دوشنبه , 28 اسفند , 1396
آرین موتور
آرین موتور

فنگ شویی چیست؟ اصول فنگ شویی اتاق خواب ♦️ چیدمان دکوراسیون در اتاق خواب با رعایت اصول فنگ شویی ♦️ نکات مهم برای چیدمان اتاق خواب ♦️ فنگ شویی در خانه

اصول فنگ شویی اتاق خواب

فنگ شویی چیست؟

فنگ شویی، فنی باستانی در چین است که برای چیدمان درست دکوراسیون از آن استفاده می‌شود. فنگ شویی اتاق خواب نیز یکی از کارهایی است که باید برای خواب بهتر و زندگی آرامتر، انجام داد.

سبک باستانی فنگ شویی به ما کمک می‌کند خانه هایمان را متوازن کرده و زندگی شادتر و موفق تری بسازیم. معمولاً بیشترین توجه را به اتاق خواب معطوف می‌ کنیم که مکانی برای استراحت است. فنگ شویی اتاق خوابتان به شما کمک می‌ کند احساس و استراحت خود را کنترل کنید. پس لازم است بدانید که چطور باید «چی» (Chi) را به جریان انداخته و از ورود انرژی های منفی که ممکن است وارد اتاق و حتی زندگیتان شود، جلوگیری کنید.

برای فنگ شویی اتاق خوابتان، مراحل زیر را دنبال کنید.

تاج تختخواب باید محکم و ثابت باشد

در اصول فنگ شویی، بهترین تاج های تختخواب، تاج های یکپارچه و محکم هستند و جنس آنها چوب یا چوب با روکش پارچه است که علاوه بر داشتن ظاهری نرم و لطیف، از انرژی مثبت فنگ شویی در اتاق خواب شما نیز محافظت می کند. هنگامی که به خواب می روید، بدنتان به مرحله بازیابی انرژی رفته و این کار را طی مراحل مختلفی انجام می دهد. بصورت ناخودآگاه، سر شما نیاز به پشتیبان، محافظت و حمایت مناسب دارد، همان طور که پشت شما به هنگام نشستن طولانی مدت روی صندلی، نیاز به این حمایت دارد.

از تشک خوب و با محافظت بالا استفاده کنید

انواع مختلفی از تشک ها در بازار موجودند. عاقلانه و با دقت، تشکی را انتخاب کنید که بهترین خواب و استراحت را برای شما فراهم آورد. بسیار ساده است؛ هر چه در طول شب بهتر بخوابید، در طول روز سالم تر و شاداب تر هستید. تشک دست دوم نخرید، هرگز نخواهید فهمید که این خوشخواب ها چه انرژی هایی را از صاحبان قبلیشان در خود ذخیره کرده اند.

ارتفاع مناسب را رعایت کنید

برای تعادل جریان انرژی زیر تختتان، لازم است که تخت ارتفاع مناسبی از سطح زمین داشته باشد. به طور کلی، تخت هایی که زیرشان جایی برای نگه داری وسایل دارد، از لحاظ فنگ شویی تخت های نامناسبی محسوب می شوند. چون وقتی خوابیده اید، باید انرژی در اطراف بدن شما در گردش باشد و با وجود کشوها، این غیر ممکن است.

فاصله تخت و در ورودی را بیشتر کنید

تخت خوابتان را جایی قرار دهید که بیشترین فاصله را بصورت مستقیم یا مورب از در ورودی اتاق داشته باشد، اما در امتداد آن نباشد. بهتر است تختتان در امتداد در بالکن، در حمام یا کمدهایتان نباشد چرا که در معرض گردش فراوان «چی» قرار می گیرید. بهترین کار این است که تخت را در جهت مخالف در و به گونه ای قرار دهید که بالای تخت، کنج مخالف کنجی باشد که در قرار دارد.
نزدیک بودن به در ممکن است موجب شود با هر رفت و آمد غیر منتظره ای از جا بپرید. هر چه از در دورتر باشید، آمادگیتان برای مواجهه با ورود و خروج های ناگهانی بیشتر خواهد بود. به همین دلیل، اتاق خواب هم باید تا حد امکان از در ورودی خانه دور باشد.
با این وجود، ایده آل است که وقتی بیدار می‌شوید، در ورودی اتاق در خط مستقیم دید شما قرار داشته باشد یا حداقل به آن نزدیک باشد تا این حس را به شما القا کند که بر زندگی خود کنترل دارید.

