین موارد کارمندان، کارگران و صاحبان کار در پایان سال میزان پرداخت عیدی و سنوات است، این موارد کاملا وابسته به میزان پایه حقوق تعیین و پرداخت می‌شود.

 

تمامی کارگاه‌های مشمول قانون کار موظف به پرداخت عیدی و سنوات به هر یک از کارگران خود می باشند، که مبنای محاسبه آن یک سال کار معادل شصت روز آخرین مزد، بعنوان عیدی و پاداش می باشد، و مبلغ پرداختی از این بابت به هر یک از کارکنان نبایستی از معادل نود روز حداقل مزد روزانه قانونی تجاوز کند.

 

همچنین مبلغ پرداختی به کارکنانی که کمتر از یکسال در کارگاه کار کرده‌اند باید به ماخذ60 روز مزد و به نسبت ایام کارکرد در سال محاسبه گردد، و مبلغ پرداختی از این بابت برای هر ماه نباید از یک دوازدهم سقف تعیین شده در فوق تجاوز نماید.

 

حداقل عیدی کارگران دو برابر حداقل حقوق پایه و حداکثر عیدی به شرطی که از مصوبه قانون کار بیشتر نشود، سه برابر پایه حقوق خواهد بود.

با توجه به حقوق و  مزایای سال 97 کارگران جزئیات حقوق و عیدی سال 98 کارگران به شرح زیر است. حداقل عیدی کارگران  2 میلیون و 228 هزار تومان و حداکثر عیدی کارگران 3میلیون و 342 هزار تومان برای سال 98 خواهد بود.

 

زمان واریز عیدی مستمری بگیران

عیدی مستمری بگیران لشکری و کشوری و همچنین سازمان تامین اجتماعی با حقوق بهمن ماه 97 به حساب ایشان واریز خواهد شد.

 

تعیین میزان پاداش پایان سال 97 کارکنان دولت

هیئت وزیران در جلسه امروز ( 7 بهمن 97)  خود میزان پاداش آخر سال (عیدی)کارکنان دستگاه‌های اجرایی را تعیین کرد.مبلغ ۱۰میلیون ریال به نسبت مدت خدمت تمام وقت در سال ۱۳۹۷به عنوان پاداش آخر سال (عیدی) در بهمن سال جاری از محل بودجه مصوب دستگاه ­های اجرایی پرداخت می شود

 


این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 17, میانگین امتیاز: 3.88 از 5)
Loading...

ارسال این مطلب برای دوستانتان (دکمه رو لمس کنید)


ارسال دیدگاه شما

نام(لازم)