پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۲

عیدی مستمری بگیران کی واریز میشه؟

پرداخت عیدی بازنشستگان تأمین اجتماعی

مدیرعامل سازمان تأمین ‌اجتماعی گفت: پرداخت عیدی بازنشستگان از روز جمعه ۱۲ اسفند ماه آغاز و ظرف مدت سه روز، عیدی همه بازنشستگان و مستمری‌بگیران مشمول، به حساب آنان واریز می‌شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، میرهاشم موسوی؛ مدیرعامل سازمان تأمین ‌اجتماعی که به ‌منظور بازدید میدانی از ارائه خدمات بیمه‌ای و درمانی به بیمه‌شدگان و بازنشستگان و در ۳۳ امین سفر استانی، به استان چهارمحال و بختیاری سفر کرده است، در مراسم کلنگ‌زنی پلی‌کلینیک تخصصی بروجن، از آغاز پرداخت عیدی بازنشستگان طی روزهای آینده خبر داد.

وی گفت: به دنبال تصویب مبلغ عیدی کارمندان و بازنشستگان توسط هیئت ‌وزیران و ابلاغ این مصوبه به سازمان تأمین‌ اجتماعی و همچنین تأمین منابع مالی مورد نیاز، پرداخت عیدی قریب ۴ میلیون نفر بازنشستگان و مستمری‌بگیران تأمین ‌اجتماعی از روز جمعه ۱۲ اسفندماه آغاز و طی مدت سه روز عیدی تمام بازنشستگان و مستمری‌بگیران به حساب آنان واریز می‌شود.

میرهاشم موسوی اظهار کرد: مبلغ عیدی بازنشستگان تأمین اجتماعی در سال جاری حسب مصوبه هیئت ‌وزیران یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است که بابت همسر مبلغ ثابت ۵۰۰ هزار تومان و به ازای هر فرزند تحت تکفل مبلغ ثابت ۲۰۰ هزار تومان به این مبلغ افزوده می‌شود.
وی اضافه کرد: با توجه به تعداد کثیر مشمولان دریافت عیدی، پرداخت عیدی بازنشستگان از روز جمعه ۱۲ اسفند ماه آغاز و ظرف مدت سه روز، عیدی همه بازنشستگان و مستمری‌بگیران مشمول، به حساب آنان واریز می‌شود.

زمان واریز عیدی مستمری بگیران

نعمت‌الله ترکی عصر امروز پنجشنبه ۲۷ بهمن در یک برنامه تلویزیونی درباره پرداخت عیدی و برنامه‌های این صندوق برای تامین مسکن بازنشستگان اظهار داشت: برای پرداخت عیدی افراد تحت پوشش صندوق بازنشستگی کشوری منابع مورد نیاز آن از سوی صندوق تامین شده است. به همین منظور برای هر بازنشسته یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان به علاوه ۵۰۰ هزار تومان برای همسران افراد بازنشسته و ۲۰۰ هزار تومان برای فرزندان تحت تکفل آنان، امشب به حساب این افراد واریز می‌شود.

عیدی مستمری بگیران کی واریز میشه

به گزارش اکوایران، نعمت‌الله ترکی‌ – مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری – گفته روز گذشته حقوق بازنشستگان و وظیفه‌بگیران این صندوق به حساب این عزیزان واریز شده و پرداخت زودهنگام یادشده‌ پیش‌تر بی‌سابقه بوده است.

میزان عیدی بازنشستگان کشوری

طبق گفته مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری، علاوه بر یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان، ۵۰۰ هزار تومان نیز برای عائله‌مندی و به ازای هر فرزند تحت تکفل ۲۰۰ هزار تومان تحت عنوان عیدی واریز شد.

با وجود اظهارات این مسئول صندوق بازنشستگی کشوری، گویا هنوز عیدی بسیاری از این بازنشستگان به حساب آنها واریز نشده و تنها شب گذشته حقوق این افراد پرداخت شده است و برخی رسانه‌ها نیز به آن اشاره کرده‌اند.

سال گذشته نیز رقم عیدی برای بازنشستگان یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان اعلام شد که عیدی امسال تنها ۳۰۰ هزار تومان بالاتر است و با توجه به مشکلات تورمی در سال ۱۴۰۱ رقم یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی برای عیدی بازنشستگان گوشه‌ای از مشکلات آنها را نیز حل نخواهد کرد.

این مطلب مفید بود ؟
بدمتوسطخوبخیلی خوبعالی
( تعداد رای دهنده 80, میانگین امتیاز: 4,19 از 5)
Loading...

۱ دیدگاه

» ارسال سوال و نظر شما «
  1. نفیس گفت:

    میزانش خیلی کم ولی همونم واریز کنن دیگه چرا ابن دست اون دست میکنن

    موافقم ۲۵
    مخالفم ۵

ارسال دیدگاه شما

×