تختتان را به دیوار تکیه دهید

علاوه بر یک تاج تخت مناسب، لازم است دیواری مناسب و یکپارچه نیز بالای سرتان باشد. هنگامی که زیر پنجره می خوابید، انرژیتان به مرور کاهش می یابد، چرا که نه پشتیبانی کافی از سرتان انجام می گیرد و نه محافظت مناسب.

تقارن را در دو طرف تخت رعایت کنید

پاتختی ها را به صورت متقارن در دو طرف تخت قرار دهید تا وقتی خوابیده اید، توازن و تعادل در اطراف تخت برقرار باشد. ایده آل است که روی هر دو میز، آباژوری قرار دهید تا نور ملایمی به اتاقتان بدهند. ایده آل تر آن است که میزها به جای مربع، گرد باشند تا انرژی «چی» که به سوی شما می آید را بشکنند.

تختتان را از تلویزیون، میز تحریر یا هر چیز که حواستان را پرت می کند، دور کنید

بهتر است تلویزیون یا میز تحریر بیرون از اتاق خواب باشند، تا این اتاق کاملاً به محلی برای خوابیدن و استراحت کردن تبدیل شود. اما با وجود کوچک بودن فضای اتاق ها، اگر تلویزیون یا میز تحریر در اتاق دارید، آن را تا حد امکان دور از تختخوابتان قرار دهید تا آن را تحت تاثیر انرژی منفی خود قرار ندهند. اگر می توانید از پاراوان های چوبی استفاده کنید تا فضای بیشتری بین خودتان، تلویزیون و میز ایجاد کنید.

تلویزیون میدان مغناطیسی ناسالمی دارد که ممکن است خواب شما را مختل کند و مثل یک شخص سوم پا به اتاق خوابتان بگذارد. اگر لازم است که حتما تلویزیون را در اتاق داشته باشید، تلویزیون را هنگام خواب در کمد یا کتابخانه گذاشته و در را ببندید.

آینه را در مجاورت تختخواب قرار ندهید

آینه ها باعث بر هم خوردن خواب شما می‌شوند. وجود آینه در اتاق هم حس بی اعتمادی ایجاد می کند. به طور کلی، باید از گذاشتن آینه رو به روی تخت خودداری کنید، چرا که برای فضای مخصوص استراحت، انرژی بسیار زیادی دارد.

تخت خوابتان را زیر چراغ سقفی قرار ندهید

خوابیدن زیر یک لوستر سقفی ممکن است باعث ایجاد احساس فشار شود. ایجاد جریان انرژی های ناخواسته بالای تخت، خواب شما را به هم می ریزد. واقعیت این است که هیچ چیز نباید خواب شما را تهدید کند.

از گذاشتن آب نما و آکواریوم در اتاق خوابتان خودداری کنید

عکس آب یا آکواریوم را در اتاقتان نگذارید. هر نمادی از آب باعث جذب مشکلات مالی یا دزدی می‌شود. برای داشتن بهترین فنگ شویی، تنگ ماهی یا نقاشی هایی که آب و رودخانه در آنها نقش کلیدی دارند را از اتاق خوابتان بیرون ببرید.

در اتاق خوابتان گیاه نگذارید

گیاهان دارای حجم زیادی از انرژی «یانگ» (Yang) هستند که انرژی و فعالیت بسیار به ارمغان می‌آورند. پس بهتر است هنگام استراحت و خواب، گیاهی در اتاق نباشد. اگر جای دیگری برای قرار دادن گلدان ها ندارید، آنها را جایی بگذارید که وقتی در رختخواب هستید، خارج از خط دید شما باشند. در صورت داشتن بالکن، گل و گیاه مورد علاقه خود را آنجا قرار دهید.

