شنبه ۱ مهر ۱۴۰۲

غذا خوردن قبل از خواب و چاقی

غذا

غذا خوردن قبل از خواب و اضافه وزن

 

اغلب متخصصان توصیه می کنند که شام و دسر خود را حداقل دو الی سه ساعت قبل از خواب بخورید ، آیا غذا خوردن  قبل از خواب باعث می شود چاق شوید ؟

 

پرسش از متخصص : آیا غذا خوردن قبل از خواب شبانه سبب افزایش وزن می شود؟

متخصص : دکتر Kristin Kirkpatric ، متخصص تغذیه
پاسخ: اغلب متخصصان توصیه می کنند که شام و دسر خود را حداقل دو الی سه ساعت قبل از خواب بخورید. دلیل اصلی این است که بدن وقت کافی برای هضم غذا داشته باشد، و به همین دلیل معده ناراحت نخواهید داشت. این واقعا متابولیسم بدن شما را بهم نمی زند یا سبب اضافه وزن نمی شود – حداقل نه به دلیلی که شما فکر می کنید.

اول از همه چند نصیحت مفید: افرادی که مستعد ابتلا به رفلکس اسید می باشند یا به طور کلی سوء هاضمه دارند به طور حتم باید از بلافاصله دراز کشیدن بعد از غذا خوردن جلوگیری کنند، مخصوصا زمانی که غذا پر ادویه و پر اسید می باشد، که باعث تهوع است. به طور مشابه، قبل از خواب مایعات نمی نوشید، چون مثانه ی پر باعث می شود از خواب بیدار شوید و به دستشویی بروید و کیفیت خواب شما را پایین می آورد.

حالا، زمانی که به نتایج متابولیسم دیر شام خوردن می پردازیم، نتایج اولیه نشان دهنده کالری منفی است. مسئله ای نیست که شما کالری مورد نیاز خود را مصرف میکنید؛ اگر بیشتر از نیاز روزانه خود مصرف کنید، باقی مانده به صورت چربی ذخیره می شود. بنابراین، خیر، غذا خوردن و بعد از آن لم دادن سبب چاق شدن نمی شود.

شبانه غذا خوردن ممکن است باعث شود که وزن اضافه کنید، در صورتی که از روی خستگی و یا عادت و نه به دلیل گرسنگی غذا خورده باشید.

البته، غذا خوردن در زمانی که گرسنه نیستید در هیچ زمانی از روز ایده ی خوبی نیست. اگر شما واقعا مایل به یک میان وعده نیمه شب هستید، غذاهای مناسب برای خواب انتخاب کنید، مانند گیلاس، که دارای ملاتونین که خواب آور است ، یا پنیر های خلالی که همراه با تریپتوفان آرام بخش است بخورید.

 

منبع : آی بانو
این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 2, میانگین امتیاز: 4,50 از 5)
Loading...
×