از تلنبار کردن وسایل نزدیک تخت خودداری کنید

در صورت قرار دادن لوازم زیاد کنار تخت خواب و چسباندن آن به دیوار، انرژی «چی» نمی تواند آزادانه جریان داشته باشد و موجب ایجاد اختلال در خواب شما خواهد شد. اگر یک طرف تخت دونفره تان را به دیوار بچسبانید، انگار کسی که کنار دیوار می‌خوابد در رابطه گیر افتاده است.

کتاب هایتان را جای دیگری بگذارید

اگر می‌خواهید قبل از خوابیدن کتاب بخوانید، می‌توانید چند کتاب را روی قفسه اتاق خوابتان نگه دارید، اما تعداد زیادی کتاب می‌تواند عرصه را بر شما تنگ کند. اتاق خواب جایی برای استراحت و تمدد اعصاب است و اگر کتاب های زیادی در اتاقتان تلنبار کنید، آن را شبیه به اتاق کار خواهید کرد. وجود بیش از حد کتاب در اتاق خواب، شما را تحت فشار زیادی قرار خواهد داد.

از رنگ های تند برای ایجاد هیجان و انرژی استفاده کنید

استفاده از رنگ های عنصر آتش بر اساس اصول فنگ شویی، برای شما انرژی زا خواهد بود و همچنین به شما کمک خواهد کرد تا هیجان و عشق را به اتاق خوابتان بیاورید. بر اساس اصول فنگ شویی، رنگ های آتشی عبارتند از قرمز، نارنجی، زرد تیره، بنفش و صورتی.

برای ایجاد ثبات از رنگ های با زمینه خاکی استفاده کنید

استفاده از عنصر زمین بر اساس اصول فنگ شویی به شما در ایجاد ثبات، آرامش و حفاظت از روابطتان کمک خواهد کرد. بر اساس اصول فنگ شویی، رنگ های مانند زرد روشن و بژ مناسب هستند.

برای ایجاد حس شفافیت و دقت، از رنگ های فلزی استفاده کنید

بر اساس اصول فنگ شویی استفاده از عناصر فلزی حس هوشیاری، دقت، شفافیت و شایستگی به شما می‌دهد. استفاده از این رنگها به صورت متوازن، به شما کمک خواهد کرد شفافیت و روشنی را به فضای خانه تان ببرید.

رنگ های فلزی بر اساس اصول فنگ شویی خاکستری و سفید هستند.

از رنگ های پاستلی استفاده کنید تا آرامش به اتاق خوابتان بیاورید

در پایان روز، مهمترین مساله این است که در اتاق خوابتان احساس آرامش داشته باشید و خوب بخوابید. استفاده از رنگ های روشن و ملایم (پاستلی) در اتاق خواب، به شما آرامش ذهن و روح می بخشد. می توانید از رنگ های آبی روشن صورتی روشن، سبز روشن و بنفش روشن استفاده کنید.

به جای پنجره ها دقت کنید

تا حدامکان از قرار گرفتن تخت خوابتان بین پنجره و در خودداری کنید. در غیر این صورت، در معرض جریان انرژی «چی» قرار خواهید گرفت که بین در و پنجره در گردش است. اگر نمی توانید تخت خوابتان را جای دیگری قرار دهید، از پرده ای زیبا و خوش ترکیب استفاده کنید تا بخشی از این جریان انرژی منفی را مسدود کند. همچنین باید از خوابیدن رو به روی پنجره نیز خودداری کنید، چرا که خواب آرامی نخواهید داشت.

در اتاق خوابتان، نقاشی های امیدبخش بگذارید

نقاشی هایی از مناظر آرامش بخش و طبیعت یا جاهایی که به شما امید و آرامش می‌دهند در اتاقتان نصب کنید. چند منظره یا عکسی که به شما انگیزه می‌دهد تا به رویاهایتان برسید را در اتاق خوابتان بگذارید تا ذهنتان آرام و پر از حس خوب باشد. تصاویر گرافیکی شلوغ یا ترسناک، جایی در اتاق خواب شما ندارند. امیدبخش ترین و زیباترین تصاویر را در افق دیدتان قرار دهید تا به محض بیدار شدن، نخستین چیزی باشد که می بینید.

به تساوی فضاها دقت کنید

دقت کنید در دو طرف تختخوابتان و نیز سایر وسایل موجود در اتاقتان، فاصله ها برابر باشند. چیدمان وسایل باید به گونه ای باشد که به راحتی بتوان در بین وسایل اتاق راه رفت. البته ممکن است برخی وسایل در اتاق این تساوی را از بین ببرند، اما بطور کلی باید از انباشتگی وسایل در یک گوشه اتاق جلوگیری کنید تا باعث ایجاد فضای ناهمگون در مهم ترین اتاق خانه تان نشوید.

از لباس هایی که دیگر نمی‌پوشید خلاص شوید

درِ کمد و کشویتان را باز کنید و تمام لباس هایی را که طی یک سال گذشته نپوشیده اید، بیرون بیاورید. می توانید این لباس ها را به خیریه ببخشید یا آنها را به دوست یا کسی بدهید که مایل به استفاده از آنهاست. حتی اگر این لباس ها را نبینید هم نگه داری و انباشتگی آنها در اتاق خوابتان، فرصت داشتن لباس های جدید را از شما می گیرد.

عکس اقوام یا دوستان را در اتاقتان قرار ندهید

می توانید چند قاب عکس خانوادگی را در اتاق خوابتان داشته باشید، اما از گذاشتن حجم عظیمی از عکس های فامیل یا دوستان در تمامی اتاق خودداری کنید، چرا که حس می کنید به شما زل زده اند و شما را تحت فشار قرار داده اند. در مورد تصاویر مذهبی نیز همین طور است.

هر نوع انباشتگی را از بین ببرید

برای داشتن بهترین فنگ شویی در اتاق خوابتان، لازم است تمامی کاغذها، بدلیجات قدیمی و کهنه، عکس های بیخودی، هدایای بی استفاده و هر آنچه را که نیاز ندارید، دور بریزید. اگر وابستگی عاطفی خاصی به این وسایل دارید، آنها را در انباری یا یک اتاق دیگر جای دهید. اما تمام تلاش خود را به کار گیرید تا کمترین وسایل را در اتاق خواب خود داشته باشید. از گذاشتن صندلی اضافه یا عکس و نقاشی غیر ضروری خودداری کنید. هر چه وسایل بیشتری در اتاقتان داشته باشید، ایجاد توازن و تعادل کار سخت تری خواهد بود. داشتن یک اتاق خلوت و بدون انباشتگی به شما کمک می‌کند یک زندگی روان و بدون انباشتگی ناراحتی ها داشته باشید.

شهرمطلباین مطلب مفید بود ؟
1 از 52 از 53 از 54 از 55 از 5
Loading...

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:نظر یا پرسش خود را بیان کنید

 • لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
 • از ارسال دیدگاه های نا مرتبط با مطلب و مجله، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
 • لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.
 • در غیر این صورت، «تصویر زندگی» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

نام(لازم)

ایمیل(لازم)

در این رابطه بیشتر بخوانید
 • آموزش تزیین تخت عروس ,تزیین حوله عروس آموزش تزیین تخت عروس و داماد • تزیین حوله شکل دو قوی عاشق

  تزیین تختخواب عروس و داماد ,تزیین حوله عروس, تزیینات زیبای اتاق خواب عروس و داماد,تزیین تخت اتاق خواب عروس و داماد,تزیین تخت خواب عروس با حوله و گل,تزیین ملحفه روی تخت عروس به شکل قلب,مدل …

 • مدل دکوراسیون اتاق بچه 2016, مدل تخت خواب طرح ماشین مدل دکوراسیون اتاق پسر بچه ها سال 2016

    مجله تصویر زندگی : برای طراحی دکوراسیون اتاق کودک برای پسر بچه ها باید انرژی و روحیات آن ها را در نظر گرفت تا اتاقی مورد علاقه و متناسب با شور و هیجان آنها طراحی شود. …

 • دکوراسیون اتاق خواب پسرانه

  دکوراسیون اتاق خواب پسرانه   برای طراحی مدل دکوراسیون اتاق خواب نوجوان پسر باید حساسیت هایی پسرانه به خرج داد. پسرها در سنین نوجوانی نیاز به تخلیه انرژی بسیار زیاد خود دارند و اگر محیط …

 • زیباترین طرح های دکوراسیون اتاق پسرانه

   زیباترین طرح های دکوراسیون اتاق پسرانه اتاق خواب های متفاوت برای مردان کوچک   طرح های زیبا و جدید دکوراسیون اتاق پسرانه برای پسرهای نوجوان و پرانرژی. اغلب در طراحی داخلی اتاقهای پسرانه طرح هایی …

 • جدیدترین چیدمان اتاق خواب پسرانه

  هیجان انگیزترین چیدمان اتاق خواب پسرانه   دکوراسیون اتاق خواب پسرانه ریزه کاری هایی دارد که هر طراحی باید بدقت به آنها توجه کند تا بهترین فضا را در اتاق بوجود بیاورد.   زیباترین و …

 • جدیدترین مدل سرویس خواب نوزاد

    جدیدترین مدل سرویس خواب نوزاد جدیدترین مدل سرویس خواب نوزاد نمونه هایی از جدیدترین و شیک ترین مدل سرویس خواب  نوزاد شیک ترین سرویس های خواب سرویس خواب نوزادی 2015 سرویس خواب نوزادی 2015, …

 • طرح های جالب مبلمان اتاق کودک

    مبلمان اتاق کودک طراحی والت دیزنی مبلمان اتاق کودک با طرح های جالب و تماشایی   اگر به دنبال مبلمانی متفاوت و منحصر به فرد برای اتاق کودکتان هستید با ما همراه شوید و …

 • ایده هایی برای تزیین اتاق خواب بچه

  پیشنهادات جالب برای تزیین اتاق خواب بچه   به دنبال ایده‌هایی کاربردی برای تزیین اتاق بچه  خود هستید؟ نوزادی در راه دارید و می‌خواهید اتاق دختر یا پسر آینده‌تان را زیبا، خاص و در فضایی …

 • مدل های جدید طراحی اتاق خواب

  زیباترین دکوراسیون و طراحی اتاق خواب   اتاق خواب یکی از مکانهایی است که طراحی دکوراسیون آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است. این اتاق بعنوان مکانی برای استراحت می باشد ، لذا دکوراسیون و …

 • دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

    12 طرح زیبا برای دکوراسیون اتاق خواب دختران   در این طرح ها از رنگ صورتی استفاده شده است. این رنگ برای بسیاری از افراد، مظهر مهربانی و شادابی است. ترکیب رنگ صورتی و …

مطالب قبلی این بخش
 • چطوری یک مبل راحتی خوب بخریم راهنمای خرید مبل راحتی [ قبل از رفتن به مبل فروشی بخوانید ]

  بیایید روراست باشیم، از آخرین باری که مبل خریدید چند سال است که می گذرد؟ قبل از اینکه خودمان بفهمیم یک دهه یا حتی بیشتر از خرید آن گذر کرده ایم، حتی اگر خرید آن …

 • عکس مدل های زیبای آباژور مدرن

    عکس مدل های زیبای آباژور مدرن عکس مدل های زیبای آباژور مدرن انتخاب آباژور مناسب برای اتاق نشیمن و اتاق خواب‌ها از جمله مهم‌ترین نكاتی است كه می‌تواند تاثیر زیادی در افزایش زيبايي، نورپردازی …

 • راهنمای خرید مبل مناسب و شیک

  راهنمای خرید مبل مناسب و شیک   از جمله اصطلاحاتی که هنگام خرید مبل از فروشندگان می شنوید اصطلاح پارچه نانو است و این در واقع از شگردهایی است که اخیراً فروشندگان مبل برای جلب …

 • انواع آباژور,عکس آباژور, جدیدترین مدل آباژور مدل آباژور جدید و شیک / آباژور مدرن

  تصاویری از شیک ترین و جدیدترین مدل آباژور مدل آباژور مدرن , انواع مدل های آباژور ایستاده, آباژور چوبی, انواع آباژور, آباژور پایه بلند, عکس آباژور, جدیدترین مدل های آباژور, آباژور مدرن, میز آباژور, لوستر …

 • مدل جاکفشی مدل جاکفشی شیک و مدرن از جنس ام دی اف-MDF

  نمونه هایی از شیک ترین مدل جاکفشی   شاید شما هم  تصمیم گرفته باشین جا کفشی خونه خودتون رو تغییر بدین در این قسمت عکس های جاکفشی شیک و مدرن از جنس mdf براتون آماده کردیم  امیدواریم …

 • مدل دکوراسیون اتاق بچه 2016, مدل تخت خواب طرح ماشین مدل دکوراسیون اتاق پسر بچه ها سال 2016

    مجله تصویر زندگی : برای طراحی دکوراسیون اتاق کودک برای پسر بچه ها باید انرژی و روحیات آن ها را در نظر گرفت تا اتاقی مورد علاقه و متناسب با شور و هیجان آنها طراحی شود. …

 • دکوراسیون اتاق خواب پسرانه

  دکوراسیون اتاق خواب پسرانه   برای طراحی مدل دکوراسیون اتاق خواب نوجوان پسر باید حساسیت هایی پسرانه به خرج داد. پسرها در سنین نوجوانی نیاز به تخلیه انرژی بسیار زیاد خود دارند و اگر محیط …

 • زیباترین طرح های دکوراسیون اتاق پسرانه

   زیباترین طرح های دکوراسیون اتاق پسرانه اتاق خواب های متفاوت برای مردان کوچک   طرح های زیبا و جدید دکوراسیون اتاق پسرانه برای پسرهای نوجوان و پرانرژی. اغلب در طراحی داخلی اتاقهای پسرانه طرح هایی …

 • جدیدترین چیدمان اتاق خواب پسرانه

  هیجان انگیزترین چیدمان اتاق خواب پسرانه   دکوراسیون اتاق خواب پسرانه ریزه کاری هایی دارد که هر طراحی باید بدقت به آنها توجه کند تا بهترین فضا را در اتاق بوجود بیاورد.   زیباترین و …

 • جدیدترین مدل سرویس خواب نوزاد

    جدیدترین مدل سرویس خواب نوزاد جدیدترین مدل سرویس خواب نوزاد نمونه هایی از جدیدترین و شیک ترین مدل سرویس خواب  نوزاد شیک ترین سرویس های خواب سرویس خواب نوزادی 2015 سرویس خواب نوزادی 2015, …

 • راهنمای خرید آباژور متناسب با چیدمان منزل

    «راهنمای خرید آباژور متناسب با چیدمان منزل» راهنمای خرید آباژور متناسب با چیدمان منزل  انتخاب آباژور برای اتاق نشیمن باید با دقت زیادی انجام شود زيرا این آباژور علاوه بر زیبایی و جلوه زیاد …

 • مدل های زیبای آباژور کلاسیک (آباژور سنتی)

    مدل های زیبای آباژور کلاسیک (آباژور سنتی) مدل های زیبای آباژور کلاسیک در اتاق نشیمن ، اتاق خواب و یا هر فضایی که نیاز به روشنایی بیشتری دارد باید از لامپ ها استفاده کرد …

 • عکس آباژور های زیبا با الهام از طبیعت

     عکس آباژور های زیبا با الهام از طبیعت عکس آباژور های زیبا با الهام از طبیعت در دنیای مدرن می توانید هر نوع آباژوری را با هر سلیقه ای که می خواهید سفارش دهید …

 • مدل های جدید آباژور اتاق بچه

    مدل های جدید آباژور اتاق بچه مدل های جدید آباژور اتاق بچه تخت کودک یک آباژور از جنس و رنگ شاد نیاز دارد اما باید سالم و امن باشد. آباژور کودک باید ثابت و …

به کانال ما در تلگرام بپیوندید